Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.06.2018 11:10

125 zł. to niedrogo, jednak zastanów się, czy przy tych rozmiarach i bez możliwości dołożenia ścianki bocznej, przedsionek ten
zapewni wystarczająco dużo cienia i ochrony przed zacinającym deszczem.

Sposób rozpięcia tarpa możesz przynajmniej w pewnym stopniu modyfikować, a tu jak ustawisz, tak masz i koniec.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.06.2018 15:35

W związku z tym , że pogoda od rana nie rozpieszcza zrobiliśmy sobie objazdówke- Poreć , Kamp Zjelena Laguna , Bjela Uvala , Valkanella , Vrsar. Nie byłbym sobą gdybym nie odwiedził sklepu firmowego Brunera w Poreci i konkurencyjnego ze sprzętem turystycznym mniej znanych producentów głownie włoskich i austriackich. W tym drugim antyreklama pawilonów , które stały na wystawce przed sklepem . Oba które stały były połamane i rozwalone po ulewie :D . Ceny ok 960 kn , podczas gdy Bruner Isola zrobił na mnie najlepsze wrażenie , stelaż bardzo solidny , materiał podgumowany w 100% nieprzemakalny. Cena 1028kn , a więc tyle samo co w Pl ( Gomarket) , dlatego wstrzymam się z decyzja do powrotu ( łatwiej będzie o warunki gwarancji )....
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.06.2018 16:10

Ciekawy Świata
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ciekawy Świata » 22.06.2018 17:05

Czy są tu jacyś posiadacze Niewiadówek podróżujący do Chorwacji ? W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji i rozważam opcje przyczepki lub namiotu. Co polecacie? Jakie wrażenia z campingów? :/
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.06.2018 18:17

SingSing74 napisał(a):Tu masz za 525 zł :

http://camp-support.pl/product/Altana-n ... er-1458172

Dzięki za pomoc , ale ten jest 2x3, a mi zależy na 3x3. Gomarket jest przedstawicielem Brunnera w Pl i u nich 3x3 jest za 619, jak wróce do domu to do nich zadzwonię, chybaźe trafię jakąś fajną promocję :wink: czegoś solidnego
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.06.2018 19:33

Ciekawy Świata napisał(a):Czy są tu jacyś posiadacze Niewiadówek podróżujący do Chorwacji ? W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji i rozważam opcje przyczepki lub namiotu. Co polecacie? Jakie wrażenia z campingów? :/

Są i niewiadówek i innych też :mrgreen: Z budą jeździmy od 8 lat, nie tylko do Cro. Na namiot się nie przesiąde bo i po co skoro mam budkę :?: mimo, że koszty podroży są wyższe niż solo (paliwo, opłaty na bramkach w Cro, promy) a koszty kempingu często dorównują kwaterom to ciągamy swój dom gdziekolwiek jedziemy wedle zasady - lubimy, mamy więc korzystamy :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.06.2018 23:47

gusia-s napisał(a): ... Z budą jeździmy od 8 lat, nie tylko do Cro. Na namiot się nie przesiąde bo i po co skoro mam budkę :? ...


My np tam gdzie się rozbijamy z buda6 nikt nie wjedzie ;)

Namiot postawisz wszędzie, budę niekoniecznie ;)

Ja do cro jadę na raz 1370km na spokojnie w 16h, z budą niekoniecznie ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.06.2018 00:34

piotrulex napisał(a):
gusia-s napisał(a): ... Z budą jeździmy od 8 lat, nie tylko do Cro. Na namiot się nie przesiąde bo i po co skoro mam budkę :? ...


My np tam gdzie się rozbijamy z buda6 nikt nie wjedzie ;)

Namiot postawisz wszędzie, budę niekoniecznie ;)

Ja do cro jadę na raz 1370km na spokojnie w 16h, z budą niekoniecznie ;)
Oczywiście masz rację, wszystko ma swoje plusy i minusy, po prostu nam wygodniej z budką i tak lubimy, z namiotem też jeździliśmy przed erą budy. Jest tyle kempingów, że zawsze da się coś wybrać i jak dotąd nigdy nie wróciliśmy niezadowoleni. W budce mam wszystko spakowane na swoim miejscu w szafkach, nie muszę w zasadzie nic robić zajezdzając na kemp. Wyciagam stół, krzesła, stawiam daszek i obóz gotowy w 5 min. Z namiotem trochę więcej zachodu. W trasie też wygodnie, zatrzymać się na nocleg i przespać w swoich pieleszach, czy przygotować jedzonko. W czasie bury czy ulewy komfort wyższy a i upał tak nie doskwiera jak w namiocie. Moje plusy dodatnie przeważają te ujemne choć dla kogoś mogą być niedorzeczne :mrgreen: :mrgreen: Nie sugerowałabym się czyjąś opinią w tej kwestii, bo różne ludzie mają potrzeby i oczekiwania, trzeba samemu sobie odpowiedzieć.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 23.06.2018 05:44

gusia-s napisał(a):Oczywiście masz rację, wszystko ma swoje plusy i minusy, po prostu nam wygodniej z budką i tak lubimy, z namiotem też jeździliśmy przed erą budy. Jest tyle kempingów, że zawsze da się coś wybrać i jak dotąd nigdy nie wróciliśmy niezadowoleni. W budce mam wszystko spakowane na swoim miejscu w szafkach, nie muszę w zasadzie nic robić zajezdzając na kemp. Wyciagam stół, krzesła, stawiam daszek i obóz gotowy w 5 min. Z namiotem trochę więcej zachodu. W trasie też wygodnie, zatrzymać się na nocleg i przespać w swoich pieleszach, czy przygotować jedzonko. W czasie bury czy ulewy komfort wyższy a i upał tak nie doskwiera jak w namiocie. Moje plusy dodatnie przeważają te ujemne choć dla kogoś mogą być niedorzeczne :mrgreen: :mrgreen: Nie sugerowałabym się czyjąś opinią w tej kwestii, bo różne ludzie mają potrzeby i oczekiwania, trzeba samemu sobie odpowiedzieć.

Nie czytałem lepszej argumentacji na temat wyższosci cepki nad namiotem. Juź dawno jeździłbym z budką, ale wszelkie argumenty padają, przy tych mojej drugiej połówki, że na 10 dni się nie opłaci.... :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.06.2018 09:05

Rafi70 napisał(a): Nie czytałem lepszej argumentacji na temat wyższosci cepki nad namiotem. Juź dawno jeździłbym z budką, ale wszelkie argumenty padają, przy tych mojej drugiej połówki, że na 10 dni się nie opłaci.... :D

Jeździmy też z budką na krócej :mrgreen: np. 7 dni na Istrii czy 5 we Włoszech albo 3 w Pradze :mrgreen: .... ale zazwyczaj urlop wakacyjny to 12-13 dni na miejscu docelowym plus dojazd zawsze z noclegiem po trasie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.06.2018 10:25

gusia-s napisał(a):
Rafi70 napisał(a): Nie czytałem lepszej argumentacji na temat wyższosci cepki nad namiotem. Juź dawno jeździłbym z budką, ale wszelkie argumenty padają, przy tych mojej drugiej połówki, że na 10 dni się nie opłaci.... :D

Jeździmy też z budką na krócej :mrgreen: np. 7 dni na Istrii czy 5 we Włoszech albo 3 w Pradze :mrgreen: .... ale zazwyczaj urlop wakacyjny to 12-13 dni na miejscu docelowym plus dojazd zawsze z noclegiem po trasie.


Każdy inny, wszyscy równi

My wolimy mieć ten sam urlop z 2 dni dłuższym pobytem na miejscu BEZ NOCLEGU NA TRASIE

Mamy swój ulubiony camp i najlepsze miejsca, w lesie, najbliżej plaży są nieosiągalne dla użytkowników budek

Córka co prawda przebąkuje o camperze lub przyczepie

Wydawać kasę na campera aby jeździć nim 1x w roku mi szkoda - bierzemy pod uwagę niewielkie, niestare ale podstawowe, nieco powyżej 100 tysi PLN

Na sporo tańszą przyczepę nie mamy auta do jej zaciągnięcia. Jedno auto zawsze mamy małe ze słabym silnikiem a drugie zmieniane co rok i średnio mi wydawać co chwilę kasę na hak :(

Tak więc pod uwagę bierzemy ale nie teraz, może kiedyś, widzimy zalety jej posiadania i nie negujemy ale świadomie wybieramy jednak namiot, w OBECNEJ CHWILI widząc jego więcej zalet :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.06.2018 12:10

Ciekawy Świata napisał(a):Czy są tu jacyś posiadacze Niewiadówek podróżujący do Chorwacji ? W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji i rozważam opcje przyczepki lub namiotu. Co polecacie? Jakie wrażenia z campingów? :/



Sam się w tym roku zastanawiałem nad takim pomysłem.

Jednak czytając fora doszedłem do wniosku, że w cenie nawet dobrego (drogiego) namiotu, porządnej przyczepki nie kupisz. Nawet niewiadówki po kompleksowym remoncie potrafią kosztować prawie 10 000 zł, a te tańsze z reguły wymagają kilkutysięcznego wkładu finansowego i masy pracy, więc na jedno wychodzi. Z przyczepami "zachodnimi" w podobnej cenie jest natomiast problem ze znalezieniem przyczepki szczelnej/suchej, a taka nieszczelna to spory problem. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale niełatwe.

Do tego dochodzi ciągnik. Najlepiej jest mieć sporo niutonometrów w zapasie, żeby się po drodze nie męczyć. No i trzeba pamiętać, że prędkość dopuszczalna na autostradach to 80 km\h.

Sam jeżdżę na letnie wakacje raz w roku. Do tego pracuję we wszystkie soboty, więc przyczepa byłaby wykorzystywana wyłącznie na urlopie, a cały rok trzeba ją gdzieś przechowywać. Dlatego przez jakiś czas namiot będzie dla mnie praktyczniejszym rozwiązaniem, ale przyczepki nie wykluczam.

Gdyby ci się jednak udało kupić dobry sprzęt w dobrej cenie, to zalet takiego rozwiązania w porównaniu do namiotu jest sporo i nie będę tu ich wymieniał.

Radzę więc temat głęboko przemyśleć w czym może pomóc to forum:
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/in ... 5a055920e1
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 23.06.2018 15:50

Skompletowałem sprzęt kempingowy raczej w 100% , możliwe jedynie modyfikacje , ale cały czas przeglądam sobie ogłoszenia z przyczepami , rozmawiam z wieloma ludzmi na kempingu , podglądam , kradnę pomysły jak Havena :wink: ....kocham atmosferę na kempingu i pomimo że ciągnie mnie bardzo do przeczepy , to nie narzekam na swój namiot , bo w koncu spełnia moje oczekiwania i jest taki jak sobie wymarzyłem. Przyczepa musi poczekać do emerytury :D :D gdy wakacje bede spędzał od maja do września tak jak nasz obecny i zeszłoroczny sąsiad Honzo z Czech :D. Zazdroszczę mu !! :D
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 23.06.2018 20:14

Mnie fascynuje szybkość, z jaka sie zwijają ludzie z przyczepami. Nam z namiotem schodzi rano z 2 godziny, a potem przed droga jeszcze prysznic trzeba wziąć, bo człowiek cały upocony... i na pewno wygodniej sie śpi niż w namiocie, bez dwóch zdań. Dojazd mnie trochę przeraża. Może właśnie taka mała przyczepka to jest myśl, jak będziemy jeździć bez dzieciarni?

Pozdrawiam,
Havena
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.06.2018 20:41

Małą czy dużą przyczepą jedziesz z taką samą prędkością więc dla 4 osobowej rodzinki lepiej większa. Masz więcej miejsca na spakowanie rzeczy, nic się nie wala bo wszystko ma swoje miejsce.
W tym roku kilka wypadów zaliczone, przed nami urlop a potem jeszcze kilka w miarę wolnego czasu, pewnie tradycyjnie skończymy sezon w listopadzie by zacząć ponownie marzec/kwiecień. Jakoś tak odkąd ta budka jest, częściej gdzieś się ruszamy, zawieramy więcej znajomości a początkowo miała być tylko na urlop :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone