Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brodarica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waterford
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) waterford » 19.05.2011 18:47

gdzie dokladnie znajduje sie ta dyskotka sugerujac sie mapką http://img261.imageshack.us/img261/8458/brodarica.jpg

dzięki :)
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 19.05.2011 21:05

Przejezdzalem jadac do Primosten w ciemno ... nawet probowalismy znalezc apartament, ale jak dla mnie to tam psy dupami szczekaja ... a kawałeczek dalej masz przepiekny Primosten a dalej kameralna ale tez sliczna Rogoznice.
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 16.06.2011 17:49

gwadas napisał(a):Do Baśka 8.
Byłem 2 razy w Brodaricy i mogę coś podpowiedziec.Jadąc w kierunku
Splitu tuż przed duzym mostem skręcic w lewo,jest tam parking,można
zjechać prawie pod sam most.Tam zostawić auto i iść w lewo wzdłuż tzw.
Marińskiego Zalewu.Są tam piękne spokojne zatoczki,maleńki porcik,dobre dojście do morza,czysta i płytka przy brzegu woda ,dogodne dla dzieci.Można też przepłynąć promem na wyspę Krapanj / pływa mniej
więcej co godzinę,2 kn za osobę/,tam kilka minut od przystani w prawo
również jest piękna plaża żwirkowa,cisza i spokój.Polecam również jechać
kilka km dalej w kierunku Splitu i tam skręcić w lewo/jest oznakowane/
na miejscowość Jadratowac.Maleńka cicha miejscowość rybacka i niez le plaże,również po drodze.W niedalekiej Zaboricy jest pla za piaszczysta ale
są tam tłumy.Po zakupy warto jechać autobusem /taki chorwacki PKS/
z portu w Brodaricy do Szibeniku,podjeżdża pod sam targ,ceny niższe
i większy wybór.Pozdrawiam


Witam. Mam pytanie - czy w tamtych rejonach wieje wystarczajaco na plywanie na desce - jakas termika etc... Czy widzieliscie moze jakies szkolki windsurfingowe? Pozdr. M.
marc-jana
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.07.2009
Brodarica-wasze opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc-jana » 10.08.2011 14:37

Jakie są wsze opinie o tej miejscowości -jedziemy tam w połowie sierpnia na pierwsze 5 dni.Czy są tam jakieś fajne knajpki,konoby itp.Co polecacie w okolicach Szybenika bo musimy zagospodarować drugi tydzień-jeszcze nie mamy na niego rezerwacji.Prośba pilna bo wyjazd tuż tuż
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 10.08.2011 15:02

Całkiem spokojna mieścina połozona przy samej drodze.
Plaża betonowa/kamienista/zwirkowa. Jest kilka domów położonych przy samym morzu. Reszta powyzej głównej ulicy/magistrali.
W weekendy duzo ludzi na plazy, bo blisko Sibenika.
Byłem kilka lat temu na 10 dni - dobre miejsce wypadowe do parku KRKA, Splitu, Trogiru czy Sibenika. W okolicy most z którego mozna skakac na linie.
Na wjezdzie do Sibenika duzy market.
Knajp było mało, wtedy chyba 3 sztuki - ostatnio sie Brodarica ponoc trochę rozwinęła więc powinno byc lepiej. Nie ma tam ryneczku czy centrum jako takiego.
Nie ma gdzie spacerować - przy morzu jedynie ale niezbyt wygodnie.

W zasadzie nie ma tam nic specjalnego :wink:
marc-jana
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc-jana » 12.08.2011 22:24

up up
fan4
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan4 » 27.08.2012 20:13

Witam.Byłem w Brodarice w sierpniu na 2 tygodniowych wczasach .Mi osobiście Brodarica przypadła do gustu ,raczej cicha ,spokojna miejscowość, super dla ludzi ceniących raczej ciszę i spokój.Jest parę małych knajpek ,plaża raczej kamienista i betonowa ,choć jest kilka z małym żwirkiem.Można pospacerować.Polecam
bobeee
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.01.2012
Brodarica (Krapanj) - kilkudniowy parking ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobeee » 18.02.2016 16:07

Witam,

może ktoś wie gdzie i na jakich warunkach można zaparkować samochód w miejscowości Brodarica gdzieś w pobliżu portu. Wymyśliłem sobie kilkudniowy wyjazd i odpoczynek na spokojnej i cichej wysepce Krapanj i zastanawiam się gdzie mogę tam zaparkować i ile mnie to wyniesie. Ktoś podrzuci jakieś informacje na ten temat ?

pzdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.02.2016 00:56

Witam.

Myślę, że na parkingu przy Konzum będzie w sam raz :wink:

https://www.google.pl/maps/@43.6747577,15.9184934,17z
fractile
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.07.2016
Re: Brodarica (Krapanj) - kilkudniowy parking ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) fractile » 01.08.2016 23:19

bobeee napisał(a):Witam,

może ktoś wie gdzie i na jakich warunkach można zaparkować samochód w miejscowości Brodarica gdzieś w pobliżu portu. Wymyśliłem sobie kilkudniowy wyjazd i odpoczynek na spokojnej i cichej wysepce Krapanj i zastanawiam się gdzie mogę tam zaparkować i ile mnie to wyniesie. Ktoś podrzuci jakieś informacje na ten temat ?

pzdr



Witam

Również rozważam odpoczynek na Krapanj, mogłbyś proszę podpowiedzieć jak ostatecznie rozwiązaliście sprawę parkingu?

Pozdrawiam
cza
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.07.2008
Brodarica

Nieprzeczytany postnapisał(a) cza » 16.11.2016 13:13

Witam. Poszukuję namiarów na właściciela tego obiektu. Wdzięczny będę za pomoc. Ktoś był, zna, może ocenić? Pozdrawiam :)
PS. Obala 4. Kolovoza 1941 Brodarica
Załączniki:
cro.jpg
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 22.06.2017 12:53

Zeszło roczny urlop upłynął pod znakiem miejscowości Brodarica i campu Sani. Same plaże może nie powalają (porównując z innymi miejscowościami) ale np jeśli chodzi o ilość ludzi w lipcu była zdecydowanie mniejsza niż w tym roku w 2 tyg czerwca w Makarskiej.
Camp czyściutki z bardzo dobrymi sanitariatami i dużymi parcelami tylko do własnej dyspozycji. Nie było problemu by dostać przedłużacz młotek wszystko co chcieliśmy. Oprowadzenie po miejscowości (obwiezienie) także gratis :)
Do dyspozycji lodówka i zamrażarka za free. Możliwość korzystania z pralki za opłatą.


Dla mnie problemem były knajpki - dość drogo i wybór z 2, bo 3 polecana to jakaś porażka była..... A i było drogo w sklepach - stąd wyprawy do pobliskiego Kauflanda, które w sumie uprzykrzały życie.


Są też zalety wymieniane przez innych forumowiczów - możliwość wycieczkowania (blisko do wielu miejsc). I urocza wyspa Krapanij na której fenomenalnie się plażuje. W sumie jeśli ktoś lubi nocne kąpiele to też z drabinek fajnie pływało się przy zachodzie słońca co np w Makarskiej nie było przyjemne..... Ludzie mili i jeśli ktoś wie o co mi chodzi nie spotkałam się ze zbyt głośnymi i absorbującymi innych plażowiczami.

Dobra baza wypadowa - i dobra miejscowość na sezon jeśli chce się uniknąć tłumów...
aldona35071
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.02.2018
plaża Brodarica Rezaliste 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aldona35071 » 03.04.2018 12:03

Witam czy nowa plaza w Brodaricy bedzie płatna?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.04.2018 13:07

https://www.bestofcroatia.eu/pl/plaze-s ... aliste-335

Ogólnodostępne plaże w Chorwacji są bezpłatne.
Kasia.G
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.G » 02.01.2019 16:09

Czy ktoś ma jakieś aktualne zdjęcia i informacje z Brodaricy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone