Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Napoli Amore Mio.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.10.2017 12:31

Usłyszałem dzisiaj :"Po co mamy tam jechać , jak ci mało - poczytaj jeszcze raz relację Marzeny" 8O
Kolejna wspaniała relacja Twojego autorstwa , Dziękuję :D


Podobnie jak Agnieszka mam plan . . . bardzo lubię kamienie poukładane w taki sposób :wink:


Pozdrawiam
Piotr
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.10.2017 23:38

Lidia K napisał(a):Tak sobie myślę, że nawet jeśli nie pojedziemy na południe Włoch to przynajmniej widziałam (Waszymi oczami) więcej niż znajdziemy w naszym przewodniku.

Sami bazowaliśmy przede wszystkim na tym co dobrzy ludzie wrzucają do internetu, bo dobrego przewodnika po Kampanii nie znalazłam :? .



Lidia K napisał(a):Na Toskanię też się zapisuję. Znając Wasze zainteresowanie bardziej architekturą niż samymi widokami wiem, że będzie ciekawie.

Dzisiaj zaczęliśmy powoli wybierać zdjęcia do relacji i rzeczywiście jakoś mało widoczkowa ta Toskania nam wyszła :lol: .



piotrf napisał(a):Usłyszałem dzisiaj :"Po co mamy tam jechać , jak ci mało - poczytaj jeszcze raz relację Marzeny" 8O

Czyli musimy zredukować liczbę zdjęć w relacjach :? :roll: :lol: :wink: .
Intencją jest, żeby zachęcać, a nie wyręczać :hut: .


piotrf napisał(a):Kolejna wspaniała relacja Twojego autorstwa

Dzięki Piotrze :D .
Pozdrawiam
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 15.10.2017 23:18

marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):Naprawdę zachęciliście obiema relacjami z Kampanii 8) . Nabrałem mocnego apetytu na ten region Włoch.

Czyli warto było pisać :D . Mam nadzieję, że na żywo spodoba Ci się jeszcze bardziej i nie będziesz nas potem przeklinał pod nosem :smo: .



Gandalf Biały napisał(a):Ja również dziękuje pięknie to pokazaliście i kolorowo a fotki super bardzo zachęcające do odwiedzenia tego zakątka Włoch.

Pisało się w sumie lekko, łatwo i przyjemnie, bo Kampania skradła kawałek serca :D .



kmichal napisał(a):żona już od dawna namawia mnie na Neapol

Żony trzeba słuchać :oczko_usmiech: .



kulka53 napisał(a):Będzie o czym myśleć i co rozważać zimą i na wiosnę... bo choć bardziej skłanialiśmy się zawsze do "obcasa" , to właśnie ta relacja pokazała, że może i warto spojrzeć w drugą stronę :roll:

Jeśli dysponujecie dłuższym urlopem może da się to jakoś połączyć. Nie mam natomiast wątpliwości, że obcas też jest szalenie atrakcyjnym kierunkiem i sama patrzę w tamtą stronę coraz tęskniej.



mysza73 napisał(a):Dzięki Mrooczki :oczko_usmiech: , jak zwykle było pięknie 8O 8O 8O

Tylko kamieni trochę dużo :lol: :wink: .



Mikeee napisał(a):Teraz niecierpliwie czekam na Waszą Toskanię :hut: :)

Ja też czekam niecierpliwie. Na wenę :lol: .

Mniejszy problem z mobilizacją jest wtedy, gdy mam do pokazania miejsca "nieoblatane" na forum. A w Toskanii każdy był i każdy widział, a przynajmniej liznął. No i w tej podróży zabrakło trochę chemii :? , nie ma w nas takiego entuzjazmu jak po powrocie z Kampanii czy Sycylii... Chyba zaczynam rozumieć co mają na myśli ci wszyscy, którzy mówią, że prawdziwe Włochy zaczynają się na południe od Rzymu :hut: .


Ale tytuł dla relacji już mam :wink: .


Skradła także i nam ...
Piękne to było w Waszym wykonaniu brawooo WY :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 16.10.2017 18:03

Wcale nie wszyscy w Toskanii byli, więc chętnie popatrzą na Twoją :wink: Na pewno będzie ciekawie jak zawsze więc czekam :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.10.2017 20:42

ruzica napisał(a):Wcale nie wszyscy w Toskanii byli, więc chętnie popatrzą na Twoją :wink: Na pewno będzie ciekawie jak zawsze więc czekam :)

Zmobilizowałaś mnie :oczko_usmiech: .

Zapraszamy do Toskanii :hut: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.08.2019 22:34

Zimowy weekend w Neapolu, 8-10.02.2019

Długie lata nie mogliśmy się przekonać do tzw. city breaków zimową porą. Bo dzień krótki, bo słońce nisko, bo zimno i częściej mokro .... i wreszcie dlatego, że zimą to się jeździ w góry, na narty :!: :mrgreen:
Cena na lot do Neapolu, jaka wyświetliła mi się na stronie ryanair'a w pewien listopadowy poranek sprawiła, że jednak postanowiliśmy dać szansę zimowemu zwiedzaniu. A skoro Neapol oboje uwielbiamy to ryzyka kompletnej klapy raczej tu nie ma.
Bilety kupiliśmy trzy i w swoją debiutancką samolotową podróż wybrała się z nami moja mama :hut: .

Mieliśmy polecieć w styczniu, ale z powodu strajku kontrolerów lotów we Włoszech całą imprezę odwołano nam w momencie, gdy akurat zabieraliśmy się z odprawę :roll: . Po zalogowaniu na stronie powitał nas wielki czerwony komunikat 8O , chwilę później przyszedł też mail :lol: .
Po tylu szczęśliwych i planowych lotach, wreszcie musiało wypaść i na nas. Jakoś szczególnie nie rozpaczaliśmy, bo skoro nie styczeń to niech będzie luty. Tanie bilety w zimowych rozkładach lotów można znaleźć bez większego problemu. Temat zamknęliśmy jeszcze tego samego wieczora, a 8 lutego szczęśliwie wylądowaliśmy na Aeroporto Internazionale di Napoli.


Tradycyjnej zajawki nie będzie. Od razu przejdę do konkretów :oczko_usmiech: .

=====================================================
Spis treści:
1. Rione Sanità część I i część II
2. Bożonarodzeniowe szopki na Via S. Gregorio Armeno
3. Wzgórze Vomero i Galeria Umberto I
4. Castel dell’Ovo i Castel Nuovo
5. Duomo i cud krwi św. Januarego
6. Napoli Sotterranea

=====================================================
Ostatnio edytowano 12.09.2019 10:35 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.08.2019 22:37

Rione Sanità, część I

Dzielnicę znaliśmy z jednego czy dwóch spacerów, jakie odbyliśmy podczas poprzedniego pobytu wiosną 2017.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Położona między Piazza Cavour a wzgórzem Capodimonte Sanità zdaje się stanowić esencję tego co neapolitańskie. Taki Neapol w pigułce, gdzie mocno pielęgnuje się tradycje, historię i dialekt. To moje subiektywne odczucia.
Obiektywnie natomiast Rione Sanità cieszy się raczej złą sławą. Pisze się o niej dużo w kontekście ubóstwa, analfabetyzmu, przestępczości i mafii. Sama społeczność dzielnicy stara się z takim postrzeganiem walczyć i robi to z niezłym skutkiem, o czym mogliśmy się przekonać. O tym jednak później.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ta "neapolitańskość", centralne położenie oraz atrakcyjne ceny noclegów sprawiły, że właśnie na Sanicie wynajęliśmy sobie mieszkanko 8) .
Dwie sypialnie, kuchnia, łazienka i balkon wychodzący na Piazza Sanità.

Obrazek


Miejscówka miała tylko jedną wadę. Było głośno. Baaaaardzo głośno. Ale to w końcu Neapol, jak nie bez racji stwierdził nasz gospodarz :oczko_usmiech: .
Wieczorne imprezy na głównym placu dzielnicy przeciągały się do później nocy. Wcześniej Sanità zasnęła dopiero w niedzielę :lol: .

Obrazek

Obrazek


CDN

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2019 22:42

Co prawda wolałabym Sycylię :smo: ... no ale niech będzie i Neapol ... żeby nie powiedzieć - znowu Neapol :lol: :lol: :lol:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.08.2019 08:27

mysza73 napisał(a):Co prawda wolałabym Sycylię :smo:

Ten temat na razie jeszcze dojrzewa ...


mysza73 napisał(a): znowu Neapol :lol: :lol: :lol:

Oj tam. Dopiero trzeci raz 8) . Coś nowego udało się jeszcze zobaczyć :hut: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2019 11:55

Super, ze piszesz, bo taki feryjny wypad od zeszlego roku mi po glowie chodzi.... A teraz go Panu M. sprzedałam :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.08.2019 19:29

piekara114 napisał(a):Super, ze piszesz, bo taki feryjny wypad od zeszlego roku mi po glowie chodzi....

Chociaż pogoda w Neapolu nam dopisała, to ja ciągle nie jestem przekonana do takich wyjazdów :? . Brakowało mi dnia. Ani się człowiek nie obejrzał, a już robiło się szaro :evil: .
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 09.08.2019 19:46

Tak jak napisała mysza też wolałabym Sycylię :oczko_usmiech: , ale bardzo chętnie śledzić będę i zwiedzanie Neapolu. Dla mnie teren nieznany.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.08.2019 20:02

aga_stella napisał(a):Tak jak napisała mysza też wolałabym Sycylię :oczko_usmiech: , ale bardzo chętnie śledzić będę i zwiedzanie Neapolu.

Cześć :D .
Sycylia to taaaaaaaka kobyła, że nawet się teraz nie próbuję z tym mierzyć. A Napoli? Krótki wypad, zdjęć nie za wiele, więc powinno pójść szybko :hut: .
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 09.08.2019 20:04

marze_na napisał(a):
Cześć :D .
Sycylia to taaaaaaaka kobyła, że nawet się teraz nie próbuję z tym mierzyć. A Napoli? Krótki wypad, zdjęć nie za wiele, więc powinno pójść szybko :hut: .

Jak by Ci tu powiedzieć. Rozumiem Cię doskonale :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.08.2019 20:13

aga_stella napisał(a):Jak by Ci tu powiedzieć. Rozumiem Cię doskonale :D

Mam jednak nadzieje, że sycylijskie relacje kiedyś się jednak na forum pojawią. I Twoja i moja :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Napoli Amore Mio. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone