Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brudna woda w Dingac-Borak

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
peter_pieper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) peter_pieper » 31.01.2012 18:07

Rysio napisał(a):
Kleszcz napisał(a):Czesi ubolewają także nad "inwazją" Polaków-ale cóż, nie można się dziwić.


Ja narzekam, że jakby kamieniem nie rzucić to w połowie miejscowości turystycznych w Cro w pepika trafisz. Tak też ich nie lubię 8)


Wiec zostaw to dla siebie...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 31.01.2012 18:41

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.02.2012 12:25

peter_pieper napisał(a):
Rysio napisał(a):
Kleszcz napisał(a):Czesi ubolewają także nad "inwazją" Polaków-ale cóż, nie można się dziwić.


Ja narzekam, że jakby kamieniem nie rzucić to w połowie miejscowości turystycznych w Cro w pepika trafisz. Tak też ich nie lubię 8)


Wiec zostaw to dla siebie...


Mówię co myślę i mam do tego prawo 8)
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 01.02.2012 12:35

Rysio napisał(a):
peter_pieper napisał(a):
Rysio napisał(a):
Kleszcz napisał(a):Czesi ubolewają także nad "inwazją" Polaków-ale cóż, nie można się dziwić.


Ja narzekam, że jakby kamieniem nie rzucić to w połowie miejscowości turystycznych w Cro w pepika trafisz. Tak też ich nie lubię 8)


Wiec zostaw to dla siebie...


Mówię co myślę i mam do tego prawo 8)

Jasne, jasne Rysio !.
Są pewnie również tacy, których lubisz, ale nie pisz o tym proszę w tym temacie.
Ps.
I nie rzucaj w Cro kamieniami, bo rodaka trafić możesz ! :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.02.2012 15:49

Ostatnio to wybieram takie plaże, że mogę wkoło kamieniami rzucać mając pewność że nikogo oprócz siebie, żony i córy nie trafię a jak mi syfu nawieje do zatoczki to odpalam silnik i płynę tam gdzie czysto :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.02.2012 20:02

Oczywiście w naszym morzu takiej jak w Cro wody nie mamy,ale i tu zaczyna bywać różnie i jeśli ścieki nadal tak sobie popłyną prosto do wody to część miejscowości zapomni o turystach.Mamy intrernet i fajne forum do tego samochody więc pojedziemy tam gdzie jest czysto.Tak więc dla pewnych miejsc to ostatni dzwonek bo na mapce można zaznaczać co się tylko chce,ale jak sami zobaczymy fekalia to raczej na koolejne wakacje tu nie wrócimy a i odradzimy innym.Ja też mam takie miejsca wbrew prezentowanej mapce. :wink:
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 06.02.2012 22:07

Mam pytanko.
Gdy już niechcący, w trakcie kąpieli, napijemy się tej zatrutej lury, to czy w Borku jest możliwość nabycia jakiegoś środka odkażającego ?
Na forum czytam tylko o winie, a to odkażacz słaby jest raczej. :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.02.2012 09:25

kukris napisał(a):Mam pytanko.
Gdy już niechcący, w trakcie kąpieli, napijemy się tej zatrutej lury, to czy w Borku jest możliwość nabycia jakiegoś środka odkażającego ?
Na forum czytam tylko o winie, a to odkażacz słaby jest raczej. :(


Cola, dużo coli.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.02.2012 09:56

Jacek S napisał(a):
kukris napisał(a):Mam pytanko.
Gdy już niechcący, w trakcie kąpieli, napijemy się tej zatrutej lury, to czy w Borku jest możliwość nabycia jakiegoś środka odkażającego ?
Na forum czytam tylko o winie, a to odkażacz słaby jest raczej. :(


Cola, dużo coli.


Czyli czym się zatrułeś - tym się lecz :wink:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.02.2012 10:03

Czesi ubolewają także nad "inwazją" Polaków-ale cóż, nie można się dziwić.


Ja narzekam, że jakby kamieniem nie rzucić to w połowie miejscowości turystycznych w Cro w pepika trafisz. Tak też ich nie lubię icon_cool.gif


Prawda jest taka że to Czesi "odkryli" dla siebie wiele rejonów Chorwacji , w tym Peljesac , oni tam byli przed nami ( z racji odległości i zamożności pierwsi tam pojawili się w większej ilości ) . To na stronkach ich agencji turystycznych widnieje naprawdę wiele interesujących kwater .

Polaków z roku na rok przybywa , gdyby była odwrotna sytuacja to znając mentalność większości naszych rodaków , dopiero by było pisania o inwazji "pepików" na "nasze" chorwackie plaże .

Co do czystości wód w Borku , byłem tam trzy razy ( w tym dwa krótkie pobyty ) i nic nie zauważyłem , wręcz odwrotnie .

Ale nie wykluczam ze przy pewnych niekorzystnych uwarunkowaniach pogodowych może "coś" się tam trafić
:?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.02.2012 10:28

Zanieczyszczenie wody są głównie pochodzenia kałowego. :?

Należy być ostrożnym, jeśli plaża pod domem a miejsce nie ma kanalizacji :cry:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.02.2012 12:15

Nie sadze żeby w takich miejscach jak Borak była kanalizacja , niby dokąd odprowadzać ścieki , przez górę ??
Za duże koszty dla tych kilkunastu domków .
Zbiorników bezodpływowych ( szamb) nie widziałem , tak jak i beczkowozów na ścieki ( no może słabo patrzyłem )

Z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącym z pewnością , ścieki są odprowadzane do morza , kwestia jak daleko rura jest wyprowadzana w morze ..... :?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.02.2012 13:06

armar napisał(a):Nie sadze żeby w takich miejscach jak Borak była kanalizacja , niby dokąd odprowadzać ścieki , przez górę ??
Za duże koszty dla tych kilkunastu domków .
Zbiorników bezodpływowych ( szamb) nie widziałem , tak jak i beczkowozów na ścieki ( no może słabo patrzyłem )

Z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącym z pewnością , ścieki są odprowadzane do morza , kwestia jak daleko rura jest wyprowadzana w morze ..... :?


Nie jest problem w rurze do morza, bardzo niewiele szamb wykonano na podstawie przepisów, nieprzepuszczalne. :?
Mam też szambo-opróżnianie co dwa lata :wink:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.02.2012 13:20

mirko napisał(a):Nie jest problem w rurze do morza, bardzo niewiele szamb wykonano na podstawie przepisów, nieprzepuszczalne. icon_confused.gif


Mając takie szambo na posesji nadmorskiej można sobie strzelić "samobója" jak ktoś się np. zatruje bakterią coli na pobliskim kąpielisku :evil:
Manga
Cromaniak
Posty: 613
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 07.02.2012 14:46

armar napisał(a):

Z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącym z pewnością , ścieki są odprowadzane do morza , kwestia jak daleko rura jest wyprowadzana w morze ..... :?


Na pierwszej stronie mamy link do czeskiego forum a na nim mapka "kanalizacji"czyli rur w morzu

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brudna woda w Dingac-Borak - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone