Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Celina? Stanici? Omis? prosze o rade

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wydra
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.07.2009
Celina? Stanici? Omis? prosze o rade

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra » 06.07.2009 19:34

dzien dobry wszystkim.
wiem, ze takich tematow jest tutaj mnostwo, probowalam przez nie przebrac, ale nadal nie ma odpowiedzi na pytanie. Chcemy jechac na poczatku wrzesnia w rejony Omisu. Wyczytalam, ze Omisu raczej nikt nie poleca, a raczej odradza.
Nie chcemy jechac dalej na poludnie bo to nasza dopiero druga podroz do chorwacji i chcemy na to poludnie sie powoli przemieszczac z roku na rok :)
Rok temu bylismy w czerwcu w Rabaciu, przecudne plaze ale okrutnie pod gore. W tym roku szukamy:

- spokojnej miejscowosci, ale sklep, lodziarnia - musza byc :)
- zeby pod gore za mocno nie bylo (trauma z poprzedniego roku)
- ladnych plaz, glownie zatoczek, takich, zeby nie trzeba bylo patrzec na tlumy, tylko sie gdzies zaszyc i nurkowac i obserwowac rybki. zeby byla jakas rozmaitosc tego wybrzeza, typowo chorwacka

Co jest miedzy Celina a Mimice??


Czy bylby ktos tak mily, jesli ma czas i doradzil mi cos? Czytalam ze w Stanici sa okropne schody wszedzie.

Baaaardzo prosze o rade. na pewno rozumiecie, ze jak sie caly rok czeka na wakacje to musza byc cudne:)

bardzo dziekuje za pomoc
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 06.07.2009 19:49

taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 07.07.2009 11:14

Witam

Tak jak wyżej polecam Nemirę.

Do plaży poza schodami można dojść lub zjechać szeroką drogą - asfaltową.

Ze względu na brak dyskotek miejscowość cicha - dwa sklepy, restauracja, boisko do kosza.

Plaża głównie żwirkowata - moje dzieci (9 m-cy, 8 i 13 lat) świetnie się na niej czuły.

Wokół dużo zatoczek z przyzwoita ilością ryb pod wodą - mała uwaga - na widoki akwariowe nie licz - to nie Egipt.
Minus - jeżowce - ostrożność i obuwie do wody wskazane.

Około godziny 15 woda robi się chłodniejsza i mętniejsza - być może wpływ na to ma ujście Cetiny - w sumie nie sprawdzałem - nie przeszkadzało mi to.

Duży plus Nemiry - blisko do Omisza z tym, że wędrując poboczem trzeba uważać na auta.

Od drugiej połowy sierpnia w Omiszu zauważalna jest mniejsza ilość turystów i imprez dla nich - duży plus dla osób szukających spokoju.

Pogoda w zeszłym roku była super - mieliśmy jedno popołudnie zmałm opadem deszczu za to pożary w okolicach były co pobudzało tą senna miejscowość.

Ważne - nazwy i numeracja ulic :
- budynki przy Jardance mają inna nazwę ulicy i numerację.
- budynki wewnątrz miejscowości stoją przy ulicach numerowanych w następujący sposób: Nemira I, Nemira III, Nemira X czyli numeracja rzymska.

to tyle tak na szybko.
pozdrawiam
polki-turst
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polki-turst » 07.07.2009 22:12

Jadę po raz 8 byłem tu i tam ale po raz 5 osiadam w OMISIU :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.07.2009 23:01

polki-turst napisał(a):Jadę po raz 8 byłem tu i tam ale po raz 5 osiadam w OMISIU :D

Omiš (Omisz) czyli po raz 5 w Omiszu, a nie jakimś misiu!
polki-turst
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polki-turst » 07.07.2009 23:25

Popiel napisał(a):
polki-turst napisał(a):Jadę po raz 8 byłem tu i tam ale po raz 5 osiadam w OMISIU :D

Omiš (Omisz) czyli po raz 5 w Omiszu, a nie jakimś misiu!

Przepraszam pomyliłem się ...po raz 6 osiadam w Omisiu.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.07.2009 00:04

wydra napisał(a):dzien dobry wszystkim.
Chcemy jechac na poczatku wrzesnia w rejony Omisu. ...

Zdravo
Na początku września to jedź w ciemno. Od Omisza do Pisaka masz 17km. W kilka minut przejedziesz i wybierzesz miejsce, które Ci się spodoba. Z kwaterą nie powinno być już problemu.

wydra napisał(a):Co jest miedzy Celina a Mimice??

Lokva Rogoznica :nice:

a może Ruskamen ?

Obrazek

http://apartmani-villa-mika.com/

http://www.chorwacja-a1.pl/ruskamen/apartamenty-zavode/

forum/viewtopic.php?t=17804

:devil:
wydra
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra » 08.07.2009 17:13

o ludzie :) jakie mile forum!!!

dziekuje serdecznie za pomoc i rady :)
Stanici widze nikt nie poleca. Czyli bedzie Nemira albo Celina. Albo faktycznie moze w ciemno :)
wydra
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra » 09.07.2009 13:23

no dobra, mam wlasciwie jeszcze jedno pytanie, nie daja mi spokoju te rybki :)

Rok temu mielismy super zabawe w Rabacu, tam bylo naprawde duuuzo roznych zyjatek, w ktora strone glowy by sie nie obrocilo (pod woda) to zawsze jakas rybka, a nawet lawica. Moze nie mialy wszystkich kolorow teczy, jak na rafach, ale bylo ich sporo. Z tym ze tam bylo duzo malutkich zatoczek skalistych.

i teraz moje pytanie: czy ktos moze byl i w Rabaciu i w okolicach Omisa i moze mi powiedziec czy tych rybek jest tam tyle samo ? :):):)
wydra
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra » 09.07.2009 13:54

i jeszcze jedna rzecz!

czy w Celinie tez jest ta droga ruchliwa? 200m od morza bedzie sie wiazalo z przejsciem przez te droge mili forumowicze?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.07.2009 15:58

wydra napisał(a):o ludzie :) jakie mile forum!!! ...


Obrazek

:devil:
wydra
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra » 11.07.2009 21:07

Popiel napisał(a):
wydra napisał(a):o ludzie :) jakie mile forum!!! ...


Obrazek

:devil:


chyba sie pospieszylam z pochwalami ;)
getek123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) getek123 » 14.07.2009 22:10

Ja polecam Omiś byłem tam kilka razy i znowu pojadę bo jest to piękne i urokliwe miasteczko.Można popływać po rzece cetina lub dla bardziej odważnych rafting.Ale wybór należy do ciebie
bartekomega
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekomega » 16.07.2009 09:35

Ja aktualnie przebywam w Breli ,i jestem naprawdę zachwycony/jestem z 4 letnim dzieckiem/ cisza spokój nie ma tłumów na plaży,widoki piekne urocze plaże i zatoczki jest gdzie spacerować chyba kilka kilometrów nad brzegiem morza deptak spacerowy naprawdę rewelacja/jak dla mnie/
wczoraj bylem w omiszu i takie klimaty to nie dla mnie!!!!MASAKRA
powiem tak: czułem się jak w sobotę na giełdze w Lubiniu!!!
tłok, scisk, hałas,gwar brud, a zeby przejsc przez ulice policja kieruje ruchem!!!!
bo taki jest ruch.
wakacje to pora odpoczynku a z tego co tam widziałem to raczej ja bym tam nie odpoczął
wydra
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra » 06.08.2009 19:03

dziekuje bardzo za rady. Dopiero teraz te dwie ostatnie zauwazylam
:oops:

omis bede omijala szerokim lukiem - to juz wiem ;)
po glowie chodza mi Celina, Pisak, Ruskamen. gdyby kos mial cos do powiedzenia na temat tych miejscowosci, bede bardzo wdzieczna,
pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Celina? Stanici? Omis? prosze o rade
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone