Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela, Tucepi, Makarska - pomóżcie wybrać

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2010 09:51

Torac napisał(a):Gdzie w Breli na deptaku trzeba ciągnąć "pchać" wózek :?:

W stronę Punta Rata jest trochę pod górkę i z górki ...

I, jak się idzie do Baski, schodki są ... :(








:wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.07.2010 11:10

deptak położony jest od 0,5m do 4 metrów npm.
4 metrowa "stromizna" rozłożona jest na kilkuset metrowym odcinku.
A w stronę Baśkiej Vody jest "turystochron" strzegący "dziewictwa" Breli"
Myślę że autorowi chodzi o stereotypowe myślenie o Breli -czyli o schody które prowadzą z kwater na plaże .



Ps. Weldon - ładny avatar :D
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 20.07.2010 19:59

aro_40 napisał(a):
vibeke napisał(a): Jadą 4 dorosłe osoby - ja z mężem 26 i 27 lat, dzieci brak + moi rodzice - 56 i 57 lat. Żeby była jasność - nie jedziemy szukać rozrywek typu dyskoteki itp.:) Jesteśmy raczej spokojnymi domatorami:) Odnośnie upodobań - chłopaki mają niewielkie - wieczorem zrobić grila, napić się piwa:) mamie marzy sie robienie na obiadki od czasu do czasu świeżych ryb (stąd pytanie o możliwość ich kupienia w okolicy), ja z kolei nie mam większych wymgań, aczkolwiek nie lubie jechac do miejsc, gdzie ulice wymierają wieczorem - wolę jak coś się dzieje, a wieczorami jest gdzie pochodzić, a nie siedzieć w domu i nie wiedzieć co ze sobą zrobić -


Składu drużyny nie musiałaś rozkładac na czynniki pierwsze :) ale jak tak, to podobnie jak Mireks, poleciłbym Primosten. Jest tam urocza starówka, gdzie można spokojnie pospacerować wieczorami, a na ryneczku odbywają się w sezonie letnim róznego rodzaju koncerty i widowiska. W Tucepi byłem, ale promenada, po której chodzic można tylko w tę i z powrotem... No, może ktoś lubi, mnie po kilku dniach przestało bawić. A Makarska - za duże i rozległe misto, aby można powłóczyć sie po centrum.
Oczywiście, nie gwarantuję że będziecie zadowoleni jak wybierzecie Primosten, ale to już kwestia gustu :)

Mam podobne zdanie do twojego,w Primostein byłem rok temu w Tucepi w tym roku,mam porównanie obydwu miejscowości.
Primostein-Tucepi 1:0
W Tucepi,fakt ładna promenada,prysznice gratis,widok na Biokowo,za to blisko jadranka którą w nocy słychać,wieczorami w zasadzie nic się nie dzieje,paru grajków przy konobach,w zasadzie to dyskietki grały,rezerwacja miejsc na plaży już ok.7-8rano ,ogólnie miejscowość turystyczna bez klimatu chorwackiego.
Primostein ze starówką na półwyspie,wieczorem zawsze coś się działo na starówce,plaże żwirowe i skałkowe,świeże ryby rano,dobre lody,chyba lepszy klimat chorwacki.Łączy je tylko fontanna.To moja sugestia,innych może być inna.
Aby ines tego tylko nie przeczytała.
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 20.07.2010 20:09

No to mnie przekonaliście:) Tucepi i Brela odpada. Coraz bardziej przekonuje się do Primosten, tylko tych krajobrazów, które są na Makarskiej mi szkoda...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2010 20:13

Torac napisał(a): Weldon - ładny avatar :D

A dziękuje ... Moja nowa koszulka :nice:

Brela jest stroma, ale najbardziej od Jadranki.
Są schody na skuśkę, ale też są łagodne podjazdy, którymi można ominąć schody,
wiele budynków położonych jest prawie, że przy brzegu, więc największym problemem jest wydostanie się z samej Breli.
Może jeszcze droga do Frankopańskiej, ale, jak wspomniałem, da się tam podejść łagodnie wijąca się jezdnia.

W zamian - niesamowite lasy, sosnowe bodajże, z przepięknie długimi igłami, widok na Hvar i Brać, widok na Biokowo ...
No i promenada, długa, łagodnie wijąca się lekko w górę, lekko w dół ...
basik8105
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) basik8105 » 25.07.2010 16:57

A my w tym roku postawiliśmy na Makarską i zobaczymy... :opis po powrocie.
adasko_m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.03.2010
makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 26.07.2010 15:46

Witam, my właśnie wróciliśmy z Makarskiej, co do cen to są wiadomo wyższe niż w Polsce, z wyciągów wynika żeopłaca się płacić karta, albo euro, za noclegi zaplaciliśmy 16 euro od osoby, plaże w Makarskiej są zapełnione ,chodż dało się tam jeszcze wcisńąć i o 11stej ;-], jest jeszcze w kierunku Tucepi mała plaża prawie pusta pośród gór, jest ekstra, tyle ze idzie się na nią ok 30-40 min wzdłuż brzegu po górach, widoki ładne po drodze, tylko zapomniałem dodać że czasami na tej plaży spotkać można golasow. Makarska ogólnie jest miejscem dla młodych, jest tam sporo dyskotek, barów, tetni życiem do godzin rannych.sklepy , sa markety Konzum, jest targowisko z owocami, warzywami ogólnie warto tam pojechać.
interpunkcja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) interpunkcja » 27.07.2010 00:05

A jakaś sprawdzona kwaterka w Makarskiej? Ja cały czas się waham gdzie pojechać, na początku był Primosten, potem Trogir-Ciovo (zapachy mnie odstraszyły) teraz staneło na Makarskiej bo ceny kwater bez porównania z Primosten :)
Jestem właśnie w trakcie wyboru :)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 27.07.2010 08:40

interpunkcja napisał(a):Ja cały czas się waham gdzie pojechać, na początku był Primosten, potem Trogir-Ciovo (zapachy mnie odstraszyły)


co masz na myśli mówiąc o tych zapachach????
interpunkcja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) interpunkcja » 29.07.2010 01:01

Chodzi mi o zapachy z portu, wyczytałam to w jakimś wątku i trochę mnie to przeraziło, bo jestem mocno wyczulona na takie zapachy :D
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 29.07.2010 08:01

interpunkcja napisał(a):Chodzi mi o zapachy z portu, wyczytałam to w jakimś wątku i trochę mnie to przeraziło, bo jestem mocno wyczulona na takie zapachy :D


ufff.... ulżyło mi :D
bo juz myślałem że cos się zmieniło.
A tak dla wyjaśnienia, ktoś kiedyś napisał taki wątek (podobnie jak i o brudnej wodzie) i tak się to ciagnie za Ciovo :( a byłem, mieszkałem 2 tygodnie i nie mogę narzekać. Woda czyściutka, żadnych zapachów... Może ten ktos faktycznie mieszkał na samym wjeździe na Ciovo od Trogiru i to jeszcze od strony stoczni - to faktycznie nie dziwię się. ale cała reszta jest bez zarzutu - jak nie podjęłąś jeszcze decyzji, to wróć na Ciovo - polecam !!! :)
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 29.07.2010 16:48

interpunkcja,jest już w Primostenie,dobry wybór.
Kastela
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kastela » 28.01.2015 11:38

Przepraszam, że na forum i trochę nie na temat ...

Bardzo proszę użytkownika vibeke o podanie jakiegoś maila kontaktowego - napisałaś do mnie prywatną wiadomość, ale z uwagi, ze jestem nowym użytkownikiem to nie widzę Twojego adresu i nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości (albo nie potrafię) :)

Pozdrawiam i czekam na kontakt
Patka_Aparatka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2015
Makarska i okolice - co wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patka_Aparatka » 22.06.2015 01:16

Cześć !
Mamy ogromny dylemat , mianowicie wybieramy sie do Cro z początkiem sierpnia , myśleliśmy o Makarskiej , lecz trochę przerażają nas tłumy. Jesteśmy młodymi osobami , wiec chcemy miec mozliwosc pojscia na smaczny obiad i drinka oraz poznać nowych ludzi na pobliskiej imprezie, jednak nie szukamy zatłoczonych plaż i tłumów, przez które trzeba przepychać się łokciami . Możecie cos nam polecić w okolicy Makarskiej ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Makarska i okolice - co wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2015 01:29

Patka_Aparatka napisał(a):Cześć !
Mamy ogromny dylemat , mianowicie wybieramy sie do Cro z początkiem sierpnia , myśleliśmy o Makarskiej , lecz trochę przerażają nas tłumy. Jesteśmy młodymi osobami , wiec chcemy miec mozliwosc pojscia na smaczny obiad i drinka oraz poznać nowych ludzi na pobliskiej imprezie, jednak nie szukamy zatłoczonych plaż i tłumów, przez które trzeba przepychać się łokciami . Możecie cos nam polecić w okolicy Makarskiej ?

Cześć :wink:
Brela, Baška Voda, Tučepi.
Tylko o dobre apartamenty w tym terminie już trochę trudno ... :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Brela, Tucepi, Makarska - pomóżcie wybrać - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone