Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 21.06.2017 10:04

Chętnie poczytam nową relację :) Toskania była naszym pierwszym włoskim kierunkiem, koniecznym po obejrzeniu filmu "Pod słońcem Toskanii" ;) zobaczę co się zmieniło w ciągu tych kilku lat od naszego pobytu :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.06.2017 10:40

marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):
marze_na napisał(a):Toskania . Przełom sierpnia i września.

Doskonały wybór Będziecie zachwyceni. To będzie kolejne miejsce, do którego będziecie chcieli wracać

Powoli zaczynam się obawiać czy uda nam się pojechać jeszcze kiedyś gdzieś poza Italię :roll: :lol: .


Jest to to realne niebezpieczeństwo :wink:

Dzięki za superciekawą relację, teraz będę czekał na Toskanię. My w tym roku raczej nigdzie dalej się nie wybierzemy, więc chętnie potowarzyszę Wam wirtualnie w kolejnych wyprawach.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.06.2017 11:41

tony montana napisał(a):Jak tak można, tyle razy do Italii w JEDNYM ROKU ;0

Toskania to jest spontaniczny plan awaryjny :mrgreen: .
Wg. pierwszego miałam się teraz byczyć na Hvarze :? . Praca, praca, praca ... :evil:



tony montana napisał(a):Czytaliście relacje Transalpa na tym forum?

Teraz już tak ;).



_Piotrek_ napisał(a):Byłem tydzień i z dużych toskańskich miast, które planujesz zwiedzić, połowy nie widziałem, do tego jeszcze cała masa mniejszych miejsc - jak nic plan na kolejny wypad w te rejony ...

Nie ukrywam, że Twoja relacja bardzo przyczyniła się do podjęcia decyzji :D .



maxredaktor napisał(a):Dzięki za superciekawą relację, teraz będę czekał na Toskanię.

Mai napisał(a):Chętnie poczytam nową relację :) Toskania była naszym pierwszym włoskim kierunkiem, koniecznym po obejrzeniu filmu "Pod słońcem Toskanii" ;) zobaczę co się zmieniło w ciągu tych kilku lat od naszego pobytu :)

Już dzisiaj zapraszam :oczko_usmiech: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.07.2017 14:51

Dzięki - jak zwykle piękna relacja z fantastycznymi fotkami ... :) ...
Pozdrawiam.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 28.02.2019 19:53

Miotam się po internecie, a tu taka perełka. Dopiero dziś znalazłam. Na razie dojechałam do Taorminy i oczywiście będę czytać dalej, a może o coś dopytam. Choć znając Twoje relacje to wszystko będzie opisane dokładnie. Bo... w maju Ciao Sycylia :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.02.2019 20:55

aga_stella napisał(a): Bo... w maju Ciao Sycylia :D


My też w maju lądujemy na Sycylii :lol: .
Jakie masz plany na tą przebogatą w atrakcje wyspę :?:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 28.02.2019 21:10

marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a): Bo... w maju Ciao Sycylia :D


My też w maju lądujemy na Sycylii :lol: .
Jakie masz plany na tą przebogatą w atrakcje wyspę :?:

Kiedy będziecie?
Plany się krystalizują. Ale... 10 maja lądujemy w Catanii, bierzemy auto i jedziemy w okolice Palermo (na 3 noce).
Sobota na Palermo. Niedziela Monreale i...? No właśnie podpowiedz co jeszcze zobaczyć :?:
W Poniedziałek jedziemy w okolice Syrakuz, noclegi mamy w Fontane Bianche (4 noce). Tu w zasadzie wiem co będziemy robić (Syrakuzy, Note, Modica, Ragusta, Marzamemi). Musimy też jechać m.in. na Etnę, bo ja wprawdzie już tam byłam, ale nikt z towarzyszy podróży. Chcę też zobaczyć Caltagirone, ale to może zrobimy jadąc (wracając) z Palermo.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.02.2019 23:52

aga_stella napisał(a):Kiedy będziecie?

25.05 - 07.06


aga_stella napisał(a):10 maja lądujemy w Catanii, bierzemy auto i jedziemy w okolice Palermo (na 3 noce).
Sobota na Palermo. Niedziela Monreale i...? No właśnie podpowiedz co jeszcze zobaczyć :?:

Wąwóz Zingaro jest ok. godzinę jazdy od Palermo. Podobnie Segesta. Może nawet uda się zobaczy oba miejsca w jeden dzień.
Oba pokazaliśmy w relacji.
Godzinę jazdy w drugą stronę jest Cefalu. Też warto zwiedzić. Na maj mam tam zarezerwowane dwa noclegi.


aga_stella napisał(a):Chcę też zobaczyć Caltagirone, ale to może zrobimy jadąc (wracając) z Palermo.

Gdybym miała zobaczyć coś po drodze z Palermo to zamiast Caltagirone wybrałabym mozaiki w Villa Romana del Casale koło Piazza Amerina.


Tak z ciekawości, gdzie i za ile rezerwowałaś samochód?
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 04.03.2019 20:02

marze_na napisał(a):Wąwóz Zingaro jest ok. godzinę jazdy od Palermo. Podobnie Segesta. Może nawet uda się zobaczy oba miejsca w jeden dzień.
Oba pokazaliśmy w relacji.
Godzinę jazdy w drugą stronę jest Cefalu. Też warto zwiedzić. Na maj mam tam zarezerwowane dwa noclegi.

Dzięki bardzo. Wybrałam Zingaro :D
marze_na napisał(a):Gdybym miała zobaczyć coś po drodze z Palermo to zamiast Caltagirone wybrałabym mozaiki w Villa Romana del Casale koło Piazza Amerina.

O Villa Romana del Casale myślę, ale na zdjęciach mnie nie zachwyca. Ale... nie widziałam jeszcze Waszych (męża) fotek) :lol:
Na Caltagirone się nastawiłam. Może uda się zrobić jedno i drugie.

[/quote]Tak z ciekawości, gdzie i za ile rezerwowałaś samochód?[/quote]
Auto ma zarezerwować kolega, ale jeszcze tego nie zrobił.
Baw się dobrze na nartach :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.03.2019 20:15

aga_stella napisał(a):Dzięki bardzo. Wybrałam Zingaro :D

Świetny wybór :mrgreen: .


aga_stella napisał(a):
marze_na napisał(a):Gdybym miała zobaczyć coś po drodze z Palermo to zamiast Caltagirone wybrałabym mozaiki w Villa Romana del Casale koło Piazza Amerina.

O Villa Romana del Casale myślę, ale na zdjęciach mnie nie zachwyca. Ale... nie widziałam jeszcze Waszych (męża) fotek) :lol:
Na Caltagirone się nastawiłam. Może uda się zrobić jedno i drugie.

Do zrobienia. Tym bardziej, że w Caltagirone są tylko schody, a Villa szczególnie duża nie jest :wink: .
Wiadomo, co kto lubi :D . Na mnie mozaiki zrobiły duże wrażenie. Nie widziałam wcześniej żadnych zachowanych w tak świetnym stanie.
Nie wiem jakie zdjęcia oglądałaś, ale parę lat temu poprawiły się warunki oglądania, bo zamiast wiat z pleksi mozaiki chroni lekka drewniana konstrukcja,


aga_stella napisał(a):Baw się dobrze na nartach :papa:

Dzięki 8) .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.03.2019 20:37

aga_stella napisał(a):Plany się krystalizują. Ale... 10 maja lądujemy w Catanii, bierzemy auto i jedziemy w okolice Palermo (na 3 noce).
Sobota na Palermo. Niedziela Monreale i...? No właśnie podpowiedz co jeszcze zobaczyć :?:
W Poniedziałek jedziemy w okolice Syrakuz, noclegi mamy w Fontane Bianche (4 noce). Tu w zasadzie wiem co będziemy robić (Syrakuzy, Note, Modica, Ragusta, Marzamemi). Musimy też jechać m.in. na Etnę, bo ja wprawdzie już tam byłam, ale nikt z towarzyszy podróży. Chcę też zobaczyć Caltagirone, ale to może zrobimy jadąc (wracając) z Palermo.


Mała uwaga jesli chodzi o Fontane Bianche - w maju może nie być tak źle, ale zimą była to straszna dziura, wszystko zamknięte
Miałem tam rezerwację w styczniu '17, ale na szczęscie zrezygnowałem i mielismy kilka noclegów w sercu NOTO, co serdecznie polecam

Może przemyślcie, jeśli macie taką możliwość, oczywiście Wasz wybór, może w maju już coś tam się dzieje

:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 05.03.2019 21:35

tony montana napisał(a):
aga_stella napisał(a):Plany się krystalizują. Ale... 10 maja lądujemy w Catanii, bierzemy auto i jedziemy w okolice Palermo (na 3 noce).
Sobota na Palermo. Niedziela Monreale i...? No właśnie podpowiedz co jeszcze zobaczyć :?:
W Poniedziałek jedziemy w okolice Syrakuz, noclegi mamy w Fontane Bianche (4 noce). Tu w zasadzie wiem co będziemy robić (Syrakuzy, Note, Modica, Ragusta, Marzamemi). Musimy też jechać m.in. na Etnę, bo ja wprawdzie już tam byłam, ale nikt z towarzyszy podróży. Chcę też zobaczyć Caltagirone, ale to może zrobimy jadąc (wracając) z Palermo.


Mała uwaga jesli chodzi o Fontane Bianche - w maju może nie być tak źle, ale zimą była to straszna dziura, wszystko zamknięte
Miałem tam rezerwację w styczniu '17, ale na szczęscie zrezygnowałem i mielismy kilka noclegów w sercu NOTO, co serdecznie polecam

Może przemyślcie, jeśli macie taką możliwość, oczywiście Wasz wybór, może w maju już coś tam się dzieje

:papa:

Wiem, czytałam Twoją relację i trochę zaczęłam się zastanawiać. Ale my musimy jechać na Etnę (ja byłam - widziałam, reszta uczestników nie) i stąd ta lokalizacja. My traktujemy to miejsce trochę jak bezę wypadową, a jak dopisze pogoda (na Krecie w tym samym czasie mieliśmy 30 stopni, choć liczyliśmy na mniej), to skorzystamy nieco z plaży.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.03.2019 22:14

aga_stella napisał(a):Wiem, czytałam Twoją relację i trochę zaczęłam się zastanawiać. Ale my musimy jechać na Etnę (ja byłam - widziałam, reszta uczestników nie) i stąd ta lokalizacja. My traktujemy to miejsce trochę jak bezę wypadową, a jak dopisze pogoda (na Krecie w tym samym czasie mieliśmy 30 stopni, choć liczyliśmy na mniej), to skorzystamy nieco z plaży.

Ja myślę, że w połowie maja nie ma się czego obawiać :D . Pogoda na pewno będzie plażowa 8) .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.03.2019 22:58

W 2019 roku coroczna Infiorata odbedzie się w Noto w dniach 17-19 maja.
Aga_stella, może skorzystasz z okazji, jak jeszcze będziecie.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 10.03.2019 20:03

marze_na napisał(a):W 2019 roku coroczna Infiorata odbedzie się w Noto w dniach 17-19 maja.
Aga_stella, może skorzystasz z okazji, jak jeszcze będziecie.

Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź, ale 17 maja to my już wracamy. Szukałam różnych imprez i niestety w naszym terminie na nic się nie łapiemy. Jakoś pod koniec naszego pobytu jest tylko święta latawca koło Palermo, ale my wtedy będziemy już po drugiej stronie wyspy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone