Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię i Umbrię.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię i Umbrię.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.10.2017 20:41

Nie tak miało być, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :wink: .

Tegoroczny letni urlop chcieliśmy spędzić na Hvarze. Koniecznie w czerwcu, bo Hvar zawsze marzył mi się w lawendowym wydaniu. Ten Hvar planujemy już dobrych parę lat i zawsze w czerwcu coś mniej lub bardziej niespodziewanie spada nam na głowę :roll: . Tym razem też się nie złożyło, bo na czerwiec los przyszykował mi zderzenie z korporacją :? . Historia nie na to forum, ale tak sobie myślę, że gdybym pisała pamiętnik byłaby szansa na bestseller :lol: . To bez wątpienia najbarwniejsze doświadczenie w moim dotychczasowym życiu zawodowym wymagało niestety ofiary w postaci zaplanowanego Hvaru :evil: .

Początkowo chciałam jeszcze uratować chociaż tydzień tego czerwcowego urlopu i poważnie zaczęliśmy rozważać Słowenię. Maslinka pisała akurat swoją Wielkanoc w zielonej Słowenii, więc podpierając się m.in. jej relacją kreśliłam jakiś tam plan, tylko jakoś tak bez przekonania. Swoją relację z majówki w Toskanii pisał też wtedy _Piotrek_, a im więcej pisał i pokazywał tym bardziej przybliżał mnie do tej jedynie słusznej decyzji :mrgreen: . Dojechałam tak z Piotrkiem do Sieny, aż w końcu powiedziałam sobie głośno, że ja chcę do Toskanii :!:
Pomysł, żeby odpuścić sobie ten czerwiec i tą Słowenię, przesunąć urlop o dwa miesiące i pojechać do Toskanii spotkał się z ogromnym entuzjazmem ze strony mojego męża. Klamka zapadła 8) .

Pozostało jeszcze rozstrzygnąć jak ugryźć tą Toskanię, bo miejsc do odwiedzenia tyle, że miesiąc to mało :roll: .
Priorytetem była dla nas stolica regionu. A więc Florencja przynajmniej na trzy dni, Siena najlepiej na dwa i już 1/3 urlopu rozdysponowana :? . Dołożyliśmy jeszcze kilka kolejnych większych miast i plan na Toskanię szlakiem architektury i sztuki był w ogólnym zarysie gotowy.
Ale spokojnie, na Toskanię widokową m.in. z Val d'Orcią czy winnicami Chianti też mamy już pomysł :D .

Rozpoczęło się polowanie na okazje w ryanair. O ile bilety powrotne z Bolonii do Wrocławia w rewelacyjnej cenie 84 zł/os. kupiliśmy już podczas pierwszej wizyty na stronie, to z lotem tam już tak dobrze nie poszło. Przez ok. dwa - trzy tygodnie po parę razy dziennie sprawdzałam loty do Bolonii, Rzymu i Pizy :roll: . Czas uciekał nieubłaganie, więc ostatecznie zdecydowaliśmy się na Bolonię za 219 zł/os. i ze strony ryanair'a mogliśmy nareszcie przenieść się booking.com. Potem pozostało jeszcze sprawdzenie połączeń kolejowych i można było odliczać DDW, których wcale już tak dużo nie pozostało :D .


Tym co zobaczyliśmy i przeżyliśmy chcemy podzielić się w tej relacji. Może ktoś skorzysta z naszych doświadczeń :).


Ponieważ przyjęło się, że relację wypada zacząć zajawką, więc na dobry początek szybki przegląd trasy :hut: .


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Zapraszamy :D .

===============================================================================

Spis treści:

:arrow: Arezzo

:arrow: Cortona

:arrow: Civita di Bagnoregio

:arrow: Orvieto

:arrow: Siena

:arrow: Piza

:arrow: Lukka

:arrow: Florencja

:arrow: Pistoia

:arrow: Prato

===============================================================================

Nasze pozostałe włoskie relacje z cyklu Buongiorno! Benvenuti!:
I. Rzym i Kampania
II. Emilia-Romania
III. Neapol i Kampania
IV. Sycylia
V. Apulia
VI. Umbria & Rzym
Ostatnio edytowano 17.08.2022 08:14 przez marze_na, łącznie edytowano 15 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.10.2017 20:46

Melduję się u Mrooczków obowiązkowo :oczko_usmiech:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 16.10.2017 20:47

Pierwsza :mrgreen: Wymyśliłam sobie ostatnio dwie kandydatki do zdrady CRO- Ruminia albo Toskania- będę notować :idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2017 20:48

Melduję się również obowiązkowo :wink: :idea:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.10.2017 21:10

W takiej relacji to wypada być :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.10.2017 21:21

Z obowiązku i dla przyjemności 8) będę śledził tą relację


Pozdrawiam
Piotr
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.10.2017 21:40

marze_na napisał(a):Zapraszamy :D .

Pojeździliśmy po Toskanii samochodem, pojeździmy z Wami Trenitalią. :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 16.10.2017 23:09

Wreszcie jest, jak zwykle pięknie :). Nie dalej jak dwa tygodnie temu odebrałem papierową wersję albumu z naszej wycieczki po Toskanii. Jest co wspominać. Pomimo baaardzo ograniczonej ilości wolnego czasu będę zaglądał.
Pozdrawiam. :papa:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.10.2017 23:15

marze_na napisał(a):Obrazek

Nie wiem gdzie to jest, ale podobne do "mojej" Toskanii :D .
Sorki za kilka słów reprymendy :? . Ty chciałaś odpuścić taką (patrząc na zajawki) relację o Toskanii, bo "wielu tam było" 8O :!: . Nigdy nawet nie próbuj zwątpić w to co piszesz i pokazujesz :!: , ukłony dla fotografa 8) .
pzdr. :wink:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 17.10.2017 08:12

piękne zdjęcia :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.10.2017 08:16

... oczywista, oczywistość, ze jadę w tą piękną podróż z Wami ... 8) ...
Pozdrawiam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.10.2017 10:01

Witam wszystkich serdecznie :D :!:


mysza73 napisał(a):Melduję się u Mrooczków obowiązkowo :oczko_usmiech:

Ta porcja Italii troszeczkę też z myślą o Tobie, żebyś się całkiem w greckich klimatach nie zatraciła :roll: :smo: .


ruzica napisał(a):Wymyśliłam sobie ostatnio dwie kandydatki do zdrady CRO- Ruminia albo Toskania- będę notować :idea:

Obie kandydatki atrakcyjne 8) . Do Rumunii też mnie ciągnie.


Janusz Bajcer napisał(a):Melduję się również obowiązkowo :wink: :idea:

elka21 napisał(a):W takiej relacji to wypada być :D

piotrf napisał(a):Z obowiązku i dla przyjemności 8) będę śledził tą relację

kmichal napisał(a):... oczywista, oczywistość, ze jadę w tą piękną podróż z Wami ... 8) ...

Cieszę się, że zajrzeliście. Postaramy się nie zawieść :).


walp napisał(a):Pojeździliśmy po Toskanii samochodem, pojeździmy z Wami Trenitalią. :)

Trenitalia ma swoje zalety :D . Całe mnóstwo zalet :!:


_Piotrek_ napisał(a):Wreszcie jest, jak zwykle pięknie :).

Cześć :!:
Ciebie witam szczególnie serdecznie, bo to trochę przez Ciebie :lol: .


_Piotrek_ napisał(a):Nie dalej jak dwa tygodnie temu odebrałem papierową wersję albumu z naszej wycieczki po Toskanii. Jest co wspominać.

Uwielbiam papierowe zdjęcia :hearts: . Mam nadzieję, że też się w końcu zmobilizujemy do takiego utrwalenia wspomnień.


tiwa napisał(a):Nie wiem gdzie to jest, ale podobne do "mojej" Toskanii :D .

Ta miejscowość akurat jako jedyna nie mieści się w tytule relacji :wink: . Ani Toskania, ani Umbria i trenitalia nie dojeżdża :mrgreen: .


tiwa napisał(a):Ty chciałaś odpuścić taką (patrząc na zajawki) relację o Toskanii, bo "wielu tam było" 8O :!:

Ciężko było się zebrać :? . Ale jak już się zmobilizowaliśmy i zaczęliśmy przeglądać zdjęcia to szybko doszłam do wniosku, że poza niepopularnym sposobem podróżowania trochę do pokazania jednak mamy :hut: .


jolcix napisał(a):piękne zdjęcia :)

Dzięki :) .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.10.2017 10:23

marze_na napisał(a):Witam wszystkich serdecznie :D :!:
mysza73 napisał(a):Melduję się u Mrooczków obowiązkowo :oczko_usmiech:

Ta porcja Italii troszeczkę też z myślą o Tobie, żebyś się całkiem w greckich klimatach nie zatraciła :roll: :smo: .
Ojjjj tam, ojjjj tam ... zaraz zatraciła :smo: ,
a mój plan na Italię został przez męża mego zaakceptowany ( i to ze sporym entuzjazmem 8O ... bo bez samolotu :roll: ) ... ale to dopieeeeeero po maturze :cry: :cry: :cry: :cry:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2017 10:49

Piękne zdjęcia jak zawsze, miłe wspomnienia z wakacji AD 2015 obudziły. W wielu pokazanych miejscach byłam wtedy, ale część odpuściliśmy. Z przyjemnością zwłaszcza po Florencji z Wami pospaceruję... :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię (i Umbr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.10.2017 17:20

Kolejna fajna eskapada :D się zapowiada! Planów na Toskanię wprawdzie nie mam (ale sycylijskich też nie było), jednak :roll: kto wie? Wyprawa bez samochodu jest niezłą alternatywą, jeśli kierowca jest tylko jeden. Podglądam więc, zwłaszcza że miejsca będą super, na dodatek świetnie (jak zwykle u Was :) ) pokazane.
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Trenitalią przez Toskanię i Umbrię.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone