Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 22.07.2018 17:31

Rafi70 napisał(a):... Medusa ma natomiast taśmy łączące "nogi" i już sobie wyobrażam upadki dzieci i dorosłych np. po zmroku % :wink:

Ano ma. Dlatego kupiłem w Metalzbycie kawałek pręta Ø 6, pociąłem na osiem 30 cm odcinków, wygiąłem w kaształt litery U, tyle, że z kątami prostymi. I problem rozwiązany. Widziałem też takich, którzy przecinają te taśmy, ale miałbym wątpliwości, co do stabilności konstrukcji.

Pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.07.2018 18:01

W zasięgu wzroku mam 3 takie altany. Wszystkie Brunner i też pewnie Meduza. Bardzo nam wpadły w oko. Chce przyfilować jak będą wyjeżdżać i zobaczyć jak to spakowane wygląda. Miło jakby jakaś burza była to by się na własne oczy zobaczyło jak z trwałością :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.07.2018 22:16

Pozostaje jeszcze altana z Juli użytkowana przez Gusię .... o połowę tańsza....
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.07.2018 22:30

Rafi70 napisał(a):Pozostaje jeszcze altana z Juli użytkowana przez Gusię .... o połowę tańsza....

Przeze mnie :?: 8O
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.07.2018 22:37

gusia-s napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Pozostaje jeszcze altana z Juli użytkowana przez Gusię .... o połowę tańsza....

Przeze mnie :?: 8O

Przepraszam Roxi , Ty sie wozisz w budce i to całkiem niezlej :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.07.2018 09:18

Rafi70 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Pozostaje jeszcze altana z Juli użytkowana przez Gusię .... o połowę tańsza....

Przeze mnie :?: 8O

Przepraszam Roxi , Ty sie wozisz w budce i to całkiem niezlej :D


:oczko_usmiech:

Nasza altana przeżyła kolejny wyjazd, w tym parę dni konkretnego wiatru. Jedyne co to w niektórych miejscach zaczęła lekko puszczać wodę, bo trafił nam się jeden deszczowy dzień. Myślę jednak, że impregnacja załatwi sprawę, a jak nie to... po 4 latach wymienimy na nową. ;)
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 25.07.2018 21:04

piotrulex napisał(a):...Chce przyfilować jak będą wyjeżdżać i zobaczyć jak to spakowane wygląda.

Jakieś 25-30 cm średnicy, ok. 1,2 m. długości. Miejsca dużo nie zabiera.
piotrulex napisał(a):Miło jakby jakaś burza była to by się na własne oczy zobaczyło jak z trwałością :)

Żebyś sobie nie wykrakał na przyszłość.
A naprawdę daje radę. Poczytaj sobie o burzach na Ulice w ubiegłym roku.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.07.2018 11:21

waldis napisał(a): ... Poczytaj sobie o burzach na Ulice w ubiegłym roku.


Nie muszę czytać :)

Wcześniej nie patrzyłem na to pod kątem trwałości konkretnego pawilonu ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2018 13:02

Rok temu zrobiłem sobie sam przejściówkę. Dokupiłem odpowiednią wtyczkę, do niej z metr dobrego przewodu i na końcu hermetyczne, konkretne gniazdko. Wyprowadziłem też z wtyczki osobny przewód, nieco krótszy, zakończony potrójną listwą na standardowe wtyczki. W tym roku nawet odebrałem podziękowania i gratulacje za ten pomysł gdyż wolnych miejsc w skrzynce nie było a na naszej listwie w skrzynce zwykle były podpięte jakieś smartfony i inne ebooki :) Aby się wpiąć w tym roku, po przyjeździe i tak musiałem na chwilę odpiąć sąsiadów i podłączyć ich do naszej listwy bo nic nie było wolnego :)

Za rok przerobię i dodam jeszcze jeden przewód zakończony hermetycznym gniazdem campingowym, takie same jak HR mają w swoich skrzynkach gdyż niektórzy już tak mają przygotowane swoje przedłużacze

Bezpieczniki tam gdzie jeździmy mają bardzo solidne
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 10.08.2018 13:29

piotrulex napisał(a): Aby się wpiąć w tym roku, po przyjeździe i tak musiałem na chwilę odpiąć sąsiadów i podłączyć ich do naszej listwy bo nic nie było wolnego :)


Hej,
fajny pomysl :)
Choc wydawalo mi sie, ze w skrzynkach jest tyle wejsc, ile przylegajacych parcelek...

Pozdrawiam,
Havena
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2018 13:38

Havena napisał(a):
piotrulex napisał(a): Aby się wpiąć w tym roku, po przyjeździe i tak musiałem na chwilę odpiąć sąsiadów i podłączyć ich do naszej listwy bo nic nie było wolnego :)


Hej,
fajny pomysl :)
Choc wydawalo mi sie, ze w skrzynkach jest tyle wejsc, ile przylegajacych parcelek...

Pozdrawiam,
Havena


Na parcelach zapewne tak jest, na wolnej strefie, jak widać, niekoniecznie :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 11.08.2018 12:55

Po powrocie pozwolę sobie na ocenę kilku elementów wyposażenie.

Pawilon z Juli polecony przez Roxi sprawdził się bardzo dobrze. Przymocowany 25 cm. gwoździami wytrzymał silną choć tylko 3 minutową burzę z wiatrem (przy której akurat nas nie było), oraz drugą półgodzinną ulewę. Nic nie przeciekło. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wejście do niego ma w najwyższym miejscu około 175 cm (w środku jest już wyżej).

Sprawdziła się również kuchenka indukcyjna za 70 zł. Niedroga, lekka i sprawna, zajmuje mało miejsca.

Naczynia z melaminy również na plus.

Mały wiatrak pomimo, że było gorąco był prawie nie używany.

Pełnowymiarowa szczotka była nawet pożyczana sąsiadom.

Hamak to świetna sprawa, ale jeżeli ktoś przyjechał głównie wypocząć. Ja użyłem tylko raz.

Najlepszą lampą okazała się lampa warsztatowa z 15W żarówką LED. Długi kabel, jakieś zabezpieczenie przeciw zachlapaniu i mamy światło jak z jupitera stadionowego, które można było przyciemnić kolorową ścierką lub torebką po paluszkach ;)

Pomimo bliskości sanitariatów, przydało się składane wiaderko i pojemnik harmonijkowy jako zasobniki na wodę. Sam zasobnik wykonany z lichych materiałów musiał zostać wsparty przez srebrną taśmę.

Wiszący turystyczny prysznic okazał się zbędny.
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 11.08.2018 13:51

piotrulex napisał(a):Rok temu zrobiłem sobie sam przejściówkę. Dokupiłem odpowiednią wtyczkę, do niej z metr dobrego przewodu i na końcu hermetyczne, konkretne gniazdko. Wyprowadziłem też z wtyczki osobny przewód, nieco krótszy, zakończony potrójną listwą na standardowe wtyczki.


Czy jeżeli Twój patent nie jest "copyright", to możesz załączyć zdjęcie? :)
Też chcę zrobić sobie uniwersalny i wielofunkcyjny rozgałęźnik/przejściówkę.

piotrulex napisał(a):Za rok przerobię i dodam jeszcze jeden przewód zakończony hermetycznym gniazdem campingowym, takie same jak HR mają w swoich skrzynkach gdyż niektórzy już tak mają przygotowane swoje przedłużacze


Czyli dodatkowe gniazdo niebieskie na trzy bolce? Tak by umożliwić wpięcie komuś np. przyczepą?
Ja myślałem o czymś takim jak poniżej, 2 w 1 ale cena 45 zł + wysyłka - trochę drogo.
wtyczka-katowa-zenska-gniazdo-cee-230v.jpg


piotrulex napisał(a):Bezpieczniki tam gdzie jeździmy mają bardzo solidne

Spotkałem się z przejściówkami z bezpiecznikiem (do wynajęcia na kempingu) ale nie wiem czy miał choć 10A. Czajnik wywalał go co chwila. Wszyscy dookoła narzekali. Główne natomiast były 25A.
Ostatnio edytowano 11.08.2018 15:16 przez Interseal., łącznie edytowano 1 raz
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 11.08.2018 14:26

SingSing74 napisał(a):Pawilon z Juli polecony przez Roxi sprawdził się bardzo dobrze. Przymocowany 25 cm. gwoździami wytrzymał silną choć tylko 3 minutową burzę z wiatrem (przy której akurat nas nie było), oraz drugą półgodzinną ulewę. Nic nie przeciekło. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wejście do niego ma w najwyższym miejscu około 175 cm (w środku jest już wyżej).


Mam pytanie, czy przy takim zamocowaniu (25 cm gwoździe) niezbędne są i czy jest możliwość odczepienia taśm ściągających boki? Nie mam małych dzieci, ale i tak widzę w myślach co drugie wyjście z pawilonu zakończone do góry kopytami. :)
Ciągle się wahamy z tym pawilonem. W tym roku żagla nawet nie rozpakowałem. Ponadto kolejne pudło zajmujące miejsce w aucie.

SingSing74 napisał(a):Naczynia z melaminy również na plus.

Dla nas to także był zakup w dziesiątkę. Zastanawiałem się nad trwałością zarówno materiału jak i nadruku. Po trzech sezonach bez zastrzeżeń. Kufle do piwa wciąż przypominają szkło i czasem ktoś daje się nabrać. :)

SingSing74 napisał(a):Pełnowymiarowa szczotka była nawet pożyczana sąsiadom.


Masz na myśli zwykłą miotłę?

SingSing74 napisał(a):Hamak to świetna sprawa, ale jeżeli ktoś przyjechał głównie wypocząć. Ja użyłem tylko raz.


Czasem jest problem z brakiem drzew. W tym roku mieliśmy duże parcele pod dwoma dużymi drzewami. Był problem zarówno ze sznurkami do prania jak i hamakiem. To pierwsze bez problemu załatwiły sztyce do klapy namiotowej (nigdy nie używane) hamak rozwiesiliśmy na sąsiedniej parceli (kemping był praktycznie pusty).
W naszym przypadku hamak był dość często obsadzony.

SingSing74 napisał(a):Pomimo bliskości sanitariatów, przydało się składane wiaderko i pojemnik harmonijkowy jako zasobniki na wodę. Sam zasobnik wykonany z lichych materiałów musiał zostać wsparty przez srebrną taśmę.


Ciągle nad tym "pracujemy". Miękki kanister jest o dupę otłuc, a o tym o czym piszesz nie słyszałem.

SingSing74 napisał(a):Wiszący turystyczny prysznic okazał się zbędny.


Dla odmiany u nas często używany i wymagający częstego uzupełniania. Bieżące spłukanie rąk podczas przygotowania jedzenia, czy opłukanie owoców przed zjedzeniem, zwilżenie ścierki itp.

Dodatkowo napiszę, iż bardzo zadowolony jestem z perforowanej maty przed namiot. Nie wymaga ciągłego zamiatania, bo piasek i drobne rzeczy przelatują prze oczka, a można zachować względny porządek na wejściu. Wiatr jej nie podnosi. Szybko wysycha.

Pozdrawiam.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 12.08.2018 08:53

Interseal. napisał(a):
Dodatkowo napiszę, iż bardzo zadowolony jestem z perforowanej maty przed namiot. Nie wymaga ciągłego zamiatania, bo piasek i drobne rzeczy przelatują prze oczka, a można zachować względny porządek na wejściu. Wiatr jej nie podnosi. Szybko wysycha.

Pozdrawiam.

Hej! Możesz napisać coś więcej o tej macie -podłodze przed namiot ? Może jakiś link do przedmiotu ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone