Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.04.2017 08:35

msg napisał(a):Macie jakieś sprawdzone patenty pomysły odnośnie oświetlenia pod namiotem.
Na kampingach będzie dostęp do prądu ale myślę też o czymś oświetleniu/lampach/latarkach na akumulator.
Coś podpowiecie?


my mamy z Decathlonu na baterie za może 3 dychy. 2 lata już działą na tych samych bateriach ale wiele to jej nie używamy. Plastikowa podstawka i przeźroczysty matowy klosz. Tak jakby słoik :)

EDIT. Coś takiego, teraz jeden z kolorów widzę w promocji

https://www.decathlon.pl/lampka-turysty ... 30592.html

Standardowa 24,99
msg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) msg » 30.04.2017 12:09

Dzięki. Mam bardzo podobną ze starej serii. Dokupiłem w obi za 20 zł lampę warsztatową muszę tylko wykombinować jakieś mocowanie.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 22.05.2017 19:15

Witam,
co rozkładacie przed namiotem? jakaś podłogę?
Zastanawiam się, aby kupić najcieńszą najtańszą wykładzinę kawałek 2x1,5m...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 22.05.2017 20:04

W Biedronce kupiłem jakiś czas temu zieloną plandekę o wymiarach mniej więcej 4 x 5 metrów i spisuje się dobrze.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2017 20:25

maxredaktor napisał(a):W Biedronce kupiłem jakiś czas temu zieloną plandekę o wymiarach mniej więcej 4 x 5 metrów i spisuje się dobrze.


W Castoramie. :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2017 20:32

zablo napisał(a):Witam,
co rozkładacie przed namiotem? jakaś podłogę?
Zastanawiam się, aby kupić najcieńszą najtańszą wykładzinę kawałek 2x1,5m...


usztywnioną plandekę, gramatura 320g/m2, na boso daje fajny chłód i chodząc nie czuć kamyków oraz korzeni, można szybko wyczyścić
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.05.2017 20:58

Polecam specjalną matę tzw. podłoga Safari Na rynku występuje w różnych rozmiarach.
Mirizag
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirizag » 22.05.2017 22:43

Ja też polecam tą podłogę Safari chociaż jeszcze osobiście jej nie mam, ale przymierzam się do zakupu. Zwykła plandeka jak napada deszcz to trzyma wodę, a ta safari przepuszcza wodę. Znajomy tą podłogę miał w zeszłym roku w Chorwacji i też był z niej zadowolony.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 23.05.2017 08:19

zwykła plandeka schnie w sekundę i można ją wytrzepać, obmieść z wody - czy to Safari nie nasiąka???
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.05.2017 08:50

Krystof napisał(a):zwykła plandeka schnie w sekundę i można ją wytrzepać, obmieść z wody - czy to Safari nie nasiąka???
Nie nasiąka, ona jest powleczona takim czymś :mrgreen: no wiecie rozumiecie :mrgreen:
Nawet jak się usyfi od ziemi to po wyschnięciu wszystko wytrzepie się z niej czy wymiecie a schnie też bardzo szybko i jest dużo przyjemniejsza pod stopami niż plandeka.
Ostatnio takie bagno mieliśmy podczas ulewy połączonej z gradem, naniosło się ziemi ale jak tylko przestało lać to szybko wyschła i śladu po brudzie nie było. Omiotłam i już.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.05.2017 09:41

Ładnie odgrodzone parcele. Co to za kemping?

Co do lampek, to kupiłem właśnie tą z promocji wspomnianą powyżej. Wcześniej kupiłem także w promocji quechua BL200 kiedy była po 49 zł i dokupiłem głośniczek za niespełna 20 zł. Sam głośniczek jest lepszy niż w komórkach, ale szału nie ma. W zestawie jest 6 baterii, a miejsce na 9. Dziwne to trochę, bo działa na sześciu. Lampka daje sporo fajnie rozproszonego światła, które można w miarę płynnie przyciemniać, a odkręcany daszek pozwala nieco zmieniać zastosowanie (stojąca lub wisząca). Jednak moim zdaniem żadna dioda LED nie dorówna wspomnianej kiedyś przeze mnie lampce gazowej (ja wolę) ;). Oczywiście przy dzieciach lampka bateryjna jest bezpieczniejsza.


bl200.jpg
Ostatnio edytowano 28.06.2017 09:41 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.05.2017 15:45

SingSing74 napisał(a):Ładnie odgrodzone parcele. Co to za kemping?
Al Bateo w Punta Sabbioni :) bardzo przyjemny, przytulny kemping dobry jako baza wypadowa do zwiedzania Wenecji. Kilka minut spacerem do przystanku, z którego odpływają tramwaje wodne do Wenecji i na okoliczne wysepki Murano, Burano.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.05.2017 08:58

msg napisał(a):Macie jakieś sprawdzone patenty pomysły odnośnie oświetlenia pod namiotem.
Na kampingach będzie dostęp do prądu ale myślę też o czymś oświetleniu/lampach/latarkach na akumulator.
Coś podpowiecie?


Arturo jest fanem oświetlenia... wszelakiego rodzaju. Lampek, lamp, latarek, światełek i tym podobnych rzeczy mamy całą masę i część z nich rzeczywiście super sprawdza się na campingach. Kilka razy trafiliśmy fajne świetlne patenty w lidlu i biedrze, sporo mamy z Juli i z internetu.
Tak na szybko zrobiłam kilka zdjęć tego co było pod ręką.

Ta jest fajna, bo jest na magnes:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To moja ulubiona, z biedronki. :)

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.06.2017 10:35

Hmm ... niezły gadżet na kemping :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 01.06.2017 11:10

gusia-s napisał(a):Hmm ... niezły gadżet na kemping :)



Ja nie jestem fanką kempingów, ale ten gadżet jest doskonały!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 143
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone