Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
Skuteczne pompowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 16:29

Proszę o rady w kwestii szybkiego pompowania materacy.
Mam zwykłą pompkę nożną, którą pompowanie przypomina trochę spacery Felicjana Dulskiego, jest powolne i żmudne. Wspomagam się też pompką elektryczną taką z supermarketu ale robi ona tyle hałasu, że mi zwyczajnie wstyd :oops: jej używać.
Widziałem że ktoś do pompowania pontonu używał takiej ręcznej o dość dużej średnicy tłoka, tylko że ona jest sporych rozmiarów.
Co byście doradzili?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 16:36

rich72 napisał(a):...a nowe są już od niecałych 400 PLN....

Rysiu a czy nie uważasz, że jeśli kolega Pakula ma Vectrę kombi to może pogonić :?: a to może oznaczać, że taki boxik będzie na jeden jedyny raz a potem może się okazać, że jedzie z nim w środku, żeby go tylko do domu dotargać ewentualnie wrzuci do samochodu to co miał w boxie a box zostawi dla Polaków na jakimś parkingu w Austrii :?: Nie mówię, że tak musi być. Mówię, że tak może być

Poza tym, czy ktoś jeszcze na campingach stosuje taki patent jak okopywanie namiotu saperką :?: Bo ja nie ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 16:45

gospodarz napisał(a):...
Widziałem że ktoś do pompowania pontonu używał takiej ręcznej o dość dużej średnicy tłoka, tylko że ona jest sporych rozmiarów...

Taka była :?:
Obrazek
Patent jest niesamowity bo pompuje się taki materac w 5 może 6 minut. Ciągnąc do góry wpycha powietrze do materaca i pchając do dołu wpycha powietrze do materaca. Przekładając rurkę do drugiego otworu można tak samo ciągnąc w górę i pchając w dół wypompowywać powietrze prawie aż do vacuum :D. Super sprawa za 24 zł z Makro :D.

Pozdrav :papa:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 17:00

Przekanałeś mnie. Mam cieńsze materace, bedzie jeszcze szybciej :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 17:06

To jest ten mniejszy, który ma tylko 13 cm grubości 191 cm długości i 137 cm szerokości ;) ten większy ma swoją pompkę nożną wbudowaną :lol: a kupiliśmy go w Cro za 120 kun :( jak ten na zdjęciu nam szlag trafił - rozszczelnił się i musieliśmy go nawet na plaży co 1,5 godziny dopompowywać bo kamienie pod łopatkami uwierały :lol:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.02.2007 17:26

Leszek Skupin napisał(a): i musieliśmy go nawet na plaży co 1,5 godziny dopompowywać bo kamienie pod łopatkami uwierały :lol:


mało że zielony to jeszcze miętki :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 17:28

rich72 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a): i musieliśmy go nawet na plaży co 1,5 godziny dopompowywać bo kamienie pod łopatkami uwierały :lol:


mało że zielony to jeszcze miętki :wink:


Tamten był akurat granatowy :lol: a zielony jest kwardy bo go pompował co 1,5 godziny :lol: ;)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.02.2007 17:33

Gratuluję samozaparcia :wink: ja przywykłem do kamoli pod plecami i ręcznik wystarcza :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 17:37

Rysiek weź sobie wyobraź temperaturę powietrza ok 55 st. w pełnym słońcu w południe i spróbuj się położyć na takim granatowym materacu - to jest dopiero samozaparcie :lol:
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.02.2007 17:40

Leszek Skupin napisał(a):Pakula ... do diabła ciężkiego :lol: kiedyś się brało plecak na grzbiet, troczyło się do niego namiot 4 osobowy typu Warta 4 i szło się w Polskę na piechotę :D i to :!: było życie. A teraz :?: :lol: kombi i "jak ja się zmieszczę?" :lol: no weź :lol: nie załamuj ;)


Słuchaj zawsze jeżdziłem na kwatery,i już auto pękało w szwach.Teraz musze zabrać takie rzeczy jak 1namiot.2materace.3koce.4śpiwory.5przydałoby coś do siedzenia.6jakiś stolik itp... Chociaż przyznaje ci racje,jeszcze pare lat temu jeżdziliśmy nad nasz piękny Bałtyk Maluchem w cztery osoby i jeszcze mieliśmy wózek,no ale mieliśmy gołębnik na dachu.Po takiej reprymędzie przestaje mieć jakiekolwiek wątpliwości :!:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 17:42

Tzn. :?:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 17:43

[Rysiek weź sobie wyobraź temperaturę powietrza ok 55 st. w pełnym słońcu w południe i spróbuj się położyć na takim granatowym materacu - to jest dopiero samozaparcie]

Następny etap wtajemniczenia to chodzenie po rozżarzonych węglach albo tłuczonym szkle :)
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.02.2007 17:46

e.zetka napisał(a):
Pakula napisał(a):Namiot to w sumie ja mam,ale jest to duży namiot starego typu taki ''willowy'' jak go niektórzy nazywają.Problem polega na tym że zajmie mi w samochodzie pół bagarznika!!! jak niewięcej.A może zrobie wstępne pakowanie z tym namiotem?? może sie uda :roll:

A ile lat ma ten namiot? Chodzi mi o materiał z jakiego jest zrobiony.
Bo jeśli to jest rzeczywiście stary namiot, to może nie mieć już imregnacji. Byłam z czymś takim w 2002...W czasie deszczu zawalił się....



Nomiocik ten ma już pewnie pare lat jest pewnie jeszcze z przed okrągłego stołu,ale był używany może z pięć razy.Stan jest BDB,ale zajmuje strasznie dużo miejsca,niewspomne o ciężarze .Materiał to jest jakiś taki gruby niewiem co to jest.Deszcz przez niego jeszcze nieprzelatuje,dwa lata temu byliśmy nad Bałtykiem(wiadomo padało),i sie sprawdził
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 17:47

gospodarz napisał(a):[Rysiek weź sobie wyobraź temperaturę powietrza ok 55 st. w pełnym słońcu w południe i spróbuj się położyć na takim granatowym materacu - to jest dopiero samozaparcie]

Następny etap wtajemniczenia to chodzenie po rozżarzonych węglach albo tłuczonym szkle :)

Do tego etapu nie doszedłem :oops: Przy tym etapie to już bym chyba zaparcia dostał :lol: "samo" by uciekło :lol: Zaparłbym się i by mnie nikt nie zmusił do wejścia na rozżarzone węgle albo na potłuczone szkło :lool:
Ostatnio edytowano 08.02.2007 17:55 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 3 razy
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.02.2007 17:48

Leszek Skupin napisał(a):Tzn. :?:



Tzn że dam rade
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone