Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena paliw po drodze do CRO

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 03.02.2014 15:44

jedziemy na Cieszyn, potem Czechy, Austria, Słowenia i na Makarską. Czyli w sumie ceny podobne do tych u nas. Dzięki za info, pozdrawiam
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 07.03.2014 20:21

Obrazek
..sierpień 2013...Makarska!!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2014 22:05

olciap6 napisał(a):mam pytanka trzy:
-jaki mniej więcej jest koszt LPG na Chorwacji i po drodze?
-jeśli mamy autko na gaz w jakich krajach najlepiej tankować?
-czy nie ma problemu w Chorwacji z tankowaniem LPG (z doświadczenia wiemy, że że nie w każdym kraju LPG jest tak łatwo dostępne jak u nas wPolsce)
Poprzednim razem byliśmy autem ON więc nie zwracaliśmy na gaz uwagi-będę wdzięczna za pomoc i wskazówki.


Nie wiem jaki macie zasięg na zbiorniku? Nasze tankowania:
przed Piotrkowem Tryb. stacja paliw LOTOS
Zjazd z A1 do Jastrzębie Zdrój stacja paliw BP powrót na A1 na powrocie ta sama
Czechy - Mikulov stacja paliw Shell, cena 18,5 KC, na powrocie ta sama
Austria - Loipersdorf stacja paliw Agip cena 0,899E/l., płatność kartą. Nie tanio ale bardzo dobry - wydajny gaz! Stacji nie widać bezpośrednio z autostrady, więc łatwo można ją przeoczyć, oznakowana też jest tak sobie na trasie, nie widać zabardzo zjazdu do niej, który wygląda jakby prowadził do lasu. Na powrocie jeśli zajdzie potrzeba też trzeba zjechać na tę stację bo nie ma po drugiej stronie. Samoobsługa.
Cro Petrol 4,96 Kn
Cro OMV 5,11 Kn
Cro Makarska ceny nie pamiętam bo 2 lata temu tam tankowaliśmy - gaz wydajny :)

Powrót
Cro OMV Janjce Istok 5,11 Kn
Cro Ina Vukova Gorica 5,09 Kn
Austria - Loipersdorf, Czechy - Mikulov, PL - Jastrzębie Zdroj i Piotrków Tryb. Shell

Ogólnie w Cro jest dużo więcej stacji z LPG przy autostradach więc nie ma problemu z tankowaniem :)
Wszędzie płaciliśmy kartą od Pl po Cro.
SM31
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) SM31 » 17.03.2014 15:11

Ja lałem pod korek na starcie (Katowice) i dolewałem na pierwszej stacji po rozwidleniu A1 i A6 (chyba na tifonie). Zdecydowanie omijam Węgry i Słowację ponieważ na Słowacji drogo a na Węgrzech nigdy nie umiem sobie przeliczyć ani się dogadać z tymi ludźmi. W drodze powrotnej leję pod korek koło Zagrzebia i dojeżdżam bez stresu do domu i taką strategię polecam wszystkim.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.03.2014 15:15

SM31 napisał(a):... i taką strategię polecam wszystkim.


Chciałabym ale to nierealne przy zasięgu 300 km na zbiorniku i 1500 km w 1 stronę :(
Baribal_76
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baribal_76 » 02.04.2014 01:00

W zeszłym roku jadąc z Wawy do Trogiru tankowaliśmy:
1. Wawa
2. przed Brnem
3, Chorwacja przez Zagrzebiem
w Trogirze było jeszcze pól baku
bak mamy 53l wg instrukcji. paliwo E95

W tym roku jedziemy za Dubrownik to pewnie będzie tankowanie przed Dubrownikiem jeszcze.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 02.04.2014 21:15

w moim przypadku tankowanie wygląda tak
Kędzierzyn-Koźle po sam korek Diesla
następne tankowanie około 100km przed Zadaram :) leje wtedy jakieś 15 litrów ze względu na wyższe ceny przy autostradzie:/Taka ilość spokojnie wystarcza mi na dojazd w jedna stronę
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 10.04.2014 11:49

Ja do tej pory tankowałem w Słowenii, ale to było dwa lata temu..... Teraz słoweńskiemu paliwu mówimy nie.
Jest dość interesująca stronka z aktualizacjami cen paliw. Ostatnio jak jechałem do Cro to generalnie się sprawdziła.
http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa
W tym roku największe zaskoczenie to Czechy.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 10.04.2014 12:03

jacusek napisał(a):Ja do tej pory tankowałem w Słowenii, ale to było dwa lata temu..... Teraz słoweńskiemu paliwu mówimy nie.
Jest dość interesująca stronka z aktualizacjami cen paliw. Ostatnio jak jechałem do Cro to generalnie się sprawdziła.
http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa
W tym roku największe zaskoczenie to Czechy.


Zaskoczeniem dla mnie jest to jak e-petrol wyliczył cenę za litr np ON 5,38zł/l przy cenie 35,41CZK/l
Kurs sprzedaży CZK musiałby być na poziomie 0,152. Jeśli znacie miejsce gdzie po tyle "chodzi" korona to ja biorę milion CZK.
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 10.04.2014 12:20

http://www.kantorlombard.pl/index.php/k ... walut-lodz
no prawie..... 10 gr różnicy/l. ale jak na CR to i tak tanio. Nawet nie zauważyłem, ze jest taki kurs korony. Nie pamiętam kiedy ostatnio (przynajmniej u mnie) byl poniżej 16 gr.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 10.04.2014 12:28

jacusek napisał(a):http://www.kantorlombard.pl/index.php/kantor/kursy-walut-lodz
no prawie..... 10 gr różnicy/l. ale jak na CR to i tak tanio. Nawet nie zauważyłem, ze jest taki kurs korony. Nie pamiętam kiedy ostatnio (przynajmniej u mnie) byl poniżej 16 gr.


w moich stronach przy dobrych wiatrach 0,17, stąd moje zdziwienie. Kroją nas w tej wielkopolsce!
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 10.04.2014 12:32

Hadler napisał(a):
jacusek napisał(a):http://www.kantorlombard.pl/index.php/kantor/kursy-walut-lodz
no prawie..... 10 gr różnicy/l. ale jak na CR to i tak tanio. Nawet nie zauważyłem, ze jest taki kurs korony. Nie pamiętam kiedy ostatnio (przynajmniej u mnie) byl poniżej 16 gr.


w moich stronach przy dobrych wiatrach 0,17, stąd moje zdziwienie. Kroją nas w tej wielkopolsce!


http://www.kantory.exg.pl/index/kantor/18

tu jest kilka kantorów można zobaczyć cenę (wiem że np w Bytomiu w kantorach w centrum euro i kuny były tańsze) Ale wynika że jak ja na p95 przejadę 550km to opłaca mi się w czechach jednak zatankować:)
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 23.04.2014 21:39

omv wylecialo z Cro ??
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 03.05.2014 18:48

OMV wyleciało chyba z CRO i raczej na pewno z BiH. W tym drugim przypadku przejęła ją serbska firma NIS, której z kolei właścicielem jest GAZPROM.
A co co cen. Aktualnie jestem na miejscu i cena paliwa w CRO powala na autostradzie przed znazdem do BiH przy Okucani 11.09 HRK. :(. Miejmy nadzieję, że przed wakacjami stanieje.
[edit]
chodzi o e95
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 03.05.2014 19:00

Jacusek a jak cena za ON ? 10 kn czy więcej ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Cena paliw po drodze do CRO - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone