Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena paliw po drodze do CRO

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 25.12.2014 00:58

Cześć (jest to mój pierwszy post). :) Ceny paliw moim zdaniem najlepsze są w Czechach, w Polsce i w Serbii (choć przez Serbię jest nieco dalsza trasa). Na Węgrzech moim zdaniem tankować raczej nie warto, po prostu jest drogo. Myślę, że na polskim paliwie da się dojechać do Chorwacji (540 km od Chyżnego do Gorican przez węgierskie autostrady).
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 25.12.2014 15:48

A to ciekawe od kiedy Czesi mają takie tanie paliwo?Już w Austrii jest raczej taniej(info z wczoraj)..siostra na święta zjechała
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 25.12.2014 16:06

Nie wiem, jak jest w Austrii... w Czechach paliwo raczej nie jest za kosmiczne ceny - ale moim zdaniem w Serbii z wymienionych krajów jest najtaniej - polska 95 spadła ostatnio bardzo dużo (jakieś 4,15 zł).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.12.2014 17:27

Czechy i atrakcyjne ceny paliwa :?: :roll:
Czesi tankują w Polsce, ciekawe dlaczego :?: :roll:

W Czeskim Cieszynie benzyna 95 kosztuje na Shellu 33,70 koron ( 5,28 złotych ), w polskim Cieszynie na Shellu jest za 4,81
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 25.12.2014 21:59

Simon193 napisał(a):Ceny paliw moim zdaniem najlepsze są w Czechach, w Polsce i w Serbii (choć przez Serbię jest nieco dalsza trasa). Na Węgrzech moim zdaniem tankować raczej nie warto, po prostu jest drogo.

http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki- ... uropa/pb95

Tak dla przykładu ceny z dnia wczorajszego Pb95 Czechy 5.02 pln/litr , Hungary 4.56 pln/litr. W okresie wakacyjnym różnie z tym bywa. Np. 2013 w Cro było taniej niż na Węgrzech, lipiec 2014 na odwrót (średnio po ok 50gr na litrze różnicy). BiH wymiatała w tym roku pod tym względem :D
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 28.12.2014 19:07

Raul73 napisał(a):Czytałem 2 czy 3 dni temu prognozy jakichś specjalistów od rynku paliw - przewidują, że na pewno do czerwca paliwa nie zdrożeją, a nawet powinny jeszcze taniej.
Różnie to bywa z takimi prognozami, ale ta akurat mi pasuje :D :D


W ogólnym rozrachunku nie jest tak różowo. Co zyskamy na paliwie stracimy (nawet więcej) na słabnącej złotówce do euro.

ronnie napisał(a):http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki- ... uropa/pb95
Tak dla przykładu ceny z dnia wczorajszego Pb95 Czechy 5.02 pln/litr , Hungary 4.56 pln/litr.

Trzeba wziąć poprawkę na przelicznik walutowy.
Np. 33,3 korony to np 5,3 zł już nie wspominając o nieaktualnym kursie euro :mrgreen:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 28.12.2014 22:52

Latem jechałem do Baskiej Vody przez Węgry i tam tankowałem i w jedną i w drugą stronę. Tankowałem też w Chorwacji i jak na bieżąco sprawdzałem stan konta to okazało się ,że tankowanie madziarskie było bardziej korzystniejsze cenowo. Na Węgrzech wrażenie drożyzny mogą robić ichnie zera- mój syn jak zobaczył ceny batoników na stacji to aż pobladł ale i paliwo i jedzenie było tańsze niż w Chorwacji.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 28.12.2014 23:51

kibic hr napisał(a):Latem jechałem do Baskiej Vody przez Węgry i tam tankowałem i w jedną i w drugą stronę. Tankowałem też w Chorwacji i jak na bieżąco sprawdzałem stan konta to okazało się ,że tankowanie madziarskie było bardziej korzystniejsze cenowo. Na Węgrzech wrażenie drożyzny mogą robić ichnie zera- mój syn jak zobaczył ceny batoników na stacji to aż pobladł ale i paliwo i jedzenie było tańsze niż w Chorwacji.

Również na przełomie czerwca i lipca jechałem przez Węgry do Cro, masz rację tankowanie na Węgrzech było tańsze niż w Chorwacji.
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 29.12.2014 22:39

nowotarżanin napisał(a):
kibic hr napisał(a):Latem jechałem do Baskiej Vody przez Węgry i tam tankowałem i w jedną i w drugą stronę. Tankowałem też w Chorwacji i jak na bieżąco sprawdzałem stan konta to okazało się ,że tankowanie madziarskie było bardziej korzystniejsze cenowo.

Również na przełomie czerwca i lipca jechałem przez Węgry do Cro, masz rację tankowanie na Węgrzech było tańsze niż w Chorwacji.


Latem 2014 było tak jak piszecie. Rok wcześniej w analogicznym okresie już niekoniecznie. W 2013 w drodze do Cro słynną stację INA w stylu PRL na starym przejściu w Letenye owszem odwiedziłem, w tym roku ominąłem ją z daleka. Lepiej sprawdzić ceny przed samym wyjazdem. Zresztą nic nowego nie wymyśliłem.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.12.2014 16:14

ronnie napisał(a):
Latem 2014 było tak jak piszecie. Rok wcześniej w analogicznym okresie już niekoniecznie. W 2013 w drodze do Cro słynną stację INA w stylu PRL na starym przejściu w Letenye owszem odwiedziłem, w tym roku ominąłem ją z daleka. Lepiej sprawdzić ceny przed samym wyjazdem. Zresztą nic nowego nie wymyśliłem.



No tak, tylko że nazwa tej stacji padała tu najczęściej w kontekście tankowania LPG, którego cena zawsze była tam o wiele niższa niż na Węgrzech, gdzie ceny gazu są kosmiczne.

Dla przykładu - według danych sprzed tgodnia - w Chorwacji LPG po 2,50 zł, a na Węgrzech po... 4,20 zł 8O 8O

W przypadku cen benzyny i diesla ceny są w obu tych krajach zbliżone.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.12.2014 16:33

ronnie napisał(a):W 2013 w drodze do Cro słynną stację INA w stylu PRL na starym przejściu w Letenye owszem odwiedziłem, w tym roku ominąłem ją z daleka

z otoczeniem i samą stacją nie ma tam tak źle, a i darmową kawę dostaliśmy
ronnie napisał(a):Latem 2014 było tak jak piszecie.

najdroższe paliwo tankowane podczas jeszcze tegorocznego urlopu
VodiceHolidays
zbanowany
Posty: 32
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VodiceHolidays » 16.02.2015 18:35

Informujemy że ceny paliwa idą powoli do góry. Aktualne ceny oleju napedowego około 8.80HRK, benzyna 95 około 9.10HRK, benzyna 98 około 9.40HRK. Ceny paliwa do lata jeszcze troszkę wzrosną, jak nic nie zmieni się na rynkach światowych oczywiście. Taki proceder trwa latami w Chorwacji przed sezonem , jest to jedna z metod wyciągnięcia kasy od turysty ;-) :papa:
VodiceHolidays
zbanowany
Posty: 32
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VodiceHolidays » 16.02.2015 18:42

Olej napędowy na dziś w Słoweni 1.15 euro. W Austrii 1.50 euro - info dla wszystkich jadących do HR. Benzyna jest w podobnych wartościach :papa: .
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.02.2015 19:15

VodiceHolidays napisał(a): W Austrii 1.50 euro -

Baju baj...
W sobotę przejechałem pół Austrii i takiej ceny nie było nawet w drogich stacjach autostradowych.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.02.2015 19:37

No w Słowenii też ciut drożej niż kolega pisze :wink: http://www.petrol.si/
W Austrii zaraz za zjazdem z A9 na objazd M-L-P ON dzisiaj po € 1,113 a benzyna po € 1,144. http://www.nfz-temmel.at/mineraloelhandel.html
Czyli wychodzi taniej jak w Słowenii, a można jeszcze taniej znaleźć http://www.oeamtc.at/index.php :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Cena paliw po drodze do CRO - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone