Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.12.2017 12:03

bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):Nie pisałem o niewolnikach lodówek a prądu :)

W cro bywamy od nastu lat i lodówka nigdy nie była nam potrzebna. Od kiedy raz mieliśmy do niej dostęp a kolejnego roku kupiliśmy własną to kolejnych wakacji bez takowej już sobie nie wyobrażamy

W sumie to staliśmy się niewolnikiem lodówki :)

Tu jednak trzeba mieć umiar bo za chwilę wiatrak czy przenośny klimatyzator będzie nam konieczny aby spędzić udane wakacje POD NAMIOTEM :(


Coś Pan kombinuje. Widze takie drobne wybiegi lodówka to nie prąd, tablet to nie laptop mimo, że niewielka różnica :mrgreen: Po drugie co to znaczy umiar jeżeli zapodam sobie wiatrak to nie będę miał umiaru bo jakiś ktoś tak twierdzi ? Panie Piotrulex jeżeli uznam za stosowne wezmę taki wiatrak choćby nie wiem kto i co pisał :papa:


Ależ Panie Bluesman, bierz Pan wszystko na co masz ochotę albo i więcej tak w razie czego, nic mi do tego :)

Jak to bywa na forum jeden coś napisze, inny przytaknie, ktoś tam skrytykuje, ktoś coś podpowie

Lodówka to zdecydowanie prąd, nic innego nie napisałem

Jak być może zauważyłeś, z zabrania tableta, który jest na prąd zadowolony nie byłem ale i sam kilka razy gały w niego wytrzeszczałem :)

Pisząc a nawet nieco krytykując przywiązywanie się do elektrogadżetów również wymieniam te które sami zabieramy

Apetyt rośnie w miarę jedzenia a i do dobrego bardzo łatwo jest się przyzwyczaić :)

Obawiam się jedynie aby u nas nie zdechł duch wakacji POD NAMIOTEM :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.12.2017 12:05

SingSing74 napisał(a):Wyżej napisałeś "zamrażarka nam nie potrzebna", a jak to odebrałem jako lodówka ;)
To prawda, że nie ma się co za daleko zapędzać, ale z drugiej strony szkoda wozić powietrze w bagażniku. Teraz więcej wypoczywamy niż zwiedzamy, więc odrobina ułatwiaczy życia na miejscu się przydaje. Wiatraczek biorę dla małego. Spał już w namiocie, ale nie podczas upałów.


Tak, prawda, do lodówki można jednak sporo zapakować. My też więcej wypoczywamy wiec nie ma co chwila wyciągania i pakowania majdanu. Wiatraczka nie biorę gdyż nie mam małego - ot proste wyjaśnienie :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.12.2017 13:16

piotrulex napisał(a):
Ależ Panie Bluesman, bierz Pan wszystko na co masz ochotę albo i więcej tak w razie czego, nic mi do tego :)

Pisząc a nawet nieco krytykując przywiązywanie się do elektrogadżetów również wymieniam te które sami zabieramy

Apetyt rośnie w miarę jedzenia a i do dobrego bardzo łatwo jest się przyzwyczaić :)

Obawiam się jedynie aby u nas nie zdechł duch wakacji POD NAMIOTEM :)


Dzięki za zezwolenie :mrgreen:

Właśnie pewna definicja:
Gadżet (ang./fr. Gadget) – wymysł, przyrząd, urządzenie. Niewielki przedmiot, czasem niepełniący funkcji użytkowej. Gadżetami mogą być reklamówki, figurki, podstawki, przyciski do papieru, długopisy, breloczki, itp.
Zastanówmy się nad pojęciem co jest gadżetem, a co jest zwykłym użytkowaniem urządzenia korzystając z dobrodziejstw cywilizacji. Lodówka ? ależ oczywiście nie wyobrażam sobie inaczej. Telefon ? Dla mnie to to kontakt z dziećmi, ze starszymi rodzicami, permanentna ich inwigilacja :mrgreen: pytania o ich potrzeby, samopoczucie ew. problemy. Tablet/lapek ? z jednej strony zbędny (nie mam tweetra, fejsa i innych) z drugiej strony oglądanie przy lampce wina zdjęć i filmików zrobionych w ciągu dnia .

Duch wakacji pod namiotem ? :) on nie zależy od gadżetów
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.12.2017 00:19

Choć to dziwnie zabrzmi o tej porze roku , to dla nas "kempingmaniaków" :wink: trwa sezon ogórkowy , jestem ciekaw czy ktoś z Was pisał w liście do św. Mikołaja prośbę o jakiś gadżet - sprzęt kempingowy. Ja od razu przyznam się ,że w postscriptum listu córeczek dopisałem się z prośbą o scyzoryk "szwajcarski" , taki czerwony z białym krzyżykiem :) .
Większe rzeczy kupowałem sam ( Mikołaj miałby problem ,żeby je zmieścić do worka :D ) -czekałem na obniżki zimowe ,ale się nie doczekałem iii... kupiłem coś takiego z myślą o Cro
https://www.decathlon.pl/krzeso-turysty ... 58362.html
mam nadzieję ,że będzie to lepsze rozwiązanie , niż tanie fotele turystyczno -wędkarskie.
Od razu zauważam , drobny mankament -brak uchwytu na napoje :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.12.2017 09:21

Rafi70 napisał(a):Choć to dziwnie zabrzmi o tej porze roku , to dla nas "kempingmaniaków" :wink: trwa sezon ogórkowy , jestem ciekaw czy ktoś z Was pisał w liście do św. Mikołaja prośbę o jakiś gadżet - sprzęt kempingowy. Ja od razu przyznam się ,że w ...


Teraz zafiksowałem się na inny temat i tu nieco gadżetów wpisałem w list do Świętego :)

Były jednak lata, ze faktycznie tzw. Gwiazdor przynosił nam krzesła czy to zestaw garnków campingowych :)

Wszelkie Szwajcarskie klimaty otrzymujemy w prezentach, gdyż właśnie w cro, od lat, spotykamy się ze znajomymi co mieszkają w tym kraju scyzorykami płynącym :) Victorinox robi ogromną ilość noży, które również polecamy jako wyposażenie kuchni

W Twoim krześle ja widzę jeden, ale duży mankament, brak uchwytu na napoje ;)
Ostatnio edytowano 20.12.2017 09:56 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.12.2017 09:32

Tak się zastanawiam, gdzie Wy to wszystko mieścicie?
Ja mam sześcioosobowego vana, w którym "wożę" tylko 4 fotele, uzyskując przy tym pojemność ok. 1000 litrów, a i tak mam ciasno ;@)))
Aż się boję, co będzie, gdy dojrzeję do zmiany mojej mazdy na jakiegoś malutkiego kombiaka :@/
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.12.2017 09:57

Krystof napisał(a):Tak się zastanawiam, gdzie Wy to wszystko mieścicie?


cb91aca60005218857e0122b.jpg


c301ef5a001c9ba659650f9e.jpg


Ilość foteli: 2 sztuki. Reszta wyciągnięta. Zapakowany po sam dach, a na dachu bagażnik i ponton. :mrgreen:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.12.2017 10:04

Ja pierdziu... No tak to nie mam!
Główna zasada - bagaż pod szyby, nie wyżej ;@)))
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.12.2017 10:18

Krystof napisał(a):Tak się zastanawiam, gdzie Wy to wszystko mieścicie?

Obrazek
dajemy radę , trochę do środka , trochę .... :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.12.2017 10:27

Krystof napisał(a):Ja pierdziu... No tak to nie mam!
Główna zasada - bagaż pod szyby, nie wyżej ;@)))


My jeździmy standardowymi kombiakami, nic wielkiego. Zwykle w składzie 3 osobowym. Roleta zawsze zaciągnięta. Na tylnym siedzeniu jedynie jakaś torba z ciuchami i to tyle :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.12.2017 10:54

Na usprawiedliwienie powiem, że u nas naprawdę dużo miejsca zajmuje sprzęt nurkowy, a połowa bagażnika, to silnik do pontonu i baki na paliwo do pontonu i inne rzeczy do pontonu. :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.12.2017 11:15

Roxi napisał(a):Na usprawiedliwienie powiem, że u nas naprawdę dużo miejsca zajmuje sprzęt nurkowy, a połowa bagażnika, to silnik do pontonu i baki na paliwo do pontonu i inne rzeczy do pontonu. :)


Bez przesady, nie ma czego usprawiedliwiać :)

To tak jakbym ja się usprawiedliwiał, że cały tył mi córka zajmuje i dlatego nie mam pontonu z silnikiem a jedynie pontonik (czy nawet pontoniczek) z wiosełkiem :)

Nic tylko pogratulować :)

"Gorzej" jakbyś woziła z sobą pod namiot wygodne łóżko, zamrażarkę, klimatyzator czy tv 55 cali ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.12.2017 11:55

Rafi70 napisał(a):https://www.decathlon.pl/krzeso-turysty ... 58362.html
mam nadzieję ,że będzie to lepsze rozwiązanie , niż tanie fotele turystyczno -wędkarskie.
Od razu zauważam , drobny mankament -brak uchwytu na napoje :wink:


Jak już dostaniesz, to napisz czy wygodny. Na przyszły wyjazd biorę "ogródkowe" bo mam w domu spory zapas. Niestety nie składają się idealnie płasko, więc zależnie od miejsca w aucie może będę szukał czegoś bardziej kompaktowego.

Wracając do elektryki i wolnych gniazdek ;) Mikołaj usłyszał i przyniósł mi 30m. przedłużacz z rozgałęźnikiem. Fajne rozwiązanie, na które natknąłem się przez przypadek. Już się sprawdza jako zasilanie do lampek na podwórku. Do tego przejściówka kempingowa i listwa "piątka". Przedłużacz i listwa są bryzgoszczelne. W sumie zwykły przedłużacz nigdy podczas deszczu mnie nie popieścił, ale Mikołaj się postarał i przyniósł porządne. Z takim zestawem, to będę mógł udostępniać gniazdka jeśli komuś zabraknie :D
Załączniki:
listwa.jpg
przedłużacz.jpg
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.12.2017 12:47

Krystof napisał(a):Tak się zastanawiam, gdzie Wy to wszystko mieścicie?
Ja mam sześcioosobowego vana, w którym "wożę" tylko 4 fotele, uzyskując przy tym pojemność ok. 1000 litrów, a i tak mam ciasno ;@)))
Aż się boję, co będzie, gdy dojrzeję do zmiany mojej mazdy na jakiegoś malutkiego kombiaka :@/


Pytanie w ile osób jeździsz i jakie masz pryncypia :) czyli co wozisz :)
Ja mam Toyotę Verso mini van i jeździmy w 2 osoby zapakowany jest do pełna ;) Jak bym miał to co Roxi byłbym królem, a może nawet cysorzem :papa:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.12.2017 13:20

To kim byś był z czymś takim, co udało mi się zobaczyć w tym roku na Zatonie? 8O 8O 8O
Załączniki:
IMG_20170915_123721.jpg
IMG_20170915_123700.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 157
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone