Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Videorejestrator w Austrii?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.08.2018 12:33

pavio napisał(a):Witam. Wiem że nie wolno w Austrii korzystać z videorejestratora ale ponieważ mam problem z jego całkowitym demontażem (wbudowany w lusterko wsteczne) czy wystarczy że nie będzie włączony, nie będzie przewodu zasilającego,obiektyw będzie zasłonięty (zaklejony taśmą)? Czy lepiej dla świętego spokoju pomęczyć się i usunąć na ten odcinek lusterko?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie .Pozdrawiam.
Wyjazd już za 5 dni:):):)


Naprawdę musiałbyś mieć strasznego pecha by ktoś się doczepił do Twojego rejestratora

Nie ejst zabronione jego posiadanie a jedynie używanie

Wystarczy, że nie będzie włączony

Tak dla przykładu. Antyradaru w PL też nie można używać, za posiadanie go niewłączonego w aucie nikt mandatu nie dostanie
Użytkownik usunięty
Re: Videorejestrator w Austrii?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2018 13:56

pavio napisał(a):Witam. Wiem że nie wolno w Austrii korzystać z videorejestratora ale ponieważ mam problem z jego całkowitym demontażem (wbudowany w lusterko wsteczne) czy wystarczy że nie będzie włączony, nie będzie przewodu zasilającego,obiektyw będzie zasłonięty (zaklejony taśmą)? Czy lepiej dla świętego spokoju pomęczyć się i usunąć na ten odcinek lusterko?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie .Pozdrawiam.
Wyjazd już za 5 dni:):):)


Ja swojego nie demontowałem (to akurat jest kilka sekund pracy) bo się mi nie chciało. Odpiąłem od niego kabel wychodzący z podsufitki. Swoją drogą, trzeba mieć wyjątkowego pecha by być cylniętym przez glinę i doczepił się do rejestratora na szybie (zaparkowałem kiedyś obok radiowozu na OMV w Wilfersdorfie i baba-hegemon w mundurze zerknęła, że nie działa) :)
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017
Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 28.06.2019 09:48

Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.06.2019 14:55

Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?


Jeździmy PL-CZ-A-SLO-HR

Nic nie zdejmujemy

Wczoraj pożyczyłem CB gdyż jedziemy na 2 auta i tym bardziej komunikacja się przyda
matizmat
Cromaniak
Posty: 509
Dołączył(a): 28.01.2017
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 28.06.2019 21:06

Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?


Ilekroć ostatnimi laty jeździłem przez Słowację i Węgry, zawsze używałem CB radia celem komunikacji z resztą "konwoju". Czyżby coś sie zmieniło w tym roku na niekorzyść? 8O Chyba nie... Przynajmniej nie słyszałem. I nie czytałem.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 28.06.2019 21:10

matizmat napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?


Ilekroć ostatnimi laty jeździłem przez Słowację i Węgry, zawsze używałem CB radia celem komunikacji z resztą "konwoju". Czyżby coś sie zmieniło w tym roku na niekorzyść? 8O Chyba nie... Przynajmniej nie słyszałem. I nie czytałem.


A zadzwonić nie jest wygodniej?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.06.2019 21:54

piotrulex napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?


Jeździmy PL-CZ-A-SLO-HR

Nic nie zdejmujemy


W Austrii wideorejestratory są zabronione.

https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/ ... ro/qj54zxb

Na Słowacji nie można mieć nic na szybie co zasłaniałoby widoczność. No ale jak kamerka jest za lusterkiem na przedniej szybie to znaczy, że i tegoż lusterka powinienem nie mieć.
Tak więc w moim przypadku na Słowacji kamerka nie jest zdejmowana, a w Austrii jest.
CB nie posiadam. To jakiś stary przeżytek w dobie praktycznie bezpłatnej komunikacji telefonicznej.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 29.06.2019 00:10

romuald22 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?


Jeździmy PL-CZ-A-SLO-HR

Nic nie zdejmujemy


W Austrii wideorejestratory są zabronione.

https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/ ... ro/qj54zxb

Na Słowacji nie można mieć nic na szybie co zasłaniałoby widoczność. No ale jak kamerka jest za lusterkiem na przedniej szybie to znaczy, że i tegoż lusterka powinienem nie mieć.
Tak więc w moim przypadku na Słowacji kamerka nie jest zdejmowana, a w Austrii jest.
CB nie posiadam. To jakiś stary przeżytek w dobie praktycznie bezpłatnej komunikacji telefonicznej.


Przetłumaczone ze srtony OAMTC:

...W Austrii kamery zainstalowane na stałe w miejscach publicznych podlegają surowym wymogom dotyczącym „przetwarzania obrazu” ustawy o ochronie danych (DSG), a także przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (DSGVO) w odniesieniu do przetwarzania danych osobowych.
Osoby, które publikują lub udostępniają zdjęcia lub materiały wideo, na których można rozpoznać osoby lub tablice rejestracyjne, stają się karalne....

...Nagrania do celów prywatnych:
Możliwe jest oczywiście, że ktoś po prostu chce udokumentować piękną scenerię lub podróż samochodem, motocyklem lub rowerem. Jeśli wideo jest nagrywane wyłącznie do użytku prywatnego, nie narusza prywatności, nawet jeśli wiąże się z nagrywaniem innych osób lub cech. Jednak nie powinno to być systematyczne działanie nadzorcze ani celowe gromadzenie dowodów.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.06.2019 08:29

arturescu napisał(a):
matizmat napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?


Ilekroć ostatnimi laty jeździłem przez Słowację i Węgry, zawsze używałem CB radia celem komunikacji z resztą "konwoju". Czyżby coś sie zmieniło w tym roku na niekorzyść? 8O Chyba nie... Przynajmniej nie słyszałem. I nie czytałem.


A zadzwonić nie jest wygodniej?


Zadzwonienie trwa kilka sekund dłużej

Jeździliśmy w konwojach z CB i pomimo, że to "przeżytek" to dla nas bardzo wygodny i poręczny :)

Pominę nawet okazję do podpytania mijanych ziomków jadących w druga stronę i podpytania o warunki na trasie
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 29.06.2019 12:40

piotrulex napisał(a):
arturescu napisał(a):
matizmat napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Chciałem Was zapytać czy jadąc do Chorwacji (trasa Słowacja-Węgry) zdejmujecie antenę cb oraz kamerkę samochodową? Przepisy są jakie są i jestem ciekaw jak do tego podchodzicie?


Ilekroć ostatnimi laty jeździłem przez Słowację i Węgry, zawsze używałem CB radia celem komunikacji z resztą "konwoju". Czyżby coś sie zmieniło w tym roku na niekorzyść? 8O Chyba nie... Przynajmniej nie słyszałem. I nie czytałem.


A zadzwonić nie jest wygodniej?


Zadzwonienie trwa kilka sekund dłużej

Jeździliśmy w konwojach z CB i pomimo, że to "przeżytek" to dla nas bardzo wygodny i poręczny :)

Pominę nawet okazję do podpytania mijanych ziomków jadących w druga stronę i podpytania o warunki na trasie


Ile sekund dłużej?

Eh, ci wszyscy Niemcy, Czesi i inni Węgrzy, nie odkryli dobrodziejstw CB i prywatne auto z batem to w tych krajach ewenement...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.06.2019 18:09

na Austrię ściągałem sprzęty z szyby i dachu; na Słowacji kamera zostaje na miejscu nie zasłaniając szyby (za lusterkiem); aczkolwiek w chwili kontroli spodziewać się innej interpretacji niż moja

piotrulex napisał(a):
Jeździliśmy w konwojach z CB i pomimo, że to "przeżytek" to dla nas bardzo wygodny i poręczny :)

Pominę nawet okazję do podpytania mijanych ziomków jadących w druga stronę i podpytania o warunki na trasie

naprawdę chcesz tłumaczyć coś osobie która nie posiada tego sprzętu i się wypowiada na jego temat :?:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.06.2019 13:42

piotrulex napisał(a):Jeździliśmy w konwojach z CB i pomimo, że to "przeżytek" to dla nas bardzo wygodny i poręczny :)
Pominę nawet okazję do podpytania mijanych ziomków jadących w druga stronę i podpytania o warunki na trasie

Ale ile lat temu jeździliście w tych "konwojach" z CB ?
Teraz możesz mieć tzw. "głośnomówiący" na telefonie. I wtedy nie ma problemu z tą śmieszną antenką wiwatującą wszystkim zakrętom. :)
Jechałem kiedyś z kolegą z CB.
Te rozmowy, które tam się słyszy, nieznających się ze sobą ludzi - to jakaś porażka. :evil:
Mam kilka rzeczy do kupienia. Nigdy to nie będzie CB.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.06.2019 13:52

Spadek zainteresowania radiami CB widzimy już od kilku lat. Po boomie na tanie urządzenia, kupowane głównie przez kierowców samochodów osobowych, dzisiaj CB traci popularność - opowiada właścicielka warszawskiego sklepu i serwisu z CB radiami. - Szacuję, że sprzedaż spadła o ok. 80 proc. Nasi klienci to głównie kierowcy samochodów ciężarowych i kierowcy zawodowi. Tam jeszcze CB się przydaje, ale nawet handlowców jest już coraz mniej.

Przede wszystkim potaniały inne technologie. Kiedyś w dobie drogich telefonów stacjonarnych i drogich połączeń komórkowych, CB radio było jedynym darmowym sposobem komunikacji. Teraz abonamenty bez limitu, internet, media społecznościowe przybliżyły nas do siebie.
Nie brakuje więc opinii, że CB nie zabiły wcale nowe technologie komunikacji, tylko zwykłe ludzkie chamstwo i brak kultury słowa. Kierowcy ciężarówek sami przyznają, że po wjechaniu za granicę np. do Niemiec wstyd odzywać się po polsku, bo tam opinia o kulturze polskojęzycznych użytkowników CB jest bardzo negatywna.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.06.2019 13:55

wikol napisał(a):Spadek zainteresowania radiami CB widzimy już od kilku lat. Po boomie na tanie urządzenia, kupowane głównie przez kierowców samochodów osobowych, dzisiaj CB traci popularność - opowiada właścicielka warszawskiego sklepu i serwisu z CB radiami. - Szacuję, że sprzedaż spadła o ok. 80 proc. Nasi klienci to głównie kierowcy samochodów ciężarowych i kierowcy zawodowi. Tam jeszcze CB się przydaje, ale nawet handlowców jest już coraz mniej.

Przede wszystkim potaniały inne technologie. Kiedyś w dobie drogich telefonów stacjonarnych i drogich połączeń komórkowych, CB radio było jedynym darmowym sposobem komunikacji. Teraz abonamenty bez limitu, internet, media społecznościowe przybliżyły nas do siebie.
Nie brakuje więc opinii, że CB nie zabiły wcale nowe technologie komunikacji, tylko zwykłe ludzkie chamstwo i brak kultury słowa. Kierowcy ciężarówek sami przyznają, że po wjechaniu za granicę np. do Niemiec wstyd odzywać się po polsku, bo tam opinia o kulturze polskojęzycznych użytkowników CB jest bardzo negatywna.

Podałbyś źródło. Bo sam tego nie napisałeś.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.06.2019 14:13

Wpisz w Google samo wyskoczy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone