Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Camperem do Dubrownika Zima

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lukanio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.10.2013
Camperem do Dubrownika Zima

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukanio » 11.10.2013 10:13

Witam Kolegów i Koleżanki
Chcielibyśmy ze znajomymi wybrać się na Sylwestra do Dubrownika i do tego camperem :)
Czy może ktoś z Was mógłby podzielić się z Nami jakimiś praktycznymi poradami.

Łukasz
samotnik
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) samotnik » 18.10.2013 16:34

Byłem kilka razy tam na sylwestra, ale pływać jachtem. 10 lat temu, może teraz jest trochę inaczej. Mniejsze miasta zabijają się dechami (dosłownie), np. w Primostenie była jedna jedyna knajpa otwarta i jedzenia tam i tak nie było. Temperatury przeróżne - od okolic 0C i śniegu po 20 stopni i chodzenie w t-shircie.Sylwester w Dubrowniku - ekstra, chociaż było to 10 lat temu, czyli jedną epokę komercjalizacji temu. W Splicie też kiedyś tę noc spędzałem, było tak nieco bardziej polsko (tzn. czułem się mniej bezpiecznie na ulicy ;-) ale też fajnie.

Trudno mi wyrokować nt. campingów, ale wg mnie będą raczej pozamykane i zabite dechami. Celowałbym albo w największe kombinaty, albo w małe campingi przydomowe, gdzie można pogadać z właścicielem, żeby odpalił na parę dni interes.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 12.10.2014 20:57

Witam. Dzisiaj z żoną wpadliśmy na pomysł spędzenia Sylwestra w CRO. Przeszukałem trochę kwater i znalazłem całoroczną w Brist. Wiem, że jest to mała miejscowość ale takiej właśnie szukałem, bo chcemy jechać z psem. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z pobytu zimowego w okolicach Makarskiej. Dla większości na pewno to niezbyt udany pomysł, ale zawsze można zobaczyć jak wygląda CRO w zimie. Nie chciałem tworzyć nowego wątku więc piszę tutaj.
BigDaniel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigDaniel » 13.10.2014 18:38

Moim zdaniem super pomysl :-D Nigdy nie bylem w cro w takim termine (a szkoda), ale mysle ze to by bylo fajne doswiadczenie. :-D Trzymam kciki za udany wyjazd :-D Pozdrawiam :-D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone