Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy Pag ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009
Brela czy Pag ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 07.05.2014 22:10

Witam !

Mam wstępnie zarezerwowane noclegi w Breli w czerwcu. Otrzymałem jednak ofertę noclegu na wyspie PAG (miasto PAG) za cenę duużo niższą niż na Breli :)

Warunki i odległości zbliżona do tych na Breli , choć na Breli miałbym taras z widokiem na morze a na PAG bez widoku ale za to większy taras ...

Rok temu byliśmy w Tucepi i nam się podobało. Kilka lat wcześniej byliśmy na wyspie KRK i też było ok.
Choć chyba jednak w Tucepi nam się bardziej podobało , bo ładniejsze , szersze plaże a jak ma się dwójkę dzieci 7 letnich to plaża jest ważna jak i "płycizna" :)

Szczerze mówiąc bardziej mnie przekonuje Brela , podobno cudowna ...
Pag tańsze . ale no właśnie ...

Szkoda by było "poskąpić" a potem żałować ...

Co byście wybrali i dla czego ?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.05.2014 22:19

Brela !

Miasteczko Pag jest b. przeciętne. Nie chcę użyć słowa nijakie, ale to mi się nasuwa. Owszem, pospacerować można ale bez szału.
Jedna urodziwa plaża na miejscu, ale oblegana.
Jakbyś miał propozycję pustelni na odc. Bośana - Sv. Marko to inna sprawa...

Brela (szczególnie w czerwcu) daje możliwość fajnego odpoczynku.
Nie polecam dzielnicy Soline, reszta jest super. Kameralne zatoczki, pinie, promenada na parę km nad samym brzegiem, za plecami Biokovo.

Pag bliżej, ale z Breli bliżej do rarytasów chorwackich .
Dlaczego Brela jest droższa odpowiedz sobie sam... :D
Ostatnio edytowano 07.05.2014 22:27 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2014 22:20

kaszpir napisał(a):
Szczerze mówiąc bardziej mnie przekonuje Brela.


I na tym koniec :D
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.05.2014 22:25

Bardzo lubię wyspę Pag, jednak w samym mieście Pag plaże mnie nie zachwycają. Najładniejsze są poza głównymi miejscowościami wyspy, w małych osadach albo na zupełnych odludziach. Z pewnością wyspę Pag warto odwiedzić (piękne plaże Beritnica, Sv. Marija, etc.), ale sama jej stolica nie wygra z Makarską Riwierą pod względem plaż. Nie w niej jest też ukryty urok Pagu.
Poza tym jedziesz w czerwcu. Wtedy nie ma głównego problemu Breli w szczycie sezonu - tłumów. Zostają tylko schody... ;-) Weź też pod uwagę czerwcową pogodę, która może być jeszcze kapryśna.
Jeśli chodzi o mnie - w sezonie jechałabym w jakieś ustronne miejsce na Pagu, poza sezonem wybrałabym może Brelę (czysto hipotetycznie), ale też nie samo centrum.
Jak powiedziałam, bardzo lubię wyspę Pag. Jeśli jednak pojedziesz do miejsca, co do którego nie jesteś przekonany, będziesz miał poczucie wyrzucania pieniędzy w błoto nawet jeśli zapłacisz mniej.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.05.2014 22:29

Cóż za zgoda w opiniach !
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 08.05.2014 22:08

Czyli Brela :)

A jak wygląda problem "dostania" się na plażę ?

Kwatery mamy na ulicy Biokovskiej (niby 150m) od plaży.

W Tucepi mieliśmy chyba z 300m i spaliśmy niemalże na samej Jadrance (hałas !!!) ale za to było płasko a później takim jakby tunelem się szło i łagodnie się schodziło ...

Tutaj czytam że mnóstwo schodów i normalnie sport extremalny :(

Jak to jest ?

Nie ukrywam że sami nie będziemy a z dziećmi (7-latki) i szczerze mówiąc "wspinanie" po schodach mało mnie cieszy :(

Czy ktoś zna ta ulicę (Biokovska) ? Na zdjęciu nie wygląda źle , ale nie mam pojęcie jak wygląda później dojście z tej ulicy do plaży ...
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.05.2014 06:42

Wygląda na to , że do plaży dojdziecie ulicą Biskupa Biankovića bez żadnych schodów.
Dojście do plaży wygląda dość łagodnie klik

Moim zdaniem Brela i to jeszcze w czerwcu do doskonały wybór.

Pozdrawiam
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 09.05.2014 13:12

Zależy w jakim punkcie tej Biokovskiej :)
Dwa lata temu mieszkaliśmy w tamtym rejonie - jeszcze trochę wyżej "o dwa poziomy schodów", sama Biokovska niby tylko lekko pnie się w górę, ale strasznie nie lubiłam nią wchodzić (z dwojga złego wolę schody).
Od skrzyżowania z Frankopanską można zejść schodami przy hotelu Soline.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone