Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brudna woda w Dingac-Borak

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 07.02.2012 15:38

A co oznaczają te strefy?

Czasem rura ma wylot za strefą (np. koło Orebića), a czasem w strefie (koło Loviste). Coś w tym chyba jest, może miejscowi wiedzą, gdzie syf i dlatego składują tam śmieci (widziałem kiedyś fotkę zaśmieconej kompletnie workami zatoczki, właśnie koło tej rury za Loviste).
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 14.02.2012 20:31

Czy to już wszystko co mamy do powiedzenia na temat brudnej wody w Dingać ?
Bo spadamy z pierwszej stronki !!
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 14.02.2012 20:37

Aaaaa, zaczynam rozumieć. Stali bywalcy wioski zaczęli się martwić rosnącą popularnością Borka, więc postanowili odstraszyć potencjalnych gości tej miejscowości :lol:

Sprytne :).
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 14.02.2012 21:02

Krzychooo napisał(a):Aaaaa, zaczynam rozumieć. Stali bywalcy wioski zaczęli się martwić rosnącą popularnością Borka, więc postanowili odstraszyć potencjalnych gości tej miejscowości :lol:

Sprytne :).

Nie sądzę !
Uważam, że są raczej tym gównem mocno zaskoczeni, bo nie zetknęli się z nim w trakcie swojego pobytu. Jeżeli jednak uważnie prześledzimy forum, to w innych miejscach półwyspu np. Zuljana (całkiem niedaleko Borka) niektórzy forumowicze ,,uciekali" przed wyrzucanymi na plażę śmieciami.
Zanieczyszczeniom wówczas winna podobno była Albania. Hm...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.02.2012 21:38

Wszędzie gdzie są ludzie tam są śmieci. Im bardziej pooojebani, tym śmieci więcej. Tyczy się to nas, turystów i także, miejscowych. Śmieci w Borku pojawiają się z Albanii, tak jak w tamtym roku, w ilościach hurtowych, albo zostawiamy je my i woda to zabiera, albo z jachtów i wtedy to dopływa do nas.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 14.02.2012 22:16

Jestem zainteresowany tym tematem, bo sam wybieram się na półwysep w tym roku. Co do zaśmiecania środowiska przez nas samych mam wyrobiony pogląd od wielu już lat. Niestety jesteśmy jako nacja (czy nam się to podoba czy też nie - ogromnymi brudasami. W najbliższym otoczeniu (zwłaszcza zimą) podrzucamy sąsiadom co się da (śnieg przykryje) i wielu z tych śmiecących debili szczyci się pewnie wśród sobie podobnych fumfli swoją ,,pomysłowością". Z drugiej strony wyrażamy swoje oburzenie z faktu, że gdzieś indziej z działalnością podobnych debili możemy się zetknąć.
Cóż, parę pokoleń poczekać przyjdzie i może się poprawi również w RP.
Jeżeli zaś chodzi o śmieci na plażach Peljesaca, to w ich albański rodowód nie wierzę. Te wcześniej zapaskudziłyby Otok Mjlet ( pod warunkiem, że zechciałyby płynąć na północ). Tak więc jachty, promy i inne pływające łajby są zapewne żródłem tych ,,plażowych atrakcji". Chyba że z rur o których mowa w tym temacie nie wypływa niestety tylko ,,ciecz", lecz również inne komponenty jakie miałem okazję oglądać w ubiegłym roku w okolicach Trogiru np. torby foliowe. podpaski, bandaże, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, kawałki gazet itp.
Ostatnio edytowano 22.02.2012 20:57 przez kukris, łącznie edytowano 3 razy
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.02.2012 22:24

http://www.24sata.hr/nepogode/oprez-u-m ... nja-199336
Było już o tym i te śmieci były z Albanii...
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 14.02.2012 22:46

A mnie to się wydaje że kolega kleszcz to Nas najnormalniej w świcie chce podpuścić...
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 14.02.2012 23:29

henius34 napisał(a):A mnie to się wydaje że kolega kleszcz to Nas najnormalniej w świcie chce podpuścić...


Myślę że się mylisz. Szukając informacji o kwaterach w Borku bardzo szybko trafiłem na fora czeskie a tam na informacje o zanieczyszczeniach. Tak więc wątpliwości/obawy Kleszcza są jak najbardziej uzasadnione i dobrze, że wywołał temat.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.02.2012 23:33

krombocher napisał(a):
henius34 napisał(a):A mnie to się wydaje że kolega kleszcz to Nas najnormalniej w świcie chce podpuścić...


Myślę że się mylisz. Szukając informacji o kwaterach w Borku bardzo szybko trafiłem na fora czeskie a tam na informacje o zanieczyszczeniach. Tak więc wątpliwości/obawy Kleszcza są jak najbardziej uzasadnione i dobrze, że wywołał temat.

Jeżdżę do Borka od 2003 roku. Zmian dużych w morzu na gorsze nie widzę. Poza morzem są większe.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 14.02.2012 23:38

To mnie pocieszyłeś, bo mam nadzieję zawitać tam w tym roku :D
Pozdrawiam
K
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 14.02.2012 23:43

Zresztą z czeskiego forum wynika, że problem był raczej przejściowy i bodajże dotyczył 2010 r., choć z drugiej strony ta mapa z rurami ... :?
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 15.02.2012 00:10

A już po temacie wątku myślałem że mam robotę.... "brudna woda" ale jednak nie w kranie to nie poradzę :?
Sam w 2007 roku po 3 dniach picia wody na wyspie Vir zapytałem gospodarza po co te samochody- cysterny "Pitka voda" czy jakoś tak , a on mi dopiero wtedy że tej w kranie NIE WOLNO ,od tej pory zabieram mały zestaw RO. ze sobą i filtruję wodę z kranu do picia
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 21.02.2012 20:14

krombocher napisał(a): choć z drugiej strony ta mapa z rurami ... :?

robi wrażenie :(
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 21.02.2012 20:36

Oprócz rur są też czarne dziury.Ale gdzie się to wywozi z tych czarnych dziur nie wiem,choć było kiedyś odważne zdjęcie na forum. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brudna woda w Dingac-Borak - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone