Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.05.2018 11:20

SingSing74 napisał(a):Napisz jeszcze jak długo go macie i czy impregnowaliście powłokę?


Jeździ z nami od 4 albo 5 lat.
O impregnację zapytam, bo jeżeli była robiona... to nie przeze mnie. ;)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.06.2018 14:52

Jestem obecnie na kempingu i korzystam ze zwykłej altany z rurek jako ochrone przed słoncem nad stolikiem , ale mam dużo czasu popijając zimne Karlovacko i myślę sobie nad zmianą tej altany na pawilon 3x3 ekspresowe rozkładanie . Są takie na all..... od 180 do 270zł.
Czy ktoś może korzysta z takiego , jak z jego wytrzymałoscią ? Chciałbym sobie zredukować czas rozstawiania i pakowania sprzętu... :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.06.2018 15:02

Miałem taki pawilon na ogródku.
Wytrzymał do pierwszej burzy z krótkim, acz dosyć silnym wiatrem, która przyszła nagle i niespodziewanie :D

Niestety jakiekolwiek wygięcie/nadłamanie tej konstrukcji eliminuje całość z użytku.

W moim przypadku dodatkowo sam materiał pokrywający pawilon chronił jedynie przed słońcem. Nawet niewielki deszcz potrafił przedostać się w postaci takiej mgiełki wodnej.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.06.2018 15:14

Ok. Dzięki za szybką odpowieďź. Będąc tutaj na kempingu lubię pochodzic i popodgladać . Większość to Niemcy ,Austriacy i Włosi . Niektórzy z nich używają takich , lecz mam świadomość , że są to rzeczy "firmowe" , a ich koszt to min 200eur. Wczoraj byłem w Poreć w sklepie firmowym Brunera ( jedna z najlepszych firm od sprzętu kempingowego) i stwierdziłem , że gdybym miał kasę to kupiłbym tam wszystko co było wystawione. :D żonka nie pozwoliła mi się tam za dużo rozglądać , bo jeszcze swoje urojenia wprowadziłbym w życie. Zabrałem tylko katalog sprzętu na 2018r i wieczorami tylko cieszę oko :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.06.2018 11:37

Mam podobnie :)
Byłem kilka lat temu w takim sklepie we Włoszech. Wtedy zabrałem jedynie katalogi i sukcesywnie zbierałem akcesoria polując na różne wyprzedaże. Teraz mam tyle sprzętu, że niedawno kupiłem drugi box na hak, bo ciężko to wszystko zmieścić.
W tym roku wracam pod swój namiot, tym razem na Prapratno. Zobaczymy jak wszystko się spisze.

Żeby nie odbiegać znacznie od tematu, dodam że w weekend testowałem nową kuchenkę indukcyjną (ok. 70zł) wraz z garnkami z Tefala, które też tu gdzieś opisałem, jako frytkownica. Pożyczyłem ze zwykłej samo sitko i sprzęt spisał się na medal. Rozgrzewałem olej na pełnej mocy 2000W, a potem obniżyłem do 800W i ładnie się smażyło. Myślę, że nawet wystarczyło by 600W, ale to już sprawdzę na wakacjach.
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 20.06.2018 22:45

kupiłem w zeszłym roku zestaw garnków TEFAL L20099 INGENIO z odczepianym uchwytem i nie doczytałem, że nie mogą być stosowane na indukcyjnych płytach, więc na razie muszę pozostać przy gazie.
bc49d2cc46ba827f780c8b8cc1fc.jpg

A co do pawilonu to dobry pawilon, taki na lata, nie może kosztować 70 zł. i ważyć 4 kg. Najlepsze, właśnie ze względu na szybkość rozkładania są tzw. pawilony nożycowe. Dodatkowo koniecznie jest aby rury były o przekroju kwadratowym lub wielokąta, grubości co najmniej 3 mm, a nie żadne ciągnione cienkie rurki aluminiowe oraz mocny materiał na pokrycie dachowe. Taki zestaw musi kosztować niestety minimum 300 zł. i co ważne, aby nam nie zniszczyło sprzętu podczas burzy, konieczne jest dobre zakotwiczenie zarówno nogi jak i samego materiału dachu, konieczne porządnym śledziami do podłoża. Pozdrawiam
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.06.2018 23:08

Dojrzałem do tego i wiem , że dobry sprzęt kosztuje. Swoją wakacyjną przyszłość wiążę z kempingami. Staram sie od pewnego czasu inwestować w sprzęt stosunkowo dobrej jakości lub wymieniać ten słabszy. Takim słabym "ogniwem " uznałem , że jest altana dlatego szukam czegoś w zamian . Optymalnym wymiarem jest 3x3. Te "automatyczne" kosztują od 180zł do ponad 600. Tylko jak rozpoznać te dobre. Może okazać się , że te po np. 500zł to te same co u innych po 200 :wink:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 21.06.2018 08:32

Rafi70 kilka postów wyżej masz poleconą altanę Juli, koszt bez promocji ok. 480 zł.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 21.06.2018 08:51

Hej. Ten wątek znam prawie na pamięć :wink: i oczywiście widziałem namiot z Julii , z tym że jego wymiary to 3.6x3.6m i w ogrodzie prezentowałby się pięknie , ale na parceli , gdzie wjeżdżam autem , gdzie stoi namiot 3.6x5m :) byłoby trochę ciasno , dlatego dla mnie takim optimum jest 3x3....
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 21.06.2018 16:58

Kupowałem na szybko altanę w Castoramie za ok. 489 zł. Była mi potrzebna do pracy i klient płacił.
Ale do rzeczy, nie polecam cena wysoka a jakość cóż, nie sądzę że wytrzyma w Chorwacji.
Nazwa to Bloom, rozmiar 3x3. Więc mocno się zastanów na co wydasz kasę.
https://www.castorama.pl/produkty/ogrod ... gLjZfD_BwE

Sam się zastanawiam nad czymś takim:
https://www.banggood.com/BartoniseN-Out ... rehouse=CN
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.06.2018 21:06

Sprawdziłeś wymiary? 140cm wysokości i 1,7 kg wagi. To namiot plażowy dla dzieci.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 21.06.2018 22:30

:D podobne o "normalnych wymiarach" w swojej ofercie ma Coleman , Easy Camp , Outwell , lecz ceny zaczynają się od 800zł. Dziś znowu pozwiedzałem parcele na Lanternie i podglądałem altany ( w większości przy kemperach stoją przedsionki lub markizy) ale gdy zdarzyła się taka to 90 proc są to firmowe Brunnera i chyba szarpnę się na taka , nie jest co prawda automatyczna ale wygląda solidnie. W Pl koszt 619 + wysyłka , w Poreć w sklepie firmowym Brunnera to 129 eur czyli ok 545zł. :)
http://www.brunner.it/it/gazebi-automatici/1925-sprint-870.html
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 22.06.2018 06:26

Rafi70 napisał(a):Dojrzałem do tego i wiem , że dobry sprzęt kosztuje. Swoją wakacyjną przyszłość wiążę z kempingami. Staram sie od pewnego czasu inwestować w sprzęt stosunkowo dobrej jakości lub wymieniać ten słabszy. Takim słabym "ogniwem " uznałem , że jest altana dlatego szukam czegoś w zamian . Optymalnym wymiarem jest 3x3. Te "automatyczne" kosztują od 180zł do ponad 600. Tylko jak rozpoznać te dobre. Może okazać się , że te po np. 500zł to te same co u innych po 200 :wink:

Jeżeli sprzedawca nie dość dokładnie opisuje swój produkt bardzo dobrym wyznacznikiem jakości pawilonu jest jego waga. Wiadomo, że dla nas turystów im lżejszy i mniejszy tym przychylniejszy :D ale trzeba sobie obrać rozsądkową linię i uświadomić, że nie da się zrobić stabilnej konstrukcji o wymiarze 3m x 3m na bazie 6 kg stali.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Campingowe patenty i ccaravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.06.2018 10:04

Dziś od 3 w nocy nad Lanterną szalała burza. Namiot świetnie się spisuje. W środku dużo miejsca, więc śniadanko dziś zjedliśmy w przedsionku :)
Altana przecieka , dziś jadziemy do Poreća , trochę ponegocjuję :wink: może uda mi się wyrwać zieloną Isolę :wink:
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 22.06.2018 10:57

Rafi70 napisał(a):Dziś znowu pozwiedzałem parcele na Lanternie i podglądałem altany


Przybij piatke, uwielbiam tak robic! Mozna tez podpatrzec wiele ciekawych rozwiazan.

Jako ze zdecydowalismy sie na zakup namiotu Coleman Coastline deluxe (wyglada naprawde niezle na zywo :) ), zastanawiamy sie nad dokupieniem przedsionka: https://www.obelink.pl/coastline-deluxe-luifel.html?gclid=EAIaIQobChMI7uuqjPDm2wIVGIuyCh2hcgG5EAQYASABEgIXovD_BwE
Musze przyznac, ze wyglada on ciut delikatnie, nie jestem pewna, czy przetrwa bore. Jak myslicie?
Mamy w odwodzie tarpy, sprawdzaja sie od kilku sezonow ;)

Pozdrawiam,
Havena
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 168
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone