Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.02.2007 16:17

I zabraniajcie dalej kobiety pić piwo mężczyznom :lol: ;)

Mniemam że chodzi o stopień do przyczepy campingowej ;)

Pozdrav :papa:
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 06.02.2007 16:42

Mam pytanie jak sie rozbić ?to znzczy wejście do namiotu powinno być skierowane na południe,północ ,schód czy zachód?I czy wogóle to ma jakieś znaczenie?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.02.2007 16:46

Pakula napisał(a):Mam pytanie jak sie rozbić ?to znzczy wejście do namiotu powinno być skierowane na południe,północ ,schód czy zachód?I czy wogóle to ma jakieś znaczenie?


Najlepiej w zacienionym miejscu tak, żeby drzewa były od wschodu i południa. Od wschodu, żeby Cię za wcześnie słońce nie obudziło. Od południa, żeby się namiot zbytnio nie nagrzewał w ciągu dnia. Reszta nie ma znaczenia ;) Tak mnie się wydaje, a na kilku campingach byłem ;)

Pozdrav :papa:
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 06.02.2007 17:55

Leszek Skupin napisał(a):I zabraniajcie dalej kobiety pić piwo mężczyznom :lol: ;)

Mniemam że chodzi o stopień do przyczepy campingowej ;)

Pozdrav :papa:


tak tak stopień do przyczepy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2007 17:58

Jeśli ma się auto z dużym bagażnikiem i jedzie pod namiot stacjonarnie (bez częstej zmiany miejsc) warto zabrać pawilon ogrodowy, szczególnie przydatny dla tych osób które posiadają namioty typu igloo
Obrazek
Taki pawilon daje osłonę przed słońcem (szczególnie na kempingu-patelni) przed deszczem (w Chorwacji w lecie też jednak pada) a mając dodatkowo ścianki boczne - jest osłona przed wiatrem (oczywiście nie za mocnym) oraz na zatłoczonych kempingach - przed wścibskimi oczami sąsiadów.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.02.2007 11:16

Mam jednak wrażenie, że przy silniejszym wietrze taki namiot poprostu "odfruwa" w "siną dal", chyba, że ktoś ma jakieś patenty na mocowanie tego typu konstrukcji :?:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 07.02.2007 11:39

witam,

moze nie jest to najtanszy patent ale sa dostepne w "dobrych" sklepach ze sprzetem kampingowym specjalne taśmy z kotwiczeniem na śledzie do przytrzymywania takich pawilonow, namiotow itp. - fajnie to wyglada, ale jak kazda rzecz z "dobrego" sklepu ;) nie jest to tanie


pozdr
Olo
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 07.02.2007 12:08

Przy silnym wietrze trzeba podwiązać ścianki pawilonu.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 07.02.2007 12:12

No i kupując taki "pavulon" nie ufać tym najtańszym, chińskim (aczkolwiek co teraz nie jest z Chin?). Mają bardzo cienkościenne aluminiowe rurki, które przy silnym wietrze gną się i łamią.

PozdraV
J.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.02.2007 20:08

Przy bardzo silnym wietrze może "odfrunąć" i namiot :wink:
Jak ma się zasłonki , to Ewa ma rację - trzeba przy wietrze je zrolować , a sam pawilon dobrze przymocować nawet do małych sąsiednich drzewek. rurki obłożyć kamieniami, których w Chorwacji nie brakuje.
Ale jak nadejdzie bora, to najlepiej złożyć pawilon - i wtedy nie "odleci" :lol:
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 07.02.2007 20:54

Miałem takie cos 2 lata temu. Pewnego ranka szybko to wszystko składałem.
Troche śmiesznie wyglądało bo namiot male iglo przy dużej wiacie.

Ale ogólnie idea dobra.
Na wścibskich jest dobry niezatłoczony kemping.

Jak na razie najbardziej spodobał mi sie tutaj pomysł foli z bąbelkami pod namiot.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 08.02.2007 00:46

Janusz Bajcer napisał(a):Ale jak nadejdzie bora, to najlepiej złożyć pawilon - i wtedy nie "odleci" :lol:

koniecznie trzeba zciagnąć całe pokrycie
w najlepszym przypadku odfrunie, ale przewaznie konczy sie totalna destrukcją konstrukcji
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2007 00:56

Mnie pierwszy pawilon posłużył trzy lata, zostawiłem go w Pakostane dla rodaka, który przyjechał na camp i rozbijał się na miejscu, które ja opuszczałem. Na szczęście taki pawilon nie kosztuje wiele więc nawet jak ulegnie uszkodzeniu-to nie wielka strata.
Jeśli chodzi o folię, to stosowałem pod namiotem plandeki.
A Jacunio pewnie radzi zastosować taka folię:
http://www.becpak.pl/?id=9
Ponieważ dobrych rad nigdy za wiele, być może następnym razem też sobie tym "podścielę"
:wink: :lol: :papa:
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 08.02.2007 09:46

Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli chodzi o folię, to stosowałem pod namiotem plandeki.
A Jacunio pewnie radzi zastosować taka folię:
http://www.becpak.pl/?id=9

To nie ja, tylko gospodarz...

PozdraV
J.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 11:17

Folię pęcherzykową można kupić np. w marketach typu castorama, praktiker.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone