Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.06.2017 10:30

maxredaktor napisał(a):
janusz07 napisał(a):https://www.obelink.pl/boreas-5-pl.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7271#product-tab-video

Proszę link. będę wdzięczny z a opinie. A po dokładnym obejrzeniu to chyba nie jest Coleman ale co, marka własna Obelink?


Obejrzałem sobie ten film i powiem, że za te cztery stówki z hakiem (w cenie promocyjnej) to jest to fajna okazja. Namiot prezentuje się się nieźle, rozkłada się w miarę szybko. Moim zdaniem nie jest to zły wybór, choć ja wolę dwukomorowe.


Ja też. Jak dla mnie słaba wentylacja sypialni jak na Chorwackie warunki

Mam Decathlonowski i złego słowa nie mogę powiedzieć
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.06.2017 13:57

janusz07 napisał(a):https://www.obelink.pl/boreas-5-pl.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7271#product-tab-video

Proszę link. będę wdzięczny z a opinie. A po dokładnym obejrzeniu to chyba nie jest Coleman ale co, marka własna Obelink?


Dlatego pytałem o linka, bo po nazwie nie mogłem znaleźć.

Ja dzielę namioty (tak z grubsza) na 4 kategorie:

1. Wyprawowe, czyli dobrze wykonane, lekkie i z wysokiej jakości materiałów, a co za tym idzie bardzo drogie.
2. Typowa chińszczyzna dostępna na allegro czy w marketach typu Real. Tutaj loteria - można trafić na szmelc lub średniej klasy namiot.
3. Średnia klasa czyli chińszczyzna poddana kontroli. To wszelkiego rodzaju "firmowe" namioty sprzedawane w sklepach sportowych pod własnymi markami. Takie właśnie sprzedaje Obelink czy Decathlon - jakość podobna. Przewaga Decathlon`a, to serwis na miejscu. Do większości namiotów przez pewien czas dostaniesz części zamienne. Są też takie firmy jak Outwell. Po cenach można by się spodziewać czegoś lepszego niż ww i pewnie tak jest, ja niestety nie miałem styczności, jednak podejrzewam, że produkcja to również Państwo Środka choć chciałbym się mylić.
4. Namioty bawełniane - drogie i ciężkie, a odpowiednio przechowywane wystarczą na długie lata. Najsolidniejsze - byle ulewa czy mały huragan nie robi na nich większego wrażenia ;) Ze względu na czas montażu i demontażu raczej na wakacje stacjonarne.

Namiot z linka wydaje się cenowo dobrą ofertą jeżeli szukasz właśnie takiego namiotu. Jadąc jednak na południe w szczycie sezonu podobnie jak przedmówcy rozejrzałbym się za czymś bardziej przewiewnym, to znaczy z większą ilością wywietrzników.

Im łatwiejsze rozkładanie czy składanie tym oczywiście lepiej, jednak nie powinno to być głównym argumentem jeśli nie masz zamiaru zmieniać kempingu co 3 dni lub częściej. Jeśli jednak chcesz zwiedzać większy obszar to "sekundowe" namioty będą lepszym wyborem. Sam taki mam i choć rozkładanie zajmuje nieco więcej czasu niż opis sugerujący "2 sec", to po pewnym treningu można zrobić to naprawdę szybko.

Zwróć uwagę na to, żeby namiot miał podłogę, która chroni przed wlewaniem się wody do środka namiotu. Im wyższe burty, tym lepiej. Brak takiej podłogi w moim mniemaniu dyskwalifikuje namioty Legionowa. Gdyby nie ten feler, to brałbym właśnie taki.

Jeszcze jeden parametr. Oczywiście ilość osób. Zawsze dobrze mieć zapas w stosunku do tego co pisze producent. Kiedy kupowałem mój pierwszy namiot dla dwojga wziąłem trójkę i dobrze zrobiłem. Wybierając się jednak do Chorwacji zwróć uwagę na to, że część fajnych kempingów posiada małe parcele i przesadzenie z gabarytami namiotu może spowodować, iż w sezonie będziesz musiał dłużej szukać swojego wymarzonego miejsca. Chyba, że z góry zakładasz pobyt na tzw. molochach, gdzie ilości miejsca na parceli na pewno nie zabraknie.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 06.06.2017 21:37

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Jestem na etapie wymiany namiotu, i chciałbym coś przewiewnego do Chorwacji, aby kilka sezonów przetrwał, miał 185 cm wysokości i wystarczy jedna sypialnia i nie był zbyt duży. Stąd moje pytania bo te co wyszukałem to nieznane mi marki i mało lub sprzeczne opinie na necie.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 06.06.2017 21:58

http://allegro.pl/namiot-iceberg-refuge ... 84509a6865

Ostatnie pytanie, czy ktoś się zetknął z tym namiotem ?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 07.06.2017 08:37

Ja nie, ale kolega z forum testował ten namiot:
Odezwij się do niego.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.06.2017 11:27

janusz07 napisał(a):http://allegro.pl/namiot-iceberg-refuge-4-4-osoby-3000mmh2o-prooftex-i6343525770.html?reco_id=d59a9202-48ef-11e7-8025-0284509a6865

Ostatnie pytanie, czy ktoś się zetknął z tym namiotem ?


Ja osobiście nie, ale tu masz kilka (skrajnych) opinii. Może to świadczyć o tym, że z powtarzalnością jakości u tego producenta może być różnie ;) Wpisując nazwę pokazują się oferty Allegro i chiński sklep Alibaba. Czyli z gwarancją może być kiepsko.

https://www.ceneo.pl/17439766#tab=reviews_scroll

Z dwóch podanych przez ciebie wolałbym chyba jednak tego Obelink`a. Wydaje się (przynajmniej wzrokowo) solidniejszy choć ma niewiele lufcików. Ewentualnie przyjrzyj się temu (wysokość i zajmowana powierzchnia podobna do tego Iceberg`a):

https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... 94503.html

Opinii sporo z których można coś wywnioskować.

Dodatkowo mini recenzja na YT: "Namiot Seconds Family 4.2 XL - 4-osobowy, 2 sypialnie QUECHUA"



Napisz do właściciela kanału może odpisze jak spisuje się namiot.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 07.06.2017 19:46

Dziękuję, własnie skrajne opinie o Icebergu spowodowały moje wątpliwości, ciekaw byłem czy ktoś używał.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 07.06.2017 19:48

maxredaktor napisał(a):Ja nie, ale kolega z forum testował ten namiot:
Odezwij się do niego.


Dziekuję, napisałem jeszcze w sobotę ale brak odpowiedzi, może jest w Chorwacji. :D
elza998
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elza998 » 17.06.2017 02:37

Czy jadąc camperem w szczycie sezonu muszę rezerwować kempingi?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.06.2017 09:04

elza998 napisał(a):Czy jadąc camperem w szczycie sezonu muszę rezerwować kempingi?
Generalnie nie musisz bo zawsze gdzieś miejsca będą. Jeśli jednak zależy ci na konkretnym kempie to lepiej sprawdzic dostępność miejsc, pierwsza linia od morza w sezonie bez szans bo porezerwowane, ale na to już za pożno.
elza998
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elza998 » 17.06.2017 10:20

Dzięki wielkie za pomoc!!! Narazie zieloni w temacie jesteśmy, staram się czytać wszystko ale tego tyyyyle tutaj, pozdrawiam serdecznie
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.06.2017 11:08

elza998 napisał(a):Dzięki wielkie za pomoc!!! Narazie zieloni w temacie jesteśmy, staram się czytać wszystko ale tego tyyyyle tutaj, pozdrawiam serdecznie
Proponuję zajrzeć na forum camperteam ... typowe dla kamperowców, tam więcej info przydatnych w podróży kamperem po Chorwacji ale i innych krajach lub forum karawaning ... rownież przydatne info. Są wydzielone kąciki na poszczególne kraje, oraz relacje z podróży z namiarami na kempingi, w tym kilka moich ;)
Nam dotychczas udawało.się bez rezerwacji wjechać tam gdzie było planowane z wyjątkiem 1x na Pagu, zatrzymaliśmy się wtedy w pobliżu na drugim kempingu ale nadal na wyspie :)
Powodzenia :)
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 23.06.2017 11:27

piotrulex napisał(a):
kondi napisał(a):
maarec napisał(a):Nie ma co panikować, butle trzymajmy już na miejscu w cieniu, stosujmy nowe uszczelki i sprawne kuchenki, palniki, lampki itd.


Na miejscu możemy trzymać w cieniu. Pytałem o bezpieczeństwo pozostawienia butli w bagażniku i sprawdzony pomysł jej zabezpieczenia na otwartym parkingu w pełnym słońcu na co najmniej kilka (6-8) godzin.


Zastanów się

Czy słyszałeś kiedyś aby taka butla wybuchła komuś w aucie?

No ja nie

Gdyby było jakieś realne niebezpieczeństwo to już nasza kochana UE by milon zakazów w tym temacie wyprodukowała

Jak dasz na dno bagażnika pod ciuchy i inne pierdoły to tam maks 30, może 40 stopni pewnie mieć będziesz ...


odgrzebię temat butli turystycznych:
Gaz płynny jest bezpieczny w użyciu, jest nietrujący choć duszący. W procesie produkcji jest nawaniany, dlatego staje się wyczuwalny dla człowieka. Jest też cięższy od powietrza o ok. 65%, dlatego gdy np. wycieknie z butli gromadzi się w miejscach najniżej położonych. Jest też łatwopalny, stąd używanie go powinno odbywać się z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wykorzystując go zawsze należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zadbajmy o takie kwestie, jak:
- przewożenie i przenoszenie butli gazowej w pozycji pionowej,
- przechowywanie jej z dala od źródeł ciepła,
- nie przeładowywanie dopuszczalnej pojemności,
- nie rzucać, przewracać, toczyć, uderzać itp
- okresowe sprawdzanie szczelności.

Zazwyczaj butla gazowa ma limit ok. -20% jej pojemności, jest to nasz bufor bezpieczeństwa, choćby ze względu na rozszerzalność gazu/cieczy. Napełniać butle turystyczne najlepiej w specjalnie do tego przystosowanych zakładach, które m.in. kontrolują zawór bezpieczeństwa (stacje lpg samochodowe nie maja takiej możliwości).
Temperatura pomieszczenia, w którym przechowywana jest butla nie powinna przekraczać +35°C.
Butli nie powinno wystawiać się na bezpośrednie i długotrwałe działanie promieni słonecznych, przechowywać na balkonach, a także autach stojących w słońcu przez dłuższy czas. Temperatura wewnątrz auta zaparkowanego na słońcu w upalny, letni dzień (szczególne w CRO) może osiągnąć nawet 90°C.

To nie prawda, że butle z gazem nie wybuchają – jak wybucha, zazwyczaj jest tragedia!


Jeśli są osoby, które chcą napełnić turystyczną butle gazową/ nieturystyczną pewnie też to znalazłem miejsce w Warszawie:
Gaz Tank Sp. z o.o.
Adres: Aleje Jerozolimskie 287A, 05-816 Michałowice-Osiedle (wjazd od ul. Słonecznej)
Telefon: 22 723 94 28
googlemaps: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=s%C ... 8209057568


Wszystkie wyżej wymienione informacje uzyskałem do Pana, który tam pracuje. Butle napełniają w godzi 7 - 14. i w moim przypadku (mała 1 kg butla – 6zł) trwało to 3 min. napełniają butle nawet od 0,25kg do … (nie wiem jakich pojemności ) dużych.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 23.06.2017 13:33

podczas wizyty w Cro w tym roku dokładnie obserwowałem co robią z butlami w ich słońcu - otóż nic, grzeją je na maxa, bez rządnego daszku, osłony itd.
Pawel_M.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel_M. » 26.06.2017 08:47

Zmiana tematu z gazowego na elektryczny - czy mógłby ktoś uściślić jak się nazywa (a najlepiej jeszcze wrzucić zdjęcie) przejściówka campingowa, którą tu i ówdzie niektórzy radzą na wszelki wypadek zabrać? Chodzi o przejściówkę z typu campingowego (który podobno jest wszędzie) na zwykłe gniazda 230V. I gdzie to można kupić? W Castoramie/Leroyu jest szansa?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 145
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone