Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Camping Fusina?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Camping Fusina?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 13.05.2014 20:28

Witam.
Czy ktoś przebywał może w campingu Fusina ?.
Czy odpływają z tego miejsca "Vaporetto" czyli taksówki wodne do Wenecji?
Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje :)
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 13.05.2014 22:59

Owszem, stamtąd odjeżdża tramwaj nr 16, ale tu masz dwa problemy.
Dopływa tylko do południowej Wenecji do przystanku Zattere i stąd na piechotę na Plac św. Marka i do reszty Wenecji. Drugi poważniejszy problem - bilet na tramwaje obowiązuje na wszystkie linie oprócz 16, 19 i czegoś tam jeszcze. Czyli na 16 trzeba kupić dodatkowy bilet, przesiadki powodują, że dopłacasz. Trzeba doczytać na stronie ACTV.

Pozdrawiam
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 13.05.2014 23:09

Już wiem, dopłacasz 6 euro dziennie do biletu na wszystkie tramwaje. Transport w Wenecji wychodzi drogo.
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 15.05.2014 11:21

Polecam camping Rialto. Połączenie autobusowe bardzo dobre i najtańsze.Przystanek obok bramy. Bilety w recepcji. Doga zajmuje 10 minut do placu Roma
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 15.05.2014 15:01

Dzięki za informację.
Chodzi mi o to by nie jezdzić busami ani jakimiś stateczkami czy motorówkami i słono za nie płacić. Myślałem o taksówce wodnej zapłacić za nią raz, nawet te 18 EUR i pływać 12 godz. "wszędzie" tzn. po wyznaczonych trasach.
Chyba ulokuję się w Punta Sabbioni stąd właśnie płyną Vaporetto czyli taksówki wodne. Pozdrawiam.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 18.05.2014 11:32

Vaporetto to raczej tramwaj wodny pływający po kanałach weneckich.
Z Fusiny płyniesz szybkim statkiem do Wenecji i tam jeżeli chcesz to przesiadasz się na Vaporetto, albo wędrujesz z buta. Vaporetto pływaja po stałych trasach. Często są zatłoczone, brak miejsc siedzących i trzeba stać.
Taksówki wodne to inna bajka.
Taksówka wodna na 12 godzin za 18 EUR ? To abstrakcja.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 18.05.2014 12:40

Zaczynam to rozumieć , dzięki za info. Pozdrawiam.
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 18.05.2014 22:50

Jeżeli macie parę dni, to warto wybrać się do Punta Sabbioni. Dojazd samochodem do przystanku tramwaju wodnego, gdzie parkowanie u każdego kosztuje 5 euro za dzień. Stąd tramwaje Vaporetto kursują do Wenecji, na Burano i na Lido. Poza tym trzeba przepłynąć Canal Grande: linia 1 wszędzie się zatrzymuje, płynie długo i jest zatłoczona. Raczej lepsza jest linia 2, która ma mało przystanków, dodatkowo linia 2 opływa Wenecję od południa - warto, bo tam nie ma turystów.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.05.2014 12:13

J w tym roku będę nocować na Camping Jolly w Marghera - czyli "przedmieściu" Wenecji na stałym lądzie. Stamtąd mają kursować autobusy do Wenecji. Zobaczymy, jak będzie, oczywiście podzielę się informacjami, jeśli ktoś będzie zainteresowany :)
Ale to dopiero w sierpniu :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.05.2014 12:47

Magda O. napisał(a):J w tym roku będę nocować na Camping Jolly w Marghera - czyli "przedmieściu" Wenecji na stałym lądzie. Stamtąd mają kursować autobusy do Wenecji. Zobaczymy, jak będzie, oczywiście podzielę się informacjami, jeśli ktoś będzie zainteresowany :)
Ale to dopiero w sierpniu :roll:


Masz rezerwację czy jedziesz w ciemno?
Ile kosztuje bilet na ten autobus?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.05.2014 14:54

Vjetar napisał(a):Masz rezerwację czy jedziesz w ciemno?
Ile kosztuje bilet na ten autobus?


Mam rezerwację. Niestety nie wiem, ile kosztuje autobus, nic nie piszą na ten temat. Wiem tylko, że jest podstawiany na teren kampingu. Dowiemy się wszystkiego na miejscu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.05.2014 16:27

Dzięki.

Zarezerwować niestety nie mogę (taka praca) a też patrzyłem na ten camp.
Może się uda w ciemno w II połowie.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.05.2014 09:01

Dwa lata temu nocowałam na campingu tej sieci w Rzymie, jest ok. Niedrogo, dobra infrastruktura. Myślę, że ten camping będzie bardzo podobny do tego rzymskiego.
My nocujemy w dwuosobowych bungalowach, w sierpniu jest dość duże obłożenie, ale może uda się coś trafić. Chyba, że zamierzacie nocować w namiocie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.05.2014 11:28

Oczywiście, że w namiocie...mam nadzieję, że jakaś parcela się znajdzie dla strudzonego wędrowca.
;)
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 20.05.2014 11:33

Tak, masz transport drogą wodną do Wenecji. Konkretnie na Zattere. Możesz tez się dostać na Alberoni. Pisz na priva. Byłem tam z 10 razy. Służę pomocą jakby co. Aha, masz tez zaraz pod nosem przystanek autobusowy. Możesz spokojnie pojechać do Wenecji komunikacja miejska. Przesiadka niestety. Albo w Malcontencie koło kościoła, albo w Margherze na Fratelli Bandiera. Cena jest chyba nie do pobicia. To wielki plus tego miejsca.
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Camping Fusina?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone