Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CAMPING MALE CICHE - OKOLICE DRVENIKA " POLECAM "

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 15.07.2009 15:53

Janusz Bajcer napisał(a):Oaza Mira w 2005 roku też widziałem z drogi.
Z cennika wynika, że jest to kemping drogi :wink:


bardzo drogi :D ale wygląda atrakcyjnie. Zresztą te duże kempingi w większości powalają ceną i neistety nie zawsze idzie to w parze z odpowiednim standartem....

Podam np. Simuni.... kemping praktycznie w 80% zastawiony bungalowami i przyczepami na stałe 8O jak dla mnei tragedia - stalam oglądając kemping i zastanawialam się gdzie tu można postawić przyczepe.....a cena! Obraz Simuni uzmysłowil mi poniekąd, ze Chorwacja moich wspomnień przestała istnieć :( Ale to już osobny temat - przyszły rok PORTUGALIA i we WRZEŚNIU! (ewen. KORSYKA)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 15.07.2009 22:49

Dzięki za informacje....mam nadzieję że na miejsce dotrzemy o takiej porze, że będzie można pooglądać campingi...

A może jeszcze słówko o Pagu napiszesz (co widzieliście) i o Słowenii?
Z góry dziękuję :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 16.07.2009 08:08

No więc tak.
Pag -> samo miasteczko nie zrobiło na mnie ogromnego wrażenia (pamiętam je sprzed lat i te wspomnienia sa lepsze), wydało mi się nieco zaniedbane w porównaniu np. do Primisten czy innych miejscowości chorwackich. Niezmiennie jak się okazalo zachwyca mnie część wyspy Pag od Novaliji do Torvanele - widoki cieszą oko, Lun spokojne i ciche a Torvanele mimo rozbudowy i wielu zmian zachowało swój spokój i niesamowity chorwacki klimat :) W Torvanele powstalo wiele nowych apratmentów , ładnie położonych i bardzo zadbanych - sporo tam turystów z Włoch. Polecam spacer drogą w prawo od zjazdu do portu :)

Mandre - wydało nam się takie schowane i spokojne, myslę, że fajne miejsce na popołudniowy spacer. Zubovici, Kustici i Metajna bardzo się rozbudowały - pamiętam je zupełnie inne .

Ciekawe jest miasteczko Koślun i znajdujący się tam kemping :) Sanitariaty takie sobie ale cisza i spokój ( nas zniechęcił dojazd do Novaliji bo pływamy an wak'u więc chcilismy iec szybki dostęp do wyciągu) no i plaza taka sobie ale kto wie może tam coś w pobliżu jest.

Byliśmy na Pagu 4 dni więc niewiele...


Co do Slowenii - jest REWELACYJNA. Kemping boski, rzeka Sava Bohinjska zachwyca swoim umiesjcowieniem, kolorami, plażami. Miasteczka jak z bajki, krajobrazy zapierają dech w piersiach- są to zupełnie inne Alpy niż te, które mam w pamięci z Austrii czy Włoch. Polecam z całego serca - warto zabrać rowery :) Spacer po Bohinjskiej Bystrzycy ( szczegolnie miedzy domkami w strone gór) jest bardzo przyjemny. Warto się wybrać wkoło jeziora Bohinj, zobaczyć wodospady, przełęcz na drodze nr 206 (o ile nie pomyliłam) która zaczyna się od Krańskiej Gory, Dolina Vrata z podejściem na Triglav (samochodem dojedzie się aż do schroniska w dolinie ale polecam rowerek na tą podróż). No i KILOMETRYYYYYYY tras rowerowych!
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 28.07.2009 12:29

Witam!

W piątek (25.07.2009) opuściłem kemping Boban. Spędziłem tam 6 nocy. Klimat Bobanu bardziej mi odpowiadał niż Dole. O Ciste nie piszę bo oglądałem go tylko z wody :).

Rezydowałem w nowszej części Bobanu (tej bliżej Ciste). Generalnie kemping, w dużej części zacieniony. Plaże żwirowe i kamieniste. Na plaży południowej występują golasy, ale plaża oznaczona FKK jest bardziej na południe.

Pomiędzy Dole i Bobanem jest malutki porcik a przy nim knajpka. Smak lodów oraz zapachy "taniej gastronomi" nie zachęciły skosztowania innych potraw. Na lody, pizzę i specjały z morza chodziliśmy do pobliskiego Blato.

Podstawowe zakupy robiliśmy w sąsiednim Dole. Na większe zakupy polecam Konzum w Makarskiej (23 km) lub Drvenik.

Toalety, te nowsze, na przyzwoitym poziomie. Niestety, ciepła woda z elektrycznego bojlera. Stąd pojawiały się jej braki w chwilach największego zapotrzebowania. Mycie naczyń tylko w zimnej wodzie lub trzeba ciepłą sobie zorganizować.

Podsumowując. Kemping ma swój klimat, ale też drobne mankamenty.

Na zakończenie małe ostrzeżenie. Pierwsi rodacy, których spotkaliśmy zaraz przy wjeździe, widząc nas z przyczepą ostrzegli, że właśnie mają przymusowy postój bo spalili sprzęgło i czekają przez weekend na naprawę. Mnie z opresji wyratował inny rodak. Pewien turysta z Włoch rozstawił swojego kampera w taki sposób, że zablokował wyjazd. Droga alternatywna nie była utwardzona i do samodzielnego opuszczenia kempingu zabrakło mi kilku metrów pod górę. Pomógł drugi samochód i dłuższa linka holownicza.
hancki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2009
Moje zdanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) hancki » 30.11.2010 21:58

Witam! Byłem z rodziną w tym roku na kempingu Male Ciste i mamy nieco inne odczucia. Postanowiłem napisać o tym bo moim zdaniem jest to zdecydowanie przechwalony kemp. Mistral, mam wrażenie że jesteś dobrym znajomym właściciela, po przeczytaniu Twoich postów postanowiliśmy tam pojechać i niestety nie było tak jak opisałeś. Co prawda każdy ma inne odczucia, wymagania itp, ale np. magistrali nie przesuniesz. 200m to jest ale od drogi do wody i to maksymalnie a od bramy kempingu góra 20m. Druga sprawa, ciepła woda to była ale na pewno nie wieczorami, jak się zorientowaliśmy to kąpaliśmy się po południu w tych prysznicach na zewnątrz gdzie woda idzie ze zbiorników ogrzewanych słońcem. Jak ktoś poszedł wieczorem to albo leciała tylko moment albo zimna. Lodówki są, tyle że w opłakanym stanie i nasza kopała prądem. Plaża urokliwa faktycznie z tym że absolutnie odradzam dla małych dzici, schodów to ja tam nie widziałem, schodzi się wzdłuż urwiska około 3m, w obie strony a na dole ostre skałki. No, przy odrobinie szczęścia spadając można trafić na tą plażę2/3m.Mam 7 letniego syna i ciarki mnie przechodziły jak tamtędy chodził. Co do wielkości plaży to gdyby wszyscy jednocześnie chcieli skorzystać to starczyłoby do około30%. Plaża idealna dla dzieci jest za płotem na Ciste, niestety nie było już wolnych miejsc na tym kempie.Napiszę jeszcze coś na temat właścicieli. Dogadać się faktycznie można po Polsku ale ja odnoszę wrażenie że ma tam swoich stałych bywalców i to z nimi najlepiej się dogaduje. Pytaliśmy np. czy jest z tamtych okolic możliwość popłynięcia na jakąś wycieczkę itp,twierdził że nie ma, okazało się że bez problemu znależliśmy coś takiego, z tym że właściciele łodzi od razu powiedzieli, że nie powiedział nam ponieważ są konkurencją, rejsy byłu z kempu Dole.Mało tego przy rozliczaniu pliczył nas 13 osób zamiast 9 i 2 duże namioty z prądem zamiast 1 duży z prądem i 1 mały bez prądu, po tłumaczeniu i przeliczeniu zapłaciliśmy jak powinniśmy.
Ogólnie jest to przepiękna okolica, wspaniałe widoki i nawet ten kemp nie jest zły w porównaniu z co niektórymi ale moje zdanie i mojej rodziny jest jakie jest, byliśmy na nim w tym roku 10 dni i albo tyle się zmieniło od tej pory jak był tam Mistral albo zdecydowanie to przekolorował.
Dla niedowiarków chętnie prześlę fotki z plaży i ogólnie z kepmingu, proszę tylko podać meila.
Polecam ten kepmping bo jest bezpośrednio przy morzu, dość dobrze zacieniony, sanitariaty ok. Ale nie z małymi dziećmi. Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.11.2010 22:16

Hancki, pewnie masz trochę racji...

Mam duży sentyment do "Male Ciste" i bardzo mi się tam podoba, ale... to już nie ten sam camping, na którym byliśmy w 2006 roku. To był nasz pierwszy raz w Chorwacji, zakochaliśmy się wtedy w tym kraju i ów camping miał w tym spory udział.

Niestety rok temu nie było już tak różowo. Teren campu się zmniejszył (właściciel miał jakiś problem z dzierżawą gruntów) i nie było naszych ulubionych miejsc pod oliwkami. Toalety nie były już tak czyste i często brakowało ciepłej wody... Poza tym było tłoczno (ale to już chyba kwestia reklamy na cro.pli :wink:) :roll:

Nawet wydawało mi się, że Sanji nie był już tak sympatyczny jak kiedyś...

Mimo wszystko jest tam przepięknie i te kilka mankamentów można przemilczeć, jeśli ktoś ma oczywiście ochotę. My w tym roku już tam nie pojechaliśmy. Ale może to dlatego, że 4 razy wystarczą :wink:
mistral
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2008
Witam wszystkich

Nieprzeczytany postnapisał(a) mistral » 05.05.2011 16:10

Witaj Hancki ,

odpisuję troszkę z opoźnieniem ,pewnie masz troszke racji ale ....
nie jestem dobrym znajomym właściciela ,poprostu opisałem to jakie miałem odczucia po pobycie na tym Campingu i jesli właściciel jest uczynny, mily i tak naprawdę nigdy niczego mi nie odmówił to chyba zasługuje na to aby go pochwalić . Co do odległosci od Jardanki to pewnie zauważyłeś że trasa biegnie przy samym morzu więc trudno tak naprawde znależć mały rodzinny camping daleko od trasy ,no oczywiście jeśli wybiera się duzy rodzinny Camp ze wszelkimi udogodnieniami takimi jak sklepy ,baseny i knajpy to masz racje sa one daleko od trasy .Ale my wybieralismy campingi mniejsze ,takie które maja jakis klimat. Co do wody to pewnie masz troszkę racji ale w damskiej toalecie woda jest grzana z tego co wiem z bojlerów elektrycznych . Co do plaży to całkiem innego jest na początku sezonu kiedy on dopiero szykuje Camp na sezon a co innego w sierpniu .I kwestia własciciela ,tez pewnie inaczej sytuacja wyglada na początku kiedy jeszcze nie ma pełnego sezonu a co innego w polowie sezonu kiedy juz pewnie nie jest taki mily dla kazdego .

My jedziemy w tym roku też do Chorwacji i pewnie tez zajedziemy na Male Ciste .
Pozdrawiam
hancki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Witam wszystkich

Nieprzeczytany postnapisał(a) hancki » 12.06.2011 16:28

mistral napisał(a):Witaj Hancki ,

odpisuję troszkę z opoźnieniem ,pewnie masz troszke racji ale ....
nie jestem dobrym znajomym właściciela ,poprostu opisałem to jakie miałem odczucia po pobycie na tym Campingu i jesli właściciel jest uczynny, mily i tak naprawdę nigdy niczego mi nie odmówił to chyba zasługuje na to aby go pochwalić . Co do odległosci od Jardanki to pewnie zauważyłeś że trasa biegnie przy samym morzu więc trudno tak naprawde znależć mały rodzinny camping daleko od trasy ,no oczywiście jeśli wybiera się duzy rodzinny Camp ze wszelkimi udogodnieniami takimi jak sklepy ,baseny i knajpy to masz racje sa one daleko od trasy .Ale my wybieralismy campingi mniejsze ,takie które maja jakis klimat. Co do wody to pewnie masz troszkę racji ale w damskiej toalecie woda jest grzana z tego co wiem z bojlerów elektrycznych . Co do plaży to całkiem innego jest na początku sezonu kiedy on dopiero szykuje Camp na sezon a co innego w sierpniu .I kwestia własciciela ,tez pewnie inaczej sytuacja wyglada na początku kiedy jeszcze nie ma pełnego sezonu a co innego w polowie sezonu kiedy juz pewnie nie jest taki mily dla kazdego .

My jedziemy w tym roku też do Chorwacji i pewnie tez zajedziemy na Male Ciste .
Pozdrawiam


Witaj Mistral!
Jak piszesz, każdy ma swoje odczucia, Ty napisałeś o swoich, ja o swoich.
Moim zdaniem zdecydowanie przkolorowałeś niektóre sprawy, więc postanowiłem o tym napisać, ponieważ większość z nas ma tam grubo ponad tysiąc kilometrów i wolałaby sie nie rozczarować zajeżdżając na miejsce. Pisaliśmy o Male Ciste nie o dużych kempach z dala od ruchliwej drogi, więc po co pisać, że brama wjazdowa na kemp jest 200m od magistrali, skoro jest znacznie bliżej, to samo np. z ciepłą wodą, sugerujesz, że powinienem korzystać z damskiej toalety bo tam jest ciepła woda? W sumie, to chetnie, tylko nie wiem co na to nasze drugie połówki :D
Tak poza tym, ok, jest to urokliwe miejsce, do wszystkiego dam się przekonać, nawet do korzystania z damskiej toalety, ale nie polecę go nikomu kto chce spokojnie spędzić wakacje z małym dzieckiem. Pozdrawiam!
kirsche92
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 17.05.2012
Re: Moje zdanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirsche92 » 11.07.2012 13:22

hancki napisał(a):Witam! Byłem z rodziną w tym roku na kempingu Male Ciste i mamy nieco inne odczucia. Postanowiłem napisać o tym bo moim zdaniem jest to zdecydowanie przechwalony kemp. Mistral, mam wrażenie że jesteś dobrym znajomym właściciela, po przeczytaniu Twoich postów postanowiliśmy tam pojechać i niestety nie było tak jak opisałeś. Co prawda każdy ma inne odczucia, wymagania itp, ale np. magistrali nie przesuniesz. 200m to jest ale od drogi do wody i to maksymalnie a od bramy kempingu góra 20m. Druga sprawa, ciepła woda to była ale na pewno nie wieczorami, jak się zorientowaliśmy to kąpaliśmy się po południu w tych prysznicach na zewnątrz gdzie woda idzie ze zbiorników ogrzewanych słońcem. Jak ktoś poszedł wieczorem to albo leciała tylko moment albo zimna. Lodówki są, tyle że w opłakanym stanie i nasza kopała prądem. Plaża urokliwa faktycznie z tym że absolutnie odradzam dla małych dzici, schodów to ja tam nie widziałem, schodzi się wzdłuż urwiska około 3m, w obie strony a na dole ostre skałki. No, przy odrobinie szczęścia spadając można trafić na tą plażę2/3m.Mam 7 letniego syna i ciarki mnie przechodziły jak tamtędy chodził. Co do wielkości plaży to gdyby wszyscy jednocześnie chcieli skorzystać to starczyłoby do około30%. Plaża idealna dla dzieci jest za płotem na Ciste, niestety nie było już wolnych miejsc na tym kempie.Napiszę jeszcze coś na temat właścicieli. Dogadać się faktycznie można po Polsku ale ja odnoszę wrażenie że ma tam swoich stałych bywalców i to z nimi najlepiej się dogaduje. Pytaliśmy np. czy jest z tamtych okolic możliwość popłynięcia na jakąś wycieczkę itp,twierdził że nie ma, okazało się że bez problemu znależliśmy coś takiego, z tym że właściciele łodzi od razu powiedzieli, że nie powiedział nam ponieważ są konkurencją, rejsy byłu z kempu Dole.Mało tego przy rozliczaniu pliczył nas 13 osób zamiast 9 i 2 duże namioty z prądem zamiast 1 duży z prądem i 1 mały bez prądu, po tłumaczeniu i przeliczeniu zapłaciliśmy jak powinniśmy.
Ogólnie jest to przepiękna okolica, wspaniałe widoki i nawet ten kemp nie jest zły w porównaniu z co niektórymi ale moje zdanie i mojej rodziny jest jakie jest, byliśmy na nim w tym roku 10 dni i albo tyle się zmieniło od tej pory jak był tam Mistral albo zdecydowanie to przekolorował.
Dla niedowiarków chętnie prześlę fotki z plaży i ogólnie z kepmingu, proszę tylko podać meila.
Polecam ten kepmping bo jest bezpośrednio przy morzu, dość dobrze zacieniony, sanitariaty ok. Ale nie z małymi dziećmi. Pozdrawiam.



Jeśli to nie byłby problem przesłałbyś fotki z tego miejsca i okolic na e-maila?
Ja z chłopakiem myśleliśmy chwile o tym miejscu, ale wolimy właśnie się nie rozczarować..
mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Byłabym wdzięczna. :)
archi_medes
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 05.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) archi_medes » 12.07.2012 08:40

Hello również chętnie zobaczyłbym te fotki
Agnes73
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnes73 » 29.08.2016 15:34

Byłam w tym roku w Male Ciste i absolutnie nie potwierdzę, że właściciel jest miły i uczynny. Jest zarozumiały i chamski. Mimo wcześniej potwierdzonej rezerwacji nie miał dla nas miejsc. Nie był to dla niego problem. Nie interesowało go że potwierdził nam mailowo. Z moich obserwacji zależy mu tylko na stałych klientach. Tylko co będzie jak nowi nie zechcą przyjeżdżać a starym się znudzi? Nie polecam jeśli jedziecie w sezonie i jedziecie tam pierwszy raz.
Jan 123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan 123 » 07.12.2016 22:39

Agnes73 napisał(a):Byłam w tym roku w Male Ciste i absolutnie nie potwierdzę, że właściciel jest miły i uczynny. Jest zarozumiały i chamski. Mimo wcześniej potwierdzonej rezerwacji nie miał dla nas miejsc. Nie był to dla niego problem. Nie interesowało go że potwierdził nam mailowo. Z moich obserwacji zależy mu tylko na stałych klientach. Tylko co będzie jak nowi nie zechcą przyjeżdżać a starym się znudzi? Nie polecam jeśli jedziecie w sezonie i jedziecie tam pierwszy raz.


Myślę , że niestety kult tego urokliwego kempingu powoli będzie się degradował , bylismy tam chyba w 2011 i było bajecznie , w 2013 tłoczno , w 2014 wpadliśmy tam z sentymentu na 4 nocki i niestety miejsce mieliśmy na patelni ale to tylko dlatego , że nie daliśmy znać , że będziemy ; natomiast w 2015 na początku lipca wprawdzie miejsca były ale ceny ,, po znajomości " - kosmos i na dodatek obok budowa jakiegoś nowego pensjonatu czyli hałas pił, młotów udarowych , betoniarki itd. Wcale się nie dziwię właścicielowi , że jest nieco nerwowy , traci klientów i próbuje nadrobić cenami a to nawet tam nie zawsze wyjdzie , co do hałasu od ulicy to przy tak ruchliwej drodze , wycięciu drzewek oliwnych i figowych które rosły w miejscu budowanego pensjonatu wszystko odbija się teraz od ścian tego budynku i przenosi na kemping . Szkoda tego miejsca ale co zrobić , czasy się zmieniają zwłaszcza na Makarskiej to widać .
Załączniki:
Chorw. K.2015 549.jpg
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.12.2016 09:31

O nie. :(
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.12.2016 17:33

O rany.... Wielka szkoda :(

Mam do tego miejsca duży sentyment. Pierwsze wakacje w Cro w 2006... W sumie byliśmy tam 4 razy, w 4 kolejnych latach.

W Cro nic już nie jest takie, jak kiedyś ;)
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
CAMPING MALE CICHE - OKOLICE DRVENIKA " POLECAM " - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone