Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Było, minęło, czyli Hrvatska 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 20.09.2007 00:01

I co dalej??? Pisz Rysiu, czytać nam sie chce...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.09.2007 07:21

Dajcie Rysiowi "dychnąć" widocznie wybiera zdjęcia do relacji i coś tam w wolnej chwili "skrobie", a jak wszystko sklei do kupy i tu "wklei", to będzie co oglądać i czytać :lol:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 20.09.2007 22:09

Więc czekam cierpliwie, a fotki pewnie będą prześliczne :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.09.2007 12:26

Dochodzi osiemnasta, na parkingu rozpoczyna się jakiś mało zorganizowany ruch. To ktoś z promu wyszedł, coś bąknął i co bardziej nerwowi odpalili bryki by zająć miejsce w kolejce do promu. My na razie czekamy. Człowiek z obsługi wraca by oznajmić Korcula, to my, tyle że w kolejce ustawione są auta jak leci. Każą wszystkim nie Korculowicom z powrotem parkować bolidy. Po paru chwilach zamieszania udaje nam się stanąć w kolejce. Wjeżdżamy. Zostawiamy samochód, zabieramy plecak, w którym mamy spakowane to, co najpotrzebniejsze na rano i noc i meldujemy się w recepcji po klucz od kajuty. Miejsca mało po obu stronach otwierane łóżka piętrowe (w naszej były 4) okienko i łazienka dość specyficzna. Bo jak zmieścić WC, prysznic i umywalkę na niespełna 1 metrze kwadratowym. Tak więc biorąc prysznic wszystko w mikrołazience pływa. Ręczniki i ubrania przez odkręceniem kurka należy z pomieszczenia bezwzględnie ewakuować.

Pokoik

Obrazek

Łazienka

Obrazek

Jaka by nie była, spłukujemy z siebie ponad 11 h podróży i idziemy na rekonesans "Marco Polo". Zaczynamy od wizyty w pokładowym barze, gdzie kupujemy pierwsze w tym roku Karlovacko.

Obrazek

Obrazek

Spacerujemy po pokładach, gdzie Ci, którzy kajut nie wykupywali szukają dla siebie najdogodniejszych miejsc noclegowych. Jedni wybierają plener, tak więc kładą się na skrzyniach z "life jacketami" i innym sprzętem, inni wprost na podłodze. Są tacy którzy chowają się w kawiarniach, barach a nawet moszczą sobie legowiska na półpiętrach schodów które wyłożone są wykładziną dywanową. My podziwiamy zachód słońca nad Rijeką.

Obrazek

Dokładnie o 20.00 "Marco Polo", dostojną syreną oznajmia, że zamierza opuścić port. Ruszamy.

Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.09.2007 12:46

Dawaj foty, Rich.... :mrgreen:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.09.2007 14:05

Cedzisz Rysiu tą relację iście po aptekarsku :D :D Nic to - czekamy i czytamy :D :D :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.09.2007 15:51

Jakoś nie daję rady na dłużej zasiąść przed kompem, a do tego jeszcze w trakcie na potrzeby relacji fotki trzeba wyselekcjonować. Trochę tego przez ponad 3 tygodnie się nazbierało. Prawie 5 giga zdjęć, co dla mojego kompa staruszka jest nie lada wyzwaniem :)

Tak więc poszły konie po betonie i płyniemy w otwarte morze. O ile trasy promów lokalnych wytyczane są skrótami pomiędzy wyspami Krk i Cres, o tyle Marco Polo od razu po wypłynięciu z Rijeki kieruje się na otwarte morze, co powoduje, że sporo trasy nadrabia.

Obrazek

Niknące w oddali światła Rijeki.

Obrazek

Po chwili i te ogniki zgasły i nastała noc. Ciemna noc. Jedynie światła samego promu rozświetlały pianę wokół burty i pokład. Coraz więcej widać było osób zwiniętych w śpiwory, jedynie w barze na górnym pokładzie pozostały niedopitki. Rozglądałem się jeszcze chwilę i przechadzałem po pokładach, jednak wszystkie widoki zabrała noc. No cóż, pora spać, ten dzień i tak trwał dla mnie nieprzeciętnie długo :P Budzik nastawiłem na 5 rano i uderzyłem w kimono w klimatyzowanej kajucie.

Rano budzik. Zerwałem się po cichu, gatki, koszulka i torba z aparatem i wio na górny pokład.


Dobro jutro u Splitu

Obrazek

Spotkaliśmy w Splicie bliźniaczy dla Marco Polo prom Dubrownik

Obrazek

I obserwowałem zajęcia poranka mieszkańców miasta

Obrazek

Załadunek w Splicie trwał niespełna pół godziny

Obrazek

cdn ...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.09.2007 19:26

O 6.30 planowo opuszczamy Split obierając kierunek na Stari Grad na wyspie Hvar.

Obrazek

To miejsce już znamy z ubiegłorocznych wakacji. Nastaliśmy się tu 4 godziny w oczekiwaniu na prom do Splitu, bo ten, na który planowaliśmy wsiąść nie zechciał nas zabrać :evil: :wink: . Kurs malutkim promem pomiędzy Starim Gradem a Splitem trwał w ubiegłym roku pełne 2 godziny tym razem, tyle że w drugą stronę płyniemy niespełna 1,5 godzinki. Ktoś wsiada ktoś wysiada, jakiegoś Niemca od Mercedesa muszą wywoływać przez głośniki, ciort wie, może przyspał. Ponoć po 2 kroplówkach go dobudzili i wypchnęli wraz z Mercedesem do portu :wink:

Obrazek

Czas na śniadanko, które wliczone jest w cenę kajuty. Podawane w formie szwedzkiego stołu nie budzi najmniejszego niedosytu. Jedzenie jest pyszne, świeże bułeczki, expresso, soki owocowe, sery, wędliny i dżemy w ilościach nieograniczonych. Wychodzimy najedzeni tak, że do późnego obiadu powinno starczyć :lol: Ale nie czas na wyżerki, trzeba podziwiać widoki.

Ze Starigo wypływa za nami całe mnóstwo pływającego sprzętu

Obrazek

Ludzie poddają się różnym zajęciom.

Jedni dosypiają

Obrazek

Inni wypatrują nieznanego lądu z bocianiego gniazda

Obrazek

Oni również zmęczeni chyba po nocnych figlach :wink:

Obrazek

Inni rozwijają się intelektualnie, głęboko mając otaczające widoki, choć z tytułu "Łagodność wilków", wnioskuję, że przyczyną nie jest zbliżająca się "kampania wrześniowa" na uczelni :wink:

Obrazek

Moje dziewczyny również znalazły zajęcie dla siebie :P

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.09.2007 19:34 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 23.09.2007 19:33

Rysiu to 1sze zdjęcie to jak odyseja kosmiczna :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.09.2007 19:59

Tekla napisał(a):Rysiu to 1sze zdjęcie to jak odyseja kosmiczna :lol:

Wyszło zajebiście!!!!!
OT. Jedziesz do blondasa po nowym roku? adriana już przysłałe mi oferte...
Ceny podniosła o ca. 40 euro :evil:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 23.09.2007 20:08

przepraszam, że się wp... w relację ale ostatnia fotka powyżej jest superextraklasa. no i nie zePSuta :mrgreen: .
już się wynoszę.
pozdrawiam
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.09.2007 20:13

Rysiek - te fotki to rewelacja.
A najlepsza jest ta która podoba się również Tekli :D .
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 23.09.2007 20:24

Pierwsza "Rijeka nocą" - rewelacja :!:
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 23.09.2007 20:34

plavac napisał(a):Pierwsza "Rijeka nocą" - rewelacja :!:


plavac, w pełni się z Tobą zgadzam, ale chociaż wszystkie fotki "plenerowo - widokowe" także bardzo fajne.
Pozdrawiam
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 23.09.2007 20:38

Rysio napisał(a):Coraz więcej widać było osób zwiniętych w śpiwory, jedynie w barze na górnym pokładzie pozostały niedopitki.

Nominacja do nagrody za tekst roku - pewnie nie tylko ja tak uwazam :lol:
Wiem jak to wyglada z mojej praktyki plywania promami do Skandynawii...

Bardzo fajne foty i relacja!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Było, minęło, czyli Hrvatska 2007 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone