Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w Dubrowniku??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 20.05.2005 14:05

Nie szukaj zapytam w innym dziale? Dziękuję, przybliżoną trasę znam ale chcę szybką a nie widokową bo tę zaliczę w drodze powrotnej.
Pozdrawiam
Wezyr
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 21.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wezyr » 20.05.2005 14:10

Kiedys "Bruno" mi napisał "Ja jechałem przez Węgry - Cro - Bih...
chciałem zobaczy Sarajevo. i tam nocowałem na kempie....potem kierunek Dubrownik.. fajna trasa.. zero aut ...widoki przepiękne"
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 20.05.2005 14:11

krakuscity napisał(a):zapytam jak najszybciej tam dojechać
Krakow-Chyzne-Budapest-Osijek-Sarajevo-Dubrovnik. Wychodzi 1100 km.
Wezyr
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 21.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wezyr » 20.05.2005 14:17

krakuscity napisał(a):Planuję wyjazd w czerwcu zaraz "za" Dubrownik, trasa przez BiH - Wezyr ja mam benzynę więc nic o gazie nie wiem. Ceny w Dubrowniku podam Ci jak wrócę z końcem czerwca tylko się przypomnij.


Mam prosbę rzuć tam czasami okiem na ceny gazu i dostepnosc na stacjach
Pozdrawiam Wezyr
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 20.05.2005 14:29

Wezyr napisał(a):Kiedys "Bruno" mi napisał "Ja jechałem przez Węgry - Cro - Bih...
chciałem zobaczy Sarajevo. i tam nocowałem na kempie....potem kierunek Dubrownik.. fajna trasa.. zero aut ...widoki przepiękne"


A czy na kampach w Sarajevie jest bezpiecznie? Macie jakieś informacje na ten temat?
Wezyr
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 21.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wezyr » 21.05.2005 18:22

Trebor napisał(a):A czy na kampach w Sarajevie jest bezpiecznie? Macie jakieś informacje na ten temat?



zadaj to pytanko nie jako post ale nowy temat może Bruno bedzie on tam "mieszkał" :D
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 30.05.2005 12:57

Wezyr napisał(a):Mam prosbę rzuć tam czasami okiem na ceny gazu i dostepnosc na stacjach
Pozdrawiam Wezyr


W Dubrovniku jest stacja LPG - jadąc starą trasą wzdłuż zatoki. ponadto LPG jest w Metkovicu na granicy BiH i HR. W BiH nasi znajomi tankowali LPG w Banja Luka http://www.kralicek.cz/lpg/chorvatsko.html#bosna
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 30.05.2005 13:56

Bruno nie odpowiada. Ale chyba w Sarajevie mozna w miarę normalnie kempingować przez jedną noc. Iidża ma jkaiś hotelowy kompleks z polem namiotowym.
Jasiek32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek32 » 20.06.2005 20:02

Witam wszystkich
ja tez sie wybieram do Dubrovnika a jestem z Rzeszowa,powiedzcie czy trasa przez BiH jest bezpieczna ,bo zona jest wystraszona (wiadomo co tam sie dzialo :wink: )i chce jechac przez Zagrzeb,pozdrawiam wszystkich :)

Wlasnie znalazlem temat ktory mnie interesuje (Bezpieczenstwo w Bosni),ale mimo wszystko jesli jechal ktos z moich stron do Dubrovnika to prosze o opis trasy :D
Ostatnio edytowano 20.06.2005 20:36 przez Jasiek32, łącznie edytowano 1 raz
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 20.06.2005 20:33

Jasiek32 napisał(a):Witam wszystkich
ja tez sie wybieram do Dubrovnika a jestem z Rzeszowa,powiedzcie czy trasa przez BiH jest bezpieczna ,bo zona jest wystraszona (wiadomo co tam sie dzialo :wink: )i chce jechac przez Zagrzeb,pozdrawiam wszystkich :)


Na początku lipca wróci z tej trasy wytrawny forumowicz krakuscity. Obiecał mi szczegółową relację. Obserwuj forum. Dowiemy się wszystkiego. Kiedy jedziesz?
Jasiek32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek32 » 20.06.2005 20:46

Ja jade w lipcu,mysle ze jak dobrze pojdzie to 8 wyjade ,ale forum teraz przegladam non stop , moze uda sie cos jeszcze ciekawego dowiedziec :wink:
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 20.06.2005 21:09

Jasiek32 napisał(a):Ja jade w lipcu,mysle ze jak dobrze pojdzie to 8 wyjade ,ale forum teraz przegladam non stop , moze uda sie cos jeszcze ciekawego dowiedziec :wink:


Ja trochę później ale tez w lipcu, mniej więcej w połowie. Też śledze regularnie forum - czekamy na kolegę krakuscity.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 21.06.2005 08:56

Jasiek32 napisał(a):Witam wszystkich
ja tez sie wybieram do Dubrovnika a jestem z Rzeszowa,powiedzcie czy trasa przez BiH jest bezpieczna ,bo zona jest wystraszona (wiadomo co tam sie dzialo :wink: )i chce jechac przez Zagrzeb,pozdrawiam wszystkich :)

Wlasnie znalazlem temat ktory mnie interesuje (Bezpieczenstwo w Bosni),ale mimo wszystko jesli jechal ktos z moich stron do Dubrovnika to prosze o opis trasy :D


Witam.
Ja jestem z Lublina i jadąc do Chorwacji zawsze przejeżdżam przez Rzeszów więc może Ci pomogę opisując swoją ulubioną trasę.
Do Budapesztu chyba nie muszę Ci tłumaczyć. W Budapeszcie ja zawsze kieruję się na drogę nr 6. Nie przestrasz się kolein (szczególnie na skrzyżowaniu przy wyjeździe z Budapesztu) są tylko na początku potem tylko na sporadycznych odcinkach. Droga nr 6 prowadzi wzdłuż Dunaju, czasem nawet jedzie się wałem przeciwpowodziowym. Po drodze mija się miasta ale wszystkie mają obwodnice dzięki czemu trasa jest dość szybka i nie zakorkowana. Gdy miniesz miasto Tolna kierujesz się na drogę 56 w mieście Szekszard i jedziesz na Mohacs. Dalej granica W Udvar i jest Chorwacja. Tutaj Osijek, Borovo, Vinkovici i przejście Żupanja - Orasje. W Bih kieruję się na Tuzlę drogą o nr 1-8. Po przekroczeniu granicy jesteśmy w serbskiej części Bośni dlatego nazwy miejscowości pisane są cyrylicą. Tutaj panuje dość dużu ruch, przy drodze jest dużo bazarów, myjni, złomowisk a na drodze przed skrzyżowaniami koleiny. Za granicą są też oznaczone pola minowe. Droga jest dość szeroka i wydawałoby się główna w tym rejonie, ale trzeba uważać aby nie przejechać znaku stop na skrzyżowaniu w tym rejonie (nie pamiętam już miejscowości). Do samej Tuzli jest też bardzo dużo stacji benzynowych. Z Tuzli jedziemy w kierunku Sarajeva przez Żivinice, Kladanj, Olovo, Semizovac. Tutaj zaczynają się górki (mi przypominają Bieszczady). Ruch minimalny, ładne widoczki, droga z serpentynami w niektórych miejscach. Nawierzchnia bardzo dobra. W lasach są parkingi gdzie można stanąć, grille wodne i miód. Jedzie się głównie zalesionymi terenami, nie ma męczącego upału można jechać dość szybko bo jest mały bardzo ruch. Mnie zdziwiło że dojeżdżając do Sarajeva ruch nadal jest niewielki i dopiero w Semizovac zaczyna się robić tłoczno. Dalej Sarajevo tutaj wjeżdżamy na drogę do Jablanicy. Tutaj ruch jest dużo większy. Jedzie się wolniej ale widoki też są niezłe. Są tunele (nieoświetlone i jeden z zakrętem jest niezły). W Jablanicy jedziemy na Mostar i tutaj widoki są rewelacyjne. Dolina Neretvy jest po prostu niesamowita trzeba to zobaczyć. Zaraz za Jablanicą po lewej stronie będzie kilka fajnych knajpek - tutaj można coś zjeść. Za Mostarem cały czas główną drogą na Metkovic i jesteśmy w Cro. Dalej na Dubrovnik.
Ta trasa jest jak najbardziej bezpieczna (chyba, że pójdziecie na spacer po polu minowym :wink: ), jeździłam nią i w dzień i w nocy.
Jest natomiast jeszcze jedna opcja z Sarajeva jedzie się na Dobro Polje, Brod, Gacko, Bileca, Trbinje i G. Brgat (granica tuż przy Dubrovniku). Tą trasą nie jechałam i chcę ją dopiero przetestować, ale są osoby które tędy już podróżowały.
I jeszcze raz powtarzam - przejazd przez Bośnię nie jest ani straszny, ani koszmarny, ani niebezpieczny (trzeba tylko uważać na policję - ale zawsze ostrzegają światłami). Dla nas przy jeździe do Dubrovnika jest to najkrótsza opcja i dodatkowo bardzo malownicza.

Pozdrawiam
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 21.06.2005 11:29

meeg napisał(a):
Jasiek32 napisał(a):Witam wszystkich
ja tez sie wybieram do Dubrovnika a jestem z Rzeszowa,powiedzcie czy trasa przez BiH jest bezpieczna ,bo zona jest wystraszona (wiadomo co tam sie dzialo :wink: )i chce jechac przez Zagrzeb,pozdrawiam wszystkich :)

Wlasnie znalazlem temat ktory mnie interesuje (Bezpieczenstwo w Bosni),ale mimo wszystko jesli jechal ktos z moich stron do Dubrovnika to prosze o opis trasy :D


Witam.
Ja jestem z Lublina i jadąc do Chorwacji zawsze przejeżdżam przez Rzeszów więc może Ci pomogę opisując swoją ulubioną trasę.
Do Budapesztu chyba nie muszę Ci tłumaczyć. W Budapeszcie ja zawsze kieruję się na drogę nr 6. Nie przestrasz się kolein (szczególnie na skrzyżowaniu przy wyjeździe z Budapesztu) są tylko na początku potem tylko na sporadycznych odcinkach. Droga nr 6 prowadzi wzdłuż Dunaju, czasem nawet jedzie się wałem przeciwpowodziowym. Po drodze mija się miasta ale wszystkie mają obwodnice dzięki czemu trasa jest dość szybka i nie zakorkowana. Gdy miniesz miasto Tolna kierujesz się na drogę 56 w mieście Szekszard i jedziesz na Mohacs. Dalej granica W Udvar i jest Chorwacja. Tutaj Osijek, Borovo, Vinkovici i przejście Żupanja - Orasje. W Bih kieruję się na Tuzlę drogą o nr 1-8. Po przekroczeniu granicy jesteśmy w serbskiej części Bośni dlatego nazwy miejscowości pisane są cyrylicą. Tutaj panuje dość dużu ruch, przy drodze jest dużo bazarów, myjni, złomowisk a na drodze przed skrzyżowaniami koleiny. Za granicą są też oznaczone pola minowe. Droga jest dość szeroka i wydawałoby się główna w tym rejonie, ale trzeba uważać aby nie przejechać znaku stop na skrzyżowaniu w tym rejonie (nie pamiętam już miejscowości). Do samej Tuzli jest też bardzo dużo stacji benzynowych. Z Tuzli jedziemy w kierunku Sarajeva przez Żivinice, Kladanj, Olovo, Semizovac. Tutaj zaczynają się górki (mi przypominają Bieszczady). Ruch minimalny, ładne widoczki, droga z serpentynami w niektórych miejscach. Nawierzchnia bardzo dobra. W lasach są parkingi gdzie można stanąć, grille wodne i miód. Jedzie się głównie zalesionymi terenami, nie ma męczącego upału można jechać dość szybko bo jest mały bardzo ruch. Mnie zdziwiło że dojeżdżając do Sarajeva ruch nadal jest niewielki i dopiero w Semizovac zaczyna się robić tłoczno. Dalej Sarajevo tutaj wjeżdżamy na drogę do Jablanicy. Tutaj ruch jest dużo większy. Jedzie się wolniej ale widoki też są niezłe. Są tunele (nieoświetlone i jeden z zakrętem jest niezły). W Jablanicy jedziemy na Mostar i tutaj widoki są rewelacyjne. Dolina Neretvy jest po prostu niesamowita trzeba to zobaczyć. Zaraz za Jablanicą po lewej stronie będzie kilka fajnych knajpek - tutaj można coś zjeść. Za Mostarem cały czas główną drogą na Metkovic i jesteśmy w Cro. Dalej na Dubrovnik.
Ta trasa jest jak najbardziej bezpieczna (chyba, że pójdziecie na spacer po polu minowym :wink: ), jeździłam nią i w dzień i w nocy.
Jest natomiast jeszcze jedna opcja z Sarajeva jedzie się na Dobro Polje, Brod, Gacko, Bileca, Trbinje i G. Brgat (granica tuż przy Dubrovniku). Tą trasą nie jechałam i chcę ją dopiero przetestować, ale są osoby które tędy już podróżowały.
I jeszcze raz powtarzam - przejazd przez Bośnię nie jest ani straszny, ani koszmarny, ani niebezpieczny (trzeba tylko uważać na policję - ale zawsze ostrzegają światłami). Dla nas przy jeździe do Dubrovnika jest to najkrótsza opcja i dodatkowo bardzo malownicza.

Pozdrawiam


Wspaniale, meeg, dzięki serdeczne. Że też wcześniej nie wpadło mi do głowy, żeby zapytać Cię o szczegóły dotyczące tej trasy. A kiedyś czytałem Twoje posty na ten temat. Wydrukuję ten opis i pokażę żonie. Bo moja żona też ma lekkeigo boja przed Bośnią...
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 21.06.2005 15:43

Życzę powodzenia! Trasa naprawdę fajna i bezpieczna - zresztą nie tylko Polacy jeżdżą przez ten kraj - mija się Niemców, Austryjaków, Włochów, Węgrów. Warto się odważyć i poznać choć z okien samochodu ten piękny kraj.

Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w Dubrowniku?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone