Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.04.2017 20:24

asiak76 napisał(a):"sneer"powiedz czy na tej promenadzie da radę jeździć na rolkach czy wrotkach ?Jedziemy do Stomarica w tym roku i córki uparły sie że wezma rolki. A moze jest gdzies tam w poblizu jakaś wypozyczalnia rowerów ?żeby pokonywać szybciej odległości bzregiem morza do cywilizacji :wink:


Co do rolek, to mimo, że rolkarzem nie jestem, mam podobne zdanie co te kiero. Na pewno da radę pojeździć, ale trochę trzeba uważać (czasaem nawierzchnia nie jest idealna, jest też momentami wąsko i tłoczno).

Co do rowerów - idąc ze Stomaricy w stronę centrum (przy drink barze ze słomianymi parasolkami) jest wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów. Niestety nam nie udało się nigdy ich wypożyczyć, bo albo nie było wolnych rowerów (mają ich tam niewiele), albo nie było nikogo z obsługi. Ale jak się uprzesz i może dogadasz się na rezerwację dzień wcześniej to się uda. Myślę, że rowery to idealna rzecz na promenadę w Breli i do dziś żaluję, że nie udało nam się z nich skorzystać.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 09.04.2017 21:59

pablo150 napisał(a):
shrek napisał(a):My mieszkaliśmy w tym
http://www.brela.com/entoni/1_a211k3.htm
http://www.brela.com/entoni/index.htm

A jaka cena była w sezonie?


75€ za 2+2
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 09.04.2017 22:06

sneer napisał(a):
asiak76 napisał(a):"sneer"powiedz czy na tej promenadzie da radę jeździć na rolkach czy wrotkach ?Jedziemy do Stomarica w tym roku i córki uparły sie że wezma rolki. A moze jest gdzies tam w poblizu jakaś wypozyczalnia rowerów ?żeby pokonywać szybciej odległości bzregiem morza do cywilizacji :wink:


Co do rolek, to mimo, że rolkarzem nie jestem, mam podobne zdanie co te kiero. Na pewno da radę pojeździć, ale trochę trzeba uważać (czasaem nawierzchnia nie jest idealna, jest też momentami wąsko i tłoczno).

Co do rowerów - idąc ze Stomaricy w stronę centrum (przy drink barze ze słomianymi parasolkami) jest wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów. Niestety nam nie udało się nigdy ich wypożyczyć, bo albo nie było wolnych rowerów (mają ich tam niewiele), albo nie było nikogo z obsługi. Ale jak się uprzesz i może dogadasz się na rezerwację dzień wcześniej to się uda. Myślę, że rowery to idealna rzecz na promenadę w Breli i do dziś żaluję, że nie udało nam się z nich skorzystać.


Moim zdaniem rower na dosyć wąskim i zaludnionym deptaku i jeszcze dzieci na rowerach, to zły pomysł.
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 29.05.2017 11:20

Też byłam optymistycznie nastawiona na schody. Mam doświadczenie. Ale uwierz mi, że te prowadzące do ulicy Stomarica, Dunaj i jeszcze wyżej wykańczają. Jeśli tylko możesz, to koniecznie szukaj czegoś w niższej linii. Mieszkaliśmy przy ul.Dunaj (app.Mila), wejście do apartmanów z odpoczynkiem, podjazd jak to w Breli - bardzo stromy, raczej dla doświadczonych kierowców. Widokowo bardzo pięknie ale właśnie to upiorne wchodzenie zaważyło na moim odbiorze Breli. Ładnie, spokojnie ale do centrum daleko a samo centrum też niewielkie w porównaniu z Tucepi i Baska Voda. To jest moje subiektywne odczucie, ale Brela trochę mnie rozczarowała. Nie mówię tu o pięknych widokach jak z pocztówki ale o samej miejscowości.



lokiec3 napisał(a):Mieszkał ktoś w tych miejscach? Schody dla nas nie problem. Ewentualnie możecie polecić jakąś fajną kwaterę dla 2+1 trzynastolatek. Spokojne miejsce mile widziane.

http://brela.com/pejaric/contact.htm
http://www.brela.hr/pl/accommodation/103#show_map
http://www.dovolena-chorvatsko.cz/brela_dragica.htm
http://www.brela.com/barac/index.htm

Wyjazd ostatni tydzień sierpnia.

Dzięki . Pozdrawiam.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 29.05.2017 11:44

Tak czytam odnośnie tych schodów i proszę o wypowiedź osoby które były w pobliżu Frankopanska 85
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 29.05.2017 22:04

Witam będę w Podacy ale obowiązkowo na jeden dzień do Breli się wybiorę :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10879
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.05.2017 07:36

anka581 napisał(a):Tak czytam odnośnie tych schodów i proszę o wypowiedź osoby które były w pobliżu Frankopanska 85

na pewno jest ich znacznie mniej niż w górnych partiach Stomaricy i Scitu, to raptem do przejścia jedna linia brzegowa domostw, gdzieś tam jak pamiętam jest przecinka między domami
zawsze można iść trochę naokoło, dalej ale lżej
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 30.05.2017 08:42

te kiero napisał(a):
anka581 napisał(a): gdzieś tam jak pamiętam jest przecinka między domami


Z tymi "przecinkami" między domami trzeba trochę uważać, bo często są to "prywatne" przejścia / schody - mimo, że na pierwszy rzut oka nic na to nie wskazuje (czasem są tabliczki). Kilka razy zdarzyło mi się, że zostałem wręcz "zje....ny" przez - jakże - kulturalnych Chorwatów, że skróciłem sobie drogę takimi schodami idąc z dzieckiem.
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 14.06.2017 20:39

anka581 napisał(a):Tak czytam odnośnie tych schodów i proszę o wypowiedź osoby które były w pobliżu Frankopanska 85


z tamtego miejsca masz do morza dwie drogi. Jedna prowadzi dosyć stromymi schodami (w dół 2 minuty), a drugą możesz pokonać asfaltem bez schodów. Tyle, że i tak będziesz musiała wdrapać się pod górę. Taki urok tej pięknej miejscowości. Schody nie dotyczą tylko pierwszej linii od morza, ale tam ceny są kosmiczne. Schody da się przeżyć. Byliśmy raz z jednym wózkiem, później z drugi i wracamy do Breli po raz trzeci (za kilka dni).
Sykunia
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sykunia » 16.06.2017 22:06

Witam mam pytanie czy ktoś się wybiera do Breli w najbliższym czasie. Ja się wybieram 24 czerwca . Niestety narazie pogoda zapowiada się nie w 100% taka jaką bym chciał. Tak czy siak nie mogę się doczekać. pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2017 22:17

Sykunia napisał(a):Witam mam pytanie czy ktoś się wybiera do Breli w najbliższym czasie. Ja się wybieram 24 czerwca . Niestety narazie pogoda zapowiada się nie w 100% taka jaką bym chciał. Tak czy siak nie mogę się doczekać. pozdrawiam

kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2017-t51454.html
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.06.2017 22:29

Sykunia napisał(a):Witam mam pytanie czy ktoś się wybiera do Breli w najbliższym czasie. Ja się wybieram 24 czerwca . Niestety narazie pogoda zapowiada się nie w 100% taka jaką bym chciał. Tak czy siak nie mogę się doczekać. pozdrawiam

Po 1 - nie rozumiem, czemu narzekasz na pogodę po 24.06? Zapowiada się upalnie.
Po 2 - takie prognozy na 10 dni w przód to trzeba brać z przymrużeniem oka...
asiak76
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiak76 » 17.06.2017 23:55

Sykunia napisał(a):Witam mam pytanie czy ktoś się wybiera do Breli w najbliższym czasie. Ja się wybieram 24 czerwca . Niestety narazie pogoda zapowiada się nie w 100% taka jaką bym chciał. Tak czy siak nie mogę się doczekać. pozdrawiam

Witam,
Będziemy w Stomarica w Breli od 24/06 z dwójką dzieci 12 i 8 lat
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 18.06.2017 15:34

Jestem w Breli słonko smaży ale jest silny wiatr, widać dzisiaj było z mojego apartamentu na Stomarica pożar lasu w Tucepi.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 18.06.2017 22:15

Pazurek napisał(a):Jestem w Breli słonko smaży ale jest silny wiatr, widać dzisiaj było z mojego apartamentu na Stomarica pożar lasu w Tucepi.


Jaka jest woda? Z tego co widze na kamerce on-line to plaże raczej puste.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone