Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w Dubrowniku??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 21.06.2005 19:08

meeg napisał(a):Życzę powodzenia! Trasa naprawdę fajna i bezpieczna - zresztą nie tylko Polacy jeżdżą przez ten kraj - mija się Niemców, Austryjaków, Włochów, Węgrów. Warto się odważyć i poznać choć z okien samochodu ten piękny kraj.

Pozdrawiam!


Jasne. Istota tych naszych strachów tkwi w tym, że samo słowo Bośnia jeszcze przez ileś tam lat będzie u nas budziło dreszcze. Jak mówię moim obytym w Europie znajomym, że wybieram się do Cro właśnie celowo przez Bośnię, w dodatku z noclegiem w Sarajewie, to tak jakoś dziwnie na mnie patrzą. Ale tak samo patrzyli, kiedy ruszałem na północne pojezierza Litwy z namiotem. Oczywiście pytaniom: nie boicie się? nie było końca. I pojechaliśmy. A na miejscu, WŁAŚNIE TAM, widzieliśmy Litwinów, którzy podjeżdżali pod supermarket i szli na zakupy zostawiając otwarty samochód z opuszczonymi szybami. I było to tam normalne! Ameryka. U nas - nie do pomyślenia. Byliśmy w szoku. Złodziejstwo? Tam raczej nikt o nim nie słyszał. "To w dużych miastach" mówili. Jakże często nasze wyobrażenia o ludziach, o krajach, w których nie płaci sie kilkadziesiąt euro za parkowanie auta przez kilka godzin w centrum miasta, mijają się z rzeczywistością.
Meeg, powinnaś opublikować swoje wspomninia z przejazdu przez Bośnię. One ucywilizują nas wszystkich.
Pozdrawiam Cię również.
Jasiek32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek32 » 21.06.2005 19:28

Witam
Meeg wielkie dzieki za opis ,o taki opis wlasnie mi chodzilo,powiedz czy jechalas bez dluzszych postojow ,czy raczej trzeba gdzies szukac noclegu? :)
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 22.06.2005 10:39

Oboje z mężem mamy prawko więc jedziemy na zmianę. Jeśli jesteśmy zmęczeni stajemy na jakimś parkingu, rozkladamy siedzenia, trochę się prześpimy i jedziemy dalej. Nie mamy dzieci więc nie szukamy konkretych noclegów na trasie.
Wyjeżdżając z Polski niestety popełniamy koronny błąd - wyjeżdżamy ok. 8 rano a potem po drodze jedziemy do mojej rodzinki. Tutaj szybko nas nie puszczą dalej tylko śniadanka, pożegnania, itd. To zabiera trochę czasu, więc już na starcie mamy w plecy.
Pierwszy postój (krótki) to Barwinek - tankowanie LPG do pełna, toaleta, kawa i odprawa. Na Słowacji lubimy stanąć w Koszycach - koło Tesco dotankujemy LPG na stacyjce (w Tesco jest kantor więc widzimy ile euro wymienić aby zapłacić za tankowanie). W Tesco ja kupuję swoją ulubioną czekoladę "Studencką" i jedziemy dalej. Na Węgrzech stajemy dopiero w Udvar, nie licząc świateł w Budapeszcie :wink:. Tutaj można się umyć bo stacja pod granicą ma łazienkę dla kierowców, ale warunki raczej nienajlepsze. Kolejny postój to Osijek i tankowanie LPG na tutejszej stacji INA. W okolicy Żupanja jest przy drodze po prawej stronie mały zajazd z parkingiem. Tutaj raz spaliśmy. Można tutaj korzystać z prysznica, toalety, oczywiście restauracji. Dalej jazda przez BiH z krótkimi postojami na jedzenie, czy podziwianie widoków - polecam jeszcze te knajpki za Jablanicą w kierunku Mostaru - całkiem dobre jedzenie (choć w porównaniu z wyjazdem dwa lata temu trochę zdrożało), no i może to przyziemne, ale jeśli ktoś chce skorzystać z czystej toalety to tutaj takie są. I potem już Chorwacja, tankowanie LPG w Metkovic. Im bliżej celu tym rzadziej stajemy bo chcemy już dotrzeć na miejsce.
Przez Bośnię jechałam też inną trasą, ale do Dubrovnika ta będzie lepsza. Cały czas piszę o tankowaniu LPG, bo benzynę tankuję w Polsce, a potem już nie musimy jej dotankowywać.
W tym roku myślimy aby wyjechać wcześniej i krótki nocleg planujemy pod Sarajevem, tak aby przed południem być na miejscu w Cro.
Jasiek32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek32 » 22.06.2005 20:45

Nie ma jak jazda w dwoje kierowcow :wink: ,moja zona niestety nie ma prawka ,i mamy coreczke ( 7 lat ) .Nie wiem czy dam rade zajechac bez noclegu, ehhh jest nad czym sie zastanawiac :roll:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 22.06.2005 21:09

Może to pomoże - strona z linkami różnych stron dotyczących Bośni.
http://www.bihlink.com/

Tutaj strony z noclegami w Sarajevie:
http://sarajevo.moj-grad.com/?cat=170
A tutaj hotele i pensjonaty w Sarajevie z cenami.
http://grad.sarajevo.ba/turizam/hoteli.shtml

Zresztą na stronie z linkami jest praktycznie wszystko.

Pozdrawiam serdecznie
Jasiek32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek32 » 29.06.2005 12:40

meeg dzieki za pomocne info. , ale wychodzi na to ze moja podroz przesunie sie w czasie (po raz 3 ) :cry:
Znow mi urlop wycofali :cry:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 29.06.2005 16:26

Uszy do góry!
Wiem, że wszystkie teksty typu "nie przejmuj się" nie zwrócą Ci wyjazdu... Ja byłabym wściekła, ale to i tak nie pomaga w takich sytuacjach.
Rozumiem Twój ból, bo kiedyś mojemu mężowi też zabrali urlop i z przygotowanego wyjazdu pozostał żal. Tamtego lata nic mnie nie cieszyło, a ładna pogoda tylko przyprawiała mnie o wściekłość - taka byłam zawiedziona.
Tak więc trzymaj się, życzę powodzenia a na pocieszenie powiem Ci, że wielu Forumowiczów już wróciło i do następnego wyjazdu mają kolejny rok (przewrotne rozumowanie, ale może choć trochę pocieszy)!
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 29.06.2005 18:52

Jasiek - trzmam kciuki za wyjazd w przyszłym roku! Już siadaj i planuj. Ja mam to przed sobą od 15 lipca, ale i teraz nie jestem jeszcze pewien, czy pojadę. Różnie bywa. 2 lata temu na kilka dni przed wyjazdem miałem wypadek - uszkodziłem sobie bark do tego stopnia, że zmiany biegów w aucie stawiały mi świeczki w oczach. Musieliśmy wszystko przesunąć o tydzień, a po dojeździe na miejsce (nie wiem, jak ja to zrobiłem!) nie było mowy o pływaniu w Jadranie przez tydzień! (ręka). To żadne pocieszenie, ale zawsze myśl, że Cro przed a nie za Tobą. Pozdrawiam.
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 01.07.2005 14:33

Witam
A nie wiecie jaki jest przelicznik ich waluty na PLN bo nigdzie nie mogę znaleźć, Chodzi mi BiH.

Pozdrawiam
kwlj
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 01.07.2005 15:49

Jeśli chodzi o waluty w BiH to tutaj masz tabelę kursów Banku Centralnego Bośni i Hercegoviny
http://www.cbbh.gov.ba/bh/kursna.shtml

Tutaj natomiast kursy w Chorwacji:
http://www.hnb.hr/tecajn/hvazeca.htm

Pozdrawiam
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 01.07.2005 18:28

Dziękuję Ci bardzo meeg.
Bardzo mi się przydało

Pozdrawiam
kwlj
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 01.07.2005 20:06

meeg powinna na tym forum mieć przydomek "niezawodna" (bo "niezawodny już jest") :D
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 01.07.2005 20:20

Przyznaję całkowitą rację Trebor, Meeg zasługuje za swoje rady na zasłużoną pochawłę, wszystko tak ładnie opisuje, pełna perfekcja !!!!

Pozdrawiam
kwl

P.S. Jak wróce to też postaram sie sklecić jakis opis mojej wycieczki
P.S. No i ten uśmiech jest taki szczery :D
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 02.07.2005 21:49

Wielkie dzięki za miłe słowa. Cieszę się, że moje posty się przydają, ale od tych pochwał aż się rumienię. Ja wiele razy korzystałam z tego Forum i teraz staram się aby w ramach moich możliwości pomagać innym. A teraz jestem na zwolnieniu więc mam trochę czasu na pisanie.

Pozdrawiam serdecznie.
Jasiek32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek32 » 07.07.2005 20:13

Hurrrrrra,dostalem jednak urlop,wlasnie sie szykuje i w niedziele wyjazd :D ,meeg dzieki za pomoc , jak wroce to wam napisze moje wrazenia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w Dubrowniku?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone