Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.09.2013 11:27

hariet1 napisał(a):Witam,

Może kogoś zainteresuje ta informacja. :)

Obiad w Dubrowniku 5 osób dorosłych + pięciolatek.

2*danie z rybą
2*danie z ośmiornicą
1*stek + frytki
1*frytki
woda, sok, coca-cola

całość: 885 kun

KONOBA PENATUR

I to się tam nazywa dobra cena :D ,mam nadzieję że chociaż smaczne było?.I dlaczego cena labraksa ze szpinakiem i ziemniaczkami w knajpce Chorwackiej w Warszawie jest trzykrotnie niższa niż na wybrzeżu w kraju z którego rybę tą przywieziono-gdzie tu logika?,koszty transportu i magazynowania pozwolicie że przemilczę.
hariet1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 16.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hariet1 » 15.09.2013 11:46

Chyba nie zrozumiałam tego tematu, wydaje mi się że miały być tu podawane przykładowe ceny z restauracji. I właśnie to zrobiłam. Nie pisałam czy to dużo czy mało, tylko podałam przykład. Nam cena nie przeszkadzała, a ktoś może skorzysta z tej informacji, jak komuś cena nie pasuje zawsze może sobie kupić mrożonkę w TESCO.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.09.2013 11:55

lm648 napisał(a):
Z napisał(a):Obawiam się że w tych Swornychgaciach ten paprykarz byłby duuuużo smaczniejszy niż niejedno czego próbowałem w Vodickich dojarniach kasy.

Przychylam się do spostrzeżenia :) też mam takie odczucia :)
np. mam już takie przykre/rozczarowujące/śmieszne chorwackie doświadczenia, a mianowicie znane wszystkim Cewapici , każdy z Cro wie co to jest i jak smakuje itp. jednak to co dostałem w tym roku w jednej z konob w Orebiću to robi się i śmieszno i straszno ( i to aż 4 porcje) :) normalnie w smaku to kotlet mielony rodem z Warsa na dworcu PKP z czasów PRL :) Jak sądzicie, będąc w przyszłym roku czy wejdę tam i coś zamówię? a może smak mi się zmienił i za duże mam wymagania wobec dorabiających się obywateli tego kraju i nie powinienem marudzić i siedzieć cicho zachwalając ich gościnność ? wg. mnie to jest już chamstwo :) Takie jest min. moje spostrzeżenie gastronomiczne :)


Jeśli paprykarz porównujecie z grillową kuchnią chorwacką to gratuluję smaku. Ja jak zamawiałem cevapi / cevapcici to było przyzwoite. Może Cewapici jest robione z psa mielonego razem z budą. Nie wiem nie znam się :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 12:06

Szanowny Administratorze Rysio (jeżeli nim jesteś) jak się nie znasz z czego robione jest Cewapici to nie wtykaj tu "swoich mądrości" :) (co najmniej trzeba było zajrzeć na Wiki :) ) Kuchnia chorwacka jest prostą kuchnią chłopską bez jakiś wątków/poziomów wielosmakowych w porównaniu do innych bardziej wysublimowanych kuchni.
Jeżeli na to miast ktoś zaczyna przy niej "kombinować" dodając byle gów... / bądź nie co należy dodać to wychodzi byle gów.. :) i żaden Twój "status społeczny" tego forum nie zmieni :)
Ponadto przenośnie jaką jest w tym przypadku "paprykarz" też trzeba zrozumieć, swego czasu było o tym w szkole :lol:
Ostatnio edytowano 15.09.2013 12:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 15.09.2013 12:07

lm648 napisał(a):kroj
Masz rację, Popieram !!!
Nie jedzie się po to aby oszczędzać ! Na to mamy pozostałą część roku :D

hmm... 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 12:11

ynka napisał(a):
lm648 napisał(a):kroj
Masz rację, Popieram !!!
Nie jedzie się po to aby oszczędzać ! Na to mamy pozostałą część roku :D

hmm... 8O

i to wszystko? pogrzeb jeszcze w archiwum :) tylko nie wyrywaj z kontekstu, o czym innym jest tu teraz mowa :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 15.09.2013 12:13

lm648 napisał(a):Szanowny Administratorze Rysio (jeżeli nim jesteś) jak się nie znasz z czego robione jest Cewapici to nie wtykaj tu "swoich mądrości" :) (co najmniej trzeba było zajrzeć na Wiki :) ) Kuchnia chorwacka jest prostą kuchnią chłopską bez jakiś wątków/poziomów wielosmakowych w porównaniu do innych bardziej wysublimowanych kuchni.
Jeżeli na to miast ktoś zaczyna przy niej "kombinować" dodając byle gów... / bądź nie co należy dodać to wychodzi byle gów.. :) i żaden Twój "status społeczny" tego forum nie zmieni :)
Ponadto przenośnie też trzeba zrozumieć, swego czasu było o tym w szkole :lol:


Ale tu nie ma co rozumieć. Błędnie piszesz nazwę potrawy.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 15.09.2013 12:16

jara napisał(a):
lm648 napisał(a):Szanowny Administratorze Rysio (jeżeli nim jesteś) jak się nie znasz z czego robione jest Cewapici to nie wtykaj tu "swoich mądrości" :) (co najmniej trzeba było zajrzeć na Wiki :) ) Kuchnia chorwacka jest prostą kuchnią chłopską bez jakiś wątków/poziomów wielosmakowych w porównaniu do innych bardziej wysublimowanych kuchni.
Jeżeli na to miast ktoś zaczyna przy niej "kombinować" dodając byle gów... / bądź nie co należy dodać to wychodzi byle gów.. :) i żaden Twój "status społeczny" tego forum nie zmieni :)
Ponadto przenośnie też trzeba zrozumieć, swego czasu było o tym w szkole :lol:


Ale tu nie ma co rozumieć. Błędnie piszesz nazwę potrawy.

I to po 7 krotnym pobycie w Chorwacji, człowiek się nie nauczył nazwy bardzo popularnej potrawy :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 12:18

jara napisał(a): ............ Błędnie piszesz nazwę potrawy.


już się poprawiam CEVAPCICI :) urażonych błędem najmocniej przepraszam :lol:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 15.09.2013 12:20

lm648 napisał(a):Nie szukam " przefajny pensjonatów" (jest ich za dużo :) ), zaglądam/zachodzę tylko do normalnych lokali/restauracji/knajp tam gdzie na "pierwszy rzut oka" jest full ludzi, tylko ten wskaźnik na sam początek powie ci , że tam tanio i dobrze dają jeść :) Metoda sprawdzana na bieżąco przez wiele lat i nie tylko w Polsce :) i co najważniejsze: Działa :)

lm648 napisał(a):Przychylam się do spostrzeżenia :) też mam takie odczucia :)
np. mam już takie przykre/rozczarowujące/śmieszne chorwackie doświadczenia, a mianowicie znane wszystkim Cewapici , każdy z Cro wie co to jest i jak smakuje itp. jednak to co dostałem w tym roku w jednej z konob w Orebiću to robi się i śmieszno i straszno ( i to aż 4 porcje) :) normalnie w smaku to kotlet mielony rodem z Warsa na dworcu PKP z czasów PRL :) Jak sądzicie, będąc w przyszłym roku czy wejdę tam i coś zamówię? a może smak mi się zmienił i za duże mam wymagania wobec dorabiających się obywateli tego kraju i nie powinienem marudzić i siedzieć cicho zachwalając ich gościnność ? wg. mnie to jest już chamstwo :) Takie jest min. moje spostrzeżenie gastronomiczne :)

W tym przypadku ta metoda zawiodła ?!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 12:23

Niestety zawiodła :( nie spodziewałem się tego po Chorwatach, to jest tak jak dostać znienacka "liścia" :) W Cro ta metoda chyba słabo działa :lol: za wysokie temperatury chyba :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.09.2013 12:26

lm648 napisał(a):Szanowny Administratorze Rysio (jeżeli nim jesteś) jak się nie znasz z czego robione jest Cewapici to nie wtykaj tu "swoich mądrości" :) (co najmniej trzeba było zajrzeć na Wiki :) ) Kuchnia chorwacka jest prostą kuchnią chłopską bez jakiś wątków/poziomów wielosmakowych w porównaniu do innych bardziej wysublimowanych kuchni.
Jeżeli na to miast ktoś zaczyna przy niej "kombinować" dodając byle gów... / bądź nie co należy dodać to wychodzi byle gów.. :) i żaden Twój "status społeczny" tego forum nie zmieni :)
Ponadto przenośnie jaką jest w tym przypadku "paprykarz" też trzeba zrozumieć, swego czasu było o tym w szkole :lol:


Pokaż mi w Wiki z czego robione jest Cewapici bom bardzo ciekaw. Jeśli natomiast indolencja kulinarna idzie w parze z językową to zakończmy temat. Na temat paprykarza u mnie w szkole nie uczyli nawet w przenośni, więc wypowiadać się nie będę.

Edit: Jara był szybszy 8)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 15.09.2013 12:28

lm648 napisał(a):Niestety zawiodła :( nie spodziewałem się tego po Chorwatach, to jest tak jak dostać znienacka "liścia" :) W Cro ta metoda chyba słabo działa :lol: za wysokie temperatury chyba :lol:

Radzę już nie jeździć do Chorwacji, tylko nad polskie morze, tam nie będzie takich niespodzianek, no i temperatury są niższe :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 12:30

Kim ty jesteś ? Administratorem ?
Jeżeli tak :) to powinieneś łagodzić "konflikty" a nie je wzmacniać czy podsycać. No tak jaki Administrator to takie forum :) Trzymaj się ciepło :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 12:31

ynka napisał(a):
lm648 napisał(a):Niestety zawiodła :( nie spodziewałem się tego po Chorwatach, to jest tak jak dostać znienacka "liścia" :) W Cro ta metoda chyba słabo działa :lol: za wysokie temperatury chyba :lol:

Radzę już nie jeździć do Chorwacji, tylko nad polskie morze, tam nie będzie takich niespodzianek, no i temperatury są niższe :mrgreen:

Proponuję abyś porady kierowała do swoich dzieci :lol: Z drugiej zaś strony co to za forum, że nie można mieć swojego odmiennego zdania/opinii itd. i krytykować zastanych tam sytuacji? Czy moje spostrzeżenia są wymyślone? :) A może jest to tylko i wyłącznie forum "klakierów" Szanownego Pana Administratora Rysia, który też swoim prowokującym zachowaniem potrafi podtrzymać lub wzbudzić tzw "konflikt" :) I co teraz dostanę tzw bana?
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone