Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w Chorwacji, a ceny w Bośni.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kugua
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 06.02.2011
Ceny w Chorwacji, a ceny w Bośni.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kugua » 28.06.2011 15:50

Może ktoś się orientuje jak duża różnica jest między cenami w marketach w BIH, a w chorwackich sklepach? Będę blisko granicy, może warto nadrobić 10 km, a troszkę zaoszczędzić
memaka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) memaka » 01.07.2011 20:33

Alohol jest tańszy w Bośni, poza tym tańsza jest kawa, zawsze robie sobie zapas do następnego wyjazdu na urlop. W knajpach jest taniej. Paliwo też jest tańsze. Pamiętaj o zielonej karcie. 1KM=2PLN.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.07.2011 22:37

Wszystko jest dużo tańsze, paliwa także, zwłaszcza w mniej turystycznych regionach, jak okolice Banja Luki. A knajpy biją jakością, ceną i obsługą te chorwackie na przez Mostar do Orebića robię duże zakupy z dużym markecie przy wyjeździe. A jaki wybór serów, kozich, owczych i wszelakich .... a suszonego mięsa (lepsze niż chorwacki prśut)... A owoce jakie tanie...

Grzech nie zrobić większych zakupów!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

smacznego!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2011 15:19

Marek, zacznij na urlopy jeździć TYLKO do BiH, skoro ta Chorwacja tak Cię męczy :wink: :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 02.07.2011 16:53

Wiesz, że robię to dla Zosi...
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 02.07.2011 20:06

Wszystko jest tańsze , niektóre rzeczy nawet zdecydowanie ( papierosy , alkohole , nabiał, wędliny ) .
Paliwo w tamtym roku też było tańsze , ale jeśli nie ma się marek to trzeba szukac stacji z płatnością kartą , inaczej przy płatnością euro mozna nadziać się na złodziejski przelicznik :evil: , tylko na stacjach benzynowych sie z tym spotkałem gdzie indziej , w sklepach knajpach przeliczano mi normalnie czyli 2 marki na 1 euro :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.07.2011 11:20

Wiesz "normalnie" to jest dokładnie 1,95:1,00
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 03.07.2011 11:50

Z reguły przeliczali mi 2:1 :D łatwiej liczyć , na stacji benzynowej za to potrafili stosować bardzo dziwne przeliczniki , zawsze parę euro musiałem przepłacić - dlatego najlepiej znaleźć stację z płatnością kartą . 8)

W Bośni chyba sa mniejsze obciążenia podatkowe , towary chorwackie są tańsze tam niż w samej CHorwacji , np. kupiłem parę rodzaji puszek sardynek i owoców morza z fabryki w Postirze na Bracu , w Chorwacji kosztowały one ok 4-5zł. za sztukę , w Bośni wychodziło 2-2,5zł. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2011 13:41

MWN napisał(a):Wiesz, że robię to dla Zosi...


Wiem, wiem.... :lol: i wcale nie neguję Twojego zachwytu Bośnią, bo masz do niego pełne prawo....tylko stwierdzenia typu "...A knajpy biją jakością, ceną i obsługą te chorwackie na przez Mostar do Orebića..." co zresztą podkreślasz bardzo często, to wg mnie duże uogólnienie.

Otóż kiedyś jadłem obiad w Mostarze, blisko mostu i powiem tak - wcale jakość ani obsługa nie zwaliła mnie z nóg, a i super tanio też nie było...
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 03.07.2011 15:23

BiH moze za rok, w tym roku Tribunj
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.07.2011 15:38

Oj Slapol chyba musimy wypić piwo w Rynku, ale po Slocie (po 10.07)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.07.2013 09:27

memaka napisał(a):Alohol jest tańszy w Bośni, poza tym tańsza jest kawa, zawsze robie sobie zapas do następnego wyjazdu na urlop. W knajpach jest taniej. Paliwo też jest tańsze. Pamiętaj o zielonej karcie. 1KM=2PLN.



Dokładnie 1,95!!!!
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.07.2013 09:28

MWN napisał(a):Oj Slapol chyba musimy wypić piwo w Rynku, ale po Slocie (po 10.07)



Minął rok a piwa jeszcze nie piliśmy! Właśnie się zaczął kolejny SLOT.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.07.2013 09:31

slapol napisał(a):Marek, zacznij na urlopy jeździć TYLKO do BiH, skoro ta Chorwacja tak Cię męczy :wink: :lol:


Męczy? no może trochę jakl jest dużo ludzi. Ale też zwiedzam m.inn. Czarnogórę (w tym roku był Durmitor i Ulcinj; Ostrog i Podgorica przy okazji) i kawałek Albanii. W kolejnym zahaczę jeszcze o Macedonię.

A Ty już byłeś czy dopiero jedziesz?
Użytkownik usunięty
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2013 09:39

MWN napisał(a):
MWN napisał(a):Oj Slapol chyba musimy wypić piwo w Rynku, ale po Slocie (po 10.07)



Minął rok a piwa jeszcze nie piliśmy! Właśnie się zaczął kolejny SLOT.

Cześć, widzę "odgrzałeś" 2-letni post :D
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w Chorwacji, a ceny w Bośni.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone