Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vegusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 18.07.2005
Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vegusia » 13.06.2011 13:16

Byłam w wielu miejscach w Chorwacji, ale tak się złożyło, że w Breli nie byłam czy tam jest fajnie? Jak plaże ? Planujemy pobyt w willi Arija koło Stomaricy.Czy sama miejscowość jest urokliwa, czy są uliczki stare ew, jakiś stare miasto, czy to taki konglomerat turystyczny.Pozdrawiam Licze na podpowiedzi zwłaszcza,że jedziemy z dzieciakiami.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 13.06.2011 15:15

Nie ma starego miasta w stylu Dybrownik Trogir itd Najbliższe to Omiś i nieco inne w Makarskiej. Brela hmmmmm moim zdaniem jest Super niema starego miasta ale ma za to jedną z najbardziej imponujących promenad która wije sie przy samym morzu na około 5-7 km. Brela jest dumna posiadaczką słynnej skałki i jednej z plaż która znajduje się w pierwszej 30 najpiękniejszych plaż świata, o ile mnie pamięć nie myli jest to miejsce 19 wiec :D
Najprościej będzie wklepać na Google Brela i wybrać po lewej stronie GRAFIKA pokażą się Tobie dziesiątki zdjęć z tego miejsca dodatkowo na you tube to samo Brela i masz filmiki zamieszczone przez ludzi. Dobry wybór nie pożałujesz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.06.2011 16:02

Ładnie, tłoczno i stromo.

Brela TAK - jak dla mnie tylko poza ścisłym sezonem ;) Ale co kto lubi!
pinea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pinea » 14.06.2011 20:32

Vegusia napisał(a):Byłam w wielu miejscach w Chorwacji, ale tak się złożyło, że w Breli nie byłam czy tam jest fajnie? Jak plaże ? Planujemy pobyt w willi Arija koło Stomaricy.Czy sama miejscowość jest urokliwa, czy są uliczki stare ew, jakiś stare miasto, czy to taki konglomerat turystyczny.Pozdrawiam Licze na podpowiedzi zwłaszcza,że jedziemy z dzieciakiami.


Hej
Jak dla mnie bomba - szczegolnie dla ludziz dziećmi (wozkiem zjedziesz całą Brele od początku do końca a jak się to znudzi to spacerkiem do Baśka Voda). Starowki nie ma ale jak dla nas z dziećmi nie nastawialiśmy sie na zwiedzanie.
Bardzo ładna plaża - najpiekniejsza jaką miałam okazje widzieć w Cro. Dużo zieleni.
Faktycznie ludzi sporo ale unikaj centrum i polecam kwaterki na Ścit lub w ostateczności Podraće (dzielnica - czesc na uboczu). Małe plaże ale łagodnie opadające do morza. We wrześniu niemal jak prywatne. Zdecydowanie odradzam Stomarica bo to już zadupie jak dla mnie - choć w sezonie zdecydowanie spokojniejsze.
Byliśmy tam 3 razy i chętnie spędzę tam jeszcze jakieś wakacje :)


pozd
Pinea
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 14.06.2011 20:53

Plumek napisał(a):Ładnie, tłoczno i stromo.

Brela TAK - jak dla mnie tylko poza ścisłym sezonem ;) Ale co kto lubi!


Mimo, jak podejrzewam, znacznie mniejszego doświadczenia z Chorwacją pozwolę sobie wnieść "zdanie odrębne" w kwestii opinii o Breli w sezonie. Stomarica jest położona od portu (czyli centrum miasteczka) ok. 1 kilometra. My kwaterujemy się już po raz drugi nieco bliżej na Podrace i uważam, że jest tam wyjątkowo cicho i spokojnie (mieszkam w równie spokojnej okolicy więc nie jest to złudne wrażenie spowodowane nagłym wyrwaniem się z hałaśliwego miasta). Do zwiedzania faktycznie nie ma zbyt wiele, ale jako baza wypadowa na wycieczki lądowe i morskie nadaje się idealnie. Okolica nazwana przez Pinea "zadupiem" ma także tą zaletę, iż nie trzeba się przeciskać między plażowiczami ani rezerwować miejsc, jak to czynią niektórzy na Punta Rata. Pod nosem jest także knajpka przy plaży polecana przez jednego z forumowiczów. Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie. Nastawcie się także na dużą liczbę schodów, jednak nie stanowi to zbyt dużego problemu - nawet mój czteroletni syn żwawo po nich kroczył po całodziennych igraszkach z falami. Z mniejszymi dziećmi na wózkach można wybrać nieco dłuższe zejścia na promenadę i też nie powinno być problemu. W jakim terminie się wybieracie?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 14.06.2011 22:17

My jedziemy właśnie do Breli i będziemy mieszkać na tym "zadupiu" jak napisałaś. Jakoś nam to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Pozdr.
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 15.06.2011 06:41

Witam.My wyruszamy do Breli jutro wieczorem,jedziemy w ciemno,mam nadzieję ze znajdę kwaterę w niedługim czasie bo na ponad 20meili wysłanych z zapytaniem o wolny apartament wszystkie zajęte:(
pinea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pinea » 15.06.2011 08:29

Agawa. napisał(a):My jedziemy właśnie do Breli i będziemy mieszkać na tym "zadupiu" jak napisałaś. Jakoś nam to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Pozdr.


To "zadupie" ma swoj plus choćby mała kameralna plaża. U nas powrot wieczorkiem do domu ze spaceru do Baśki albo z centrum z jednym dzieckiem w wózku a drugim 3 letnim na nogach okazalo sie porazka :(
Zdecydowanie bardziej przypadł nam do gystu Scit i Podrace.

pozdr.
pinea
Andre7
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andre7 » 16.06.2011 11:30

Witam i mam pytanie o noclegi w Breli. Jadę tam na początku lipca.
Widzę że dla dwóch osób ciężko będzie zejść poniżej 40 euro za dobę. Chciałbym zmieścić się w 30 euro / doba za 2 osoby. Czy myślicie że jest na to szansa?

Jak się mają ceny noclegów w Breli wobec innych miejsc w Cr? Gdzie mniej więcej byłoby taniej?

I na koniec, czy jest jakikolwiek camping w Breli? Bo nie znalazłem nic na ten temat, a może warto byłoby rozważyć.

Dzięki
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 16.06.2011 14:25

Andre7 napisał(a):Witam i mam pytanie o noclegi w Breli. Jadę tam na początku lipca.
Widzę że dla dwóch osób ciężko będzie zejść poniżej 40 euro za dobę. Chciałbym zmieścić się w 30 euro / doba za 2 osoby. Czy myślicie że jest na to szansa?

Jak się mają ceny noclegów w Breli wobec innych miejsc w Cr? Gdzie mniej więcej byłoby taniej?

I na koniec, czy jest jakikolwiek camping w Breli? Bo nie znalazłem nic na ten temat, a może warto byłoby rozważyć.

Dzięki

Szukając w internecie raczej wielkiego sukcesu nie wróżę w Breli za 30 euraczków. Natomiast już na miejscu szanse takowe zawsze są. Co do Campa hmmmm nie odpowiem bo nie wiem ale raczej nie ma nic. To bardzo stroma miejscowość i raczej wszelaki płaski teren tylko w centrum wykorzystany przez hotele. Brela jest uważana za jedna z najdroższych miejscowości i wcale się nie dziwie jest SUPER. Ale Brela ma tez mniejsze urokliwe sąsiadki jak Pisak i Marusici, w przypadku tej drugiej miejscowości przy wjeździe jest biuro turystyczne obsługujące tą/ę miejscowość można zaciągnąć języka, choc ja jestem zwolennikiem jazdy w Ciemno to raczej zaczął bym od tego czyli zjechać do Marusici i już w domach pytać :D
pinea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pinea » 16.06.2011 14:25

Andre7 napisał(a):Witam i mam pytanie o noclegi w Breli. Jadę tam na początku lipca.
Widzę że dla dwóch osób ciężko będzie zejść poniżej 40 euro za dobę. Chciałbym zmieścić się w 30 euro / doba za 2 osoby. Czy myślicie że jest na to szansa?

Jak się mają ceny noclegów w Breli wobec innych miejsc w Cr? Gdzie mniej więcej byłoby taniej?

I na koniec, czy jest jakikolwiek camping w Breli? Bo nie znalazłem nic na ten temat, a może warto byłoby rozważyć.

Dzięki


Hej
Jak dla mnie w Breli jest ogolnie drogo 2 lata temu placilismy za 2+2 65E, 3 lata temu 2+1 55, a w 2002 roku za 2+0 -25E,
Teraz kwatera dla nas w tej samej kwaterze co 2 lata temu to 90E.

Miejsc w sezonie jest sporo tansze sa zwykle na obrzezach.
Kempingu nie widzialam w tym czasie:(

pozdrawiam
pinea
maria23
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maria23 » 16.06.2011 22:48

Witam :D
Za namową i podpowiedzią niektórych Forumowiczów również wybieramy się do Breli!! Dzielnca Stomarica - 150 schodków do plaży...
Apartament 2+2 za 65 E za dobę zarezerwowany od 2.07, teraz bijemy się z myślami kiedy wyjechać 1-go z noclegiem czy ciągiem od nadranka....
Do - być może zobaczenia!!!! :lol:
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 17.06.2011 16:45

wyjeżdżamy z Zabrza o 18-20,w dwóch kierowców. ja do Grazu, ok. 2.00, dalej mąż i w Breli jesteśmy 9-12. Ale nigdy nie jeździmy w weekend. Wyjeżdżamy zawsze w czwartek. Do rozważenia. W weekend nigdy bym się nie zdecydowała.
tomasz781
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz781 » 17.06.2011 17:12

Za tydzień o tej porze będziemy już leżeć na plaży w Breli. :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.06.2011 19:24

Melduję się również na plaży za tydzień !
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone