Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Casamundo - opinie

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 03.07.2011 22:49

Mirkus napisał(a):No i już po urlopie... Mimo pewnych obaw, Casamundo się sprawdziło. Trochę miałem obawy z powodu żądania całej kasy od razu, ale wszystko tam zadziałało sprawnie. Przed wyjazdem otrzymałem parę przydatnych informacji ( wprawdzie to z automatu, ale i tak fajnie).
A więc teraz sam mogę polecić, że działa.

My rezerwowaliśmy apartament w połowie maja. Pieniądze wpłaciliśmy już w 100% jednak oprócz maila nic nie dostaliśmy.
Jak długo Wy czekaliście na dokumenty??
Mirkus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 29.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirkus » 04.07.2011 06:31

Ja dostawałem na maila potwierdzenia wpłat po zaksięgowaniu u nich na koncie po ok 3-4 dniach od wysłania, ponieważ to bank zagraniczny, więc dłużej idzie. Natomiast sam voucher miał przyjść mailem na 4 do 3 tyg. przed wyjazdem. Zdaje się, że jak doszło 3 tyg. i nic nie miałem na poczcie to zadzwoniłem na tą infolinię podawaną na stronie i przestawiłem problem. Pani obiecała zadziałać i zdaję się że za 2 dni voucher był na mailu.
Jak jest jakiś problem to dzwonić tam. Tak mi się wydaje, że tam pracuje na tej infolinii tylko jedna pani, ale jest bardzo pomocna.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011
Casamundo.

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 02.02.2012 21:22

Od jakiegoś czasu reklamuje się tutaj Casamundo. Zacząłem się tam rozglądać za jakimś apartamentem i zauważyłem, że oczekują oni zapłaty za cały pobyt miesiąc przed jego rozpoczęciem. Oczywiście można wykupić ubezpieczenie w razie draki, ale i tak chciałbym prosić o Wasze, drodzy forumowicze, spostrzeżenia na temat Casamundo. Przypuszczam, że wszystko powinno być ok., skoro są "tutaj", ale wolę się upewnić...
Pozdrawiam wszystkich
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.02.2012 21:28

rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 02.02.2012 21:49

maniust napisał(a):https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=27241&highlight=casamundo


Dzięki, wszystko jasne :D
Piterek75
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piterek75 » 02.02.2012 21:54

Rezerwowałem przez Casamundo, okazało się, że dana rezerwacja była de facto robiona przez booking.com Więc możesz od razu zamawiać na booking.com.
Plusem jest to, że nie płacisz (w większości przypadków) zaliczki, podajesz jako zabezpieczenie numer karty kredytowej. Zrezygnować możesze praktycznie do tygodnia przed przyjazdem bez kosztów, potem w razie rezygnacji ściągają ci z karty za jeden nocleg.
Minusem jest cena ok 10-15 euro za nocleg drożej niż zamawianie bezpośrednio u właściciela.
Ja mimo wyższej ceny zdecydowałem się skorzystać ponieważ u właściciela bezpośrednio mogłem zarezerwować tylko od soboty do soboty, a tu zamówiłem od wtorku do wtorku co dla mnie było ważne.
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 09.05.2012 08:19

Opowiem o swojej rezerwacji w Casamundo:
28 kwietnia wybrałem obiekt na ich stronie i dokonałem rezerwacji a w zasadzie złożyłem "wiążące zapytanie o rezerwację" bo tak się to u nich nazywa.
29 kwietnia otrzymałem mail od CASAMUNDO z informacją że moje "wiążące zapytanie o rezerwację" zostanie przesłane do "organizatora podróży" firmy ADRIAGATE. W załączniku tego maila był dokument .pdf pod tytułem "potwierdzenie wiążącego zapytania o rezerwację" wystawiony przez CASAMUNDO. Następnie dostałem maila z firmy ADRIAGATE z informacją, że "jednostka zakwaterowania jest wolna w wymaganym terminie" i że mogę ją zarezerwować z poziomu strony internetowej. Trochę się zdziwiłem bo myślałem, że już zarezerwowałem no ale dobra wszedłem na stronę kliknąłem jeszcze raz "zarezerwuj" i zarezerwowało się. Tego samego dnia kilka godzin później dostałem maila z ADRIAGATE z potwierdzeniem rezerwacji i załącznikiem .pdf z rozliczeniem i danymi do przelewu 30% zaliczki bo taką opcję wybrałem a pozostałą część zapłacę właścicielowi kwatery osobiście w dniu przyjazdu. Przelew "zwykły" wykonałem tego samego dnia ale w związku z tym, że było sporo dni wolnych od pracy (1-3 maja) dotarł dopiero wczoraj. Również wczoraj czyli 7 maja otrzymałem mila z ADRIAGATE z potwierdzeniem otrzymania mojej zaliczki oraz informacją: "Prosimy o zrobienie kopii i zabranie ze sobą dokumentu do Chorwacji, ponieważ jest on dowodem wpłaty oraz zawiera dokładne dane kwatery oraz właściciela" a w załączniku dokument .pdf "voucher rezerwacji" no i tu małe zaskoczenie bo w owym "voucherze" w rubryce "imię i nazwisko" wpisane jest TRAVEL AGENCY VISIT ROGOZNICA czyli kolejny już trzeci pośrednik... Nie mam oczywiście zastrzeżeń do CASAMUNDO bo obsługa (e-mail, telefon) jest sprawna i kompetentna tylko zastanawiam się kto w zasadzie jest odpowiedzialny za moją rezerwację przy takiej liczbie podmiotów pośredniczących ?
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 10.05.2012 20:11

maro22 napisał(a): no i tu małe zaskoczenie bo w owym "voucherze" w rubryce "imię i nazwisko" wpisane jest TRAVEL AGENCY VISIT ROGOZNICA czyli kolejny już trzeci pośrednik... Nie mam oczywiście zastrzeżeń do CASAMUNDO bo obsługa (e-mail, telefon) jest sprawna i kompetentna tylko zastanawiam się kto w zasadzie jest odpowiedzialny za moją rezerwację przy takiej liczbie podmiotów pośredniczących ?


Faktycznie ciekawa sprawa, czy to może rodzić jakiś niebezpieczeństwo? W razie draki odpowiedzialność trochę się rozmywa, chociaż wątpie by jakaś draka nastąpiła.
Pozdrawiam.
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 16.07.2012 19:35

rafalisko30 napisał(a):wątpie by jakaś draka nastąpiła.

No i słusznie :wink: Już po urlopie dodam, że wszystko było O.K.
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 16.07.2012 21:30

ja rezerwuję apartament dopiero drugi raz, (zawsze jeżdziłam w ciemno), ale bezpośrednio u właścicieli. kiedyś przez przypadek znalazłam zdjęcie mojego apartamentu ja go wynajęłam za 100 euro/doba za 7 osób, a przez biuro wychodziło 148 euro doba. 10 dni i prawie 500 euro do tyłu.
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 17.07.2012 08:16

Osobiście nigdy jeszcze nie rezerwowałem nic przez Casamundo, bo jeżdżę pod namiot, ale szwagier rezerwuje u nich dość często i to nie tylko w Chorwacji ale i w Norwegii rezerwował i gdzieś w Azji i nigdy nie miał żadnych problemów, więc wydaje się, że można im zaufać.
asikczek
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikczek » 17.07.2012 09:15

w tamtym roku zarezerwowalismy aparatmanty przez casamundo. Mieliśmy dokonać 2 wpłat ( zaliczka i opłata końcowa przed wyjazdem) - my od razu wpłaciliśmy całość i po jakimś czasie otrzymalismy potwierdzenie rezerwacji. Sam wyjazd bardzo udany, byliśmy w Petrcane koło Zadaru.
W tym roku tez zastanawialiśmy się nad Casamundo, ale w końcu zdecydowaliśmy się na kontakt bezpośrednio z właścicielami - wychodzi taniej.
Kilka razy kontaktowalismy się z infolinią, też nie było problemu.
douglas
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) douglas » 18.07.2012 09:40

Piterek75 napisał(a):Rezerwowałem przez Casamundo, okazało się, że dana rezerwacja była de facto robiona przez booking.com Więc możesz od razu zamawiać na booking.com.
Plusem jest to, że nie płacisz (w większości przypadków) zaliczki, podajesz jako zabezpieczenie numer karty kredytowej. Zrezygnować możesze praktycznie do tygodnia przed przyjazdem bez kosztów, potem w razie rezygnacji ściągają ci z karty za jeden nocleg.
Minusem jest cena ok 10-15 euro za nocleg drożej niż zamawianie bezpośrednio u właściciela.
Ja mimo wyższej ceny zdecydowałem się skorzystać ponieważ u właściciela bezpośrednio mogłem zarezerwować tylko od soboty do soboty, a tu zamówiłem od wtorku do wtorku co dla mnie było ważne.



Piterek75 czy mógłbyś wysłać mi na maila bezpośrednie namiary na kwatery prywatne? Jadę na pełen tydzień od soboty do soboty więc może uda mi się coś załatwić. Jadę 18 sierpnia 2012 w okolice Zadaru a nigdzie nie mogę znaleźć namiarów na w miarę tanie kwatery prywatne. Proszę o info na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Pozdrawiam
kasienka174
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasienka174 » 06.08.2015 16:55

Ja rezerwowałam hotel pare dni temu i napisałam rezygnacje w ciagu 10 dni wysłali mi rachunek 0.00 Euro A dzwonilam na infolinie to mowili ze 25 % mam zapacic. Na infoliny sa tylko ludzie moga Cie wprowadzic w bład.
Marcin333
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.06.2016
Casamundo - czy ktoś korzystał ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin333 » 04.07.2016 16:32

Witajcie,

Pytam jeszcze o inny portal a mianowicie Casamundo. Czy na Casamundo również zaliczkę trzeba wpłacić w Euro czy może jednak w złotówkach ?


Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Casamundo - opinie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone