Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bunculuka / Konobe na KRKu

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010
Bunculuka / Konobe na KRKu

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 04.06.2013 19:27

Za tydzień wyjeżdżamy z żoną na KRK. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, bo prognozy na razie nieciekawe. :cry: :cry:

Zamierzamy zatrzymać się w Basce, Starej Basce, Punacie lub Krku (albo jeszcze gdzieś w pobliżu) i korzystać z plaży FKK kempingów Bunculuka lub Konobe. Widziałem wątek na temat opłat za wejście jednodniowe na te kempingi ( bardzo trudno uzyskać z wpisów jakąkolwiek informację :( ), ale ilekolwiek by nie kosztowało - trzeba zapłacić, no chyba, że znajdziemy coś na dziko :D . Ale nas interesuje przede wszystkim, czy przed tymi kempingami są jakiekolwiek miejsca parkingowe (obojętnie, czy płatne :( , czy darmowe :D ). A jeśli płatne - to ile, bo musimy uwzględnić to w zaplanowaniu wydatków.
Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

cropag
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 04.06.2013 19:43

cropag napisał(a):Za tydzień wyjeżdżamy z żoną na KRK. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, bo prognozy na razie nieciekawe. :cry: :cry:

Zamierzamy zatrzymać się w Basce, Starej Basce, Punacie lub Krku (albo jeszcze gdzieś w pobliżu) i korzystać z plaży FKK kempingów Bunculuka lub Konobe. Widziałem wątek na temat opłat za wejście jednodniowe na te kempingi ( bardzo trudno uzyskać z wpisów jakąkolwiek informację :( ), ale ilekolwiek by nie kosztowało - trzeba zapłacić, no chyba, że znajdziemy coś na dziko :D . Ale nas interesuje przede wszystkim, czy przed tymi kempingami są jakiekolwiek miejsca parkingowe (obojętnie, czy płatne :( , czy darmowe :D ). A jeśli płatne - to ile, bo musimy uwzględnić to w zaplanowaniu wydatków.
Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

cropag


Jeśli idzie o Bunculukę płatne chyba nie są (ale głowy za to nie dam) natomiast wyglądają tak:
baska.jpg
Parking górny, obok recepcji - trzeba liczyć się z spacerem przez cały camping a mały to on nie jest ;)

baska 2.jpg
Parking dolny - znajdziesz jadąc wzdłuż morza od strony miasteczka - dużo dalej po prostu pojechać się nie da :D
Stąd do plaż jest rzut beretem ;)


Zdjęcia w/g google robione w listopadzie więc nie sugeruj się ilością samochodów - na ogół jest ich tu nawciskanych na maksa, zwłaszcza w sezonie...
Co do samego wejścia na plaże - teoretycznie jest ono płatne, nie wiem jak wygląda to przy recepcji bo byłam tam 2 razy: raz jak się meldowaliśmy i drugi jak wyjeżdżaliśmy :mrgreen:
... ale w budce przy wejściu od strony dolnego parkingu rzadko widywałam kogokolwiek kto by te opłaty miał pobierać :smo:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 04.06.2013 19:55

Wielkie dzięki :!: :!: :!:
Uwielbiam konkretne odpowiedzi. Czekam na więcej :D

cropag
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 04.06.2013 20:08

cropag napisał(a):Wielkie dzięki :!: :!: :!:
Uwielbiam konkretne odpowiedzi. Czekam na więcej :D

cropag


Nie ma za co - fkącu chyba po to jest to forum :mrgreen:
Jeśli mogę Ci polecić jakąś konkretną plażę, to na pewno będzie to Vrženica, kawałek trzeba się do niej przespacerować ale naprawdę warto :D
Plaża
Obrazek
Takie kamyczki...
Obrazek
... a takie z niej widoki
Obrazek
Obrazek
Niemniej jednak każda następna po campingowej jest fajna :D
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 04.06.2013 20:16

Anai napisał(a):
cropag napisał(a):
Jeśli mogę Ci polecić jakąś konkretną plażę, to na pewno będzie to Vrženica, kawałek trzeba się do niej przespacerować ale naprawdę warto :D
Niemniej jednak każda następna po campingowej jest fajna :D


Ale gdzie ta plaża jest ???!!! Jak do niej dojść??? Może banalne pytania, ale nie mam pojęcia co oznacza "po campingowej" Czy trzeba przejść przez kemping, a może jakoś ominąć i maszerować dalej?? Kilometr? Sto metrów? Pięć kilometrów :roll: ??
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 04.06.2013 20:23

Rozmawiałem wczoraj ze "swoim" Chorwatem. Mówił,ze pogoda ma być od połowy czerwca. Na kamerkach internetowych na razie widac chmurki:(((
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.06.2013 20:35

cropag napisał(a):
Anai napisał(a):
cropag napisał(a):
Jeśli mogę Ci polecić jakąś konkretną plażę, to na pewno będzie to Vrženica, kawałek trzeba się do niej przespacerować ale naprawdę warto :D
Niemniej jednak każda następna po campingowej jest fajna :D


Ale gdzie ta plaża jest ???!!! Jak do niej dojść??? Może banalne pytania, ale nie mam pojęcia co oznacza "po campingowej" Czy trzeba przejść przez kemping, a może jakoś ominąć i maszerować dalej?? Kilometr? Sto metrów? Pięć kilometrów :roll: ??


Idziesz od strony Baśki wzdłuż morza mając kemping po lewej stronie momentami trzeba się odrobinę po wspinać na skałki :) Odległość nie przekracza kilometra ale nie mierzyłem :)

Anai dobrze Ci poleca plaże licz się tylko z tym, że niestety potrafi na nich być sporo ludzi. Jak widać na zdjęciu większość wybiera łatwiejszą drogę wodną :) Trzeba naprawdę daleko odejść by mieć odrobinę prywatności ale może na tym Ci nie zależy :)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 04.06.2013 20:42

bluesman napisał(a):Idziesz od strony Baśki mając kemping po lewej stronie momentami trzeba się odrobinę po wspinać na skałki :) Odległość nie przekracza kilometra ale nie mierzyłem :)

Anai dobrze Ci poleca plaże licz się tylko z tym, że niestety potrafi na nich być sporo ludzi. Jak widać na zdjęciu większość wybiera łatwiejszą drogę wodną :) Trzeba naprawdę daleko odejść by mieć odrobinę prywatności ale może na tym Ci nie zależy :)


baska2.jpg
A tu masz mapę - pierwszy punkt od lewej to zatoka i plaża główna campingu, drugi to Vrżenica... Generalnie idziesz czerwonym szlakiem, ale bez obaw fragment gdzie z jednej strony masz skałę, ścieżka ma 20 cm szerokości a z drugiej jest długo w dół do morza jest dość krótki :D :P
a tu moja relasją z Baški :oczko_usmiech:

bluesman - cropag jedzie za tydzień, to może jeszcze tłoku nie będzie :mrgreen:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 04.06.2013 20:46

bluesman napisał(a): Anai dobrze Ci poleca plaże licz się tylko z tym, że niestety potrafi na nich być sporo ludzi. Jak widać na zdjęciu większość wybiera łatwiejszą drogę wodną :) Trzeba naprawdę daleko odejść by mieć odrobinę prywatności ale może na tym Ci nie zależy :)

Po pierwsze primo :wink: : nadzy ludzie na nagiej plaży mi nie przeszkadzają
Po drugie primo :wink: : nie odważę się na drogę wodną
Po trzecie primo :wink: : wlec za sobą przez kilometr po skałkach dwa łóżka składane (lekkie, ale zawsze to coś!), materacyki/karimaty i poduszeczki na nie, ręczniki, lodówkę turystyczną i coś zimnego do picia, coś do zmycia choćby twarzy po kąpieli w słonej wodzie - to chyba nie dla nas :cry: :cry: :cry:

A może KRK to nie jest najlepsze miejsce dla takich wygodnych naturystów?
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 04.06.2013 20:49

Siemka.
Po kolei. Parking dolny ze zdjęcia w wakacje jest zawalony tak, jak wszystkie miejsca parkingowe w Basce w pobliżu Bunculuki. Nie polecam. Ale jak się wbijesz to masz naprawdę bliziutko do plaży (jest tam taki mały kiosk przy wejściu, w którym można kupić bilet na plażę, nie wiem ile to kosztuje).
Górny parking czyli tuż przy recepcji jest zazwyczaj wystarczająco pusty żeby zostawić tam samochód i wejść do Bunculuki przez recepcję. Do plaży rzeczywiście kawałek, ale warto... i nie wiem czy wówczas trzeba płacić za parking. Zaryzykowałbym sąd, że nie, ale głowy nie dam... :D
Jeżeli chodzi o plaże to te ze zdjęć są chyba po prostu za Bunculuką (za takim małym portem) tak jak widać na mapce. Zresztą idąc brzegiem do żółtego szlaku tych plaż jest kilka... nie polecam tej dróżki dla małych dzieci... :roll:

Na plażę Bunculuki można bez trudu wejść bez żadnych biletów... :mrgreen: Na wszystkie następne bilety nie obowiązują...
Pozdrawiam. :papa:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 04.06.2013 20:50

maksikaz napisał(a):Rozmawiałem wczoraj ze "swoim" Chorwatem. Mówił,ze pogoda ma być od połowy czerwca. Na kamerkach internetowych na razie widac chmurki:(((

Ja z Południa, więc rozmawiałem ze swoim Góralem. Mówił, że "bedzie loło albo bedzie dyszcz". :papa: :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.06.2013 20:51

cropag napisał(a):
bluesman napisał(a): Anai dobrze Ci poleca plaże licz się tylko z tym, że niestety potrafi na nich być sporo ludzi. Jak widać na zdjęciu większość wybiera łatwiejszą drogę wodną :) Trzeba naprawdę daleko odejść by mieć odrobinę prywatności ale może na tym Ci nie zależy :)

Po pierwsze primo :wink: : nadzy ludzie na nagiej plaży mi nie przeszkadzają
Po drugie primo :wink: : nie odważę się na drogę wodną
Po trzecie primo :wink: : wlec za sobą przez kilometr po skałkach dwa łóżka składane (lekkie, ale zawsze to coś!), materacyki/karimaty i poduszeczki na nie, ręczniki, lodówkę turystyczną i coś zimnego do picia, coś do zmycia choćby twarzy po kąpieli w słonej wodzie - to chyba nie dla nas :cry: :cry: :cry:

A może KRK to nie jest najlepsze miejsce dla takich wygodnych naturystów?


Nie doczytałem Anai :)Jak za tydzień to faktycznie nie powinno być ale cholera wie może jacyś "zboczeńcy" :mrgreen: w większej ilości się trafią :) Hm, aż tak dobrze drogi nie pamiętam, my chodziliśmy tylko z karimatami :) sądząc z Twojego wpisu będziecie objuczeni więc spacer tuż przy skałach po wąskiej półeczce może być troszkę uciążliwy ale nie niemożliwy najwyżej zrobisz 2 kursy :)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 04.06.2013 20:53

bluesman napisał(a): Anai dobrze Ci poleca plaże licz się tylko z tym, że niestety potrafi na nich być sporo ludzi. Jak widać na zdjęciu większość wybiera łatwiejszą drogę wodną :)


Droga wodna jest może i fajna, pod warunkiem że akurat nie ma zbyt wielkiego wiatru i to nie Ty wiosłujesz :D
Raz się skusiłam - mój TŻ to wymyślił a sam poszedł na piechotę - miałam ochotę zabić go wiosłem gdy już dotarłam do brzegu :mrgreen:

cropag napisał(a):Po pierwsze primo :wink: : nadzy ludzie na nagiej plaży mi nie przeszkadzają
Po drugie primo :wink: : nie odważę się na drogę wodną
Po trzecie primo :wink: : wlec za sobą przez kilometr po skałkach dwa łóżka składane (lekkie, ale zawsze to coś!), materacyki/karimaty i poduszeczki na nie, ręczniki, lodówkę turystyczną i coś zimnego do picia, coś do zmycia choćby twarzy po kąpieli w słonej wodzie - to chyba nie dla nas :cry: :cry: :cry:

A może KRK to nie jest najlepsze miejsce dla takich wygodnych naturystów?


Skorzystaj z głównej plaży campingowej i nie musisz zupełnie nic wlec, tylko za te ich leżaki cuś trzeba płacić chyba...

Następna jest taka dość wąska w cieniu klifu - też fajna ;)
Kolejna mała/jednorodzinna...
Do tych trzech dojdziesz bez żadnego problemu a odległość między nimi to 300 - 500 m...
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 04.06.2013 20:56

cropag napisał(a):Po trzecie primo :wink: : wlec za sobą przez kilometr po skałkach dwa łóżka składane (lekkie, ale zawsze to coś!), materacyki/karimaty i poduszeczki na nie, ręczniki, lodówkę turystyczną i coś zimnego do picia, coś do zmycia choćby twarzy po kąpieli w słonej wodzie - to chyba nie dla nas :cry: :cry: :cry:

A może KRK to nie jest najlepsze miejsce dla takich wygodnych naturystów?


1. na plaży w Bunculuce są natryski z chłodną, słodką wodą.
2. są tam też płatne leżaki.
3. karimaty/materacyki stanowczo potrzebne ze względu na kamyki.
4. jest tam sklep spożywczy... więc lodówka nie jest niezbędna...
5. STANOWCZO LEPSZA JEST PLAŻA W BUNCULUCE NIŻ NASTĘPNE W ZATOCZKACH... ale jest także stanowczo bardziej zatłoczona... :oczko_usmiech:

My siedzieliśmy na plaży cały dzień a nawet raz spaliśmy na niej w czasie pełni księżyca... :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.06.2013 21:00

cropag napisał(a):A może KRK to nie jest najlepsze miejsce dla takich wygodnych naturystów?

Jak na KRK to każdy myśli tylko o Banculuce.

Otóż masz FKK w samym miasteczku KRK. Na obrzeżach, po stronie hotelu Drazica. Z tego co słyszałem jest super wyposażone.
Jakbym ja był FFK-wiczem to wybierałbym właśnie KRK. Do centrum miasteczka - rzut beretem.
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bunculuka / Konobe na KRKu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone