Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buty?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 07.09.2004 19:46

JURECZKU , następnym razen kąp się tylko w pepegach , będziesz miał branie :wink:
JUREK S.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JUREK S. » 07.09.2004 19:53

Miałem to branie 28 lat temu :( Dziś pilnuję we wodzie "robaczka". I jestem w pepegach :wink:
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 07.09.2004 20:14

JUREK , uważaj na meduzy , bo z robaczka zrobi sie robal i nie opędzisz się od lasek :wink:
*salvia*
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) *salvia* » 09.03.2005 00:31

Korzystałam z "chorwackich sandałków" do kapieli i byłam zadowolona. Kto nie ma wrażliwych stóp, ten może ma inne zdanie.
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005
buty

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 09.03.2005 10:43

Odpowiedź poważna dla Joli43.
Dwa razy korzystaliśmy z bazarkowych tenisówek na ściągaczu gumowym. Spisały sie znakomicie. Nawet jak spadają to utrzymują się na wodzie. W chorwacji trzeba coś mieć na nogach. Tak przyzwyczaiłem się , że nawet po powrocie wchodziłem w nich do jeziora. Koszt to 10-12 zł.
sylvia
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylvia » 09.03.2005 10:50

Ale co to są te pepegi? :wink:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 09.03.2005 11:57

sylvia napisał(a):Ale co to są te pepegi? :wink:

W Warszawie, na Pradze-Północ, przy Otwockiej 14 jest stara fabryka. Kiedyś była tam wytwórnia marmolady, następnie przetwórnia konserw, a w końcu siedziba zakładów Polskiego Przemysłu Gumowego (PPG). Od tego skrótu wzięły swą nazwę słynne i kultowe tenisówki produkowane w czasach komuny, czyli właśnie pepegi. :lol:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 09.03.2005 13:12

W dziecinstwie tez uzywalem tej nazwy, podlapalem oczywiscie od rodzinki z Warszawy. Teraz pewnie malo kto wie co to znaczy :)
KAMA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAMA » 09.03.2005 16:56

Kupiłam na miejscu plastikowe sandałki...niewypał,pogubiłam w wodzie..ale zakryte plastiki zdały egzamin na piatke..
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 09.03.2005 18:33

Ano po takiego sandalka tez kiedys dawalem glebokiego nura na samo dno :) Plastiki sie za to pieknie utrzymuja na powierzchni.
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 21.03.2005 12:39

moim zdaniem buty lepiej kupic na miejscu - większy wybór i do przełknięcia ceny !
wg mnie najlepsze są te co wygladają jak "lepsze" tenisowki i można w nich pomykać na sucho , ale są specjalnie przeznaczone do pływania .
Są bardzo wygodne i miekkie i nie trzeba specjalnie brac innego obuwia do plywania i chodzenia :D
Amelka
Croentuzjasta
Posty: 199
Dołączył(a): 17.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 21.03.2005 15:44

volumen napisał(a):
sylvia napisał(a):Ale co to są te pepegi? :wink:

W Warszawie, na Pradze-Północ, przy Otwockiej 14 jest stara fabryka. Kiedyś była tam wytwórnia marmolady, następnie przetwórnia konserw, a w końcu siedziba zakładów Polskiego Przemysłu Gumowego (PPG). Od tego skrótu wzięły swą nazwę słynne i kultowe tenisówki produkowane w czasach komuny, czyli właśnie pepegi. :lol:

A teraz w tymże samym miejscu mieści się slawna, kultowa "Fabryka Trzciny" gdzie na początku maja odbędzie się Festiwal Chorwacki :) I tak historia kołem się toczy :))
Pozdrawiam
Amelka
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 26.03.2005 12:24

Amelka podaj jakieś informacje na temat tego Festiwalu Chorwackiego!! Co?? gdzie?? kiedy?? kto z kim ?? myślę że ta informacja zainteresuje więcej użutkowników forum. Może jakiś odnośnik do strony albo co?
Czekam na jakiekolwiek informacje

PZDR
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 26.03.2005 12:42

TomaSz. napisał(a): to rozwiązanie gorąco polecam - płatwy zamiast butów :coool:


I tu bym się z kolegą nie zgodził. Bo w płetwach trzeba tyłem chodzić. Nie wiem czy na dłuższą metę to takie wygodne :lol: :lol: :lol:
Jak na takich typowych chorwackich plażowych kamyczkach spróbowałem łazić w płetwach przodem (łazić to za dużo powiedziane - chciałem po prostu przejść 5 metrów do wody) to po pierwsze o mało bym sobie zębów nie wytrzasnął , a po drugie jedna płetwa mnie się jakoś tak zawinęła , potem sprężynując wyprostowała i wystrzeliła jeden malutki kamyczek...prosto w twarz pewnej pani , która sie obok opalała...Całe szczęście , że nie w oko tylko w policzek... Pani oczywiście nie była zadowolona . Dlatego płetwy owszem , ale tylko do wody !
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 26.03.2005 18:08

VOID napisał(a):Amelka podaj jakieś informacje na temat tego Festiwalu Chorwackiego!! Co?? gdzie?? kiedy?? kto z kim ?? myślę że ta informacja zainteresuje więcej użutkowników forum. Może jakiś odnośnik do strony albo co?
Czekam na jakiekolwiek informacje

PZDR

Suzana kiedys podawała.
http://www.anima.org.pl/index.php?page= ... 4/main.php
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone