Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 24.08.2013 20:36

Z mojej ap[teczki przydał się jedynie syrop na chorobę lokomocyjną, ale to już w drodze powrotnej. Ogólnie Nina podróż i pobyt zniosła bardzo dobrze! W drodze była bardzo grzeczna, oczywiście przydał się cały tabun zabawek, nie obyło się bez teatrzyku itp., ale np dvd wyciągnęłam dopiero w Słowenii. Pierwsze dni trochę marudziła, bo trafiliśmy na kulminację upałów, ale później było ok. Trochę miała katarek, ale nic się nie rozwinęło.
Mieliśmy namiot, ale połamał się po kilku dniach, na plaży był cień, więc w sumie namiot się nie przydał. Kółko do pływania też nie, bo mała za Chiny nie chciała wejśc do wody, pontonik przydał sie jako basenik.
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 26.08.2013 15:44

Witam
W tym roku byliśmy w Chorwacji z naszym Miśkiem. Dane techniczne Miśka w momencie wsiadania do auta: 3 miesiące i jeden dzień, waga 5700, jedzenie - cyc, zabawka - cyc. Dziecko urodziło się zdrowe jak ryba i w dniu wyjazdu nie było nic niepokojącego. Do przejechania mieliśmy trasą węgierską 1250 km. Wyruszyliśmy o godzinie 18.00 i na miejsce dotarliśmy o 14.30. Jechaliśmy dość wolno bo dopóki Misiek nie zasnął na noc to każde karmienie i kupa to postój, a w nocy to rewelacja, całą noc (tylko dwa razy obudził się na karmienie) przespał. Pobudka około 8.00 ze dwie godzinki gugania, grzechotek, jedzonko, kupa i drzemka przedobiednia która trwała do 5km od kwatery. Wracaliśmy natomiast wyjeżdżając o 9.00 i do domu dotarliśmy o 2.15. Tutaj Misiek niestety jak to w dzień wymagał więcej zainteresowania, postojów, ale tak naprawdę wściekł się na długą jazdę 50 km przed domem i zaczął nam marudzić. Na miejscu plażowanie codziennie, pływanie itp (szum morza usypiał Miśka na 3-4 godziny), ale pod drzewami, w cieniu i dodatkowo Misiek miał krem phramaceris, a gdy słońce przeszło na stronę z której nam dokuczało to wystarczał parasol. Zabraliśmy wózek głęboki który pełnił rolę łóżka, a do poruszania się miał fotelik samochodowy zapinany na stelażu wózka. NO i najważniejsze to jechaliśmy do kwatery w której mieszkaliśmy w zeszłym roku i na miejscu mieliśmy wszystko co nam było potrzebne, gospodarz wstawiła nam nawet wanienkę do kąpieli Miśka. W domu super wyposażenie, oczywiście klimatyzacja codziennie, w aucie również. Mimo że jechaliśmy w to samo miejsce to na wszelki wypadek kupiliśmy ubezpieczenie dla nas wszystkich, w nawigacji dodane wszystkie apteki i szpitale w okolicy. Na szczęście to wszystko okazało się niepotrzebne bo nasze wakacje z Miśkiem nie różniły się niczym od ubiegłorocznych (poza kąpaniem Miśka)
Załączniki:
misiek.jpg
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 28.08.2013 12:33

HEAD podziwiam Was bardzo! Oczywiście pozytywnie ,mój Mały póki nie skończył roku nie wybieraliśmy się z nim dalej niż 50 km. od domu :) Jak widać ten strach często nie jest potrzebny...
Możesz napisać w jakiej miejscowości byliście? A jeśli to możliwe proszę o namiar na kwaterę :)
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 28.08.2013 19:40

Bylismy w Starigradzie-Paklenicy. Na http://starigrad-paklenica.net/ jest apatament A29 tam mieszkalismy. Co do wyjazdu to warunek był jeden - dziecko musiało być absolutnie zdrowe, tak więc w tygodniu przed wyjazdem Misiek przeszedł kompletny przegląd techniczny..... Już planujemy przyszłoroczny wyjazd, tylko za rok może być gorzej bo chodzenie po tropie Miśka w pozycji zbieracza ryżu może zniechęcić do wyjazdów. No ale czy to w domu czy w Chorwacji i tak będzie zbieracz ryżu za Miśkiem.......
Ostatnio edytowano 12.10.2013 12:17 przez head, łącznie edytowano 1 raz
andzia_st
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.08.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) andzia_st » 29.08.2013 13:24

Przydają się przekąski do auta, paluszki, biszkopty :)
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 29.08.2013 15:09

Polecam musy owocowe hippa, albo tańszy odpowiednik z bakomy fruciaki. łatwe w obsłudze i moja mała uwielbia.
U nas sprawdziła się gazeta dla mamy o dzieciach, pół drogi ją wertowała w te i nazad.
Emeren
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 23.09.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 27.09.2013 21:47

head napisał(a):Witam
W tym roku byliśmy w Chorwacji z naszym Miśkiem. Dane techniczne Miśka w momencie wsiadania do auta: 3 miesiące i jeden dzień,...


Bez zbędnych ceregieli i szczegółowych wyliczeń można stwierdzić że Misiek wrócił tam skąd pochodzi :wink:
Pozdrawiam :papa:
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 30.09.2013 08:04

To podobnie jak moja Ninka :D
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 12.10.2013 12:21

Emeren napisał(a):
head napisał(a):Witam
W tym roku byliśmy w Chorwacji z naszym Miśkiem. Dane techniczne Miśka w momencie wsiadania do auta: 3 miesiące i jeden dzień,...


Bez zbędnych ceregieli i szczegółowych wyliczeń można stwierdzić że Misiek wrócił tam skąd pochodzi :wink:
Pozdrawiam :papa:


dokładnie tak było.... to były super wakacje :) ale te z Miśkiem nie był gorsze :papa:
kkitka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkitka » 12.10.2013 13:01

My w tym roku byliśmy na Korculi, z synkiem wiek 20 miesięcy. Super zniósł podróż, nocowaliśmy po drodze w Ptuju (fajny pensjonat na uboczu miasta). Pobyt też bez żadnych niespodzianek, żadnego poparzenia słonecznego, bóli brzuszka itp. Ulubione zajęcie to zbieranie kamyków ;) Pod koniec pobytu pojechaliśmy do Duborwnika, w ciemno, ale nocleg znaleźliśmy bez problemu, wieczorem zwiedzanie miasta z planem dokończenia dnia następnego rano i w południe mieliśmy wracać. Niestety w nocy wymioty i gorączka u synka. Udało się trochę zbić i postanowiliśmy szybko przemieścić się do Słowenii, do Ptuja. Na szczęście w naszym pensjonacie miejsca były i po południu byliśmy na miejscu. Synek dalej gorączka i wymioty, więc pojechaliśmy do szpitala w Ptuju, tu żadnych problemów z przyjęciem, wystarczyła zwykła karta EKUZ-et, diagnoza rotawirus, więc zostało nam dalsze zbijanie gorączki i na szczęście dostaliśmy pozwolenie na powrót następnego dnia do Szczecina. Tym razem wracaliśmy w towarzystwie biegunki ;) Na szczęście synek dużo pił, więc nie odwodnił się pomimo upałów. A na miejscu już polska służba zdrowia pomogła nam wyzdrowieć :) I moja tak rada jak bierzecie czopki przeciwgorączkowe to trzymać je trzeba w lodówce (nam się rozpłynęły), druga rzecz środki przeciwgorączkowe np. nurofen mogą wzmagać wymioty, więc lepiej przy rotawirusie brać na bazie paracetamolu. I życzę jak najmniej takich przygód ;)
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 19.05.2015
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 27.02.2016 13:06

andzia_st napisał(a):Przydają się przekąski do auta, paluszki, biszkopty :)


Na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie żeby absolutnie nie dawać dziecku jeść podczas jazdy samochodem, jak głodne to zrobić postój i wtedy nakarmić. Dziecko, nawet duże może się zakrztusić, zanim zatrzymamy auto i wysiądziemy żeby udzielić pomocy może być rożnie. Oczywiście każdy robi jak uważa.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 01.03.2016 09:31

Nemhain napisał(a):
andzia_st napisał(a):Przydają się przekąski do auta, paluszki, biszkopty :)


Na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie żeby absolutnie nie dawać dziecku jeść podczas jazdy samochodem, jak głodne to zrobić postój i wtedy nakarmić. Dziecko, nawet duże może się zakrztusić, zanim zatrzymamy auto i wysiądziemy żeby udzielić pomocy może być rożnie. Oczywiście każdy robi jak uważa.

eee bez przesady ;) cała nadzieja w tych przekąskach i zapchaniu buzi na chwilę.
Ja by była ostraożna z dawaniem gum i landrynek, reszta to normalne życie, zawsze może się coś zdarzyć. Ale biszkopt czy chrupki? lizak dobry, spokój na kilkanaście minut ;)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 01.03.2016 12:01

ita napisał(a):
Nemhain napisał(a):
andzia_st napisał(a):Przydają się przekąski do auta, paluszki, biszkopty :)


Na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie żeby absolutnie nie dawać dziecku jeść podczas jazdy samochodem, jak głodne to zrobić postój i wtedy nakarmić. Dziecko, nawet duże może się zakrztusić, zanim zatrzymamy auto i wysiądziemy żeby udzielić pomocy może być rożnie. Oczywiście każdy robi jak uważa.

eee bez przesady ;) cała nadzieja w tych przekąskach i zapchaniu buzi na chwilę.
Ja by była ostraożna z dawaniem gum i landrynek, reszta to normalne życie, zawsze może się coś zdarzyć. Ale biszkopt czy chrupki? lizak dobry, spokój na kilkanaście minut ;)



Nienawidzę biszkoptów, chrupek i innych ciasteczek w czasie jazdy. Pewnie dlatego, ze to ja myję i odkurzam nasze samochody ;)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 01.03.2016 12:05

klerjeser napisał(a):
ita napisał(a):
Nemhain napisał(a):
andzia_st napisał(a):Przydają się przekąski do auta, paluszki, biszkopty :)


Na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie żeby absolutnie nie dawać dziecku jeść podczas jazdy samochodem, jak głodne to zrobić postój i wtedy nakarmić. Dziecko, nawet duże może się zakrztusić, zanim zatrzymamy auto i wysiądziemy żeby udzielić pomocy może być rożnie. Oczywiście każdy robi jak uważa.

eee bez przesady ;) cała nadzieja w tych przekąskach i zapchaniu buzi na chwilę.
Ja by była ostraożna z dawaniem gum i landrynek, reszta to normalne życie, zawsze może się coś zdarzyć. Ale biszkopt czy chrupki? lizak dobry, spokój na kilkanaście minut ;)



Nienawidzę biszkoptów, chrupek i innych ciasteczek w czasie jazdy. Pewnie dlatego, ze to ja myję i odkurzam nasze samochody ;)

mój mąż też nie lubi ;)
ale na czas długich podróży nam odpuszcza, i tak po wakacjach trzeba sprzątnąć samochód :D
lepiej to niż wafelki z czekoladą :lol:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 12:15

ita napisał(a):...
eee bez przesady ;) cała nadzieja w tych przekąskach i zapchaniu buzi na chwilę.
Ja by była ostraożna z dawaniem gum i landrynek, reszta to normalne życie, zawsze może się coś zdarzyć. Ale biszkopt czy chrupki? lizak dobry, spokój na kilkanaście minut ;)


Pamiętasz ten tragiczny przypadek z Krakowa z ubiegłego roku? Ciarki mam do dzisiaj :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone