Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2017 08:59

Pawel_M. napisał(a):Zmiana tematu z gazowego na elektryczny - czy mógłby ktoś uściślić jak się nazywa (a najlepiej jeszcze wrzucić zdjęcie) przejściówka campingowa, którą tu i ówdzie niektórzy radzą na wszelki wypadek zabrać? Chodzi o przejściówkę z typu campingowego (który podobno jest wszędzie) na zwykłe gniazda 230V. I gdzie to można kupić? W Castoramie/Leroyu jest szansa?

campingowe-patenty-i-caravaning-t14321-600.html#p281545

prad-na-kempingu-t24492-15.html

Wtyczki na trzy bolce powinny być dostępne w wymienionych marketach.
Pawel_M.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel_M. » 26.06.2017 09:06

Janusz: wielkie dzięki. Rozwiałeś moje wątpliwości
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2017 09:12

Pawel_M. napisał(a):Janusz: wielkie dzięki. Rozwiałeś moje wątpliwości

Udanego poszukiwania wtyczki ... i zmontowania :wink: :idea:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.06.2017 09:26

Gotowa przejściówka na alledrogo kosztuje 30 zł.

Roxi trochę wcześniej pokazała składaną lampkę z Biedronki. Właśnie się znowu pokazały po 14,99 lub w Kauflandzie za 16,50 (ta nadaje nawet sygnał SOS ;) ). Moim zdaniem spoko pieniądz. W Decathlonie podobna kosztuje 4 dychy.

lampka składana.jpg
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 29.06.2017 22:04

Mam pytanie, czy ktoś praktycznie używał namiotu z nadmuchiwanym stelażem.
https://www.decathlon.pl/air-seconds-fa ... 84154.html

Jakoś obawiam się że codziennie będę musiał dmuchać stelaż po dwu lub trzech latach namiot będzie do niczego, tak jak materac nadmuchiwany.
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2017 00:23

janusz07 napisał(a):Mam pytanie, czy ktoś praktycznie używał namiotu z nadmuchiwanym stelażem.
https://www.decathlon.pl/air-seconds-fa ... 84154.html

Jakoś obawiam się że codziennie będę musiał dmuchać stelaż po dwu lub trzech latach namiot będzie do niczego, tak jak materac nadmuchiwany.
pozdrawiam


W zeszłym roku dosyć napalałam się na takiego dmuchańca. Oglądałam w decathlonie z każdej strony. Ale pomyślałam podobnie jak Ty - co będzie za kilka lat...


Ostatecznie zdecydowaliśmy się na:
https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... 30635.html
Póki co sprawuje się bez zarzutu.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.06.2017 09:59

Jeśli chodzi o te dmuchane namioty, to ostatnio pomacałem trochę stelaż. Zrobiony jest podobnie do pontonów czy dmuchanych kajaków, które przecież służą latami. Jeżeli technologia jest podobna, to powinny kilka sezonów posłużyć. Jedyny zarzut mam do pracowników Decathlon`u. Nie potrafią rozbić tego namiotu w sposób, który zachęcał by do kupna. Drugi namiot, inny sklep a technika podobna. Namiot wygląda na luźny, taki nie ponaciągany, co daje wrażenie lichej konstrukcji. Po wpisach właścicieli podobno namiot wytrzymuje nawet silniejsze podmuchy. Może ktoś z posiadaczy wrzuci fotki ze swojego obozowiska, hmm?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2017 10:16

To jeszcze dodam kilka przemyśleń campingowych ;)

Całe szczęście odkryliśmy to forum przed wyjazdem.
Zamiast śledzi - gwoździe + młotek = zestaw idealny. Nawet nie chcę sobie wyobrazić co by było jakbyśmy pojechali ze standardowymi śledziami... Na pewno padło by wiele niecenzuralnych słów :twisted:

Plandeka pod namiot - bez niej na pewno podziurawiłaby sie podłoga w namiocie. Kupiliśmy całkiem grubą, do tego złożona na pół - to było absolutne minimum. Widziałam, że niektórzy mają taka plandekę również przed namiotem. Ja jednak wolę te kamienie niż chodzenie po plastiku - ale to już wg upodobań. Niemcy przed kamperami rozkładają dywany :D

Lodówka - postawiliśmy na turystyczną z ogniwami Peltiera. Sprawdziła się super, chodziła 24h/d i wszystko było zimniutkie. No ale my bylismy na campach maj/czerwiec, temperatura max 30 st. Podejrzewam że latem może być gorzej.

Dzbanek filtrujący Brita - używamy go na co dzień więc zabraliśmy też ze sobą. Ogólnie nie kupujemy wody tylko pijemy właśnie z filtra. Tak też robiliśmy w Chorwacji - na wycieczki przelewaliśmy do butelki. Wiadomo, jak zabrakło to się dokupiło ale w skali całego wyjazdu to spora oszczędność. Tym bardziej, że nie pijamy wody gazowanej i innych napojów. Jedyne płyny jakie kupowalismy na bieżąco to % ;)

Przejściówka campingowa - absolutnie niezbędna. Tam gdzie byliśmy tylko w ten sposób można sie podłączyć. Na jednym campingu widziałam w sklepie - ale sklep był cyznny do 13 więc lepiej sie zabezpieczyć.

A propos prądu - my nie bawimy sie w butle gazowe. Jakis czas temu kupilismy płytkę elektryczną, do tego bierzemy czajnik i grill elektryczny - zestaw sprawdza się super na campach w PL, w Cro też się sprawdził.


To chyba na tyle...
Nad czym pracujemy - spanie. Materac który mieliśmy ze sobą gdzieś się przedziurawił. na miejscu kupilismy drugi - to samo. Czas poszukać jakiegoś lepszego patentu, myśle nad matami samopompującymi...
zawikatie
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawikatie » 30.06.2017 10:58

https://www.decathlon.pl/materac-kempin ... 61378.html

cienki przez co nie ma podskakiwania jak sie ktos obok ruszy, a dwa że szybko sie go pompuje i spuszcza (dla nas duża zaleta bo bywalismy maks 2 dni na kempie i dalej w droge), kazda noc przespana i rano tak samo napompowany jak wieczorem;)
jest na prawde dobry
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2017 11:01

zawikatie napisał(a):https://www.decathlon.pl/materac-kempingowy-air-comfort-140-id_8361378.html

cienki przez co nie ma podskakiwania jak sie ktos obok ruszy, a dwa że szybko sie go pompuje i spuszcza (dla nas duża zaleta bo bywalismy maks 2 dni na kempie i dalej w droge), kazda noc przespana i rano tak samo napompowany jak wieczorem;)
jest na prawde dobry



Dzięki!
Czytałam o tym, chyba przy najbliższej wizycie w deca obmacam ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.06.2017 11:27

__monia napisał(a):Nad czym pracujemy - spanie. Materac który mieliśmy ze sobą gdzieś się przedziurawił. na miejscu kupilismy drugi - to samo. Czas poszukać jakiegoś lepszego patentu, myśle nad matami samopompującymi...


Co prawda nie spałem na macie samopompującej, a tylko oglądałem w sklepie. Na nierówne podłoże w grę wchodzą chyba tylko te najgrubsze. Z tym, że nie są ona ani lekkie ani tanie. Moim zdaniem lepiej zainwestować w materac dobrej firmy i o czym należy pamiętać, pompować go wyłącznie pompką, a nie ustami. Wilgoć z płuc skraca żywotność materaca.

Ja kiedyś polecałem Sleepin`bed z Decathlonu.

campingowe-patenty-i-caravaning-t14321-1740.html?hilit=Sleepin`bed#p1520639

Śpi się na tym niemalże jak na łóżku (no trochę niżej). Dwa materace w specjalnym połączonym pokrowcu się nie rozjeżdżają, dołączona kołdra też jest zabezpieczona przed zsuwaniem, do tego podnoszone zagłówki, poduszki i dobrej jakości materace. Kupiłem po zniżce bo zestaw standardowo kosztował prawie 500 zł. Można było kupić również sam pokrowiec, jeśli posiadało się już materace. Nie wiem czy jeszcze to sprzedają, ale można poszukać w ogłoszeniach lub u innych producentów.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 30.06.2017 11:51

mam tę https://www.decathlon.pl/mata-samopompujca-forclaz-400-l-id_8363044.html od kilku lat i nie grymaszę ;@)
jedyne, co słabe, że jest śliska i zsuwa się z niej wszystko z użytkownikami włącznie:@)))
Ostatnio edytowano 30.06.2017 12:11 przez Krystof, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.06.2017 11:52

SingSing74 napisał(a):Co prawda nie spałem na macie samopompującej, a tylko oglądałem w sklepie. Na nierówne podłoże w grę wchodzą chyba tylko te najgrubsze. Z tym, że nie są ona ani lekkie ani tanie.


Spałem wielokrotnie i będę spał na matach :) używam ich wyłącznie do spania w samochodzie (4 szt cienkich po 2 dla każdej osoby) i dają wystarczajacy komfort, a mam już swoje lata. Na to koc oczywiście . Lekkie tanie nie są i nie zajmują po złożeniu dużo miejsca. Można ich też z powodzeniem używać na plaży. Nawet na super cienkich nie czuć podłoża.

Na kempingu do namiotu używałem dotychczas klasycznego dwu osobowego gumowego materaca
( w starym stylu) i jakoś przy 2 tyg. pobytu wolałbym jednak materac :) Żaden materac w stylu intex ! Dwa takie wyrzuciłem (może sex im zaszkodził ? :mrgreen: ) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2017 12:01

bluesman napisał(a):(może sex im zaszkodził ? :mrgreen: ) :papa:


Coś w tym może być... :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2017 12:35

__monia napisał(a):
bluesman napisał(a):(może sex im zaszkodził ? :mrgreen: ) :papa:


Coś w tym może być... :oczko_usmiech:

Może o tym "coś" będzie w relacji ... :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone