Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela, Tucepi, Makarska - pomóżcie wybrać

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010
Brela, Tucepi, Makarska - pomóżcie wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 18.07.2010 22:56

Witam,
w tym roku wybieramy się po raz drugi do Chorwacji. W zeszłym roku były Vodice - bardzo nam się podobało, ale postanowiliśmy tym razem pojechać dalej. I tu pojawia się pytanie - dokąd? Postawiliśmy na okolice Makarskiej. Po przeczytaniu waszych relacji zastanawiamy się nad - Tucepi, Brelą, Makarską. Co wybrać? A może ktoś z was może nam coś jeszcze innego zaproponować? Nasze założenia/wymagania są takie:
- dobrze by było żeby w miejscu, do którego pojedziemy był jakiś duży sklep, typu Konzum, Plodine,
- żeby to było dobre miejsce wypadowe na jakieś wycieczki,
- żeby wieczorem było gdzie pochodzić i coś porobić:),
- i żeby ceny nie były mega wyśrubowane (zwłaszcza noclegów).
Dodam, że jedziemy w 4 dorosłe osoby 1 sierpnia, więc na miejscu będziemy drugiego. Jedziemy też zupełnie w ciemno (chociaż mam coraz większe wątpliwości czy to na pewno dobry pomysł...), więc dobrze by było, że w miejscu, do którego pojedziemy, realne było znalezienie jakiegoś wolnego apartamentu, za w miarę rozsądną cenę. Czy ktoś z was może orientuje się jakie są średnie ceny apartmentów dla 4 osób, w tych miejscowościach w tym roku (chcemy mniej więcej wiedzieć jaką kwotą dysponować)? Będę wdzieczna za każdą pomoc:)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.07.2010 23:02

Brela

Ceny to względna rzecz.
Pochodzić można na miejscu i do Baski Wody.
Sklepy na miejscu, albo j.w., albo Makarska.
Punkt wypadowy świetny - cała południowa Dalmacja i BiH w zasięgu.
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 18.07.2010 23:33

Jeszcze jedna ważna rzecz. Czy w tych miejscowościach jest jakiś targ/bazarek, na którym można kupić świeże ryby?
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 19.07.2010 07:55

poszukaj wątku o Makarskiej (subiektywna ocena) - tam jest baaaardzo wiele informacji.
Jeśli chcecie jechać w 4 dorosłe osoby to może własnie Makarska - ponoć lubi się bawić. Reszt jest już bardziej spokojna
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 19.07.2010 16:25

Makarska-największa i najgłośniejsza,
Brela-sympatycznie i miło ale pod górkę,
Tucepi-sympatycznie i miło nie pod górkę ale blisko jadranka,
sklepy są wszędzie małe i większe aby kasa była,noclegi jak trafisz,może być 40e a może i 70e.Jedziecie w ciemno to nie widzę problemu,zatrzymujecie się w Breli jak pasuje to szukacie kwatery jak nie to dalej,to jest zaleta jazdy w ciemno,my 5 dni temu wróciliśmy z Tucepi,masz pytania to pytaj.
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 19.07.2010 17:37

Czy w Tucepi jest jakiś targ/bazar, na którym można kupić świeże ryby? Może to głupie pytanie, ale sprawa bardzo ważna zwłaszcza dla mojej mamy:)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 19.07.2010 17:49

vibeke napisał(a):Czy w Tucepi jest jakiś targ/bazar, na którym można kupić świeże ryby? Może to głupie pytanie, ale sprawa bardzo ważna zwłaszcza dla mojej mamy:)


nie ma - jedynie można rano z łódki od rybaka.
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 19.07.2010 18:18

No dobrze, jak w Tucepi nie ma to może w Makarskiej albo Breli?:)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 19.07.2010 18:32

vibeke napisał(a): Nasze założenia/wymagania są takie:
- dobrze by było żeby w miejscu, do którego pojedziemy był jakiś duży sklep, typu Konzum, Plodine,
- żeby to było dobre miejsce wypadowe na jakieś wycieczki,
- żeby wieczorem było gdzie pochodzić i coś porobić:),
- i żeby ceny nie były mega wyśrubowane (zwłaszcza noclegów).
Dodam, że jedziemy w 4 dorosłe osoby 1 sierpnia, więc na miejscu będziemy drugiego.


MAKARSKA !!!!!!!!!!!!
- sklepy są :!:
- wieczorem jest co robić :!:
- super miejsce wypadowe :!:
- na początku sierpnia jest w Makarskiej - "Makarskie Lieto" :!: sporo imprez plenerowych


Ps. Też w tym czasie jestem w Makarszczaku 8)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 19.07.2010 21:24

vibeke napisał(a):I tu pojawia się pytanie - dokąd? Postawiliśmy na okolice Makarskiej. Po przeczytaniu waszych relacji zastanawiamy się nad - Tucepi, Brelą, Makarską. Co wybrać?


za mało piszecie o sobie i swoich upodobaniach. Tucepi jest idealne dla rodzin z dziećmi - wzdłuż miasteczka, nad brzegiem ciągnie się deptak i wózka nie trzeba ciągać pod górkę, jak np w Breli. Mi Makarska nie pasi, lubię miec blisko do plaży, ciszę spokój, a Makarska to już spore miasteczko - skoro mieszkam w miescie na codzień to chciałbym uniknąć tego na urlopie.
Najlepsza rada jaką można dać w ciemno - jedźcie w ciemno i sami sie przekonacie, co Wam pasi.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.07.2010 21:35

W Baskiej rano możesz kupić
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 19.07.2010 21:52

aro_40 napisał(a):
vibeke napisał(a):I tu pojawia się pytanie - dokąd? Postawiliśmy na okolice Makarskiej. Po przeczytaniu waszych relacji zastanawiamy się nad - Tucepi, Brelą, Makarską. Co wybrać?


za mało piszecie o sobie i swoich upodobaniach. Tucepi jest idealne dla rodzin z dziećmi - wzdłuż miasteczka, nad brzegiem ciągnie się deptak i wózka nie trzeba ciągać pod górkę, jak np w Breli. Mi Makarska nie pasi, lubię miec blisko do plaży, ciszę spokój, a Makarska to już spore miasteczko - skoro mieszkam w miescie na codzień to chciałbym uniknąć tego na urlopie.
Najlepsza rada jaką można dać w ciemno - jedźcie w ciemno i sami sie przekonacie, co Wam pasi.


Do aro_40 - odnośnie składu osobowego wyprawy:) Jadą 4 dorosłe osoby - ja z mężem 26 i 27 lat, dzieci brak + moi rodzice - 56 i 57 lat. Żeby była jasność - nie jedziemy szukać rozrywek typu dyskoteki itp.:) Jesteśmy raczej spokojnymi domatorami:) Odnośnie upodobań - chłopaki mają niewielkie - wieczorem zrobić grila, napić się piwa:) mamie marzy sie robienie na obiadki od czasu do czasu świeżych ryb (stąd pytanie o możliwość ich kupienia w okolicy), ja z kolei nie mam większych wymgań, aczkolwiek nie lubie jechac do miejsc, gdzie ulice wymierają wieczorem - wolę jak coś się dzieje, a wieczorami jest gdzie pochodzić, a nie siedzieć w domu i nie wiedzieć co ze sobą zrobić - nosi mnie:) (pod tym względem podobały mi się Vodice - spora miejscowość, wieczorami sporo ludzi na ulicach, bez przerwy coś się działo, ale teraz chcemy zobaczyć coś innego). No i oczywiście w dzień powylegiwać się na plaży, tudzież coś jechać pozwiedzać. Ot i tyle:) Nie mam chyba mega wielkich wymagań :wink:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 19.07.2010 22:00

No to jak nie Tucepi czy Brela to może Primostein,ryby rano są od rybaków,wieczorem coś tam grają na wyspie i dobre lody.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 20.07.2010 07:52

vibeke napisał(a): Jadą 4 dorosłe osoby - ja z mężem 26 i 27 lat, dzieci brak + moi rodzice - 56 i 57 lat. Żeby była jasność - nie jedziemy szukać rozrywek typu dyskoteki itp.:) Jesteśmy raczej spokojnymi domatorami:) Odnośnie upodobań - chłopaki mają niewielkie - wieczorem zrobić grila, napić się piwa:) mamie marzy sie robienie na obiadki od czasu do czasu świeżych ryb (stąd pytanie o możliwość ich kupienia w okolicy), ja z kolei nie mam większych wymgań, aczkolwiek nie lubie jechac do miejsc, gdzie ulice wymierają wieczorem - wolę jak coś się dzieje, a wieczorami jest gdzie pochodzić, a nie siedzieć w domu i nie wiedzieć co ze sobą zrobić -


Składu drużyny nie musiałaś rozkładac na czynniki pierwsze :) ale jak tak, to podobnie jak Mireks, poleciłbym Primosten. Jest tam urocza starówka, gdzie można spokojnie pospacerować wieczorami, a na ryneczku odbywają się w sezonie letnim róznego rodzaju koncerty i widowiska. W Tucepi byłem, ale promenada, po której chodzic można tylko w tę i z powrotem... No, może ktoś lubi, mnie po kilku dniach przestało bawić. A Makarska - za duże i rozległe misto, aby można powłóczyć sie po centrum.
Oczywiście, nie gwarantuję że będziecie zadowoleni jak wybierzecie Primosten, ale to już kwestia gustu :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.07.2010 09:48

aro_40 napisał(a):
vibeke napisał(a):I tu pojawia się pytanie - dokąd? Postawiliśmy na okolice Makarskiej. Po przeczytaniu waszych relacji zastanawiamy się nad - Tucepi, Brelą, Makarską. Co wybrać?


za mało piszecie o sobie i swoich upodobaniach. Tucepi jest idealne dla rodzin z dziećmi - wzdłuż miasteczka, nad brzegiem ciągnie się deptak i wózka nie trzeba ciągać pod górkę, jak np w Breli. Mi Makarska nie pasi, lubię miec blisko do plaży, ciszę spokój, a Makarska to już spore miasteczko - skoro mieszkam w miescie na codzień to chciałbym uniknąć tego na urlopie.
Najlepsza rada jaką można dać w ciemno - jedźcie w ciemno i sami sie przekonacie, co Wam pasi.


Gdzie w Breli na deptaku trzeba ciągnąć "pchać" wózek :?:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Brela, Tucepi, Makarska - pomóżcie wybrać
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone