Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2013 17:49

annte napisał(a):
ołowiany napisał(a): Oczywiście wiesz kiedy będzie trzeba podać ten antybiotyk?


ołowiany,
problem rozwiązał się, poszłam do pediatry, która powiedziała to samo co Ty napisałeś, "A skąd będzie Pani wiedziała, że już trzeba podać antybiotyk?" No i racja, przepisała tylko syrop na uspokojenie w razie w.
A moje dziecko właśnie kończy trzydniówkę (+ zabkowanie) więc mam nadzieję, że w Cro nic nam się nie przytrafi.


Właśnie.

A tak ogólnie to zabrać można jakiś syrop typu Nurofen. To i na gorączkę i na ból. Podać to można wg. opisu na opakowaniu, a działanie nie bardzo szkodliwe. Oczywiście nie podawać dłużej niż kilka dni.
Polecam ubezpieczenia turystyczne. Potrzebowaliśmy dentysty dla dziecka w HR i ładnie nas Generali umówiło na wizytę blisko kwatery.
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 30.07.2013 22:51

Ołowiany
już mam cała apteczkę spakowaną, pani pediatra nam listę zrobiła co wziąć. Jak zobaczyłam rachunek w aptece to 8O . Dodatkowa torba na to wszystko. No ale wolę być przygotowana.
Wyjazd w sobotę, wielkie pakowanie rozpoczęte.

Co proponujecie z zabawek na drogę? Wiadomo, każde dziecko woli co innego, ale może akurat się zainspiruję?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.07.2013 23:18

tablet uspokajający :D
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 31.07.2013 12:06

Mieliśmy większe obawy o naszą 1,5 roczną córkę bo na ten rok zaplanowaliśmy Włochy i Chorwację.
Pediatra też zaproponował aby zostawić w aptece około 250-300 PLN i zabrać 2 torby leków, ale wziąć trzeba. Przydało się maść od komarów, wapno, Lokomotiv, i krem do opalania z filtrem 50. Córa piła tylko tamtejszą wodę mineralną po ówczesnym przegotowaniu i obyło się bez jakiś przygód żołądkowych.
Jeśli chodzi o drogę obowiązkowo wziąć herbatkę uspokajającą, lokomoiv ( gdyby dziecię zaczęło wymiotować stosuje się chyba od 3 lat ale nam pediatra powiedziała że dać mniejszą dawkę i będzie OK ) jakieś książeczki, karteczki do rysowania, płytę z ulubioną muzyką jakaś. A jak się wszystko inne znudzi jakiś laptop/palmtop na którym pociecha będzie mogła obejrzeć baje.
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 31.07.2013 22:25

U nas wyjazd dopiero za miesiąc ale już się stresuję... Obawiam się biegunek itp. Apteczkę też skompletuję przed wyjazdem. Na razie piszę listę co trzeba zabrać ,żeby później czegoś ważnego nie zapomnieć. Są rzeczy które nasz synek bardzo lubi jeść i planuję to zabrać z Polski w lodóweczce turystycznej :)
U nas dziecię jest niezwykle zajęte kolorowankami i flamastrami :)
Jak już ktoś pisał dobrze jest kupić jakąś nową bajeczkę lub zabawkę przed wyjazdem, i dać maluchowi kiedy zacznie marudzić... Myślę ,że będzie na moment spokój :)
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 31.07.2013 22:50

Pierwszy raz jechaliśmy jak Maja miała 1,5 roku było trochę przygód ale to po dotarciu - klima jej zaszkodziła, wysoka gorączka i 3 dni w pokoju.
Teraz ma 5 lat, ale przybył Antoś ma 4 miesiące, a wyjazd za miesiąc więc będzie miał 5 miesięcy :lol:

Szczerze w ogóle nie myślimy jak będzie w drodze, jest grzecznym chłopczykiem i wierzę w niego :mrgreen: - nawet gdyby coś i tak nie możemy nic mu podać na drogę i w trakcie, chyba że Viburcol.
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 03.08.2013 19:04

W tym roku moje dziecię będzie po raz trzynasty w Hr. Zaczynał jako trzylatek. Z leków zabierałam zawsze tylko coś przeciwgorączkowego (dostosowanego do wieku syna), panthenol i wodę utlenioną. Raz się mu przypętała angina ropna i trzeba było pojechać na pogotowie. Wizyta była bezpłatna, antybiotyk też dostałam w aptece za darmo na podstawie recepty. Tu było patrząc z perspektywy czasu dość zabawnie, bo ja się usilnie dopominałam kwoty jaką mam za lek zapłacić, a pani mi uparcie odpowiadała, że lek jest na receptę. Długo trwało, aż doszłyśmy do porozumienia, że skoro lek na receptę wypisany przez państwowego lekarza, do tego lek produkowany w Hr to jest w pełni refundowany. Polska ma co roku podpisaną umowę z Hr na bezpłatną doraźną pomoc medyczną. Dla pewności zawsze można wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Zdziwienie u Polaków często budzi fakt, że tam lekarz nie przepisuje antybiotyku od ręki, tylko odsyła na zrobienie antybiogramu.
Krem z filtrem 50 to podstawa. Do tego nakrycie głowy- kapelutek czy piracka bandamka. Ważne żeby przewiewne. Jak maluch dryfuje po morzu w kajaczku czy na materacu to też nie można zapomnieć o ochronie łepetyny.
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 03.08.2013 21:53

KajkaSamograjka napisał(a):W tym roku moje dziecię będzie po raz trzynasty w Hr. Zaczynał jako trzylatek. Z leków zabierałam zawsze tylko coś przeciwgorączkowego (dostosowanego do wieku syna), panthenol i wodę utlenioną. Raz się mu przypętała angina ropna i trzeba było pojechać na pogotowie. Wizyta była bezpłatna, antybiotyk też dostałam w aptece za darmo na podstawie recepty. Tu było patrząc z perspektywy czasu dość zabawnie, bo ja się usilnie dopominałam kwoty jaką mam za lek zapłacić, a pani mi uparcie odpowiadała, że lek jest na receptę. Długo trwało, aż doszłyśmy do porozumienia, że skoro lek na receptę wypisany przez państwowego lekarza, do tego lek produkowany w Hr to jest w pełni refundowany. Polska ma co roku podpisaną umowę z Hr na bezpłatną doraźną pomoc medyczną. Dla pewności zawsze można wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Zdziwienie u Polaków często budzi fakt, że tam lekarz nie przepisuje antybiotyku od ręki, tylko odsyła na zrobienie antybiogramu.
Krem z filtrem 50 to podstawa. Do tego nakrycie głowy- kapelutek czy piracka bandamka. Ważne żeby przewiewne. Jak maluch dryfuje po morzu w kajaczku czy na materacu to też nie można zapomnieć o ochronie łepetyny.


Dobrze wiedzieć jak to jest z służbą zdrowia :) Kurczę angina? po ilu dniach mu przeszło? Powiedz jeszcze w jakich okresach jeździliście i jaki według Was jest najlepszy czas na wyjazd z MAŁYM dzieckiem? Planuję jechać 2 Września ,choć niektórzy mówią ,że pogoda nie pewna!? Pozdrawiam
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 04.08.2013 09:44

reggaelove8778 napisał(a):Dobrze wiedzieć jak to jest z służbą zdrowia :) Kurczę angina? po ilu dniach mu przeszło? Powiedz jeszcze w jakich okresach jeździliście i jaki według Was jest najlepszy czas na wyjazd z MAŁYM dzieckiem? Planuję jechać 2 Września ,choć niektórzy mówią ,że pogoda nie pewna!? Pozdrawiam


My jedziemy 1 września z dwójką dzieciaków jak już wspomniałem.

Pogoda we wrześniu z doświadczenia powiem, jest troszkę cieplej niż w czerwcu, co zresztą statystyki potwierdzają.

Myśmy też wylądowali z Mają wtedy w szpitalu, wtedy czyli w 2010 - był stres nie powiem. W Primosten było ambulatorium i poradnia, ale zamknięte nikogo nie było, czekaliśmy tam chyba godzinę ale nikt się nie pokazał :twisted: Pojechaliśmy do Szybenika do szpitala, tam trochę zeszło badania krwi itp. ale suma summarum lekarz świetny okładał Maję okładami z zimnej wody miała prawie 40 stopni, dał czopek, dopiero jak zbił do 38 to nas wypuścił, recepty GRATISOWE :mrgreen: i trzy dni w pokoju.
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 04.08.2013 11:35

reggaelove8778 napisał(a):Dobrze wiedzieć jak to jest z służbą zdrowia :) Kurczę angina? po ilu dniach mu przeszło? Powiedz jeszcze w jakich okresach jeździliście i jaki według Was jest najlepszy czas na wyjazd z MAŁYM dzieckiem? Planuję jechać 2 Września ,choć niektórzy mówią ,że pogoda nie pewna!? Pozdrawiam

Dostał Sumamed w zawiesinie, więc w zasadzie drugiego dnia już nie gorączkował. Jednak przez tydzień unikaliśmy słońca i morskich kąpieli. Za to zdecydowanie wieczorne spacery wybrzeżem i wdychanie morskiego powietrza pomogły przyspieszyć zdrowienie.
We wrześniu zaczynają wiać mocniejsze wiatry, więc trzeba uważać żeby się dziecko nie wychłodziło po wyjściu z wody. My zawsze jeździmy w sierpniu (czasem zahaczając o pierwszy tydzień wrzesnia)- "nasza" plaża ma dużo cienia- sosenki, tamaryszki i granaty go dają. Jak syn miał 3-6 lat to często zasypiał na plaży. Kładliśmy go pod granatem w cieniu, dla pewności na granat zarzucaliśmy jeszcze ręcznik, żeby słońce jak najmniej prześwitywało.
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 04.08.2013 22:00

Kochani a może polecicie mi jakiś Apartament dla 3 os, blisko morza w Podgorze Tucepi Baśce Vodzie lub Draśnicach?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Apsik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 16.08.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Apsik » 16.08.2013 14:51

Witam wszystkich Rodziców :)
W tym roku -01.09- po raz pierwszy jedzie z nami nasza 2,5-letnia córcia.
Generalnie najbardziej obawiam się drogi, gdyż nasze dziecię jest z tych "nadpobudliwych" :smo:
więc cały asortyment umilaczy w przygotowaniu...
Apteczka też pewnie będzie bogata ale chyba nie będę jakoś przesadnie szaleć w tym temacie.
Raczej ograniczę się do standardowych leków, które zwykle biorę na wyjazdy.
Wybieramy się do Bibinje k/Zadaru na 10 dni, może ktoś też się wybiera w tym terminie w ten rejon?
Fajnie byłoby, gdyby dzieci miały towarzystwo :roll:
Pozdrawiam :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.08.2013 20:04

Kochani, najważniejsze to nie przesadzać. Po co zabierać baterię leków z apteki za 200-300 zł. Sorry, ale nie odważyłabym się bez konsultacji lekarskiej podać dziecku żadnego antybiotyku. W Cro też są lekarze, w Cro też są apteki. Zabrać lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy dostosowany do wieku dziecka, coś na ewentualne oparzenia, krem z filtrem, wodę utlenioną, plasterek, pozytywne nastawienie i humor i w drogę.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 19.08.2013 21:30

Jedziemy 1 raz do Chorwacji we wrześniu. Córcia ma niecałe 3 latka, więc zaopatrzyliśmy się w "tablet uspakajający", jak to ktoś ładnie nazwał :D zgrane bajki, gry, układanki. Do tego zeszyt, kredki, przerwy na wybieganie się i jakoś powinno być ;) Z leków zabieramy podstawowe - p/gorączkowe, p/bólowe itp.
kiniaa
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiniaa » 22.08.2013 14:16

Z calej kosmetyczki lekow ktore zabralam przydal nam sie syrop na alergie, Corcia dostala ostrej pokrzywki nie wiadomo po czym. Namiot mielismy, nie przydal sie bo wypozyczalismy lezaki i parasol.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone