Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria - raz wystarczy

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
Bułgaria - raz wystarczy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 15.07.2012 13:15

W tym roku wcześniejszy, bo czerwcowy urlop w Bułgarii.
Raz i wystarczy, ten wszechobecny "bałaganik" nam nie odpowiada :(
Zwiedziliśmy południowe nabrzeże od Sinemorts aż po Neseber, nie ma szału.
Choć zdjęć pokazujących prawdziwy obraz tego regionu mam więcej, jednak pokazuję kilka fotek pokazujących tą lepszą stronę Bułgarii.

1. Plaża w Sinemorets
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Achtopol
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3. Tsarevo
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Neseber
Obrazek
Obrazek
Obrazek


5. Istambuł - fontanna Wilhelma II
Obrazek
Istambuł - Grand Bazaar
Obrazek
Istambuł - Grand Bazaar
Obrazek
Błękitny meczet
Obrazek

6. Cieśnina Bosfor
Obrazek
twierdza Rumeli
Obrazek
Ostatnio edytowano 16.07.2012 10:53 przez bonar, łącznie edytowano 1 raz
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 15.07.2012 13:23

No właśnie, ten jeden raz można "poświęcić" by przekonać się samemu i wyrobić własne zdanie. Myślę, że się wybiorę kiedyś do BG, no i "przy okazji" Istanbul trzeba zobaczyć.
Jakbyś zamieścił trochę zdjęć i zdał krótką relację to nie byłoby źle... :P
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 15.07.2012 13:29

też chętnie zobaczę z czego zrezygnowałem w tym roku na rzecz Cro
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 15.07.2012 13:44

Zdanie o tym kraju i mentalności tej nacji mamy wyrobione, oczywiście subiektywne.
Ten urlop był czymś w rodzaju kompromisu (żona postawiła szlaban), 10 razy do Chorwacji wystarczy, no więc przekonała się, że jednak Chorwacja a nie Bułgaria!
Będąc tak blisko, grzechem by było nie zobaczyć kawałek Turcji, więc wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Istambułu z wycieczką po cieśninie Bosfor.

Przepraszam, ale jest niedziela i proszony jestem na spacerek po Parku Zielona i nad Jezioro Pogoria IV.
Wieczorkiem coś dopiszę, OK.?
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 15.07.2012 17:37

Ok :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.07.2012 18:38

Raz BG warto zobaczyć dla własnego zdania i to powinno na długie lata wystarczyć.Jak żony czy mężowie stawiają szlaban na Cro to alternatywą jest Grecja i nie słuchajcie bzdur o kryzysie itd.Właśnie zaliczyłem Peloponez i planuję Cro.
jjs
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjs » 15.07.2012 18:46

fontanna Wilchelma - może warto przed wpisaniem zerknąć do słownika...
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 15.07.2012 19:34

W Bułgarii byłem trzykrotnie ze względu na stosunkowo niskie ceny i na razie wystarczy... Nie ma tam "klimatów" jakie są w Chorwacji i roślinność w Bułgarii jest taka jak w Polsce- tyle, że pogoda jest pewna :wink: (nie to co u nas)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 15.07.2012 19:46

jjs napisał(a):fontanna Wilchelma - może warto przed wpisaniem zerknąć do słownika...

:) nawet bez zerkania mogłem zauważyć, że "komp" mi podkreślił błąd "czerwonym wężykiem" , ale ja nie mam z tym problemu :) :) :) bo ja też jestem z podkarpacia :(
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 15.07.2012 19:54

też zastanawiam się nad Bułgarią, ale temat Bułgarii był poruszany nie raz na naszym forum i zawsze przez odwiedzających tek kraj było kręcenie nosem i niesmak, więc kolejny raz jedziemy do CRO. Czekam na dalszą relację
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 15.07.2012 19:56

ebolec napisał(a):W Bułgarii byłem trzykrotnie ze względu na stosunkowo niskie ceny i na razie wystarczy... Nie ma tam "klimatów" jakie są w Chorwacji i roślinność w Bułgarii jest taka jak w Polsce- tyle, że pogoda jest pewna :wink: (nie to co u nas)

Z niskimi cenami bym dyskutował, oczywiście kawa na ulicy z automatu kosztuje 40 stotinek, piwo burgasko 90 stotinek i na tym bym zakończył wyliczankę :)
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 15.07.2012 19:59

bonar napisał(a):
ebolec napisał(a):W Bułgarii byłem trzykrotnie ze względu na stosunkowo niskie ceny i na razie wystarczy... Nie ma tam "klimatów" jakie są w Chorwacji i roślinność w Bułgarii jest taka jak w Polsce- tyle, że pogoda jest pewna :wink: (nie to co u nas)

Z niskimi cenami bym dyskutował, oczywiście kawa na ulicy z automatu kosztuje 40 stotinek, piwo burgasko 90 stotinek i na tym bym zakończył wyliczankę :)


Byłem w trzech kolejnych latach począwszy od chyba 2004 i faktycznie z roku na rok było coraz drożej. Pamiętam, że za pierwszym razem płaciłem 15 EUR za nocleg dla 4 osób (bez klimy)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 15.07.2012 19:59

Po wielu dyskusjach i namowach bliskich, zdecydowaliśmy się w tym roku na wczesny urlop w Bułgarii.
Całkiem przez przypadek trafiliśmy do BP Intertour w Katowicach na ul. Stawowej, http://www.intertour.com.pl tam wśród wielu ofert i propozycji, zdecydowaliśmy się na Achtopol, który miał nam zapewnić spokój i oderwanie od wielkomiejskiego tłumu ludzi. Wybraliśmy opcję transportu autokarem i z pełnym wyżywieniem.
Do Chorwacji zawsze jeździmy własnym transportem i to jest co nam odpowiada, błędem naszym było wykupienie trzech posiłków co skutecznie ograniczało nam zwiedzanie okolicznych miejscowości. Wybierając się w ten daleki południowy rejon Bułgarii, z góry planowaliśmy podstawową wycieczkę do Istambułu, to był priorytet, który w całości nam się udało wypełnić.
Autokar i opieka pilota/rezydenta w drodze bez żadnych uwag.
Rodzinny dwugwiazdkowy Hotel Kajłas, zadbany, czysty z miłą obsługą spełniał w zupełności nasze oczekiwania
http://www.intertour.com.pl/wczasy-zagr ... od-1195-zl
Nie zapomnę rannych śpiewów ptaszków i cichy szum morza. To było to na co liczyliśmy, spokój.

Zawsze jednak jest jakieś ale, ale porażał nas wszechobecny bałagan wokół posesji hotelowej. Porozrzucane deski z sąsiedniej budowy, śmieci, wszędzie śmieci, pełny kosz a obok niego cuchnące śmieci na rozwidleniu drogi, zarośla, dzikie osty wyrastające z pomiędzy płytek chodnikowych, i błąkające się psy żebraki.
cdn
romanoza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanoza » 15.07.2012 20:04

Byłem w ubiegłym roku w Sozopolu i podobało mi się bardzo, chętnie bym tam wrócił i zapewne kiedyś tak się stanie. Nie porównywałbym Bułgarii z Chorwacją, bo po prostu są to inne miejsca, zabytków i cudów przyrody w Cro jest zdecydowanie więcej, Bułgaria ma lepsze plaże, jest taniej i też może się podobać. Zgadzam się, że w Bułgarii jest "bałagan", ale uważam że i tak warto. No i nie mogę się powstrzymać od komentarza, dla mnie jednodniowa wycieczka do Stambułu jest bez sensu, to w sumie tylko "zaliczenie" punktu podróży, bo co można przez jeden dzień zobaczyć w takim mieście, podobnie jak w Rzymie czy Paryżu. Znacznie bliżej od Bułgarii jest Edirne, które też warto odwiedzić. Ja wiem, że znaczna jego część spłonęła w czasie wojny grecko-tureckiej, ale i tak jest co zobaczyć, żeby tylko wspomnieć Selimiye
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 15.07.2012 20:30

Balczik, Neseber , Sozopol czy wiele innych miejsc na wybrzeżu czy w INTERIORZE jest wartych odwiedzenia. To oczywiście inny i odmienny kraj niż Chorwacja...ale ciekawy.
Co do brudu to jest on wszędzie no może poza MONACO - ale to inna bajka....
Niestety i w Chorwacji spotyka się go w wielu miejscach. Porzucone lodówki, pralki , telewizory, różny drobny sprzęt agd czy zużyte materiały budowlane....a nawet całe auta ze zdjętymi tablicami To wszystko można spotkać w czołowych miejscowościach turystycznych. Wiele tego złomu poniewiera się w przydrożnych gajach oliwnych, wszędzie tam gdzie można to dowieżć samochodem . Niestety pod tym względem Chorwacja nie różni się niczym od tego co spotyka się w naszych lasach czy przydrożnych rowach. Nie ma co gloryfikować Chorwacji pod względem czystości , bo wiele jej brakuje do umiarkowanego ideału...tak jak niestety i nam. Co nie zmienia faktu, że chętnie tam wracam bo wiele innych atrybutów przysłania te niechlubne bolączki.
Następna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Bułgaria - raz wystarczy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone