Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mati11
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati11 » 23.02.2017 22:00

Ja trochę nie na temat, ale czytam że chętnie wczasujecie się w Chorwacji. My mamy za sobą już 6 wakacji w Cro. W tym roku zupełnie straciliśmy polot co do tego GDZIE tym razem. Zaliczyliśmy Istrię, rejon środkowy, Pljesac, Makarską. Może jakaś pomoc? Dzieki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.02.2017 22:06

Brela warto.
fatbit
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fatbit » 08.03.2017 13:58

Cześć!
Czy nadmorski deptak z centrum Breli ciągnie się aż do Put Luke (Jakirusa)? Planuję uczęszczać tam z wózkiem...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.03.2017 14:15

fatbit napisał(a):Cześć!
Czy nadmorski deptak z centrum Breli ciągnie się aż do Put Luke (Jakirusa)? Planuję uczęszczać tam z wózkiem...

oczywiście, że tak kilka km
fatbit
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fatbit » 09.03.2017 10:51

@te kiero, a są tam jakieś schodki i przejścia plażą jak w kierunku BV?
Ost raz jak byłem w Breli mieszkałem na Frankopanskiej, a w kierunku Put Lake dotarłem tylko do Kamienia. I wydawało mi się, że nadmorski deptak się później urywa z powodu skalistego wybrzeża... Ale wtedy priorytety były inne i częściej w kierunku BV spacerowałem... :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2017 10:57

Na promenadzie do Jakurisa nie ma schodków i przejść plażą.
Spacer z wózkiem bezproblemowy.
fatbit
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fatbit » 09.03.2017 11:49

Dziękuję za informację
pitpawel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitpawel » 10.03.2017 15:25

Z Januszem z racji jego chorwackiego doświadczenia nie można się nie zgadzać. Ja ze swojej strony fatbit potwierdzam. 2 lata temu z Podrace codziennie i to dwukrotnie z wózkiem robiłem trasę do Put Luke. Wrześniowe poranki i wieczory przy zapalonych już lampach były fantastyczne. Zawsze wolałem ten kierunek spacerów niż do centrum bo dużo mniej ludzi. W tym roku wrześniowa powtórka ale już bez wózka:)
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 11.03.2017 20:06

fatbit napisał(a):@te kiero, a są tam jakieś schodki i przejścia plażą jak w kierunku BV?
Ost raz jak byłem w Breli mieszkałem na Frankopanskiej, a w kierunku Put Lake dotarłem tylko do Kamienia. I wydawało mi się, że nadmorski deptak się później urywa z powodu skalistego wybrzeża... Ale wtedy priorytety były inne i częściej w kierunku BV spacerowałem... :)

Tutaj masz przejazd promenadą
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 07.04.2017 10:20

Mieszkał ktoś w tych miejscach? Schody dla nas nie problem. Ewentualnie możecie polecić jakąś fajną kwaterę dla 2+1 trzynastolatek. Spokojne miejsce mile widziane.

http://brela.com/pejaric/contact.htm
http://www.brela.hr/pl/accommodation/103#show_map
http://www.dovolena-chorvatsko.cz/brela_dragica.htm
http://www.brela.com/barac/index.htm

Wyjazd ostatni tydzień sierpnia.

Dzięki . Pozdrawiam.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 07.04.2017 18:01

asiak76
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiak76 » 09.04.2017 00:41

sneer napisał(a):Wróciłem właśnie z Breli (Stomarica). Kilka plusów i minusów, moim okiem (było to 15 miejsce, w którym mieszkałem w Chorwacji, więc trochę porównania mam):

Plusy:

+ bardzo czysta woda (choć to właściwie domena całej riwiery), spokój, wolne miejsca na plaży nawet w sezonie
+ ładne, urokliwe "ukształtowanie terenu", zatoczki, małe plaże, skałki
+ plaża w Stomaricy (ta w lewą stronę patrząc od morza), ma nawet "prawie" piasek ;)
+ czystość, toalety i ogólnie zadbane "otoczenie"
+ promenada (naprawdę zacna)
+ Plima - jak dla mnie, jedna z najlepszych knajp w Dalmacji

Minusy (bardziej odnośnie Stomaricy niż samej Breli):

- tylko jeden mały sklep, na samej "górze" (wyprawa do niego była sporym wyzwaniem), do tego słabo zaopatrzony (np. wczesnym wieczorem brak pieczywa) z dość dziwnym sposobem płatności (sklep osobno, warzywa i owoce osobno, bez możliwości płacenia kartą w "warzywniaku")

- tylko jedno stoisko z (marnymi) lodami i dwa średnie drink-bary

- odległość od "centrum" Breli, mimo, że promenada jest (jak wspomniałem) ładna, to spacer z dzieckiem zajmował nam ok. 40 minut w jedną stronę, nie ukrywam, że po kilku takich wyprawach mieliśmy dosyć, szczególnie w upale :/

- schody, schody, schody... niby od naszego apartamentu do plaży było ich tylko 50, ale trochę dawało to w kość, niektóre apartamenty mają swoje "prywatne" zejścia na dół, jednak próby skrócenia sobie drogi przez nie często kończyły się awanturą właścicieli tych apartamentów (delikatnie mówiąc). również gdy zaparkowałem po przyjeździe na 15 minut na "nie swoim" miejscu, szukając kwatery, spotkałem się z bardzo chamską reakcją właściciela (zupełnie nie adekwatną do sytuacji), mimo, że wytłumaczyłem i przeprosiłem. Ale to już chyba staje się przykrą regułą, przewraca się coraz bardziej tym Chorwatom w tyłkach :/

"sneer"powiedz czy na tej promenadzie da radę jeździć na rolkach czy wrotkach ?Jedziemy do Stomarica w tym roku i córki uparły sie że wezma rolki. A moze jest gdzies tam w poblizu jakaś wypozyczalnia rowerów ?żeby pokonywać szybciej odległości bzregiem morza do cywilizacji :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.04.2017 09:06

asiak76 napisał(a):"sneer"powiedz czy na tej promenadzie da radę jeździć na rolkach czy wrotkach ?Jedziemy do Stomarica w tym roku i córki uparły sie że wezma rolki. A moze jest gdzies tam w poblizu jakaś wypozyczalnia rowerów ?żeby pokonywać szybciej odległości bzregiem morza do cywilizacji :wink:


jeśli mogę uprzedzić wypowiedź @sneera, to wypowiem sie jako rolkarz, gdzieniegdzie jest dobre, czyste podłoże i możnaby pojeździć (rolki mam zawsze przy sobie w samochodzie), ale gdzieniegdzie jest również lekki piasek lub drobny żwirek na promenadzie co sprawia, że łatwo o kontuzję (mam dość szybkie rolki), dlatego zrezygnowałem;
oceń podłoże na podstawie filmu powyżej
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.04.2017 09:23

Brela jest super. Wrócę tam za 4 razem w Cro.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 09.04.2017 11:54

[quote="shrek"]My mieszkaliśmy w tym
http://www.brela.com/entoni/1_a211k3.htm
http://www.brela.com/entoni/index.htm

A jaka cena była w sezonie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone