Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny rozmów telefonicznych

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010
Ceny rozmów telefonicznych

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 06.06.2011 19:24

co do dzwonienia, kilka dni temu podpisywałem przedłużenie umowy z Plusem i dowiedziałem się (co zresztą jest napisane na stronach ale jakoś nie miałem ochoty sprawdzić) że Chorwację zaliczyli do reszty UE jeśli chodzi o ceny połączeń co znacznie obniży rachunki (1,8 zł za min) w porównaniu z poprzednim rokiem.
W innych sieciach zapewne jest już tak samo.

Pozdrawiam

ps.

a CB zabiorę ale przenośne, nie będę się szarpał z jakimś idiotą!

Temat wydzielony z tematu "Do Chorwacji z CB Radiem".
Rysio
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 06.06.2011 19:50

RobertZ napisał(a):... obniży rachunki (1,8 zł za min)...


dużo !!!

w T-Mobile (ERA GSM) rozmowy w sieci 0,30 gr
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 06.06.2011 20:16

no super ale tylko w t-mobile, do innych sieci jest znacznie gorzej niż w Plusie, chociaż nie mam najmniejszego zamiaru bronić Plusa, Ery czy innego Playa bo uważam że rżną nas aż trzeszczy.
Ważne dla mnie jest to że ze względu na pracę rozmawiam z abonamentami różnych sieci (także na urlopie) i nie mogę się nawet zastanawiać czy klient jest z tej czy też tamtej sieci.
W zeszłym roku ceny były prawie trzy razy wyższe więc dla mnie i tak rewelacja.
Ale cieszę się że w ogóle coś się w tym kierunku zmienia.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 06.06.2011 20:22

zeszliśmy trochę z tematu, ale myślę że nikt nie będzie krzyczał :lol:

co do wspomnianego "rżnięcia" nas po kieszeni to się zgodzę w 100%, skoro rozmowa międzynarodowa może kosztować 0,30gr a (z tego co pamiętam) w zeszłym roku płaciłem za minutę coś ~5złotych to przebitka wielokrotna.
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 06.06.2011 20:36

No dobra to powiedzcie mi,
mam w Plusie pięc darmowych numerów do których dzwonie za darmo to czy bedac w CRO tez beda one darmowe? Czy tylko to obowiązuje w Polsce? 8)
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 06.06.2011 20:38

na 90% tylko w sieci PLUSa, ale zadzwoń do BOKu i zapytaj może poza granicami to też działa choć mocno w to wątpię
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 06.06.2011 20:41

już całkowicie odchodzimy od głównego wątku (może moderator usunie te małe "zaśmiecanie" tematu) ale szybciutko ci odpowiem: wszelkie rabaty, zniżki, darmowe minuty, darmowe numery itp. nie działają w roamingu.
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 06.06.2011 21:31

"Usługa (darmowe numery) nie działa w przypadku połączeń wykonywanych w roamingu międzynarodowym"
sprawdziłem w regulaminie Plusa.
a teraz proszę mnie skasować za off topic 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2011 06:36

RobertZ napisał(a):co do dzwonienia, kilka dni temu podpisywałem przedłużenie umowy z Plusem i dowiedziałem się (co zresztą jest napisane na stronach ale jakoś nie miałem ochoty sprawdzić) że Chorwację zaliczyli do reszty UE jeśli chodzi o ceny połączeń co znacznie obniży rachunki (1,8 zł za min) w porównaniu z poprzednim rokiem.
W innych sieciach zapewne jest już tak samo.

Pozdrawiam

ps.

a CB zabiorę ale przenośne, nie będę się szarpał z jakimś idiotą!


Ja sprawdziłem na stronie PLUSA to dalej ponad 4zł/min !!

Pozdrawiam
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 07.06.2011 09:48

?? przejrzałem kilka taryf indywidualnych oraz firmowych (pliki pdf z pełnym cennikiem) i wszędzie jest 1,85 zł/ min ??.
Lepiej, w ogóle nie ma taryf za 4 zł? Są 1,85 do Europy (całej) oraz kilku dodatkowych państw, 2,46 zł do Państw mniej egzotycznych albo dla nas ważnych (np. Afganistan), oraz 7,69 do reszty świata.

Gdzie kolego znalazłeś te informacje?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2011 17:41

RobertZ napisał(a):?? przejrzałem kilka taryf indywidualnych oraz firmowych (pliki pdf z pełnym cennikiem) i wszędzie jest 1,85 zł/ min ??.
Lepiej, w ogóle nie ma taryf za 4 zł? Są 1,85 do Europy (całej) oraz kilku dodatkowych państw, 2,46 zł do Państw mniej egzotycznych albo dla nas ważnych (np. Afganistan), oraz 7,69 do reszty świata.

Gdzie kolego znalazłeś te informacje?


Może sprawdzamy co innego ?? 8O


Roaming

Zakładka "Lista krajów i opłat"

Np:
T-Mobile ( HR )

Strefa międzynarodowa I - (do Polski)
Strefa międzynarodowa I - (do Polski)
Połączenia do Polski.

Strefa czasowa
1 strefa czasowa 00:00 - 00:00 Pn-Nd święta
Czas:
PLN/ Minuta(netto)
4.39
PLN/ Minuta(brutto)
5.40
Naliczanie impulsu:
w części komórkowej co 60 sek.
Minimalny czas naliczania połączenia:
w części komórkowej 60 sek.

PLN/1 min.(nett) = stawka operatora+15% marży Plus GSM
PLN/1 min.(brutto) = stawka operatora+15% marży Plus GSM oraz
polski VAT 22%

Podane stawki są orientacyjne i ze względu na zmienność taryf, kursów walut
i innych czynników mogą ulec zmianie.

Sorry pomyliłem się to ok 6,15 zł/min do Polski, a lokalnie ok 4,31zł/min :)


Chodź to oczywiście mało istotne i tak raczej nie korzystam z komórki :)(na wakacjach mieszka w szufladzie)

Pozdrawiam

8)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.06.2011 19:07

W zeszły tygodniu przedłużałem umowę w Plusie,pytałem się o połączenia z Czarnogóry-koszt ponad 7złotych/min,czy na pewno jest w tym roku jakaś obniżka za rozmowy z Chorwacji?,w zeszłym roku zapomniałem wyłączyć pocztę głosową i dodatkowe 900zł trzeba było wykaszleć :D
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 07.06.2011 20:00

nosz kurde, rzeczywiście. Okazało się że 1.8 zł jest za połączenie z Polski do Chorwacji a jak już będę w Chorwacji to 1 minuta kosztuje 6.15 zł - to jest złodziejstwo w biały dzień! Dodatkowo w trakcie podpisywania umowy gość wprowadził mnie w błąd.
Tylko dzięki zaangażowaniu forumowiczów uniknąłem być może dużego rachunku :)

Dziękuję i pozdrawiam i radzę nie dzwonić gdy już będziecie w Chorwacji.
Haki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haki » 07.06.2011 20:08

krzych222 napisał(a):Pewnie był z Gdańska (nie w Gdańsku) - 3 samochody dalej - tak jak i Ty w trasie do/z Chorwacji
Musiał mieć z Ciebie niezły ubaw.

Tak jak nepisał smoki - technicznie nie jest to możliwe.


Pobaw się trochę tzw radiem "wstęgowym" a dopiero później wypowiadaj w temacie o którym pojęcia nie masz ....

U siebie mam antenkę bazową na domku , + Yaesu i przy dobrej propagacji masz praktycznie cały Świat na nasłuchu ....
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 08.06.2011 17:07

Jeżeli chodzi o Erę (T-Mobile) to obecnie mają coś takiego:

Abonament:http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/taryfy/abonament/uslugi_dodane/wszedzie_rozmawiaj

TakTak: http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/taryfy/karta/uslugi/wszedzie_rozmawiaj

No i za +49PLN nieograniczona ilość rozmów pomiędzy abonentami T-Mobile.
Reszta niestety się nie zmieniła i ceny roamingu są takie same jak w zeszłym roku.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone