Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budapeszt - przejazd nocą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008
Budapeszt - przejazd nocą

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.06.2012 03:48

Witam,
Czy ktoś się jeszcze pcha przez Budapeszt nocą jadąc od Miszkolca czy wszyscy jadą autostradą i obwodnicą. Która opcja jest szybsza. Zawsze jechałem przez miasto - czyli do mostu na Dunaju a potem zaraz za mostem zjazd i potem Dunajostradą i potem do M7- ale teraz mam wątpliwości.
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 14.06.2012 07:28

Ja bym pojechał przez miasto. Jest dużo bliżej no i widoki budynków i zabytków /jeśli będą podświetlone/ fajne. Nocą ruch niewielki. W 2010 r. w pierwszą sobotę lipca przyjechałem do Budapesztu ok. godz. 5.00. Ruch niewielki, większość świateł przełączona na pulsujące.
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 14.06.2012 11:52

Pcha :D i jest ok
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 14.06.2012 12:08

Budapeszt tylko nocą, świetnie wszystko podświetlone, super klimatyczne miasto.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 14.06.2012 13:10

Trzeba uważać, żeby nie jechać po pasie dla autobusów - nie ma co psuć sobie urlopu mandatem
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.06.2012 13:14

Jak nocą to tylko przez centrum Budapesztu poprzednicy dobrze Ci radzą :)
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.06.2012 19:19

No dzięki wszystkim za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu. Zwłaszcza, że kiedyś 8 lat pracowałem na Węgrzech.
Jeżu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżu » 14.06.2012 21:53

Podepnę się pod temat toolpushera, byłem 3 razy w Chorwacji i za każdym razem przejeżdżałem przez centrum Budapesztu a teraz chcę jechać obwodnicą czy może się ktoś wypowiedzieć co jeździ obwodnicą jak to wygląda. Prawdopodobnie będę jechał nocą a potem koło południa przy powrocie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.06.2012 22:20

Pytanie ale po co :) obwodnica ma sens przy pełnym ruchu, to jest dwadzieścia kilka km dalej w nocy nocy korzystanie z niej nie ma sensu :) zarówno pod finansowym jaki i czasowym względem :)
Jeżu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżu » 15.06.2012 15:43

bluesman napisał(a):Pytanie ale po co :)


Bo chcę teraz pojechać obwodnicą i zdania nie zmienię :D

bluesman napisał(a): to jest dwadzieścia kilka km dalej


Nie przeszkadza mi to

bluesman napisał(a): korzystanie z niej nie ma sensu :) zarówno pod finansowym jaki i czasowym względem :)


Pod względem finansowym? A ile więcej mnie to będzie kosztowało 20 zł i 20 min więcej. :lol:

Są kierowcy którzy jadą przez centrum a niektórzy wolą obwodnicą ja chcę teraz jechać obwodnicą i nie piszcie mi że jest dłużej, drożej nie ma pięknych widoków. Jeśli ktoś jeździ obwodnicą niech napisze jak to wygląda: korki gdzie najlepiej zjechać z jednej i z drugiej strony.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 15.06.2012 15:55

Jeżu jechałem obwodnicą dwukrotnie:

1. sierpień sobota ... około 10.00. - korek po minięciu tablic na M5, potem M0 i jak jest tablica na M7 - jest takie odbicie w prawo na wiadukt - i tam się zaczyna - spędziłem ... 1,5 godziny, przejechałem z 5-7 km - powód - duży ruch + roboty drogowe (krótko na jednym pasie).

2. czerwiec, poniedziałek około 17.00 - korek ... to samo miejsce .. po 1/2 godzinie nie zdzierżyłem i pojechałem prosto (bo tam się da) do Budapesztu.

Od tego czasu przeprosiłem się, z czasami przed obwodnicą i jadę zawsze przez miasto - raz ... wolno, raz ... szybko ..., ale jadę :wink: .
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 15.06.2012 17:01

Jeżu napisał(a):
bluesman napisał(a):Pod względem finansowym? A ile więcej mnie to będzie kosztowało 20 zł i 20 min więcej. :lol:



A czego drożej 20zł jak winieta przecież jest na całe Węgry.Bo jeśli auto ma Ci za te 20km spalić za 20zł to czym Ty jedziesz - Viperem ? :wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 15.06.2012 17:27

A propos jazdy nocą przez centrum. Pamiętajcie, że w obliczu kryzysu Węgrzy oszczędzają i wyłączają podświetlenie zabytków (m.in. Parlamentu) chyba o 1 w nocy. Wtedy przestaje już być tak pięknie.
Jeżu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżu » 15.06.2012 19:42

_Rafi_ napisał(a):A czego drożej 20zł jak winieta przecież jest na całe Węgry.Bo jeśli auto ma Ci za te 20km spalić za 20zł to czym Ty jedziesz - Viperem ? :wink:


Nie no jadę Zafirą :lol: Tylko tak myślę jechałem w sumie 6 razy przez centrum: w nocy, rano, przed południem, po południu i zawsze był ,,problem'' :lol: no może w nocy najmniejszy i właśnie dla tego chciałem jechać obwodnicą.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 22.07.2012 22:20

Jutro wyjazd , poprzednio jechałem przez centrum , teraz nastawiłem Auto Mapę na obwodnicę M0 , nie wiem czy dobrze robię .

Pytanie do tych co ostatnio jechali ? są jakieś utrudnienia? remonty ? będę jechał tym odcinkiem jutro około 21,00 - 22,00 ? j
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone