Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria ???

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 06.05.2011 23:27

Blums napisał(a):W tym roku też jadę do Bułgarii ale rezerwacji nie mam zamiaru robić - bo poco :lol: Stawiam na Primorsko albo Obzor :)

jeden z najlepszych pomysłów...


aczkolwiek Primorsko ( choć ma super plażę ) może być ździebko przeładowane ...
killer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) killer » 08.05.2011 23:35

tamtam napisał(a):
radkoski napisał(a):A propos drogi...
Którędy polecicie ewentulanie jechać w strone Burgas, Sozopol-u???

Nie ukrywam że post powyzej :wink: narobił mi ochoty na wyjazd w ten rejon Europy...na razie czekam i czytam opinie ... w necie szukam ciekawych apartamentów ewentualnie hoteli, domków do wynajęcia.
Fakt super drogo widzę że nie jest :)



W tej chwili szybciej jedzie się przez Rumunię, wiele miast ma pobudowane obwodnice i je omijasz nie pakując się w korki w miastach.
Jeśli jedziesz przez Barwinek to zobacz taką trasę:
Barwinek - Svidnik - Trebisov - Satoraljaujhely - Tokaj - Nyiregyhaza - Satu Mare - Zalau - Cluj Napoca - Alba Iulia - Sibiu - Pitesti - Bukareszt - Giurgiu - Ruse - Razgrad - Szumen - Morze Czarne
Jeśli jedziesz przez Chyżne lub Łysą Polanę to odpowiednia modyfikacja tej trasy przez Słowację.
Za to łatwiej jedzie się przez Serbię-jest dalej, ale większa część drogi przez Serbię jest autostradą, nie poszalejesz w Serbii bo stoi drogówka,ale i tak wygodniej.
Różnica wg GoogleMaps to półtorej godziny więcej przez Serbię dla mojej trasy.
Przejście Roszke można ominąć jak dobrze pamiętam poprzez przejście w Tompa bez korków.
Przejazd przez Rumunię ma jeszcze jedną zaletę-możesz jechać najpiękniejszą drogą wysokogórską świata Trasa Transfogarską. Trochę czasu Ci to zajmie, ale widoki niesamowite.
Kiedyś program o tej trasie zrobił program BBC Top Gear, polecam ten odcinek :D

Pozdrav


Witam. :arrow: tamtam :arrow: W tym roku również mam zamiar jechać do Sozopola,przejeżdżając Trasę Transfogarską. Mógłbyś polecić jakiś sensowny plan podróży :?: Chodzi mi o to, na jakie miejscowości się kierować, jakis sprawdzony międzynocleg itp .Będę wdzięczny za wszelkie info.Jadę z 3-miasta Pozdrav 8)
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 09.05.2011 07:25

killer, skorzystaj z tras Bulgaricusa

noclegi w trasie

Mniej czytania niż u nas o ominieciu słoweńskich autostrad. :P
Ewelizarda
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelizarda » 09.05.2011 22:02

No przecież dałam linka właśnie do tego ośrodka. Kilka wiadomości wcześniej.
Pozdrawiam
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 09.05.2011 22:25

A może polecicie jakieś ciekawe noclegi :wink:
killer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) killer » 09.05.2011 22:39

bzyq74 :arrow: Siedzę już trochę na Bulgaricusie.Tam z trasami też nie jest łatwo :D Bardzo mało ludzi jechało z 3-miasta i to stanowi pewien problem....Ale to nic- twardym trza być :lol: Pozdrav
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 09.05.2011 23:16

Witam wszystkich
Polecam Sozopol ;) Po drodze nocowaliśmy w Sofii http://motelyubim.com/english/prices_engl.html , całkiem niezły motel, chcieliśmy zobaczyć Sofię i przy okazji Monaster Rylski (naprawdę warto).
W samym Sozopolu nie ma problemów z noclegami na początku lipca, wystarczy postawić auto i trochę pochodzić i popytać (ceny od 25 leva za pokój dwuosobowy w nowym gradzie do 80 leva za apartament w strarym gradzie). Jest problem z parkowaniem auta, ale jak uzgodnisz miejsce przy pensjonacie to właściciel przez cały pobyt trzyma ci miejsce (przynajmniej my tak mieliśmy). W nowym gradzie masz mnóstwo hotelików, ale trochę dalej do głównej plaży - pewnie mają bliżej swoje. My mieszkaliśmy w nowym gradzie, ale dosłownie 3 min od plaży. Kwaterka za 25 leva.
Droga w tamtą stronę przez Serbię - jedzie się dobrze, ale trzeba uważać na ograniczeniach prędkości. Powrót przez rumuńskie Karpaty - widoki bezcenne, ale przejazd dużo bardziej czasochłonny. Nocleg w sławnej Draculi http://www.moteldracula.ro/motel_en.html . Moim zdaniem taki sobie, ale może dlatego, że dojechaliśmy późno i z karty w restauracji były dostępne tylko 3 pozycje.
W tym roku planowana powtórka z rozrywki, ale z dodatkowym Stambułem, na który się nie zdecydowałem za pierwszym razem (za słabe przygotowanie :(
Pobyt w Bułgarii kosztowo wyszedł tak samo jak w Chorwacji - różnica jest taka, że Bułgaria wyżywienie tylko w knajpach, w Chorwacji głównie robione samodzielnie.
Porównanie dróg między Chorwacją a Bułgarią zdecydowanie lepiej wypada na korzyść Chorwacji. Na pewno nie polecam żadnego skracania drogi - szkoda zawieszenia auta, ale warto to zobaczyć :) Płasko, równo i nagle zwalniamy do minimum bo lej jak po wybuchu moździeża ;)
Ogólnie polecam Bułgarię ze względu na mniejsze koszta utrzymania, na pewno jest mniej do zwiedzania, bo blisko jest tylko Nesebar i starówka Sozopola, ale jak chcecie poleżeć na plaży to moim zdaniem naprawdę warto. No i to jedzenie - bardzo polecam knajpę Czuczura - naprawdę regionalne potrawy, trochę drożej niż frytki ale warto ;)
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 10.05.2011 22:35

A widziałeś może też tam domki do wynajęcia (apartamenty parterowe)lub osobne domki przy domach właścicieli???
Byłem w HR i własnie udało się mi taki domek wynająć...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.05.2011 22:48

Widzę , że niektórzy chcą znależć w Bułgarii choć kawałek Chorwacji . Ale nic z tego nie wyjdzie ... Wybrzeże chorwackie jest unikatowe i niepowtarzalne w skali światowej :D
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 10.05.2011 23:41

radkoski napisał(a):A widziałeś może też tam domki do wynajęcia (apartamenty parterowe)lub osobne domki przy domach właścicieli???
Byłem w HR i własnie udało się mi taki domek wynająć...


Nie ma tam czegoś takiego ;) tylko kwaterki, pensjonaty i hotelownie niestety
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 10.05.2011 23:49

radkoski napisał(a):A widziałeś może też tam domki do wynajęcia (apartamenty parterowe)lub osobne domki przy domach właścicieli???
Byłem w HR i własnie udało się mi taki domek wynająć...


Można.
Tutaj przykład z ceną:
http://www.rent-holiday-homes.com/Holid ... 625674.jpg

Poszukaj takich więcej na tym portalu.

Pozdrav
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 11.05.2011 16:04

Dzięki
Jeśli mielibyście coś jeszcze ciekawego to proszę tutaj o info :)
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 14.05.2011 18:21

Witam
Tu byłem w zeszłym roku
http://www.apartament24.eu/oferty,10,1, ... ne-st_vlas kompleks Panorama Fort
W tym roku powtórka- 14 dni ( przełom czerwiec -lipiec) koszt za 5-os 2290
pozdro
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 14.05.2011 19:03

witajcie mam jeszcze takie pytanie bo jak zaczynam czytac to namieszane strasznie jest.

czy w Bułgarii sa kwatery prywatne tak jak w cro ? Czy nie ma ?
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 14.05.2011 20:08

W Bułgarii tez znajdziesz prywatne kwatery ( svobodne staje) aczkolwiek najwięcej jest hotelowych kompleksów z basenami i bezpośrednim dostępem do morza.
W samym Słonecznym Brzegu mozna naliczyć kilkadziesiąt hoteli ale w mniejszych miejscowościach znajdziesz masę małych pensjonatów i prywatnych kwater w dobrej cenie 25-30 pln od osoby, zależy od standartu i terminu urlopu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Bułgaria ??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone