Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 02.09.2018 08:51

SingSing74 pełna profeska... widać, że zabraliście najważniejsze przedmioty. Tego nie da się zaplanować to wynika z dużego doświadczenia..

Mam pytanie do osób, które posiadają pawilony. Rozkładałem, wydawało mi się, mój solidny pawilon i pierwszy raz założyłem ściany. Ściany są mocowane do stelaża paskami rzepów z góry i na każdym słupku.
3 dniowy wyjazd 168 maly.jpg

Dolna krawędź ścian nie posiada żadnej możliwości mocowania do podłoża. Okazało się, że tak podwiewało od dołu, że nawet wywróciło szafkę. Próbowałem napiąć ściany ale na tych rzepach niewiele wywalczyłem. Jak to wygląda w Waszych pawilonach. Czy zna ktoś patent, który umożliwi zamocowanie do ziemi?

PS. Przepraszam za bałagan
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 02.09.2018 11:50

Chyba bałaganu nie widziałeś!!!! :D Moi trochę starsi(tronu z pierwszego planu nie muszę brać :) ) ale rozpierduchę to potrafią zrobić. Próbowałeś narożniki przywiązać do baniaka co masz na fotce?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.09.2018 10:15

Piotras_Bydgoszczu napisał(a): Czy zna ktoś patent, który umożliwi zamocowanie do ziemi?




Najprościej chyba będzie w kilku miejscach wszyć odpowiedniej długości taśmy do spodniej krawędzi ścianki - podobne do tych rzepów tylko już w całości, które potem przymocujesz śledziami (gwoździami). Można spróbować samemu albo dać krawcowej lub szewcowi.

Żeby szafka nie przewróciła się na wietrze można (o ile konstrukcja na to pozwoli) dolne rurki za pomocą grubych trytytek (opasek zaciskowych) i gwoździ przytwierdzić do podłoża. Sam miałem to w planie, ale że nie wiało, to i potrzeby takiej nie było.
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 04.09.2018 12:14

Hej,
a jak sobie radzicie z nocna burza pod namiotem?
Przezylam juz kilka, ale w tym roku byla jakas wyjatkowo straszna. Milam opaske na oczach i zatyczki w uszach, ale pioruny walily tak, ze ziemia drzala. Wolalabym wiecej takiej nie doswiadczyc ;)
Czy w przyczepie jest mniej strasznie?

Pozdrawiam,
Havena
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.09.2018 13:31

Jeżeli burza o jakiej piszesz jest rzeczywiście bardzo blisko, to bezpieczniej jest wsiąść do auta, lub przejść do budynku np. sanitariatów.

Na szczęście jeszcze nie miałem takiej potrzeby :D
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.09.2018 13:58

Moja żonka niestety panicznie boi się burzy i w tym roku na Lanternie podczas burzy ok 3 w nocy postawiła mnie i dzieci na baczność i zarządziła ewakuację z namiotu . Wszyscy wsiedliśmy do samochodu i dalszą część nocy spędziliśmy w aucie na parkingu przy recepcji . Ok 7 wróciliśmy na parcelę , gdzie trzeba było trochę posprzątać igły i gałązki , po śniadaniu wszystko wróciło do normy ...
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 04.09.2018 14:24

SingSing74 napisał(a):Jeżeli burza o jakiej piszesz jest rzeczywiście bardzo blisko, to bezpieczniej jest wsiąść do auta, lub przejść do budynku np. sanitariatów.


W tym roku mialam blizej do morza niz lazienek ;)
Trudno powiedziec, czy byla blisko. Z rachunkow wynika, ze walilo tak z 500m od nas.
O ucieczce do auta tez myslalam.

Pozdrawiam,
Havena
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 04.09.2018 14:26

Rafi70 napisał(a):Moja żonka niestety panicznie boi się burzy i w tym roku na Lanternie podczas burzy ok 3 w nocy postawiła mnie i dzieci na baczność i zarządziła ewakuację z namiotu .


Silna osobowosc z Twojej zony! Ja wszystkie leki dusze w sobie ;)

Pozdrawiam,
Havena
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.09.2018 14:31

Do morza lepiej nie uciekać ;)

Są teraz niezłe portale i aplikacje pogodowe, które pokazują odległość wyładowań, ich kierunek i prędkość. Można nawet ustawić ostrzeżenia kiedy wyładowanie pojawi się w określonej odległości od nas, wtedy dostajemy informację na telefon.
W pewnym stopniu da się przewidzieć kiedy nadejdzie burza i ile będzie trwała.

Dobry przykład:
https://burze.dzis.net/

Do tego mam jeszcze zainstalowaną aplikację (android):
"Pogoda & Radar: prognoza pogody", która pokazuje wyładowania oraz chmury (również deszczowe) oraz krótką animowaną prognozę, jak wyżej wspomniane zjawiska pogodowe będą się przemieszczać.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.09.2018 08:12

Burze ...

:)

Jak pierwszy raz do cro jechaliśmy z dzieckiem to chcieliśmy nie przyzwyczajać go do spania razem z nami i kupiliśmy spory, wygodny, markowy namiot z 2 sypialniami i przedsionkiem.

jaki-namiot-polecacie-z-dwoma-sypialniami-t21892.html

Podczas tranzytowej nocki na powrocie gdzieś złapała nas burza, chyba gdzieś pod Wiedniem nad jakimś jeziorem. Namiot pomimo super rozstawienia nie wytrzymał burzy. Od tego czasu używamy możliwie małego namiotu gdyż w nim i tak tylko się śpi. Dzięki temu mamy jeden stres mniej :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.09.2018 16:00

Gdyby ktoś był zainteresowany, to obecnie w Lidlu można kupić impregnat do obuwia i kurtek ale z opisu wynika, że również nadaje się do namiotów. 9 zł za 400 ml to dobra cena.
Załączniki:
W5.jpg
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.09.2018 09:09

[*]Mój ostatni nabytek, który pojedzie na przyszłe wakacje, to opiekacz (panini). Zastąpi on toster, bo jest bardziej uniwersalny. Można zrobić zwykłego tosta, chrupiącą kanapkę, hot doga, a teoretycznie nawet coś zgrillować. Wybrałem taki mały, tylko nieco większy od zwykłego sandwich`a, żeby nie zajmował zbyt dużo miejsca. Na raz można zrobić np. dwie "nadziewane" kanapki. Rozmiar płyt to 14,5 x 23 cm. Moc 750 W. Cena 53 zł :D Sprawdzony. Działa i robi chrrrrupiące kanapki ;)
Załączniki:
Opiekacz1.jpg
Opiekacz2.jpg
Opiekacz3.jpg
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 06.09.2018 09:41

SingSing74 napisał(a):[*]Mój ostatni nabytek, który pojedzie na przyszłe wakacje, to opiekacz (panini).


Fajny :) Gdzie kupiles?

Pozdrawiam,
Havena
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.09.2018 09:55

Na popularnym portalu aukcyjnym ;) (allegro)

Myślę, że do chorwackiego pieczywa będzie nadawać się idealnie.
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 06.09.2018 10:03

Bardzo proste rozwiązanie dla przechowywania garderoby, pewnie nie tylko mnie denerwuję trzymanie wszystkiego w torbach podróżnych :) Przeszukałem wątek i nie trafiłem na podobny temat, jeśli słabo szukałem, proszę usunięcie.

Prosty wieszak z popularnego sklepu meblowego
https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60179434/
Łatwy i szybki do złożenia dodatkowo zajmuje mało miejsca.

Tradycyjny wieszak do ubrań zastępujemy wiszącymi półkami tekstylnymi, np.z tego samego sklepu meblowego, również na allegro tego pełno.
0_0_productGfx_b80b344c74ad07514091ee450fd8abf1.jpg


Idealne do przechowywania letniej odzieży, rozwiązanie przetestowane w tym roku w przedsionku przyczepy, wieszak pomieścił dwie wiszące półki co w efekcie wystarczyło dla garderoby czterech osób. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone