Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010
Co PRZED namiot?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 14.07.2017 13:31

Hej,
zwykle bralismy sztuczna trawe, bardzo przyjemnie sie po niej stapa :) Zajmuje jednak troche miejsca. Zastanawiam sie, czy taka podloga sie sprawdzi?
Co Wy kladziecie przed namiotem?

Pozdrawiam,
Havena
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Co PRZED namiot?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.07.2017 14:06

Teraz w Cro miałem plandekę 130gr , zdała egzamin połowicznie , ponieważ nóżki od krzeseł turystycznych mocno ją zniszczyły. Podłoże na kampie to drobne kamyczki i igliwie z drzew. Trochę poczytałem o tym na forach o karawaningu i tam są zwolennicy dwóch różnych wykładzin . Jedna to bolon , druga to aerotex. Bedąc w Cro przyglądałem się co mają właściciele kamperów w przedsionkach i tam było podobnie 50/50. U jednych była to taka gumowana krateczka (aerotex) przyjemna do chodzenia gołą stopą , ale wg mnie mniej wytrzymała na uszkodzenia np. od nózek krzeseł, inni znowu mieli taką plecionkę z pcv (bolon) troszkę mniej przyjemna do chodzenia ,ale robi wrażenie bardziej wytzymałej. Równieź stoję przed wyborem takiej wykładziny do altany pod stolik i krzesła, bo plandeka wyląduje pod namiotem jako zabezpieczenie podłogi namiotu. :)
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010
Re: Co PRZED namiot?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 14.07.2017 15:44

Dzieki, Rafal!
A ta plandeka z linka (220g) nada sie?

Pozdrawiam,
Havena
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Co PRZED namiot?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.07.2017 16:36

Taka plandeka jest wg mnie bardzo dobra , ma jedną wielką zaletę w postaci stosunkowo niskiej ceny :) lecz jej wytrzymałość na chorwackich kamykach może być niewystarczająca....to zależy od intensywności użytkowania, u nas przy dwójce małych dzieci uległa znaczącej degradacji :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.07.2017 21:31

już była dyskusja o tym we właściwym wątku
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 15.07.2017 10:21

Na decathlon.uk ta podłoga ma dobre opinie. Zwracają uwagę na przepuszczalność, dzięki czemu nie robią się kałuże przed namiotem. Jeden napisał, że jest wytrzymała, ale nie wiadomo w jakim kraju była użytkowana. Najlepiej podjechać do sklepu i pomacać. Jak napisał Rafi70 kamieniste podłoże (jeśli na takie trafisz) będzie miało duży wpływ na zużycie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2017 18:14

maxredaktor napisał(a):
cronaturki napisał(a):Jest nas dwoje plus mały trzyletni (obecnie) brzdąc i o takim wyjeździe pod namiot myślę w perspektywie roku 2018. Czy czterolatek to nie za małe dziecko na takie wyjazdy ?

Pozdrav


Możecie spokojnie jechać. Myśmy zabrali na kemping do Włoch córkę jak miała trzy lata - była zachwycona. Tak jak obserwuję dzieciaki na kempingach, to mam wrażenie że im się taki sposób spędzania wolnego czasu na wakacjach bardzo podoba.


Nie są to wyścigi ale jechaliśmy jeszcze wcześniej z córką.
To nie jest kwestia wieku dziecka a umiejętności rodziców.
I nie jest to żaden przytyk czy chęć "górowania".
Dziecko świetnie sobie radzi jak ma oparcie w rodzicach.
Jeśli się nie czujecie to może lepiej teraz sobie odpuścić i przygotować się solidnie za rok?
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 16.07.2017 21:53

Havena napisał(a):Hej,
w tym roku jedziemy osmy raz pod namiot. Jak zaczynalismy nasza przygode, mlodsza cora miala 3.5 roku. Zdecydowanie polecam taki rodzaj wypoczynku! Choc kwatery wychodzi taniej i nie musisz brac ze soba tylu rzeczy. Ale jak caly rok zyjesz w luksusie, warto na wakacjach skosztowac czegos innego ;) Poza tym na kempingach jest wiele atrakcji dla maluchow: animacje, baseny, bliski kontakt z przyroda.

Pozdrawiam,
Havena

Możesz polecić jakiś kemping na wypoczynek z takimi maluchami 2 latką i 3 latkiem??
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 17.07.2017 07:52

Hej,
Możesz polecić jakiś kemping na wypoczynek z takimi maluchami 2 latką i 3 latkiem??


Najblizej od nas (Wro) jest Lanterna na Istrii, nieco dalej Zaton pod Zadarem. Oba goraco polecam!

Pozdrawiam,
Havena
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 20.07.2017 20:48

Vjetar napisał(a):
maxredaktor napisał(a):
cronaturki napisał(a):Jest nas dwoje plus mały trzyletni (obecnie) brzdąc i o takim wyjeździe pod namiot myślę w perspektywie roku 2018. Czy czterolatek to nie za małe dziecko na takie wyjazdy ?

Pozdrav


Możecie spokojnie jechać. Myśmy zabrali na kemping do Włoch córkę jak miała trzy lata - była zachwycona. Tak jak obserwuję dzieciaki na kempingach, to mam wrażenie że im się taki sposób spędzania wolnego czasu na wakacjach bardzo podoba.


Nie są to wyścigi ale jechaliśmy jeszcze wcześniej z córką.
To nie jest kwestia wieku dziecka a umiejętności rodziców.
I nie jest to żaden przytyk czy chęć "górowania".
Dziecko świetnie sobie radzi jak ma oparcie w rodzicach.
Jeśli się nie czujecie to może lepiej teraz sobie odpuścić i przygotować się solidnie za rok?


Taki doświadczony zawodnik, a offtopuje temat jak trampkarz przy pierwszym kontakcie z piłką.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.07.2017 21:23

waldis napisał(a):
Vjetar napisał(a):
maxredaktor napisał(a):
cronaturki napisał(a):Jest nas dwoje plus mały trzyletni (obecnie) brzdąc i o takim wyjeździe pod namiot myślę w perspektywie roku 2018. Czy czterolatek to nie za małe dziecko na takie wyjazdy ?

Pozdrav


Możecie spokojnie jechać. Myśmy zabrali na kemping do Włoch córkę jak miała trzy lata - była zachwycona. Tak jak obserwuję dzieciaki na kempingach, to mam wrażenie że im się taki sposób spędzania wolnego czasu na wakacjach bardzo podoba.


Nie są to wyścigi ale jechaliśmy jeszcze wcześniej z córką.
To nie jest kwestia wieku dziecka a umiejętności rodziców.
I nie jest to żaden przytyk czy chęć "górowania".
Dziecko świetnie sobie radzi jak ma oparcie w rodzicach.
Jeśli się nie czujecie to może lepiej teraz sobie odpuścić i przygotować się solidnie za rok?


Taki doświadczony zawodnik, a offtopuje temat jak trampkarz przy pierwszym kontakcie z piłką.


:?:
robitak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) robitak » 28.07.2017 09:21

Witam,
polecicie składany stołeczek żeby mieć dostęp do boxa na dachu? Coś co by mało miejsca zajmowało.
Pozdr
Robert
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.07.2017 11:08

Ja używam taborecika tego typu:
Stolek_skladany_plastikowy_1-stopniowy-924217-318824.jpg


Mały lekki, nie zajmuje wiele miejsca. Niestety nie pamiętam gdzie go kupiłem. Prawdopodobnie w jakimś markecie typu Netto lub Kaufland. O ile dobrze pamiętam kosztował 30 z hakiem.

Teraz znalazłem w ofercie firmy Topex:

http://neo-24.pl/p/2314/5071/topex-stol ... eczne.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 11:19

Thule ma w ofercie stopnie na próg w dwóch chyba rozmiarach. Cena adekwatna do marki :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 28.07.2017 11:46

wybaczcie , ale to już lekka przesada ,żeby wozić ze sobą taboret do wyjmowania rzeczy z boxa :D . Ja radzę sobie tak ,że po otwarciu tylnych drzwi dywanik spod nóg tylnego rzędu przesuwam na próg , to mi daje te brakujące 20cm ,żeby opróżnić boxa :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone