Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! "Słoneczna" Emilia-Romania

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.04.2016 20:33

mysza73 napisał(a): :mrgreen:

Nie ma się co śmiać :? . To była moja ostatnia szansa na speedway na żywo zanim się w ortezę wsadzę :cry: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.04.2016 20:34

Modena - część trzecia

Planując ten wyjazd wymyśliłam sobie, że spędzimy w Modenie cały dzień aż do wieczora. Połazimy w tą i z powrotem po uliczkach, pozaglądamy we wszystkie kąty. Wszystko powoli, bez pośpiechu, na jednym piazza lody, na drugim kawka, na jeszcze innym winko...
Tymczasem w ulewnym deszczu przemykamy od jednych arkad do drugich. Bez sensu :? . Jedyne rozsądne rozwiązanie to zakończenie wycieczki.


Zaglądamy jeszcze do mercato. Takim miejscom nie przepuszczam i muszę zajrzeć choć na chwilę, żeby nacieszyć oczy widokiem stosów świeżych warzyw i owoców, stoiskami z serami czy rybami i owocami morza. Cudownie :hearts: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Robimy ostatnią rundkę wokół Piazza Grande i obieramy kurs na dworzec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Mimo tej fatalnej aury Modenę wspominamy bardzo miło. Na pewno postaramy się, aby znalazła się na trasie jakiejś kolejnej włoskiej eskapady. Obowiązkowo w jakimś cieplejszym miesiącu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnie deszczowe fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wpadamy na dworzec i w sam raz trafiamy na pociąg. Ledwie zdążyliśmy kupić bilety :). Pół godziny później wysiadamy na Bologna Centralne. Jak lało tak laje dalej, ale pora jeszcze zdecydowanie za wczesna na powrót do hotelu ;).

:papa:
Ostatnio edytowano 05.01.2021 08:14 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.04.2016 20:49

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a): :mrgreen:

Nie ma się co śmiać :? . To była moja ostatnia szansa na speedway na żywo zanim się w ortezę wsadzę :cry: .


Moja pierwsza...mimo, że nie jedzie drużyna z Poznania to wierz mi, że pół miasta czeka na mecz z prawdziwego zdarzenia :D

P.S.
Świetne foty :mrgreen:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.04.2016 21:20

... zaczynam już się gubić - tu Modena, tam Modena ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.04.2016 22:05

marze_na napisał(a):Ostatnie deszczowe fotki.

Takim sprzętem robione, wyglądają niemal jak w pełnym słońcu :idea: :roll:

Modena - pierwsze moje skojarzenia po czasie od naszej wizyty: rzędy pastelowych kamienic, arkad i katedra. U Ciebie właśnie to zobaczyłem :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.04.2016 08:03

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a): :mrgreen:

Nie ma się co śmiać :? . To była moja ostatnia szansa na speedway na żywo zanim się w ortezę wsadzę :cry: .

Ale ja się nie śmieję :oops: ,
podziwiam prawdziwych kibiców ... do Poznania nie macie rzut beretem, więc trochę musiało Wam się chcieć :mrgreen: ,
ja w tym roku nie byłam na żadnym wyjeździe :oops:

A co do oglądania na żywo ... może za niedługo mąż Ci pomoże dokuśtykać na stadion :smo: ... no chyba, że Ty na tych ryczących motorach jeździsz osobiście 8O 8O 8O
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.04.2016 09:43

słoma79 napisał(a):Moja pierwsza...mimo, że nie jedzie drużyna z Poznania to wierz mi, że pół miasta czeka na mecz z prawdziwego zdarzenia :D

Proszę tam mocno kibicować naszym chłopakom :D .



kmichal napisał(a):... zaczynam już się gubić - tu Modena, tam Modena ... :oczko_usmiech: ...

Niby tak, ale w jakże innych warunkach pogodowych :wink:



kulka53 napisał(a):Modena - pierwsze moje skojarzenia po czasie od naszej wizyty: rzędy pastelowych kamienic, arkad i katedra.

Dokładnie tak samo ją wspominam :) .



mysza73 napisał(a): ... może za niedługo mąż Ci pomoże dokuśtykać na stadion :smo: ...

Celuję w 29 maja :mrgreen: .

W tej i tak niespiesznej relacji szykuje się parodniowa przerwa. Szpitalne wifi pewnie by udźwignęło temat, ale nie będę małżonka pozbawiać laptopa.
Także pisz Mysza pisz o Rzymie i CT, co by mi się nie nudziło :smo: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.04.2016 09:48

marze_na napisał(a):
W tej i tak niespiesznej relacji szykuje się parodniowa przerwa. Szpitalne wifi pewnie by udźwignęło temat, ale nie będę małżonka pozbawiać laptopa.
Także pisz Mysza pisz o Rzymie i CT, co by mi się nie nudziło :smo: .

No teraz to nie mam wyjścia ... :smo: ,
bądź dzielna w tym szpitalu :!: (ja na samo słowo szpital źle reaguję :roll: ) i wracaj szybko do domu i do "sprawności" pełnej :smo:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 20.04.2016 21:21

marze_na napisał(a):Zaglądamy jeszcze do mercato. Takim miejscom nie przepuszczam

to tak jak ja...
uwielbiam takie miejsca - ten asortyment i specyficzny klimat... 8)

zdrowiej gibko i wracaj do pisania
pozdrawiam,
Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.04.2016 22:50

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):
W tej i tak niespiesznej relacji szykuje się parodniowa przerwa. Szpitalne wifi pewnie by udźwignęło temat, ale nie będę małżonka pozbawiać laptopa.
Także pisz Mysza pisz o Rzymie i CT, co by mi się nie nudziło :smo: .

No teraz to nie mam wyjścia ... :smo: ,
bądź dzielna w tym szpitalu :!: (ja na samo słowo szpital źle reaguję :roll: ) i wracaj szybko do domu i do "sprawności" pełnej :smo:

Trzymaj się, pytaj i pytaj, bo w tych przybytkach jak sama sobie nie przypilnujesz, to wszystko może się ......
Pomyślności i sprawnych i wypoczętych rączek lekarza życzę i dobrych układów z pielęgniarkami, bo wiadomo, że to one tam rządzą.....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2016 20:05

mysza73 napisał(a):bądź dzielna w tym szpitalu :!:

Byłam :nice: .


Mikeee napisał(a):zdrowiej gibko i wracaj do pisania

Na zdrowieniu trochę zejdzie, bo rehabilitacja po ACL to co najmniej 6 miesięcy :? .
Ale do pisania już wracam. Zaraz wrzucę parę deszczowych fotek 8) .


piekara114 napisał(a):Pomyślności i sprawnych i wypoczętych rączek lekarza życzę i dobrych układów z pielęgniarkami, bo wiadomo, że to one tam rządzą.....

Lekarz w formie, a pielęgniarki... eh dobrze, że piątego dnia już wyszłam :roll: :wink: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2016 20:09

Bologna by night Po raz enty :mrgreen:


Pomysł na późne popołudnie w Bolonii? Shopping na Via dell'Indipendenza :lol: . Bo tam butik za butikiem :mrgreen: .
Nie no, nie miałam sumienia robić tego mężowi :? i ograniczyłam się do podziwiania sklepowych witryn :wink: . Okres wyprzedaży i tak skończył się wraz z nastaniem marca :cry: . Tak to niespiesznie (tym bardziej, że pod arkadami mokro i ślisko :nice: ) dotarliśmy w końcu na Piazza Maggiore.

Jedna rundka dookoła placu ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i przy Due Torri łapiemy autobus do hotelu.

Obrazek

Obrazek


:papa:
Ostatnio edytowano 06.01.2021 00:35 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 24.04.2016 20:20

No widzę, że mąż "wpłacił kaucję" i Cię z tego szpitala puścili :lol: czyli imieniny w domu? Oszczędzaj nogę i dobrze, że masz ręce sprawne :mrgreen:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 25.04.2016 08:28

Fajne te mokre, wieczorne. 8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.04.2016 09:42

Sara76 napisał(a):No widzę, że mąż "wpłacił kaucję" i Cię z tego szpitala puścili :lol:

No stęsknił się już :wink: .


kaszubskiexpress napisał(a):Fajne te mokre, wieczorne. 8)

Nie ostatnie :mrgreen:
Bolonia była pod hasłem ciągle pada :roll: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! "Słoneczna" Emilia-Romania - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone