Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena paliw po drodze do CRO

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 31.07.2013 21:35

to w ilu państwach chcesz tankować?
w CZ, SK, AT na pewno każdy ON jest lepszy niż w PL :twisted:
w CRO tankuj na markowych stacjach, nawet ten najtańszy
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 01.08.2013 19:06

Tankuję w Polsce do pełna...nie tankuję w Słowacji...i na Węgrzech...dolewam w Chorwacji...ciąglę na ON....i nie zapaprałem silnika!! Aha....wyjeżdżam z Rzeszowa...na pełnym zbiorniku (52 litry) ... i dojeżdżam do Chorwacji a tam według mnie olej napędowy jest zdecydowanie lepszy!!
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 01.08.2013 19:33

Zbiornik 70 l, więc tak zrobię :)
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 01.08.2013 19:36

zważywszy, że przy takich upałach to jazda w wyższą prędkością nie jest pożądana, niższa prędkość może jedynie poprawić wynik spalania :)
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 01.08.2013 22:33

VONPLES napisał(a):Tankuję w Polsce do pełna...nie tankuję w Słowacji...i na Węgrzech...dolewam w Chorwacji...ciąglę na ON....i nie zapaprałem silnika!! Aha....wyjeżdżam z Rzeszowa...na pełnym zbiorniku (52 litry) ... i dojeżdżam do Chorwacji a tam według mnie olej napędowy jest zdecydowanie lepszy!!


Dokładnie! Tak to powinno wyglądać.
Też zapodałem do pełna w Polsce z tym, że 98kę (Dukla) potem na pierwszej stacji INA w Cro na A4. Słowaków i Węgrów omijać z daleka - cenny z kosmosu! Nie jest prawdą (jak ktoś napisał na forum), że paliwo na chorwackich autostradach jest droższe o ok kunę na litrze niż poza nimi. Bzdura. Bynajmnie na A4 i na A1, którymi śmigałem w lipcu. Cena paliwa praktycznie taka sama jak w Polsce. Jeśli droższa to o grosze. Paliwo w Chorwacji naprawdę dobre. :D
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 01.08.2013 22:35

ronnie napisał(a):Nie jest prawdą (jak ktoś napisał na forum), że paliwo na chorwackich autostradach jest droższe o ok kunę na litrze niż poza nimi. Bzdura.
znaczy - chyba nawalony jechałem. nawet nie tylko ja! :papa:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 02.08.2013 00:15

ronnie napisał(a):
VONPLES napisał(a):Tankuję w Polsce do pełna...nie tankuję w Słowacji...i na Węgrzech...dolewam w Chorwacji...ciąglę na ON....i nie zapaprałem silnika!! Aha....wyjeżdżam z Rzeszowa...na pełnym zbiorniku (52 litry) ... i dojeżdżam do Chorwacji a tam według mnie olej napędowy jest zdecydowanie lepszy!!


Dokładnie! Tak to powinno wyglądać.
Też zapodałem do pełna w Polsce z tym, że 98kę (Dukla) potem na pierwszej stacji INA w Cro na A4. Słowaków i Węgrów omijać z daleka - cenny z kosmosu! Nie jest prawdą (jak ktoś napisał na forum), że paliwo na chorwackich autostradach jest droższe o ok kunę na litrze niż poza nimi. Bzdura. Bynajmnie na A4 i na A1, którymi śmigałem w lipcu. Cena paliwa praktycznie taka sama jak w Polsce. Jeśli droższa to o grosze. Paliwo w Chorwacji naprawdę dobre. :D

Dzięki za potwierdzenie moich "paliwowych doświadczeń"!!
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 02.08.2013 06:51

VONPLES napisał(a):Dzięki za potwierdzenie moich "paliwowych doświadczeń"!!
Kolega mówi chyba o "dopalaczach" na... rowerek. :mrgreen: A kręcisz jak na Tour the CRO. 8O :hut:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 02.08.2013 07:11

Adax napisał(a):
VONPLES napisał(a):Dzięki za potwierdzenie moich "paliwowych doświadczeń"!!
Kolega mówi chyba o "dopalaczach" na... rowerek. :mrgreen: A kręcisz jak na Tour the CRO. 8O :hut:

Zauważyłem, że rowerek na forum robi furorkę :D :D
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 02.08.2013 09:37

mrarek napisał(a):dla skrupulatnych nie będzie to miarodajne :) ceny przy autostradach w CRO są co najmniej o 1 Kn wyższe

mrarek napisał(a): może i ja pisałem, bo tak widziałem - przy autostradach zawsze ON był powyżej 10 KN, a w miastach 9 z haczykiem :)
ZAWSZE nie zawsze równe jest ZAWSZE. :oczko_usmiech:

ronnie napisał(a):Zdziwiony jestem tylko cenami paliwa. 06.07. na pierwszej stacji za granicą HUN/CHOR na autostradzie A4 tankowałem 98kę po 10.43 kuny. W Makarskiej (21.07) 10.39, na vis-a-vis tej pierwszej stacji co podałem (22.07.) 10.47.

Wychodzi na to, że to Makarskiej jakaś wybitnie droga była ta 98ka - cena autostradowa!

ps. nie zachęcaj mnie proszę do robienia skanów paragonów i w wrzucania na forum. :D :papa:
Jarek634
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek634 » 05.08.2013 23:06

Na Węgrzech koło Moson benzyna wczoraj była po 417 forint a LPG po275 !! w Cro jest drożej ponad 10 kuna 7 zł !!!!!! , na Słowacji około 1,5 Euro ,
pjetko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pjetko » 06.08.2013 09:39

Ja tankuję zawsze w PL pod korek, a potem dopiero w Chorwacji, zazwyczaj tifon przed Karlovacem.

Jeśli chodzi o ceny paliw, to tutaj macie dokładne, codziennie akutalizowane ceny na stacjach sieci Tifon, Crodux i Ina:
Tifon - http://www.tifon.hr/default.aspx?id=166
Crodux (OMV) - http://crodux-derivati.hr/cijene-goriva/
INA - http://www.ina.hr/default.aspx?id=4173

Na tej mapce http://map.hak.hr/ w menu po lewej "benzinskie postaje" zaznaczacie jaki koncern Was interesuje, potem klikacie na wybraną stacje i wysakuje jej nazwa. Następnie można sprawdzić na listach powyżej (po nazwach) jakie są akutalne ceny poszczególnych paliw.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 09.08.2013 13:25

Jarek634 napisał(a):Na Węgrzech koło Moson benzyna wczoraj była po 417 forint a LPG po275 !! w Cro jest drożej ponad 10 kuna 7 zł !!!!!! , na Słowacji około 1,5 Euro ,



W Cro płacąc kartą na dzień dzisiejszy przeliczy po 0,55zl wiec lejąc po 10,20kn wychodzi 5,61 tyle co w kraju wiec nie wiem skąd 7zl
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.08.2013 13:26

ufokking napisał(a):
Jarek634 napisał(a):Na Węgrzech koło Moson benzyna wczoraj była po 417 forint a LPG po275 !! w Cro jest drożej ponad 10 kuna 7 zł !!!!!! , na Słowacji około 1,5 Euro ,



W Cro płacąc kartą na dzień dzisiejszy przeliczy po 0,55zl wiec lejąc po 10,20kn wychodzi 5,61 tyle co w kraju wiec nie wiem skąd 7zl

I wszystko w Cro jest co najmniej dwa razy droższe... :roll: :lol:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 09.08.2013 14:18

ufokking napisał(a):
Jarek634 napisał(a):Na Węgrzech koło Moson benzyna wczoraj była po 417 forint a LPG po275 !! w Cro jest drożej ponad 10 kuna 7 zł !!!!!! , na Słowacji około 1,5 Euro ,



W Cro płacąc kartą na dzień dzisiejszy przeliczy po 0,55zl wiec lejąc po 10,20kn wychodzi 5,61 tyle co w kraju wiec nie wiem skąd 7zl



Płaciłeś V czy MC?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Cena paliw po drodze do CRO - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone