Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 01.03.2016 13:34

papse napisał(a):
ita napisał(a):...
eee bez przesady ;) cała nadzieja w tych przekąskach i zapchaniu buzi na chwilę.
Ja by była ostraożna z dawaniem gum i landrynek, reszta to normalne życie, zawsze może się coś zdarzyć. Ale biszkopt czy chrupki? lizak dobry, spokój na kilkanaście minut ;)


Pamiętasz ten tragiczny przypadek z Krakowa z ubiegłego roku? Ciarki mam do dzisiaj :?

nie pamiętam, ale też nie wiadomo co dziecko jadło, może np. gumę? to naprawdę nieszczęśliwy wypadek rzadko spotykany
równie dobrze można by nie jeździć samochodem bo bywaja wypadki śmiertelne, a zakrztuszenia śmiertelne też bywają nie związane z jazdą samochodem.
Uważać trzeba to jasne, ale nie popadajmy w panikę, że aby zjeść coś w aucie trzeba stanąć.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 14:10

ita napisał(a):...
Uważać trzeba to jasne, ale nie popadajmy w panikę, że aby zjeść coś w aucie trzeba stanąć.

Zgoda, nie trzeba się zatrzymywać, ale dobrze by było gdyby dziecko jedząc coś w aucie nie siedziało same z tyłu.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.03.2016 14:20

ita napisał(a): nie popadajmy w panikę..

Popada się w paranoję.
W panikę się wpada.

Nie ma za co. :papa:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 14:25

anakin napisał(a):
ita napisał(a): nie popadajmy w panikę..

Popada się w paranoję.
W panikę się wpada.

Nie ma za co. :papa:


Fakt, też nie zauważyłem :wink:
Dzięki, Skywalker :mrgreen:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 01.03.2016 15:59

anakin napisał(a):
ita napisał(a): nie popadajmy w panikę..

Popada się w paranoję.
W panikę się wpada.

Nie ma za co. :papa:

racja , ale nie chciałeś to nie dziękuję :D

a może coś na temat też byś dodał, bo wygląda jak byś tylko polował na cudze błędy :wink: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.03.2016 18:46

Nemhain napisał(a):
andzia_st napisał(a):Przydają się przekąski do auta, paluszki, biszkopty :)

Na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie żeby absolutnie nie dawać dziecku jeść podczas jazdy samochodem, jak głodne to zrobić postój i wtedy nakarmić. Dziecko, nawet duże może się zakrztusić, zanim zatrzymamy auto i wysiądziemy żeby udzielić pomocy może być rożnie. Oczywiście każdy robi jak uważa.

To rzeczywiście prawda i wskazania medyczne, ale niestety życie jest inne i bez zapychaczy trudno z dziećmi podróżować (dorosłym także).
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 01.03.2016 20:11

piekara114 napisał(a):To rzeczywiście prawda i wskazania medyczne, ale niestety życie jest inne i bez zapychaczy trudno z dziećmi podróżować (dorosłym także).


Zależy też do czego dzieci przyzwyczaimy ;)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 02.03.2016 09:14

Fajnie, chciałabym poznać rodzica, który podczas 15-godz. podróży samochodem nie da nic dziecku do łapy..... Sama też pogryzam podczas podróży ....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.03.2016 09:42

viltob08 napisał(a):Fajnie, chciałabym poznać rodzica, który podczas 15-godz. podróży samochodem nie da nic dziecku do łapy..... Sama też pogryzam podczas podróży ....

Dokładnie, Ale może ktoś z forum się przyzna, że nigdy nie daje dziecku w czasie jazdy nic do podgryzania czy picia i sam z tego nie korzysta...
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 02.03.2016 15:58

Ja nie daję.
Same biorą :D
Ewentualnie żona coś im podrzuci :D
Po dojeździe na miejsce płaczę rzewnymi łzami widząc te porozgniatane paluszki lub inne przekąski.
Ale jedno wywalczyłem - żadnych czekolad, batoników itp bardzo brudzących rzeczy (poza tym niewskazane z powodów żołądkowych w czasie długiej podróży).
I też nie znam nikogo, kto potrafił wychować dzieci tak, żeby jadły tylko podczas postojów.
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 03.03.2016 12:08

Moje dzieciaki najczęściej długą podróż zagryzają ryżowymi waflami, rogalikami croissantami albo chrupkami, a zapijają "najczęściej" Actimelami i sokami owocowymi. Dzięki temu nie marudzą podczas jazdy, że sa głodne, a na poważniejszy posiłek (typu obiad) i tak stajemy gdzieś po drodze. Przekąski mają "w zasięgu ręki" i obsługują się same. Bardzo przydają się w takich sytuacjach schowki w fotelikach dziecięcych oraz mocowane za fotelem kieszenie na różne drobiazgi.
Sprzątanie samochodu po takim wyjeździe... cóż... trzeba to chyba traktować w kategoriach rekreacji :)
W sytuacji awaryjnej (typu zakrztuszenie się dziecka) i tak pewnie bym się jak najszybciej zatrzymał (nawet na pasie awaryjnym autostrady), o ile szybciej żona nie przeskoczyłaby przez fotele do tyłu. Jak dotąd nie było takiej potrzeby :)
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 03.03.2016 12:32

Planujemy wybrać się do cro z dziecmi dopiero w 2017 wrzesień a ja już się stresuje podróżą z dwójką 2 letnich maluchów i zastanawiam się jak to będzie.Bardzo tęsknie za cro.Moja tęsknota trwa już 3 lata natomiast mąż średnio tęskni i najchętniej wybrałby inne miejsce na spędzenie wakacji :( Chorwacja mu się podoba ale nie zakochał się w niej tak jak ja.Może nasze dzieci pokochają to miejsce ..?mam nadzieje ze TAK :D W tym roku czeka nas podróż nad nasz Bałtyk około 620km drogi więc zobaczymy jak zachowają się nasze dzieci.W tamtym roku tez byliśmy w tych okolicach naszego morza ale były malutkie poł roczku więc całą podróż przespały nie licząc przerwy na mleczko i zmiane pieluchy.Jedyny minus to prawie odparzone pupy mimo częstych zmian pampersów.
justyna84
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.04.2016
Pierwszy raz do Chorwacji-Ika -samochodem z dziecmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna84 » 26.04.2016 12:17

Witam serdecznie,Jak w tytule we wrześniu jedziemy samochodem z dziećmi do Chorwacji do Iki- kolo Opatiji w zatoce Kwarnerskiej. Byłabym wam wdzięczna za wszystkie informacje jakie możecie mi udzielić,miedzy innymi co zwiedzać, najlepsza trasa dojazdu,zresztą wszystko co wam na myśl przyjdzie a jest sprawdzone. Interesuje mnie tez czy można z Opatiji popłynąć na wycieczkę do Włoch,bo słyszałam ze jest taka możliwość.Może ktoś był,podpowie jak to wygląda,czy można na taki rejs udać się prywatnie,może pamięta koszt.
Jeżeli coś zle w moim poście to serdecznie przepraszam i bardzo proszę o pomoc za co z góry dziękuję . :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji-Ika -samochodem z dziecmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2016 14:44

justyna84 napisał(a):Witam serdecznie,Jak w tytule we wrześniu jedziemy samochodem z dziećmi do Chorwacji do Iki- kolo Opatiji w zatoce Kwarnerskiej. Byłabym wam wdzięczna za wszystkie informacje jakie możecie mi udzielić,miedzy innymi co zwiedzać, najlepsza trasa dojazdu,zresztą wszystko co wam na myśl przyjdzie a jest sprawdzone. Interesuje mnie tez czy można z Opatiji popłynąć na wycieczkę do Włoch,bo słyszałam ze jest taka możliwość.Może ktoś był,podpowie jak to wygląda,czy można na taki rejs udać się prywatnie,może pamięta koszt.
Jeżeli coś zle w moim poście to serdecznie przepraszam i bardzo proszę o pomoc za co z góry dziękuję . :papa:

Witam.
Trasy dojazdu są opisane na forum - skąd jedziesz :?:

Wycieczki z Opatiji >>> http://excursions-heju.com/opatija-wenecja.html
mama_w_chorwacji
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 04.06.2016
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_w_chorwacji » 04.06.2016 22:07

Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone