Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.05.2018 12:09

Ostatnio w Jysk były podobne, solidnie wyglądające i wygodne fotele (HOLMDALEN) z uchwytem na kubek po 75 zł. Jeśli ktoś jeszcze przymierza się do zakupu, to warto zobaczyć. Jedyną wadą moim zdaniem może być długie schnięcie w przypadku przemoczenia przez deszcz, bo materiał jest stosunkowo gruby.
Załączniki:
IMG_20180413_190246.jpg
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.05.2018 15:38

Miałem identyczny w kolorze bordo- kupiłem kiedyś dwie sztuki. Są bardzo wygodne , niestety jeden z nich nie wytrzymał ostatnio w Cro pod moimi 88kg :D , pękła rurka w miejscu łączenia z drugą rurką. Dlatego zdecydowałem o zakupie tych z decathlonu za 119zł ,a drugi z Jyska przejęła córka . Mam nadzieję ,że pod 4-ro latką się nie połamie :D .
Swiadomie zrezygnowałem z uchwytu na.... kubek :wink: , uznając że może jest solidniejszy ,ale o tym opowiem po sezonie :)
P6182073.JPG
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.05.2018 16:18

Widzę, że w pawilonie masz podłogę. Chciałem kupić Decathlonowski przedsionek bez podłogi, ten co był dostępny w zeszłym roku. W tym roku w ofercie są dwa, ale ze zintegrowaną podłogą. Obawiałem się, że na chorwackiej ziemi ta folia nie wytrzyma. Jak to wygląda u ciebie w praktyce?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.05.2018 21:03

Altana zwykła 3x3 za ok 100zł z portalu aukcyjnego. W tym roku założę na stelaż kilka żabek na kółkach od karnisza w celu przyczepienia ręczników plażowych - primo - dadzą cień , duo będą się suszyć....a podłoga to zwykła plandeka 4x3 o jak największej gramaturze (grubości) w moim przypadku 260g/m2, metraż trochę większy od altany ,żeby można było boso stąpać w przejściu do namiotu :D , kamyki (gryzik ) na Lanternie jest bardzo ostry..
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.05.2018 22:19

I jak taka altana się sprawdza? W Jysku jest chyba podobna do kupienia, za jakieś 75 zł (https://jysk.pl/ogrod/pawilony/pawilon-skjeand-s250xd250-bialy). Zastanawiam się tylko czy nie jest ze zbyt cienkiego materiału i czy da znośny cień.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2018 08:06

maxredaktor napisał(a):I jak taka altana się sprawdza? W Jysku jest chyba podobna do kupienia, za jakieś 75 zł (https://jysk.pl/ogrod/pawilony/pawilon-skjeand-s250xd250-bialy). Zastanawiam się tylko czy nie jest ze zbyt cienkiego materiału i czy da znośny cień.


Jak solidnie zamocujesz nogi, odciagi to może da rade. Ja kupilem takie cos za około stowę na komunię córki do ogrodu. Zamocowane 2 nogi solidnie do płotu a 2 tak od biedy. Następnego dnia dmuchnęło minimalnie mocniej ze 2 razy i namiot nadawał się do wywalenia. Na campach przy/w śmietnikach często takowe widzę
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.05.2018 08:37

Hm, może taka tarpa będzie lepszym rozwiązaniem? W razie czego można ją szybko zdjąć lub ponownie rozstawić.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2018 08:48

maxredaktor napisał(a):Hm, może taka tarpa będzie lepszym rozwiązaniem? W razie czego można ją szybko zdjąć lub ponownie rozstawić.


Ja dość często widuje takie jakby żagle, często z 3 rogami. Zwykle miedzy drzewami solidnie rozciagniete na lekko elastycznych mocowaniach, czasami jakiś róg czy rogi zamocowane sa na podpórkach jak drzew brakuje. My zawsze mamy namiot w lesie wiec nas to nie interesuje. Deszcz zwykle nie pada wiec jak na razie nie jest to w kręgu naszych zainteresowań
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.05.2018 08:52

Mi też nie chodzi o deszcz, a o cień. Ostatnio dość regularnie bywamy na jednym kempingu we Włoszech, który ma wprawdzie parcele między drzewami, ale są tam też miejsca dość nasłonecznione. I dlatego szukam jakiegoś rozwiązania.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 15.05.2018 09:30

maxredaktor napisał(a):I jak taka altana się sprawdza? W Jysku jest chyba podobna do kupienia, za jakieś 75 zł (https://jysk.pl/ogrod/pawilony/pawilon-skjeand-s250xd250-bialy). Zastanawiam się tylko czy nie jest ze zbyt cienkiego materiału i czy da znośny cień.

Przy takim budżecie sprawdza się dobrze i spełnia swoje zadanie tzn . daje cień , chroni przed spadającymi igłami z drzew i kapiącą żywicą , pewnie taki za 500zł byłby lepszy. Tak jak napisał piotrulex ,sedno sprawy tkwi w dobrym zamocowaniu do podłoża i naciągnięciu odciągów, najlepiej z wykorzystaniem drzew lub krzaków. Zamiast szpilek do mocowania nóg stosuję gwożdzie ok 30cm długości , podłoże w Cro na kempingach bywa bardzo twarde ,a takie gwożdzie świetnie się sprawdzają :wink: .
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2018 10:27

Rafi70 napisał(a):... sedno sprawy tkwi w dobrym zamocowaniu do podłoża i naciągnięciu odciągów, najlepiej z wykorzystaniem drzew lub krzaków ...


Dlatego zachęcam aby zerknąć na:

https://allegro.pl/listing?string=%C5%B ... u-1-4-0501

"żagiel przeciwsłoneczny"

Tu jak coś puści czy mocniej zawieje to najwyżej jakąś linkę zerwiesz. Nigdy nie widziałem zniszczonego "żagla" a pawilony i owszem
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 15.05.2018 20:17

piotrulex napisał(a):
Rafi70 napisał(a):... sedno sprawy tkwi w dobrym zamocowaniu do podłoża i naciągnięciu odciągów, najlepiej z wykorzystaniem drzew lub krzaków ...


Dlatego zachęcam aby zerknąć na:

https://allegro.pl/listing?string=%C5%B ... u-1-4-0501

"żagiel przeciwsłoneczny"

Tu jak coś puści czy mocniej zawieje to najwyżej jakąś linkę zerwiesz. Nigdy nie widziałem zniszczonego "żagla" a pawilony i owszem

Pooglądałem i nie mówię "nie" , fajne są te żagle , lecz do jego rozciągnięcia potrzebne są solidne drzewa lub słupki , a z tym na kempingach bywa różnie :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.05.2018 20:53

Żagle są OK, ale rzeczywiście z ich rozciągnięciem może być problem. Na razie skłaniam się ku tarpie, bo można ją także rozpiąć na kilka sposobów, także przy pomocy masztów.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.05.2018 11:34

maxredaktor napisał(a):Żagle są OK, ale rzeczywiście z ich rozciągnięciem może być problem. Na razie skłaniam się ku tarpie, bo można ją także rozpiąć na kilka sposobów, także przy pomocy masztów.


Tarp jest niezły (str. 105 tego wątku), ale trzeba brać pod uwagę, że z silnym wiatrem nie poradzi sobie najlepiej. Kupiłem powiedzmy, że okazyjnie hamerykański pawilon Wenzel Panorama za 180 zł, dostępny jeszcze na allegro. Niestety obawiam się, że będzie tylko nieco stabilniejszy od tarpa. Na imprezę ogródkową jak najbardziej, ale wakacje w Chorwacji niekoniecznie. Szukam dalej.
Załączniki:
Wenzel.jpg
Zdjęcie zrobione telefonem z jakimś HDR-em, więc kolory są NIECO podbite ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.05.2018 12:24

My od kilku lat używamy czegoś takiego i sprawdza się doskonale. Można do niego dokupić boczne ściany.
Namiot imprezowy z Juli.

790152c.jpg


Przeżył niejedną burzę i borę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 166
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone