Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Napoli Amore Mio.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.10.2017 16:04

Wnętrze faktycznie piękne....
No niestety - nie można mieć wszystkiego - my wybraliśmy Wezuwiusza, Pompeje i Capuę z rana (choć zastanawialiśmy się czy wracając nie wejść do pobliskiego naszemu hotelowi Pałacu)

8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.10.2017 17:44

Mikeee napisał(a):Chyba nie umiałbym normalnie żyć w takich pomieszczeniach :wink:

Ja bym się tam na pewno źle czuła, bo to zupełnie nie moja stylistyka :lol: .


tony montana napisał(a):Wnętrze faktycznie piękne....
No niestety - nie można mieć wszystkiego

Nie da się zwiedzić Kampanii w dwa dni :oczko_usmiech: . Na Twoim miejscu chyba każdy też wybrałby te najbardziej topowe atrakcje: Pompeje, Wezuwiusza i Amalfitanę ew. Capri.
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 08.10.2017 11:24

Park rzeczywiście monumentalny i przebrnięcie przez niego zapewne było męczące , ale to co zobaczyliście w pałacu
wszystko poszło w zapomnienie takie wnętrza nieczęsto się ogląda ...
Przepiękne fotki ...

Pozdrawiam
Krzysiek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.10.2017 12:29

marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):Chyba nie umiałbym normalnie żyć w takich pomieszczeniach :wink:

Ja bym się tam na pewno źle czuła, bo to zupełnie nie moja stylistyka :lol: .

Ja na pewno też :roll:
Wystrój taki "kościołowy" :lol:
Ale przepych niesamowity, i te szopki 8O . Chyba warto odwiedzić jednak....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.10.2017 21:57

Gandalf Biały napisał(a): takie wnętrza nieczęsto się ogląda ...

Zwłaszcza, że to wszystko oryginalne wyposażenie.


kulka53 napisał(a):Wystrój taki "kościołowy" :lol:
Ale przepych niesamowity, i te szopki 8O . Chyba warto odwiedzić jednak....

Chyba warto :D .
Jak zostanie czas po odwiedzeniu Neapolu, Pompejów, Herkulanum, Wezuwiusza, Pozzuoli z Solfatarą ... :oczko_usmiech: . Tam jest w czym wybierać :hut: .
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 08.10.2017 21:58

marze_na napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a): takie wnętrza nieczęsto się ogląda ...

Zwłaszcza, że to wszystko oryginalne wyposażenie.


kulka53 napisał(a):Wystrój taki "kościołowy" :lol:
Ale przepych niesamowity, i te szopki 8O . Chyba warto odwiedzić jednak....

Chyba warto :D .
Jak zostanie czas po odwiedzeniu Neapolu, Pompejów, Herkulanum, Wezuwiusza, Pozzuoli z Solfatarą ... :oczko_usmiech: . Tam jest w czym wybierać :hut: .


Tym bardziej należy to docenić ...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.10.2017 22:04

Amfiteatr Flawiusza w Pozzuoli

Trzeci co do wielkości (149x116m) amfiteatr w Cesarstwie Rzymskim. Skalę budowli w niewielkim Pozzuoli najlepiej oddaje widok z góry.
Zdjęcie z sieci, bo jeszcze nie kupiliśmy drona :mrgreen:

Obrazek


Amfiteatr zbudowano w II połowie I wieku, żeby zastąpił wcześniejszą, mniejszą arenę, która przestała odpowiadać potrzebom ówczesnego Puteoli. Cesarz Wespazjan powierzył budowę budowniczym Koloseum.
Amfiteatr Mniejszy nie dotrwał niestety do naszych czasów, ale nie zmienia to faktu, że Pozzuoli może pochwalić się posiadaniem aż dwóch rzymskich aren walk gladiatorów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Anfiteatro Flavio zwiedzać można codziennie za wyjątkiem wtorków za niewygórowaną cenę 4€. Można też wykorzystać darmowe wejście z artecard.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zaczynamy od wejścia na arenę. W czasach świetności na widowni amfiteatru mogło zasiąść nawet 40 tys. widzów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
Ostatnio edytowano 25.10.2018 08:06 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.10.2017 22:05

To co najciekawsze skrywają jednak piwnice. Można przeczytać, że Anfiteatro Flavio posiada najwspanialsze podziemia ze wszystkich zachowanych amfiteatrów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W zasadzie dość podobnie wyglądały podziemia Anfiteatro Campano w Santa Maria Capua Vetere z tą jednak różnicą, że te w Pozzuoli były dużo bardziej zadbane. Odchwaszczone, uprzątnięte, jasne ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.10.2017 22:06

W przestronnych pomieszczeniach pod areną mieściły się m.in. klatki ze zwierzętami oraz maszyneria, która wyciągała je na arenę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Turystów można policzyć na palcach jednej ręki. Nikt nie wchodzi w kadr, można pstrykać do woli :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pomijając już urodę samego miasteczka, tylko Amfiteatr Flawiusza i wulkan Solfatara wystarczą, by uwzględnić Pozzuoli w planach podbojów Kampanii.

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.10.2017 07:40

marze_na napisał(a):Amfiteatr Flawiusza w Pozzuoli


... jestem totalnie zaskoczony ilością miejsc do zobaczenia w tej okolicy - co prawda nigdy szczegółowo tego nie śledziłem, ale żeby aż tyle tego tam było ... 8O ... a tanie linie do Neapolu latają ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 09.10.2017 09:59

marze_na napisał(a): Można przeczytać, że Anfiteatro Flavio posiada najwspanialsze podziemia ze wszystkich zachowanych amfiteatrów.

Trudno się nie zgodzić. Mi się podobają :) .
pzdr. :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.10.2017 10:41

tiwa napisał(a):
marze_na napisał(a): Można przeczytać, że Anfiteatro Flavio posiada najwspanialsze podziemia ze wszystkich zachowanych amfiteatrów.

Trudno się nie zgodzić. Mi się podobają :) .
pzdr. :wink:

I ja jestem pod wrażeniem miejsc i zdjęć.
Ale jak pomyślę ile krwi zwierząt i ludzi popłynęło z areny to cieszę się, że dzisiaj takie miejsca tylko oglądamy a nie przyglądamy i podziwiamy tamtych "występów"
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 09.10.2017 14:16

marze_na napisał(a):TAnfiteatro Flavio posiada najwspanialsze podziemia ze wszystkich zachowanych amfiteatrów.

podziemia robią mega wrażenie. To też chyba zasługa tych świetnych zdjęć
marze_na napisał(a):W zasadzie dość podobnie wyglądały podziemia Anfiteatro Campano w Santa Maria Capua Vetere z tą jednak różnicą, że te w Pozzuoli były dużo bardziej zadbane. Odchwaszczone, uprzątnięte, jasne ...

no i podobnie jak w Capua, Pozzuoli zwiedza się w spokoju, bez tłumów. A to spory atut.
marze_na napisał(a):Pomijając już urodę samego miasteczka, tylko Amfiteatr Flawiusza i wulkan Solfatara wystarczą, by uwzględnić Pozzuoli w planach podbojów Kampanii.

zdecydowanie TAK. A to oznacza, że muszę zmodyfikować mój gotowy już plan na Kampanię. Nie uwzględniałem w nim Pozzuoli wcześniej :wink: :roll:

pozdrawiam,
M
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.10.2017 18:20

kmichal napisał(a):... jestem totalnie zaskoczony ilością miejsc do zobaczenia w tej okolicy - co prawda nigdy szczegółowo tego nie śledziłem, ale żeby aż tyle tego tam było ... 8O ... a tanie linie do Neapolu latają ... :oczko_usmiech: ...

Wczoraj doszliśmy z mężem do wniosku, że dwa około tygodniowe pobyty wystarczyły, żeby obejrzeć w Kampanii wszystko co najważniejsze 8) .

Kapania.jpg


Absolutnie nie oznacza to jednak, że w ten region i do jego stolicy nie zamierzamy już wracać :mrgreen: .
Jeszcze trzy - cztery dodatkowe pinezki chciałabym na tej mapie przypiąć :). Chętnie wrócilibyśmy też do Pompejów czy spędzili jeszcze nie jeden weekend w Neapolu :hut: .



tiwa napisał(a):
marze_na napisał(a): Można przeczytać, że Anfiteatro Flavio posiada najwspanialsze podziemia ze wszystkich zachowanych amfiteatrów.

Trudno się nie zgodzić. Mi się podobają :) .

:)



Lidia K napisał(a):I ja jestem pod wrażeniem miejsc i zdjęć.

Chodząc po obu kampanijskich amfiteatrach pomyślałam sobie, że Wam na pewno by się tu spodobało :D .



Mikeee napisał(a):Pozzuoli zwiedza się w spokoju, bez tłumów. A to spory atut.

Ten brak tłumów w zasadzie mnie nie dziwi, bo mając do dyspozycji kilka dni podczas pierwszego pobytu w Kampanii, Pozzuoli też nam się w planie zwiedzania nie zmieściło :? . Amalfi, Capri, Wezuwiusz, Pompeje - miejsca, o których każdy słyszał. Pozzuoli i Solfatara odpada wśród takiej konkurencji w przedbiegach :oczko_usmiech: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.10.2017 18:32

Procida
czyli słówko o tym, czego zrealizować się nie udało :cry: .

Nasz plan zakładał, że ostatniego dnia pobytu w Kampanii popłyniemy na Procidę, najmniejszą z wysp Zatoki Neapolitańskiej.
Sławą i popularnością nie dorównuje ona wprawdzie boskiej Capri, ale głosów stawiających Procidę wyżej w rankingu fajności nie jest wcale tak mało.

W folderach reklamowych Procida kusi przede wszystkim bajecznie kolorowymi domkami w Marina di Corricella.

Obrazek

Obrazek

(zdjęcia ze strony ischiaguidedtours.com). Nieźle podrasowane :lol: .


Mocno nakręciłam się już na takie widoczki, ale ostatecznie z wielkim żalem zrezygnowaliśmy z rejsu. Piątkowy poranek powitał nas deszczem i ciężkim stalowym niebem. Sprawdziły się fatalne prognozy, które z niepokojem obserwowałam od kilku dni.


Po sporą porcję słonecznych zdjęć z Procidy zainteresowanych odsyłam na tego bloga. Mam nadzieję, że my kiedyś zrobimy swoje własne :).


Pozostało nam wdrożyć w życie plan B i mimo niesprzyjającej pogody coś jeszcze z tej Kampanii wycisnąć. Nie będzie wyspy, będą termy ;).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Napoli Amore Mio. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone