Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 18:10

Pakula napisał(a):Nomiocik ten ma już pewnie pare lat jest pewnie jeszcze z przed okrągłego stołu,ale był używany może z pięć razy.Stan jest BDB,ale zajmuje strasznie dużo miejsca,niewspomne o ciężarze .Materiał to jest jakiś taki gruby niewiem co to jest.Deszcz przez niego jeszcze nieprzelatuje,dwa lata temu byliśmy nad Bałtykiem(wiadomo padało),i sie sprawdził


U mnie w rodzinie jest jeszcze taki namiot. Tropik z impregnowanego płótna i sztywne rurki o fi ok.20mm sprawiają że jest ciężki i po złożeniu zajmuje sporo miejsca. Taki namiot sprawia trochę kłopotu przy częstym przemieszczaniu się bo jest go trudniej rozłożyć niż współczesne konstrukcje. Ale jest na pewno wygodniejszy do turystyki pobytowej bo jest bardziej obszerny i z racji prostych ścian łatwiejszy do zagospodarowania Mogę Cię pocieszyć że widuję na kempingach ludzi, którzy jeżdżą z takimi namiotami. Zresztą na wielu kempingach takie namioty wynajmuje się turystom jak domki czy przyczepy.
Gdybyś miał problemy z przeciekaniem to można spróbować zaimpregnować albo przykrywać go plandeką budowlaną. W marketach budowlanych jest wybór róznych rozmiarów.
Taka plandeka ma otwory na brzegach więc nie ma problemu z jej mocowaniem. Chroni ona dodatkowo namiot np. przed spadzią.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 18:14

Plandeka jest OK, ale na podłogę do przedsionka, a do impregnacji to bardziej poleciłbym specjalne impregnaty w spray'u. Są takie za 29 zł w sklepach HI-Mountain ;), ale czy na tropik wystarczy jeden taki spray to nie wiem. Wiem natomiast, że pozwalają oddychać namiotowi i woda w tropik nie wsiąknie, tylko sperli się i spłynie ;)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 08.02.2007 18:27

Teraz to jest fajnie i prosto, kupujesz impregnat w spray'u i po kłopocie.
Pamiętam, ok 40/44 lata temu udało się moim rodzicom załatwić namiot willowy (Bałtyk--tak się nazywał), tropik miał niezależny ale przeciekał niemiłosiernie, wystarczył deszczyk aby woda lała się strumieniem. Spray'u nie było, ale była ciocia prowadząca sklep PTTK-u w W-wie i znowu nam załatwiła (wtedy załatwiało się, nie kupowało) impregnat. Cały, wielki tropik do wanny i pełna kąpiel parogodzinna. Wystarczało to na 2 sezony. Ale wspominam te wyjazdu pod namiot z nutką żalu, ze teraz stawiam na wygodę, na apartament.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.02.2007 18:43

a oto nasze obozowisko z 1997 roku w rejonie Senja

Obrazek

2 auta - mój dzielny Poldek 1,4 16V, Corsa od kuzynka 1.2 , 8 osób, 3 namiotyz ekwipunkiem, jedzenie w słoikach i wiele innych pakunków :wink: [/img]
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 08.02.2007 19:54

no my właśnie mamy namiot Campusa Santiago ale 3+3 , mamy go na nasze 4 osoby bo lubimy dużo miejsca ma on prawie 7 m. długości ( taki piszę jakbyśmy jeżdzili co roku pod namiot hehe a w sumie nigdzy nie byliśmy to ma być nasz pierwszy raz..) namiocik udało nam się kupić w listopadzie na necie za śmieszne pieniązki coś koło 600 zł. i to ma być jego premiera jeśli dojdzie do wyjazdu.
Ale powiedzcie mi pod czym śpicie na rozumiem że na materacach ale co koce?? kołdry?? bo właśnie się zastanawiam co zabrać?? ja lubię kołderkę ,córka też ale czy warto?? czy lepiej tylko koce
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 19:59

My śpimy pod śpiworami rozłożonymi jak kołdry. Jak zrobi się zimniej to zawsze taki śpiwór można zamknąć suwakiem w kokon i jest cieplutko :) Także czy śpiwór czy kołdra :?: Śpiwór na osobę. Zawsze może mieć dwojakie zastosowanie ;)

Pozdrav :papa:, a namiocik macie faktycznie giganta 8O.
Ostatnio edytowano 08.02.2007 20:16 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 20:00

Rysiu a co to takiego to żółte po lewej stronie nad głową kolegi :?: Jakaś lampa :?: 8O
Poza tym pamiętam te patenty :!: :D :lol: kamień i koc na nim jako siedzenie przy stoliku zrobionym z pnia dużego drzewa np. :lol:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 20:16

Śpiwory, żona i syn poduszki pod głowy, koce w odwodzie.

To ustrojstwo na zdjęciu richa to chyba skrzynka z prądem?
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.02.2007 20:25

Lesiu - tak to lampa

Aga@Jacek- śpiwór, kołderka, koc.... :?: w 1997 koło namiotu spałem (wewnątrz nie do wytrzymania) na materacu przykryty jedynie prześcieradłem :lol: .............. moczonym 2-3 razy w nocy żeby nie było za gorąco bo jak się człowiek odkrył to muchy żarły :wink:

Gospodarzu - dokładnie lampa z gniazdkami - w ramach oszczędności nie braliśmy przyłącza na prąd a lampa w środku między namiotami wystarczała do balangi :wink:

trochę jest tu forum/viewtopic.php?t=13830
Ostatnio edytowano 08.02.2007 20:27 przez rich72, łącznie edytowano 1 raz
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 08.02.2007 20:27

Tak samo jak Leszek. Śpiwory rozłożone.

Ale jak ktoś chce może pod czymś innym. To zależy jak kto lubi.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.02.2007 20:28

gospodarz napisał(a):To ustrojstwo na zdjęciu richa to chyba skrzynka z prądem?

rich72 napisał(a):Lesiu - tak to lampa

A juz myslalem ze mowicie o skrzynce z woltami :D
pzdr
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.02.2007 20:34

oj skrzynek z voltami to w '97 nam się przewinęło sporo :wink: w relacji można przeczytać do której dałem linka :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.02.2007 20:35

rich72 napisał(a):w relacji można przeczytać do której dałem linka :wink:

Pamietam, czytalem :D
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 20:42

Volty już są:
http://www.volt.pl/
jeszcze tylko amperów brak :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2007 22:08

Pakula napisał(a):Co powiecie na taki namiot?? Mam zamiar jakiś kupić,bo planuje w tym roku wakacje oczywiście w Cro,ale tym razem chciałbym spróbować pod namiotem.Może macie jakieś inne propozycje jeśli chodzi o namioty.Bardzo był bym rad :lol:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=160772813


Moja "kwatera" :wink: :lol:

Obrazek

Namiot Big Dome Family kupowałem w tym sklepie:
http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id ... &context=2
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone